Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  ST6 <--> TUSL2-C (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) glaci


glaci
őstag

Hi!

Tanácsot szeretnék kérni!
Szerintetek melyik jobb egy 1200 -as Celeronhoz?
Melyik gyorsabb, megbízhatóbb, stabilabb, tuningbarátabb?
Igazából most az ST6 van a gépemben, de van rá lehetőségem, hogy átcseréljem a TUSL2-C -re, és nem tudom, hogy éljek-e vele.
Ha azt mondjátok, hogy megéri, akkor az a pár óra szerelés már nem számít! :)

Előre is köszi a tanácsokat!

GLaci

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#2) borg315 válasza glaci (#1) üzenetére


borg315
aktív tag

hello, én építettem egy cerka configot tusl2-vel, prímán ment, viszont az usb-s scannerrel sokat szívtam (nem is sikerült belőni stabilan). a7a-val ment, cusl2-vel ment, szerintem csak az volt a baj, hogy nem tudott önálló irq-t kapni.. nomind1, lényeg: tusl2 is fain. másrészről viszont én stabilan működő géphez csak nagyon indokolt esetben nyúlok :)

(#3) glaci


glaci
őstag

Hi!

Ha minden igaz, péntekre nálam is lessz a TUSL2-C, de még mindig nem tudom, hogy érdemes-e átcserélnem az ST6 -ot. Volt ismerősöm, aki azt mondta, hogy igen, de volt olyan is, aki le akart beszélni!
Még mindig nem tudom, hogy mi legyen!
Mindenesetre ha csere lessz, akkor az hétvégén meglessz!
Kár, hogy eddig még senki nem mondta, hogy akkor most melyik is az egyértelműen jobb!
Azért én még várok holnapig!

Előre is köszi minden hozzászólást!

GLaci

Ps.: Sajnos nem lessz nálam a 2 lap annyi ideig, hogy tesztelni tudjak, azért kérem a véleményetek!

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#4) guest


guest
veterán

Teljesen kiraly nalam az ST6.
viszont tuning ra nem igazan,hisz pl. a Cerka633-at
nem birom rendesen meghajtani, mert 1.825-ig van
Core, viszont nem artana 1.850 'normalisan'.
es ez egy olyan Cerka, ami 1.850-n mas lapon ment
1.1Ghz-en siman.
Amugy jo az alaplap, 2 honapja semmi bajom vele

prohardver vendég

(#5) BobMaster válasza glaci (#1) üzenetére


BobMaster
senior tag

A TUSL2-C fini. Ha ki tudod cserélni, és megkapod hozzá a 3 év garit, tedd meg. Talán a BIOS a leglényegesebb különbség (AMI vs. Phoenix)

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#6) authenticDViD válasza BobMaster (#5) üzenetére


authenticDViD
tag

Valóban? Én is ilyenre pályázom éppen, egy Tualatin cerka 1000A házasságában, gondolom, fesz emeléssel akár az 1500 MHz-is reális?! (persze infineon RAMjaim vannak :) )

<b>Ez itt a reklám helye.</b>

(#7) karib válasza authenticDViD (#6) üzenetére


karib
addikt

A mostani TuC-ok meg szokják ütni a 12x133=1600-at, tehát az 1000A tényleg okos jószág lesz :) Végre némi FSB és rendes cache a Celeronnak...

Department of Redundancy Department

(#8) Barton


Barton
senior tag

TUSL2-C a nyerő !

Az ABIToktól hányingerem van.

(#9) guest


guest
veterán

abithoz van olyan, mint az asus ipanel ?...

prohardver vendég

(#10) BobMaster válasza guest (#9) üzenetére


BobMaster
senior tag

Nem tudok róla

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#11) SeezJear


SeezJear
csendes tag

Miaz az iPanel?

SeezJear - SeezJear Laboratories Inc. 2001.

