Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Sulinet és más adókedvezmények (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ibron


Ibron
csendes tag

Sziasztok,

Talán mást is érinthet. Most akarok sulinetes monitort venni. A törvényt olvasva feltünt egy apróság:

''A magánszemély által e § alapján igénybe vehető adókedvezmény(ek) összege adóévenként nem haladhatja meg a 60 ezer forintot.''

És ebben a 36-os paragrafusban vannak más adókedvezmények is.
-felsőoktatási intézmény hallgatójának tandíja utáni adókedvezménye
-felnőttképzés adókedvezménye

Figyeljetek oda.

üdv
Ibron

Mess with the best die like the rest ©

(#2) Skylark válasza Ibron (#1) üzenetére


Skylark
tag

Wow! Ez igen! :DD Éppen most akartam nyitni egy topikot ezzel a kérdéssel.
Én is ezt hallottam. Szerintem ez baromi elkeserítő. Félévente fizetek a sulimra 150 rugót, most elterveztem, hogy kihasználva a sulinetet bővítem a gépem... Ezek szerint, ha levonom a max. levonható tandíjat, marad 20 e ... :(((
Nagyon hasonlít a lakáshitelre, aki valóban rászorul, annak esélye sincs... :(
Ehh...

(#3) alga válasza Skylark (#2) üzenetére


alga
tag

A felsőoktatási tandíj adókedvezménye nem esik egy kategóriába a SEx kedvezménnyel, azaz mindegy, hogy mennyi adót igényelsz vissza a tandíjra, attól a SEx-re még visszaigénylehetsz 60000 Ft-ot (már persze ha van annyi adód).

A felnőttoktatás tandíjára visszaigényelhető adó viszont már egy kategória a SEx-el, azaz itt valóban a kettő együtt lehet évi 60000 Ft.
Viszont itt a felnőzttoktatás adókedvezményét lehet későbbi visszaigényelni (azaz nem kötelező abban az évben, amikor igénybe vetted), tehát esetleg megoldható, hogy először SEx, aztán a felnőttoktatási kedvezmény. Valami olyasmi is rémlik, hogy a felnőttoktatás kedvezményét elszámolhatja más is, de a törvényre nem emlékszem fejből, utánanézni nincs időm. Akit érint, járjon utána, mert érdemes.

Alga

(#4) Ibron


Ibron
csendes tag

A tandíj a 36 paragrafusban szerepel, a felnőttoktatás tandíja és a sulinet meg a 36/A-ban. Sajnos nem vagyok jogász, hogy ez most két külön paragrafusnak számít-e.
üdv

Ibron

Mess with the best die like the rest ©

(#5) robekri


robekri
addikt

Kérdés:

Nem tudjátok véletlenül, hogy vehetek-e cuccost a baratnőm nevére, aki jelenleg dolgozik(közalkalmazotti jogviszonyban) és közben jár egy OKJ-s oklevelet adó középiskolába, ami esti képzésű?

THX!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#6) Gh0sT válasza robekri (#5) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ahogy így nézegetem a törvényt szerintem nem... :(
Aztán lehet, hogy hülyeséget mondok. Várd meg más véleményét is!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#7) iwu válasza alga (#3) üzenetére


iwu
addikt

de ez már L is van fogadva, vagy csak tervezet még???

ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#8) Gh0sT válasza iwu (#7) üzenetére


Gh0sT
addikt

OFF

Tudsz nekem segíteni? Megjött a sulinetes memóriám, de nemtom hol letesztelni... :(

ON

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#9) iwu válasza Gh0sT (#8) üzenetére


iwu
addikt

persze!
híwj, már nem tom a számod!
(telefonszám az érintett kérésére törölve..emvy)

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#10) iwu


iwu
addikt

moderátor! lécci moderáld ki a telcsiszámom, mert már nincs rá szükség!
thx!

ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#11) Arius válasza alga (#3) üzenetére


Arius
aktív tag

Kedves alga!

Ugye zsebből ki fogod fizetni azoknak a pénzt, akik miattad nem igényelhetik vissza a remélt összeget, mert igenis egybeesik a felsőoktatási tandíj adókedvezménye a sulinet expresszes adókedvezménnyel...?!

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#12) Gh0sT válasza Arius (#11) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ezt honnan veszed?
Szerintem algának van igaza és nem esik egybe!!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#13) alga válasza Arius (#11) üzenetére


alga
tag

Kedves Arius!

Nekem van igazam.
Így hát meglehetősen fel tud bosszantani, ha egy tudatlan illető kioktató stílusban írkál hülyeségeket.
Úgyhogy légy szíves, nézz utána a dolgoknak, utána pedig kérj bocsánatot azoktól, akiket megzavartál/megtévesztettél.

Mellesleg azért remélem, a jogosultaknak több esze van annál, minthogy egy fórumban megjelenő beírás alapján döntsön. Aki így tesz, és éppen egy nagyszájú, de tájékozatlan, esetleg szándékosan hazudozó (ilyet is láttam) alaknak hisz, annak meg úgy kell.

Alga

(#14) DrSoul


DrSoul
őstag

Mindenkinek: szerintem amit kijelentetek, támasszátok alá valamivel,és akkor nincs gond. :C

Mindig az X jelöli a pontot...

(#15) Keitaro


Keitaro
addikt

Engem is érdekelne pont a tandíj miatt, hogy akkor most a tandíj az külön szekció. Mert egy évben két félév tandíja is lemegy és az így már lenyomja a 60e-t...
Valahol van erről hivatalos adat?

