Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Biaggio


Biaggio
őstag

Szerinted milyen lesz az Internet 20 év múlva?
Milyen online szolgáltatások ösztönöznék a broadband (szélessávú Internet kapcsolat) terjedését?
Hogyan hasznosítanád az online távirányítást?

Jó kis pályázat van ezekben a témákban: Bővebben: link

(#2) lapa válasza Biaggio (#1) üzenetére


lapa
veterán

nemtom korábban ki hallgatta az estfm rádiót, abban volt a ''külső egység''-es műreklám. szóval akármilyen interfészen keresztül mindenki rá lesz kötve az internetre, elérhető lesz a teljes tartalom, közvetlenül agyba-szembe rakva...

(#3) Husky


Husky
aktív tag

A nanocsovek tomeggyartasa vegre beindul, igy vegre mindenkin lesz internet (kutyu a zsebben,
ruhaszovetben, stb)... A hatotavolsag akkor is problemas lesz kicsit, ezert az emberek P2P-szeru
'add-tovabb' haloban, egymason keresztul csatlakoznak majd a netre... kijelzotechnikailag sajna
nem tul sok valtozas lesz, a szembe vetitos buli sokaig dominal majd, raadasul tap-problemak
miatt csak sima szemuveggel, nem kontaktlencsevel.

...na, berakom ezt a topicot a '20 ev mulva megnezni' bukmarkok koze...

Bővebben: link

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#4) pilóta


pilóta
nagyúr

Szerintem 20 év múlva nem lesz internet. Valami egész más lesz helyette...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) eddie303 válasza pilóta (#4) üzenetére


eddie303
őstag

...s úgy fogunk rá emlékezni, mint most az ARPANET-re :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#6) lapa válasza eddie303 (#5) üzenetére


lapa
veterán

ha elvonatkoztattok, akkor az internet nem más, mint vmi ''információmozgatási infrastruktúra''. hogy mi a neve, az lényegtelen. idéznék egyet egy bizonyára sokak által ismert és a maga módján sztem értelmesen gondolkodó embertől:

''...akkor ott már minden csak anyag, erő és energia kérdése lesz...'' - ez ugye annyiban módosul, hogy az ''erő'' behelyettesítendő ''információ''-ra...

(#7) Biaggio


Biaggio
őstag

Egy érdekes cikk az Indexen: Tévéadás fájlcserélő hálózaton?
Bővebben: link

(#8) csiga997


csiga997
őstag

Nem lesz 20 év múlva semmilyen internet, mert Kína, Vietnam és Laosz átveszi a világuralmat és az egészet betiltják. Persze ez már az atomháború után lesz, amit Oszama Bin Laden fog kirobbantani, egy hajtósabb vacsora után elkövetett szokatlanul hangos reccsentésére adott amerikai túlreagálás okán.

(#9) eri


eri
tag

Álítólag már dolgoznak valami Internet 2-ön. Ez egy teljesen új fajta gyorsabb internet lenne.

(_8(l) - The Simpsons

(#10) becso13 válasza Biaggio (#1) üzenetére


becso13
aktív tag

Ember, a másik topicban azon megy a vita, milyen internet lesz jövőre, még azt sem tudjuk. :DD:C:DD

(#11) Biaggio válasza eri (#9) üzenetére


Biaggio
őstag

Egy 2002-es cikket találtam, érdekes lehet:

Jelen pillanatban - magánszemélyek számára - az ADSL és a TV hálózaton keresztüli internetelérés a leggyorsabb. Ezek a sebesség 384 és 512 kbit/sec-ot (másodpercenként 48-64 kByte/másodperc) jelent. Elsőre igen gyorsnak tűnik. A böngészés és az ehhez kapcsolódó dolgok valóban gyorsak, de mikor nagyobb adatmennyiséget akarunk letölteni (filmek) akkor azért ez az elérés is lassúnak számít.
(még ma is itt tartunk nagyjából;] )

Az Internet 2 már igen régóta fejlesztés alatt áll. Ennek a rendszernek köszönhetően, igen nagymértékben felgyorsulhat a hálózat. A legutóbbi teszt során, mikor Alaszka és Hollandia között (kb tizenkétezer kilométer) küldtek át 600 megabájt adatot. A hálózat a feladatot nem több, mint 13 másodperc alatt hajtotta végre. Ezzel a sebességgel körülbelül nyolcezerszer gyorsabb adattovábbítást lehet elérni, mint a hagyományos analóg modemekkel.