(#12) BiP válasza SeezJear (#11) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha jol tudom, Asusnak van ilyen jo kis cucca.
5 1/4-es helyre rakhato a hazba, kijelzi szepen ledes kijelzon a prochomersekletet,alaplaphomersekletet,ventik fordulatszamat, stb. (progival szabalyozhato is,hogy mit)
Elonye,hogy nem kell progikkal sasolnod ezeket,hanem csak ranezel a hazra,es mar latod is.
Ehhez viszont tamogatnia kell az alaplapnak, amit csak az Asus-ok tudnak, es ahogy hallottam, azok kozul is csak nehany.

Tomshardware-en teszteltek nehany 'testverevel' egyutt.
http://www6.tomshardware.com/mainboard/01q2/010507/i815-05.html

(#13) guest


guest
veterán

"TUSL2-C a nyerő !

Az ABIToktól hányingerem van."

Nekem meg az Asusoktól van hányingerem. Ezt a szemét nyomorult Tuslc-t holnap cserélem egy jó kis király Softmenü3-as ST6-ra.

prohardver vendég

(#15) értetlen


értetlen
csendes tag

Hello

Én egy BE6 II-t cseréltem le TUSL2C-re. Igazából nem történt komoly bővítés, de az abit alaplap nem vittem el a V7700-as kártyát (AGP fesz -> több Abit alaplappal is kipróbáltam, mindegyikkel szívás). A TUSL2 C AGP/SDRAM/Chipset feszültsége defaultból 3.4 Voltra van jumperelve (a szabvány 3.3V) és ezzel az alaplappal nem volt még semmi hiszti. :)) Az Abit szirszar Highpoint UATA vezérlőjénél egy sokkal fittibb van rajta (normális biosvezérlés, stb), viszont csak 2 IDE konnektor van rajta :((. Az összerakás problémamentes volt (jó kiosztása van), win98 telepítés alatt egyszer sem fagyott le és nem volt probléma az UATA driverrel Win2000 telepítéskör. Összességében SOKKAL jobb alaplapnak tűnik így 2 hét után (nincsenek
váratlan lefagyások, megy rendesen a V7700). A Biosa egyébként kb. 2x annyi beállítást tartalmaz, mint az Abit cuccoké - és amit beállítasz, az úgy is marad! (ellenpélda: Abit kisfloppy-letiltás)

DE: a procituningra szvsz. alig van lehetőség! Nem lehet egymástól függetlenül változtatni az FSB-t és a PCI osztót.


Lehetőségek:
(FSB)(SDRAM)(PCI)
133 / 133 / 33
133 / 100 / 33
100 / 100 / 33
66 / 66 / 33

stb.

Persze úgy kezdenék hozzá, hogy FSB 125Mhz, SDRAM 125Mhz, PCI 33Mhz, de ezt nem lehet, mert vagy a PCI freki szabadul el (fagyáshegyek), vagy eleve 133-as FSB-ről kell indítani (és efölé menni), amit a 850es PIII nem feltétlenül tolerál.

Remélem a frissített Biosban ez meg lesz oldva...


Csaó

(#16) Superman


Superman
nagyúr

értetlen: nekem is ilyen alaplapom van, de nem egészen értem, miért nem tudod változtatni az FSB -t, a Ram, meg a PCI frekijét, hiszen megaherzenként lehet, ez egyébként rá is van írva - igaz angolul - a dobozára, meg a kézikönyvben is benne van. Ez akkor él, ha a prockó alapbeállítását (ami nálam most 1200Mhz) felülbírálod és a Manual -t választod. Ekkor (mondjuk a te esetedben egy P3 - ashoz 133Mhz -es FSB társul és a Ram is annyin megy a PCI meg 33Mhzen) simán lehet megahrzenként felfelé haladni, persze csak akkor, ha a Manual, mint írtam be van jelölve a Bisoban. Én jelenleg a 1011 Beta 007 - es Biost használom.

(#17) értetlen


értetlen
csendes tag

Héló

"nekem is ilyen alaplapom van, de nem egészen értem, miért nem tudod változtatni az FSB -t, a Ram, meg a PCI frekijét, hiszen megaherzenként lehet, ez egyébként rá is van írva - igaz angolul - a dobozára, meg a kézikönyvben is benne van."