(#16) Gh0sT válasza Keitaro (#15) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nézz utána az Adóvilág 2003/11/12 számában.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#17) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Akkor a lényeg, amit sulinet oldalán találtam:

''Tehat a az elso diploma megszerzesenek tandijanak a 30% es a SEX NEM EGYUTT 60e ft max , hanem a 30% max 60e , ES a SEx 60e max , es NEM egyutt a ketto max 60e ft !!!!!
Mas a helyzet a felnottkepzessel , aki felnottkepzesen vesz reszt , annak a tandijanak 30% ES a Sex EGYUTTESEN max 60e Ft .''
by looser

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#18) lacibacsi válasza Gh0sT (#17) üzenetére


lacibacsi
addikt

Kedves Ghost !

Azt kell mondjam: nincs igazad! Helyesebben ahol ezt olvastad, ott nem írtak igazat.

Mellesleg megjegyzem, hogy a http://www.sulinet.hu/tart/forum?fid=34 oldalon (ami a sulinetexpressz ''hivatalos'' fórum oldala szerintem ilyet nemigen írtak le)

Szóval: a két kedvezmény együtt 60000 Ft és nem külön-külön.

Járj utána alaposabban.

lacibacsi

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#19) alga válasza lacibacsi (#18) üzenetére


alga
tag

Szerintem meg Ghost-nak van igaza, de hogy probléma ne legyen, ideírom a tényeket röviden:

Kétféle jogcímen lehet különböző [b]tandíjak[/b] alapján adókedvezményt igénybe venni.

Az egyik (ha jól emlékszem a 36§) ad lehetőséget a tandíj (de nem a felnőttoktatási tandíj) alapján évi maximum 60000 Ft kedvezmény igénybevételére. Ez teljes egészében független a SEx-től, tehát aki ilyen címen visszaigényel 60000 Ft-ot, az további 60000 Ft-ot még igénybe vehet a SEx-re is (ha jogosult, van elég visszaigényelhető adója, stb.).

A másik paragrafus (36/a) tartalmazza a felnőttoktatás tandíja alapján igénybe vehető kedvezményt ÉS a Sex kedvezményt. E kettő kedvezmény együtt évente 60000 Ft lehet, föggetlenül attül, hogy egyéb (nem felnőtoktatási) tandíj alapján mennyit igényelt vissza a jogosult.

[i]A 36§ és a 36/a§ NEM EGY PARAGRAFUS! Két, egymástól független adókedvezményt írnak le, összesen 2*60000 Ft értékben. [/i]
Valamint további jogcímeken (pl. lakáskölcsön, életbiztosítás, stb.) is lehet adókedvezményt igénybe venni, de ezeknek sincs semmi közös pontjuk a SEx-el.

Azaz [b]csak és kizárólag a felnőttoktatási tandíj kedvezménye esik egy kategóriába a SEx-el[/b].
Ezzel kapcsolatban viszont az a jó hír, hogy a felnőttoktatási tandíj kedvezményét lehet halasztva visszaigényelni, vagy más is visszaigényelheti, mit aki igénybe vette. Tehát ha valaki ez évben SEx és felnőttoktatási kedvezményt is igénybe tudna venni, és túllépi a visszaigénylehető keretet, akkor még ott van számára a felnőttoktatásoi kedvezmény későbbi igénybevételének lehetősége is (ha jól rémlik, a halasztás akár öt év is lehet).

Alga

(#20) lacibacsi válasza alga (#19) üzenetére


lacibacsi
addikt

Hi Alga!

Jogos!

A paragrafusok valóban ezt mondják, azonban ha ilyen helyzetben lennék, akkor mindenképpen kikérném egy adószakértő, vagy az APEH állásfoglalását.

Mottó: ''Láttam én már fűben nyuszit!''

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#21) rdi


rdi
veterán

Szóval valóban megtévesztő lehet, ha egy paragrafus számozása 36a !!!
Érdekes. Mert ugye egy cikkelyen belül a bekezdéseket szokás kis betűkkel jelezni. Vagy nem. Azokat arab számokkal jelölik. Az a szép a jogban, hogy még a papjai sem ismerik, nem hogy az egyszerű pógár. Pont mint a vallásban.

Fej! Tor! Potroh!

(#22) alga válasza lacibacsi (#20) üzenetére


alga
tag

Megkérdezték, és a választ leírták a megfelelő topikokban. Én többek között onnan tudom.

Alga

(#23) lacibacsi válasza alga (#22) üzenetére


lacibacsi
addikt

Alga!

Megkövetlek!

Ma reggel (nem hagyott nyugodni a dolog, bár nem vagyok érintett) bent jártam a Petneházy utcában (APEH).

Neked van igazad.

A két paragrafus két különböző dolgot jelent és aki első diplomát szerez, az bizony 2x60000 Ft-ot igényelhet vissza...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#24) alga válasza Ibron (#1) üzenetére


alga
tag

Az odafigyelést Neked is melegen ajánlom.

Alig néhány üzenettel ezelőtt részletesen és pontosan leírtam, mely adókedvezményekkel esik egybe a SEx kedvezmény, és melyekkel nem.

Ha elolvastad volna, akkor most nem írtál volna ide egy felesleges üzenetet, ami csak arra jó, hogy egy már tisztázott kérdéskörben újra bizonytalanságot keltsen.

(#25) alga válasza alga (#24) üzenetére


alga
tag

Bocsánat, itt én csináltam hülyeséget, egy ősrégi üzenetet vadonat újnak hittem. Elnézést!

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Sulinet és más adókedvezmények (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.