Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) IMP


IMP
csendes tag

Hello mki!!!
Arról szeretnék érdeklődni hogy hol tudok olyan osciloscopot szerezni vagy veni amit betudnék szerelni a gépembe (esetleg alaplapra kötni pl:a hangkártya ''hangszóró'' kimenetébe tudok csatalkoztatni és abból a csatiból megy tovább a jel! )
Lehetőleg tégalalap alakú (legjobb lenne egy olyan amit 5''25 helyre lehet szerelni)
de ha más alakja van az se baj!!
Előre is köszi mindenkinek aki valami Hasznos infóval tud szolgálni!!

(#2) ReJim


ReJim
őstag

mihez kell neked osci a gépedbe????
ojat nem tok amit bele tudnál rakni, de ojanról márhallottam, meg látttam már ojat, hogy a gépre volt kötve az áramkör és a gépre, gépről nyomta a jelet....
egy külön programmal... szal nem teljes , hanem mondjuk csak mondjuk pl: 24Khz - 60Khz.... de nem értek hozzá csak láttam már ijet jó pár hejen...

</end.?>

(#3) parandroid válasza IMP (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

miért is lenne ez jó? most komolyan érdekel?
amúgy ami nagybátyámnak van oszcilloszkóp, az 60*60*30 centi és kb 50 kiló (ja, és min 30 éves). :D miért kellhet valakinek egy ilyen a számítógépbe? :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4) ReJim válasza parandroid (#3) üzenetére


ReJim
őstag

hát tudod... a modding mindfelett :DD :U ;]

</end.?>

(#5) And válasza IMP (#1) üzenetére


And
veterán

Hi! Létezik pc-hez való oszcilloszkóp, régebben belső kártya, manapság inkább usb-s külső egység formájában. Csakhogy ezeket arra találták ki, hogy a megjelenítést, meg egyéb, hardveresen nehezen/drágán megoldható funkciókat (pl. jelalaktárolás, kiértékelés, FFT-számítás) a pc-n futó szoftverre bízzanak. Ezért saját kijelzőjük nincs, mert akkor már nem kéne hozzájuk pc sem :D. Olyat meg, amit egy nagy drájv helyére tudsz beszerelni, szerintem nem fogsz találni. Csak ahhoz kellene, hogy a hangkártya kimeneti jelformáját megjelenítsd, mer' az jól néz ki?

(#6) mobal válasza IMP (#1) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

max csinálni tudsz. bolt szvsz reménytelen.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#7) parandroid válasza And (#5) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

ha igen, akkor valami elromlott autórádió kijelzője, vagy valami elfuserált és alapvetően téves koncepciójú, hifinek nevezett valaminek a villogó karikákkal díszített kijelzője kell neked, nem? ha nagyon lemegy a vérnyomásom, csak ránézek az amúgy minden igényt kielégítő blaupunkt autórádiómra, aminek a kijelzője 50%-át néhány kib**zott villogó karika foglalja el, ahelyett, hogy valami tényleges információtartalommal bíró dolgot jelenítene meg (mp3 dal- vagy albumcím pl...)! AAAAARRRRRGGGHHHH! :O

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#8) ftc


ftc
nagyúr

Figyu vegyél 1 digitálissat és ugyanott vagy és hurcolni is tudod.Amugy PCbe van csak nagyon drága.

(#9) LukE válasza IMP (#1) üzenetére


LukE
veterán

haaat. szoval ilyen letezik, de draga. Valszeg senki sem tart itthon raktaron, es valahol 50k folott lenne a vegosszeg.
najo, talan conrad. 50k Bővebben: link

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#10) electrician


electrician
tag

Nézd meg a conrad.hu-n. Ott van valami ilyesmi, de jó drága.

(#11) ftc válasza LukE (#9) üzenetére


ftc
nagyúr

DE annyiért már vesz egy digitálissat is

(#12) And válasza ftc (#11) üzenetére


And
veterán

Sajna annyért nem hiszem, de ha tudsz olyat, gyorsan mutass egy linket, mert rohanok is érte.. ;]. Egyébként nekem is a Conrad-katalógus került hirtelen a kezembe..

(#13) ftc válasza And (#12) üzenetére


ftc
nagyúr

Figyu nem ujjonan kell venni a conrad meg drága

(#14) And válasza ftc (#13) üzenetére


And
veterán

Igazad van, a Conrad drága (általában nagyon, mégis ki lehet fogni egy-két dolgot, ami hasznos és meg is fizethető), nekem viszont használt cucc is megfelel, de azért ne 12MHz-es analóg sávszélessége legyen ;).

(#15) LukE válasza ftc (#13) üzenetére


LukE
veterán

(akkor meg nem uj, nem konrados arral kell hasonlitani.:)
De oszinten szolva valoszinutlen, hogy olcsobb egy olyan kutyu, ami az alap digi szkop funkciokat teljesiti, de nincs benne kijelzo, kisebb haz, kezeloszerv kb 0, valszeg semmi sajat memoria es egyebek.)