Bár az áttérés az Internet (1)-ről a 2-re kimondhatatlanul magas összegbe kerül, mégis reménykedjük, ha nem is ezekben az években, de talán még ebben az évtizedben számíthatunk ilyen sebességű Internetre.

(#12) PrinczA


PrinczA
őstag

Magyarorszagon?
Pont mint most :O !

(#13) Miracle válasza eri (#9) üzenetére


Miracle
senior tag

az internet 2 én úgy tudom, hogy egy akadémiai hálózat, csak annyiban különbözik az internet 1től, hogy bár össze vannak kapcsolva, az inet2 nem(mindíg) része az intet1 gerincének, de a felhasználók szintjén _semmilyen_ különbséget nem jelent, már csak azért sem, mert nem egy különálló hálózat, csupán egy nagysebességű gerincháló, amely nem mindíg az inet1et szolgálja ki.

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#14) csiga997 válasza Biaggio (#11) üzenetére


csiga997
őstag

Ne keverjük a backbone és az access hálózat átviteli sebességét. Ez kb olyan, mintha azt várnád, hogyha a karjaid elbírnak 60 kilót, akkor erre egyetlen hajszálad is képes kéne legyen.

(#15) csiga997 válasza PrinczA (#12) üzenetére


csiga997
őstag

Talán nem kéne ennyire pesszimistának se lenni. Azért ha ahhoz hasonlítjuk, hogy '92-ben Magyarország még csak egyetlen 9.6 kbites közvetlen internetkapcsolattal rendelkezett a sztaki-n keresztül azért elég komoly a fejlődés...

(#16) Overlocker


Overlocker
veterán

Ilyen...,remélem:Bővebben: link

(#17) Miracle válasza csiga997 (#15) üzenetére


Miracle
senior tag

a régi szép idők... bár akkor én még commodore-on nyomtam, és meg voltam róla győződve, hogy a basic __A__ programozási nyelv, de akkor még biztosan nem gányolták tönkre a netet a popupok, a FLASHek, a SPAM-levelek, meg hasonló hm... minek is nevezzem, hogy ne tiltsanak ki? nyalánkságok?
Azt nem tudom megmondani, hogy milyen lesz az internet, de én annak örülnék a legjobban, haa fent említett technológiák eltűnnének(illetve a Flash a Happy Tree Friends-re korlátozódna), és a szolgáltatók azt adnák a usernek, amire szükségük van(mert az user elég buta állatfajta, és azt szereti ami szép, nem ami jó), és nem a csilli villi lapokat, hanem informatív, áttekinthető siteokat részesítenék előnyben. manapság egyre kevesebb ilyen van. és ez szerintem nem jó.

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#18) eziskamu válasza Miracle (#17) üzenetére


eziskamu
addikt

Valami filmben volt hogy, olyan volt a chat, hogy a chatszobák ''igazi'' 3d-s helyek voltak, pl: valami bár, és mindenkinek volt saját 3d-s képe amit irányíthatott, és vr-szemüvegen keresztül látott mindent, és odamehetett tényleg valakihez és beszélgethetett vele.

(#19) eziskamu válasza Miracle (#17) üzenetére


eziskamu
addikt

Amúgy c64-el lehetett annak idején BBS-re csatlakozni (igaz kint amerikában), és mostanában csináltak böngészőprogit c64 alá.