:)) Ezt én én is vágom, de pl. PCI frekire nem érdemes 33MHz-nél nagyobb értéket megadni. Ha 125Mhz-s FSB-t akarok, 100/100/33 arányból kell (lehet) kiindulni. Ha felpakolom 125Mhz-re az FSB-t, akkor ehhez 41MHz PCI freki társul -> szívás ezerrel. Ha 133/133/33 arányra állítom, akkor nem enged 133Mhz alatti FSB frekit...

"Ekkor (mondjuk a te esetedben egy P3 - ashoz 133Mhz -es FSB társul és a Ram is annyin megy a PCI meg 33Mhzen) simán lehet megahrzenként felfelé haladni, persze csak akkor, ha a Manual, mint írtam be van jelölve a Bisoban."

A 850-es eredeti FSB-je 100Mhz. Fizikailag simán bírja a 125Mhz-t (ezt már kipróbáltam egy másik gépben). Ezt kéne valahogy ezen az alaplapon is megoldani.

"Én jelenleg a 1011 Beta 007 - es Biost használom."

Ha Neked bejött. írjál már róla valamit pleez (nekem a Beta szótól borsódzik a hátam - rossz emlékek a Műegyetemről :))

Csaó

(#18) atee


atee
őstag

Nekem eddig ST6 volt Most Lecsereltem ST6E
re csak a szine miatt:)
Nagyon meg vagyok elegedve a 700 celeron 1050 en stabilan most pedig 1200/1500 is vigan megy!
Az Asus ellen igazabol csak a bugyuta biosat tudom felhozni:) Rosszat irnak mind a 2 rol legalabb ugyanannyit!

D-day 2002-01-04 01:54

(#19) Barton válasza guest (#13) üzenetére


Barton
senior tag

Legyél boldog vele ...

(#20) atee


atee
őstag

az is vagyok nyugodj meg:)

D-day 2002-01-04 01:54

(#21) karib válasza atee (#20) üzenetére


karib
addikt

Asszem nem neked ment Ice válasza... De azért légy boldog vele :)

Department of Redundancy Department

(#22) HEBI


HEBI
senior tag

Csók !
Honnét lehet tul2c-hez 1011 es biost letölteni?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#23) BiP válasza értetlen (#17) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha 125Mhz-et akarsz, ne is szamits arra,hogy 33-as PCI mellett fog is menni. Ha viszed fel az FSB-t alapbeallitasoktol ,megy a PCI is. Amiket irtal beallitasokat, azok megfelelnek a 4/4/1,4/3/1,3/3/1,2/2/1 beallitasoknak. Tehat ha 100-rol 125-re viszed,nana,hogy 41 MHz lesz. A lenyeg,hogy lapnal is igy mukodik, az FSB-t osztja. (ha jol tudom.ha nem,hurrogjatok le nyugodtan)

(#24) értetlen válasza BiP (#23) üzenetére


értetlen
csendes tag

Jól tudod. Én is ugyanezt írtam :)) ,akkor most kölcsönösen megerősítettük egymást. :))

(#25) BiP válasza értetlen (#24) üzenetére


BiP
nagyúr

Akkor jo. Csak azt ereztem a korabbi szavaidbol,mintha csodalkoznal, miert nem lehet ugy 125-re allitani,hogy a PCI 33Mhz maradjon. Ezert irtam,hogy ilyen ('de jo is lenne') helyzetrol ne is almodjunk.

(#26) értetlen


értetlen
csendes tag

Hát én már semmin nem csodálkozom :)) , vagyis azon mégis, hogy miért nem lehet 125/125/31-et csinálni? Miért nem engedi 133/133/33 arány mellett a 125-ös FSB-t? Miért ilyen idióta a biosa? Az abit cuccosokon ez negyedeléssel megoldható. Remélem hamarosan lesz valami bios update hozzá.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  ST6 <--> TUSL2-C (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.