(egyebkent igaza van And-nak, altalaban qrva draga a conrad, de tartanak raktaron mindenfele idetleseget, es 1-2 esetben mas bolti arnak 60-80%-ert rogton el lehetett vinni a cumot.)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#16) ftc válasza LukE (#15) üzenetére


ftc
nagyúr

És a programot hozzá ingyen adják vagy mi? Azért mondom Digitet mert sokkal jobb és nem drágább sokkal

(#17) Latyakos


Latyakos
aktív tag

Az Urbán elektronikában ugytudom lehet kapni mindenféle cuccot, hogy a gépből oszcillátort csinálj, vagy akár függvénygenerátort, meg kell lesni a honlapjukon, egész jó árak vannak náluk.

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#18) ftc


ftc
nagyúr

Amugy én vok vak vagy nem irta le hogy alacsony vagy magas frekvenciás kell?

(#19) IMP


IMP
csendes tag

Hi
Tudsz linket Urbán elektronicról plz
Amúgy mindegy milyen számomra magas vagy alacsony frekvencia olyan kéne ami kb a winampban van! A világítás én megoldom !

(#20) ftc válasza IMP (#19) üzenetére


ftc
nagyúr

És ha megtudhatnám mire kell?

(#21) And válasza IMP (#19) üzenetére


And
veterán

Bővebben: link, de oszcillátort, függvénygenerátort sokkal egyszerűbb pc-vel összehozni, mint egy oszcilloszkópot. Csak egy jó progi kell hozzá, pl. a CoolEdit, már sokszor használtam ilyesmire. Az Urbánról egyébként tökugyanaz a véleményem, mint a Conradról: kis szerencsével ki lehet fogni jó dolgokat, de a többszázezres műszerárakat elnézve...
Mod.: a Winamp-szerű megjelenítéshez alap hangfrekvenciás sávú eszköz kellene Neked, csak gondolom hardveresen megoldva.

[Szerkesztve]

(#22) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

bocs, h beleszólok, de ga van vkinek régi, nehéz (akár rossz) oszcija az szóljon pls.
lehetőleg orosz gyártmány. :)

- no es importante -

(#23) ftc válasza Sixkiller6 (#22) üzenetére


ftc
nagyúr

van,csak nem elado mert nagyon jo kis cucc

(#24) IMP


IMP
csendes tag

CSak arra hogy mondjuk (nem fontos az 5''25 helyre pont max kb 6cm*17cm )
ha a winamp szól vagy filmet nézek vagy bármi olyan amikor valami hangszól
mozogjon vmi elöl csak Opticai tunning lényege van az egésznek hogy fel dobja a gépház elejét még vmi Plusszal mer elöl lesz egy Aerocool Gatewatch és emellé kéne !:DD

(#25) parandroid válasza IMP (#24) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

TUDTAM, TUDTAM, TUDTAM!!! AAAAAARRRRRRRGGGGGGGHHHHHHH!!!!!!!

:(

szerk: ezek szerint legalább annyira nincs róla fogalmad, mi az az oszcilloszkóp, és mire való, mint nekem... :( nem baj, vegyél egyet, az az 50k igen jutányos ár érte... ;]

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#26) IMP


IMP
csendes tag

És a tied mekkorra kb (rossz az aki rosszra gondol) és milyen ''effekteket'' tud
:F

(#27) ftc válasza IMP (#24) üzenetére


ftc
nagyúr

te egy kijelzö nem lenne jobb itt gondolok spektrum kijelzöre?

(#28) IMP


IMP
csendes tag

Me most megin szét lesz vág va szinte az egész gépház uj festés stb végre befejzem a hátulját meg az elejét mer nem akarok most 20000-36000 FT-ot kidobni egy házra és akkor még kölcsek is rá

(#29) IMP


IMP
csendes tag

Lehet de Msot kicsit lámi leszek pontosan milyen az a Spektrum kijelző :B

(#30) IMP


IMP
csendes tag

JA és az mibe kerül kb?

(#31) ftc


ftc
nagyúr

Ha neked egy oszciloszkop ilynre kell akkor te roncsolo vagy.Én oszclioszkopt jelek lefolyásának mérésére nagyságára periodus idejére szoktam használni nem ilyen hülyeségre

(#32) ftc válasza IMP (#29) üzenetére


ftc
nagyúr

angolul view meter.Tudod ledek villognak le és fel megy a frekitöl függöen a diodakon fény.

(#33) And válasza IMP (#29) üzenetére


And
veterán

Esetleg sima analóg sztereó kivezérlésjelző, alias VU-meter? Az is tud ám veszettül villogni egy rakás ledet használva :). Példa: Bővebben: link.