(#20) Miracle válasza eziskamu (#19) üzenetére


Miracle
senior tag

igen, olvastam róla, azt hiszem, soros porton át tudott csatlakozni az IP hálózathoz, és a fejlesztők büszkék voltak arra, hogy csak 39 Kbyte memóriát kellett felhasználniuk, így maradt 25 Kbyte a tiszta szövegnek a megtekintett weblapon :) talán még IRC kliens is volt benne...
amúgy ezzel a virtuális-valóság dologgal kapcsolatban egy kicsit szkeptikus vagyok, nem a megvalósíthatósággal, hanem a valós igénnyel kapcsolatban, mert nagy hűhó az van körülötte, meg mindenki mondja, hogy ilyen király, meg olyan király... mondjuk egy rep.gép szimulátornak vagy egy bármilyen játéknak tényleg jót tehet, de csetelni egy bárban... inkább lemegyek egy kocsmába :)

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#21) Biaggio válasza Miracle (#20) üzenetére


Biaggio
őstag

szerintem sokkal valószínűbb a Sims jellegű megjelenítés, aztán alul megnyílik a chatablak, ha nyomsz egy beszélgetést valakivel:)
a zenéket a ''sims'' felületen megoszthatjátok, lehet majd együtt hallgatni a rádiót:)

másrészt gondolkodtam azon is, egy kicsit visszatérve az eredeti kérdéshez, hogy a távirányítás meddig előnyös számunkra? manapság például már létezik internetre kötött hűtő, viszont egy vírus elég, hogy befűtsön és megromoljon az összes étel?

(#22) becso13 válasza Overlocker (#16) üzenetére


becso13
aktív tag

Elég nagy szarban lennénk, ha akkor olyan lenne a net, mint most Japánban.

Én ezt olyan 5 évre teszem.

[Szerkesztve]

(#23) MasOyama válasza Overlocker (#16) üzenetére


MasOyama
őstag

De durva... Ilyen kell nekem is. :)

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#24) csiga997 válasza Biaggio (#21) üzenetére


csiga997
őstag

Ti most nem az internetről magáról, hanem az internetet mint infrastruktúrát használó tkp. kliensprogramok vizuális megjelenéséről beszélgettek.
Ami magát az internetet illeti, az én jóslatom a következő: 100Mbps átlagos sávszélesség az egyszerű embereknek, 2.4Gbps a premium usereknek és 10Gbps a hardcore fanatikusoknak. IPv6 használata mindenhol, a négyjegyű IP cím olyannyira elfeledett dolog lesz, mint ma az SDLC address vagy a VIP. Ja, és mindez természetesen wireless.

(#25) Raymond válasza csiga997 (#24) üzenetére


Raymond
félisten

Ezek mind nagyon peszimista szamok. 20 ev mulva masrol fog szolni a dolog szerintem. Egy osszehasonlitas:

20 eve (1984) lett bevezetve a V.32-es standard (9.6 kbps). Ma Svedorszagban 100Mpbs vezetnek be a lakasodra, ha nincs ennek elerhetosege akkor marad a 24Mbps es ha az sincs akkor a 8Mps. Szamold ki ez mennyivel gyorsabb mint 9.6kbps...Csak a 8Mbps tobb mint 850-szer gyorsabb mint a 20 eve otthon elerheto kapcsolodasi sebesseg.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#26) Miracle válasza Raymond (#25) üzenetére


Miracle
senior tag

optimista dolog linearitást feltételezni.

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#27) lapa válasza Miracle (#26) üzenetére


lapa
veterán

vagy épp pesszimista, ha valamiféle exponenciális növekedési ütem van. lásd pl. wifi 10-20-50-100-mittomén hány mbit pár év alatt. sztem az optimizmus bármit is feltételezni 20 év távlatában...

(#28) csiga997 válasza Raymond (#25) üzenetére


csiga997
őstag

Olvasd el légy szives még egyszer amit írtam, most lehetőleg az utolsó mondatig.

