Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) intelnyet


intelnyet
tag

Helló emberek!

Lenne egy kis gondom a címben említett modemmel...
(Állítólag ez modem+router egyben... van egy DSL be és egy LAN kimenete)

Én Magyarországról írok, itt dolgozom programozóként...

Készítettünk egy rendszert, ami PDA-ról küld / fogad adatokat PC-re / nek...
A PC-n a kommunikációt egy másik program biztosítja..

A PC fix IP cím mögött csücsül... erre az IP jönnek - mennek az adatok...

Mivel portokat kell forwardolni, a modem mögé tettünk egy routert, ami ellátja ezt a feladatot... Magyarországon nincs is ezzel gond...

Csakhogy ez a rendszer Romániában működne...
A fix IP cím megvan a szolgáltatótól (Romtel), de az általuk adott modem mögé betett router nem hajlandó kommunikálni a modemmel, azaz így összerakva a rendszert, nincs internet... Kértük a Romtel segítségét, akik segítettek is: Elmondták, hogy kell összekábelezni a modemet a routerrel, hogyan kell a modemet beállítani (mellesleg ugyanazt mondták el, amit én is meg tudtam csinálni) és mondták, hogy ennek mennie kell... Természetesen nem ment, erre annyit mondtak, akkor ők sem tudnak mit csinálni...

Ja LinkSys és SMC routerekkel is próbáltuk, akkor sem ment!
Magyarországról elvittem a saját (D-Link) modememet, az meg még a DSL linket sem kapta meg... (Na, erre varrjon gombot valaki...)

Hívtunk egy ottani informatikust, aki szintén tehetetlen volt...
Ugyanarra az eredményre jutott, mint mi...

Az lenne a kérdésem, tudja-e valaki, hogy milyen routerrel hajlandó együtt dolgozni ez a XARTALICSKA modem? Valóban lehet konfigolni a mdemet, sokmindent tud, csak a portforwardot felejtették ki belőle... :W

Tudja-e valaki, milyen olyan modemet érdemes venni, ami Romániában Romtel területen hajlandó működni is és még routert is lehet mögé tenni???

Remélem olvassák az it.news-t Romániában is és tud valaki segíteni...

IntelNyet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.