(#34) IMP


IMP
csendes tag

Figyelj az attól függ kinek mi a hülyeség nekem nem és nem is kell egy 50000-es kütyü elég nekem valami full szimpla kis valami csak faszán nézzen ki
Bocs de én nem tudósnak készülök egyenlőre ;)

(#35) IMP


IMP
csendes tag

Ojas mi amit And mond csak digit be kéne
THX az infót And!!

(#36) ftc válasza IMP (#34) üzenetére


ftc
nagyúr

amugy láttál már osciloszkopt?

(#37) parandroid válasza ftc (#36) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

hihihihihi. a kérdés jogos... végre valakiben még felmerült. ;] esetleg azt is megkérdezhetnétek, hogy tudja-e, mire való... :P

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#38) And válasza IMP (#35) üzenetére


And
veterán

Öö, bocs hogy értetlenkedem itten, de mit értesz az alatt, hogy digitbe' kéne?
Ha a ''válasz'' feliratú gombot használod a reagálásodra, akkor tudni fogjuk, hogy mely hozzászólásra válaszoltál.

(#39) IMP


IMP
csendes tag

Igen képzeld láttam csak azért mert másra akorom használni mint a rendeltetése azért egyből lekell szúrni az embert?

(#40) IMP


IMP
csendes tag

Úgy mint a winamp beépített VU métere ugyan ojan csak digitálisban

(#41) ftc válasza IMP (#40) üzenetére


ftc
nagyúr

Az a méterrröl beszélünk neked,hogy diodákbol lehet csak megoldani.még digitális oszciloszkop se képes rá

(#42) IMP


IMP
csendes tag

Ok köszi erre voltam kiváncsi

(#43) IMP


IMP
csendes tag

Amúgy nem is tudom ki kérdzte hogy olyanra gondolok-e ami az autó rádiókban van nos akkor ezek szerint olyanra vagy ami a hifikben van

(#44) And válasza IMP (#40) üzenetére


And
veterán

Ha figyelembe vesszük a 'digitális' -> 'számjegyes ábrázolású' analógiát (Istenem, de szép képzavar :D), akkor egy digitális VU-meter például egy 2x hétszegmenses kijelző lenne, amin a kivezérlést százalékban vagy decibel-ben jelenne meg. A ledes VU-meter is 'digitális', de legalábbis kvantált felbontással jeleníti meg a kivezérlési szintet. Az abszolút 'analóg' módszer pedig a Deprez-műszeres VU-meter lenne.

(#45) IMP


IMP
csendes tag

Jaj te jó ég a nagyát fel fogtam de azon mit értesz hogy százalékban vagy decibelben írja ki?JA és még aztszeretném kérdezni hogy mellete ugrálnak vmilyen színben azok az oszlopok amik az adott frekvencia intezitását jelzik (zöld-sárga-narancssárga-piros)

(#46) Flashy


Flashy
veterán

szerintem ide bőven elég lenne pár led, amik random villognak...

(#47) ftc válasza Flashy (#46) üzenetére


ftc
nagyúr

untig elég lenne

(#48) IMP


IMP
csendes tag

Az lehet de nekem az nem elég szeretnék vmi egyedit :DD mert olyat már nem egyet láttam amiben egy elektrosztatikus gömb ''szikrázik'' össze vissza olyan már van olyat nem akkkarok de ilyet még nem láttam sehol lehet hogy azér mer még senki se volt elborulva mint én :DD

(#49) And válasza IMP (#45) üzenetére


And
veterán

No, tisztázzuk le: a winamp - legalábbis a 2.xx és 3.xx verzióknál - egyik beépített megjelenítő funkciója sem egyszerű kivezérlésmérő. Az egyik ábra spektrumanalizátor-utánzat, amelyen a sávokra bontott audió spektrumát (frekvencia szerinti eloszlását) látod, a másik meg egy egyszerű oszcilloszkóp v. oszcillogram. A kivezérlésjelző annyiban tér el attól a többsávos analizátor-megjelenítéstől, hogy az előbbinél nem bontják fel sávokra a hangot, hanem a csatorna össz kivezérlését (jelfeszültségét) jelenítik meg, így a kijelzés csak a csatorna pillanatnyi hangerejétől függ, nem pedig attól, hogy éppen milyen frekvenciájú összetevők vannak a jelben.
Mod.: az kétségtelen, hogy ez a kivezérlésmérés nem túl egyedi, egy normális keverőpulton akár minden bemeneti csatornán lóg egy-egy ilyen. Azok használói viszont nagyrész nem modderek, inkább zenészek v. hangmérnökök ;].

[Szerkesztve]

(#50) IMP


IMP
csendes tag

Na nekem olyan kell olcsón valami egyszerű spektrumanalizátor vagy valami olyan cuccc ami tudja ezt a két ''effektet'' a spektrumanalizátor utánzatot és a osszcilgrammot ha van
Na de végre tudom a ponots nevét :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.