(#29) escie


escie
őstag

szerintem?
ipv6, alanyi jogon járó statikus ip, olcsó hozzáférés.

I'm back, baby!

(#30) Biaggio válasza escie (#29) üzenetére


Biaggio
őstag

Alkotmányban rögzített alapvető jog lesz az internethez való hozzáférés? ;]

(#31) Husky válasza Biaggio (#30) üzenetére


Husky
aktív tag

Mivel a neten keresztül közvetlenül gyakorolhatjuk majd szavazati jogunkat, megszűnnek majd a pártok és nem lesz szükség képviselőkre... aztán esténként, a bejövő üzenetek mellett kapunk egy listát arról is, miről lehet aznap szavazni. A lobbisták meg majd átállnak a TV-reklámokra... :D

(Lásd: Futurama, hírek: ''Rövidesen elkezdődik az elnökválasztás, kérjük fáradjanak a gombokhoz... És a szavazás elkezdődött... Az elnökválasztás nyertese: Nixon'') ... szóval majd jól megszavazzuk ez a jogot is magunknak. :D

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#32) escie válasza Biaggio (#30) üzenetére


escie
őstag

hát kábé így gondoltam...
olyasmi lenne a személyes ipcím, mint mondjuk az autónak a rendszám, vagy a személyid száma, ilyesmi...

lehet kicsit nagytestvér ízű a dolog, de szerintem érdekes gondolat.

I'm back, baby!

(#33) Raymond válasza Miracle (#26) üzenetére


Raymond
félisten

Hol van a linearitas a hozzaszolasomban ? :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34) Raymond válasza csiga997 (#28) üzenetére


Raymond
félisten

Elolvastam az elobb is - mi a gond ?

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35) Miracle válasza lapa (#27) üzenetére


Miracle
senior tag

manapság mindennek a fejlődési üteme _lassul_, optimizmus azt feltételezni, hogy a hálózati technológiák nem fognak. a wifi meg elavultan született, a lineáris-szerű skálázódás(amit ha dátumokkal is alátámasztanál, kicsit többet érne, mint a számok felsorolása...) mondhatni ''alap'' amíg el nem éri az(aktuálsi gazdaságos technológiai) korlátokat, ami állítólag mostanában várható.

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#36) Miracle válasza Raymond (#33) üzenetére


Miracle
senior tag

sry, misunderstood... :DDD

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#37) Miracle válasza escie (#32) üzenetére


Miracle
senior tag

#31, #32 ezt ugye nem gondoljátok komolyan? amíg a szoftverek biztonsága nem éri el a 100%ot, és nem lesz mindenkinek 100%ig alap a számítógép és az internet használat, addig erre nincs esély. azon kívül a személyi IP hülyeség, volt ilyesmi, azt személyi számnak nevezték, bár azzal a való világban azonosítottak, ez nem azt jelenti, hogy jó ötlet. a személyi IP már csak azért is hülyeség, mert az internetes forgalomirányítás lehetőségét alapjában véve veszi el, annak, hogy egy IP egy adott útvonalon érhető el a ''net''felől(vagy legalábbis általában nem sok útról, ha idevesszük a kisebb szervereket is) alapvető jelentőssége van az IP működésében, egy kanadai kiruccanás és hiába van IPd, szart sem ér. ilyen azonosító lehet(bár remélem nem lesz) de az akkor sem az IP szám... ááá... ezt ugye csk én vettem komolyan, és ezért én vagyok a hülye, ugye?

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#38) escie válasza Miracle (#37) üzenetére


escie
őstag

''míg a szoftverek biztonsága nem éri el a 100%ot''
na, addig állj vívóállásban...
hol élsz?!...

köszönöm, hogy indirekte lehülyéztél. megtisztelő. :U
nem igazán fejtettem ki mire gondoltam, pedig szerintem érdekes dolgok. valójában nem azt írtam amire gondoltam, figyelmetlenség, gyorsan postoltam, meg ilyenek, van ilyen. ellenvetéseid így tökéletesen megállják helyüket.
ki kéne fejtenem mire is gondoltam igazán.
ha megbocsátasz, nem teszem, mostmár nincs hozzá hangulatom.
úgyis túl hülye vagyok.

I'm back, baby!

(#39) Biaggio válasza escie (#38) üzenetére


Biaggio
őstag

Peace :) Minden értelmes gondolatra kíváncsi vagyok a témában.

(#40) Miracle válasza escie (#38) üzenetére


Miracle
senior tag

:F akkor most én vagyok bunkó, mert leírtam, hogy mi a bajom a te jól-át-nem-gondolt hozzászólásoddal? amúgy én nyilván valamit nem értek, de szerintem ebben:
''amíg a szoftverek biztonsága nem éri el a 100%ot, és nem lesz mindenkinek 100%ig alap a számítógép és az internet használat, addig erre nincs esély.''
nincsen semmi sértő, ah mégis, akkor oszd meg velem, mert el vagyok maradva. vagy azért vagyok bunkó, mert nem értettem egyet? :F

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#41) escie válasza Miracle (#40) üzenetére


escie
őstag

sem bunkóságról, sem sértésről nem beszéltem.
csak a hangvétel nem tetszett.
szívesen fogadom az építő jellegű kritikát, meg is köszönöm, hogy tanulhattam, de ''afejemetfogomolyanhülyeségetírtál'' kaliberű hsz.-ok kicsit elszomorítóak.
remélem písz van azért.

(az aláírásod még mindig büntet. :) )

I'm back, baby!

(#42) Biaggio


Biaggio
őstag

up:))

(#43) csiga997 válasza Raymond (#34) üzenetére


csiga997
őstag

Nos, ha tényleg elolvastad, akkor észre kellett vegyed, hogy wirelessről beszéltem. :) Ha a te arányszámaidnál maradunk, akkor a mai - közember számára elérhető - 53Mbites WLAN-t alapul véve 53*850=45000Mbit sebességet várnál el, mint általános sávszélesség. (És ha ez az általános, akkor mennyi lenne a csúcssebesség??) Mivel nem valószinű, hogy a nagy demokratizmus elve alapján mindenki számára elérhetővé tennék a DC-120GHz-es frekvenciasávot, így az ekkora mérvű fejlődés eléggé valószinűtlen, bár nem lehetetlen, tegyük hozzá. Pusztán a maiaknál 5000x nagyobb teljesítményű DSP-k és 20000x jobb nagylinearitású erősítők kellenek hozzá, és mindezt lehetőleg $10-nál nem nagyobb költséggel legyártva... :)

(#44) Miracle válasza escie (#41) üzenetére


Miracle
senior tag

hogyne lenne písz, sorry, az új perspektívából valóban bántó amit írtam, de egyszerűen ledöbbentett az semélyi szám újrabevezetésének az ötlete.

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#45) lapa válasza Miracle (#35) üzenetére


lapa
veterán

azért nem írtam számokat, mert tudtam hogy abba valaki biztosan beleköt. és a végére odaítam a fontosat: szerintem optimizmus bármit is (inkluzíve fejlődési ütemet) jósolni 20 év távlatában. csak példának írom a tranzisztort, ami így vagy úgy, de pár évtized alatt felfordította a világot. egy ugyanilyen változás (kvantumtechnológia vagy akármi) a jelenlegi helyzetben sokkal gyorsabban történhet meg.

(#46) Biaggio


Biaggio
őstag

''Viszont komoly akadály, hogy a gyártók a tényleges fejlesztések helyett a külsőségek és a marketing irányába fordultak, az új szoftververziókat látszatújdonságokkal próbálják eladni. A felmerülő inkompatibilitási hibákért és biztonsági résekért, valamint az ezekből bekövetkező károkért nem akarnak felelősséget vállalni. Mivel ma már az Internet közel sem a számítástechnikával közvetlen kapcsolatban álló vállalatokról szól, az informatikai világ sebezhetőségének egyre nyilvánvalóbb volta közvetve az egész gazdaságot visszavetheti. A pizzériáktól a virágárusokon át a DVD boltokig a piac minden szereplője megjelenik ezen a területen, és emiatt komoly kihatásai lehetnek annak, ha nem teszik biztonságosabbá és stabilabbá a rendszert.''

Változik ez a jövőben? Lesznek megbízható szoftverek, netán garancia?

(#47) Biaggio


Biaggio
őstag

up

(#48) Raymond válasza csiga997 (#43) üzenetére


Raymond
félisten

Es ma a wireless az altalanos kapcsolodasi modszer ? Nem, es ennek tobb oka is van, tobbek kozott az, hogy a technologiai fejlodes ugy tunik megvan, de ha megnezed kozelebbrol lathatod hogy ez nem egeszen igy van. Peldaul a 802.11g ami 54Mbit, de csak idealis jel mellett es ez a signal rate - a data rate ennek a fele. Az uj kvaziszabvany (nem az mindenki implementalja) ami a 108Mbit meg mindig csak 54MBit data rate-et ad. A legputribb Ethernet is 100Mbit es ez a data rate. A nagy marketing jelenlet ellenere a Wireless messze nincs azon a technikai szinten amin a wired lehetosegek. A wireless-nal rengeteg a technikai es jogi akadaly - a szabadon elerheto 2.4Ghz frekvencian sok helyen mar most is akkora a zavar (a limitalt csatornaszam vegett) hogy ez nagy gondokat akoz es a mainstream fejlesztesek egyenlore mint ''marketing ertekuek csak'' - nagy szamokat kell produkalni (pl.108MBit) meg ha ez elegge leszukiti az elerhetoseget meterben is es minosegben is. A wired eseteben viszont sok eltero technologia letezik es meg mindig fejlodik az infrastruktura is (rez ugyanugy mint optika).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49) csiga997 válasza Raymond (#48) üzenetére


csiga997
őstag

Ahogy ma már nem lehet új vezetékes telefon előfizetést eladni (ill. minden eladott vezetékesre jut 6 mobil), 20 év múlva ugyanilyen nehéz lesz vezetékes internet-elérés előfizetést eladni. A spektrumkihasználás folyamatosan nő, ahogy jobb és jobb elektronikák (DSP) állnak rendelkezésre, úgy lehet hatékonyabb kódolásokat bevezetni.
Amiket te ''kváziszabványnak'' hívsz, azok azért ugyanúgy IEEE szabványok, mint ahogy az Ethernet is Az, hogy ki mit támogat az majd idővel szépen beáll, mint ahogy pl. a K56flex-v90 vonalon is történt.

(#50) DeF válasza csiga997 (#24) üzenetére


DeF
csendes tag

Teljesen felesleges számokba bocsátkozni a kapcsolat sebességét illetően.

A lényeg az az, hogy enm lesz olyan tartalom, amihez ne tudnál *azonnal* hozzáférni.
A fontosabb, hogy természetesen wireless. Az internetet magát mint oldalak sokaságát vagy az azokat kiszolgáló/böngésző eszközöket nem feszegetném inkább, abból még bármi lehet.

A hálózat ott majd figyel állandóan, hogy ellenőrizzen és kiszolgáljon. Egyetlen rossz gondolat a rossz vezető fejében és kész a tökéletes rendőrállam. (Ez ugyan nem szükségszerű, de ki tudja mi lesz, ha egy bizonyos kritikus elterjedtségi pont felett a rosszfiúk elhatározzák hogy befűtenek a netnek - ahelyett hogy egymást gyilkolnák a sivatagban! logikusabb. Erre reagálva jelenhet meg a (tényleg) totális ellenőrzés a mindenre kiterjedő háló segítségével)

A net meg persze, hogy alkotmányos jog lesz, mivel nélküle semmihez sem fogsz tudni kezdeni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.