Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nighter


Nighter
tag

Sziasztok!
Szeretnék én meg még 2 haver létrehozni 1 új teljessen más fajta hűtési megoldást készíteni mint ami ma van.
ha erre van 2% esély is akkor már megérte.
Akinek van értelmes véleménye a hülyézésen kivül is az amlítse meg itt a fórumon hogy mi a véleménye erről a témáról.
Különben meg ha az emberek az évezredek alatt nem lettek volna elég őrültek akkor ma nem itt tartanánk!
Csak akkor fejlődnek a különböző technológiák ha nagyon akarjük, teszünk is érte és megvan bennünk az a kis őrültség is.
Szóval én is ezt a vonalat szeretném tovább öregbíteni és remélem hozzátudok járulni ha nem is nagyon csak 1 kicsit a vga illetve a Cpu hűtésének a technológiai fejlődéséhez.
by Nighter

(#2) csapos2 válasza Nighter (#1) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv ! Esetleg valamit írhatnál is a dologról , mert így nehéz lesz hozzászólni.
Engem speciel nagyon érdekelnek az új csendes hűtési eljárások . Szóval hajrá :C

[Szerkesztve]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#3) emitter


emitter
őstag

szerintem a peltier nagyon jó megoldás lenne, kár h ilyen sokat fogyaszt :(

mod: van is róla topic: [link]

[Szerkesztve]

(#4) Petya25 válasza Nighter (#1) üzenetére


Petya25
addikt

Mégis miről van szó?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#5) Ősember válasza Nighter (#1) üzenetére


Ősember
őstag

szevasz
mi az alap elképzelés? mert igy ha valaki elmondja a saját ötletét, akkor ti csak gyártok lennétek, nem? :F

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#6) ByB


ByB
addikt

Én anno mikor megjelent a Zalman Reserator, terveztem hozzá egy új hengert, ami sokkal jobb teljesítményhez segítette volna a rendszert! Ha érdekel, még talán megvannak valahol a tervrajzok - [link] - A Zalman Reserator Chill fantázianevet kapta... ;]

(#7) Nighter


Nighter
tag

Szóval elmondom hogy miről van szó vagyis 1 pl-t a sok közül mire gondoltunk a haverokkal.
Igen lenne benne peltier hűtés is.
Szóval peltier lap rajta valami fém pl réz hogy ne faggyon szét és vagy folyékony nitrogén lenne benne vagy valamilyen alcohol de az akkor olyan vízhűtés szerűség lenne.

(#8) Nighter válasza Ősember (#5) üzenetére


Nighter
tag

Hát fegy ez úgy lenne hogy kitaláljuk hogy működne az egész rendszer, mivel és ezt utánna legyártatnánk vagy legyártanánk valahogy.
Amúgy ha lenne hangja az egész cucc-nak nem lenne nagyobb mint 10decibel szerintem.

(#9) ByB válasza Nighter (#7) üzenetére


ByB
addikt

Egy hűtés akkor tud igazán hatékony lenni, ha az egész rendszert átfogóan egybe tervezitek! (Lásd például Mac G5) Én ''diplomamunkaként'' tervezek egy teljes hűtési rendszert pc-khez. Ha nem csak játéknak gondoljátok a feladatot, akkor elérhető árú dolgokban gondolkodjatok: hidd el a levegő elégséges hűtőközeg a felhasználók 90%-ának, csak megfelelően kell kihasználni! ;]

(#10) ByB válasza Nighter (#8) üzenetére


ByB
addikt

10dB-lel felesleges számolni, ugyanis a pc-k alapzaja sokkal magasabb ennél... ;) Bár gondolom, hogy a hűtést egybe tervezitek egy korrekt hangszigeteléssel! :R

(#11) Nighter


Nighter
tag

csak az a bibi az egésszel hogy az alcohol hiába vagy meg -200 fokra ha elpárolog és zárt helyen negyedórán belül 60-os lesz és szét ég a procid.
Szóval ezt az alcoholt valmilyen anyaggal kéne keverni bizonyos arányban ami lelassítja a párolgást de még mindig ott van az a probléma hogy ez így 1 idő mulva elfogy az anyag az lenne a legjobb ha az alcoholos masszát valamilyen másik anyaggal tudnánk hűteni ami elektromos áram hatására vagy míg anélkül folyékoyn halmazálapotú.
Ha van ötletetek akkor szóljatok léccives fogadok mindenféle megoldást vagy kérdést és megpróbálok rá válaszolni is.

(#12) Nighter válasza ByB (#10) üzenetére


Nighter
tag

Na jó a 10db-elt csak úgy mondtam amúgy először is csak proci hűtésen meg vga hűtésen gondolkodunk csak ha a rendszer működik akkor lesz kiterjesztve más dolgokra is pl mamória vezérlő vagy Netalántán vinyók :) De az még tényleg nem most lesz.
De legelőször tényleg a proci hűtés mindenek felett:D

(#13) Nighter


Nighter
tag

De ha belegondolsz ha minden valmilyen kémiai anyaggal fog működni tényleg nem lesz több 10DB-elnél ;]

(#14) ByB válasza Nighter (#13) üzenetére


ByB
addikt

Majd meglátjuk mi lesz a vége! Én elhiszem, hogy meg lehet oldani 10dB alatt, de a táp, a vinyó hangosabb, mint 10dB... Számoltatok már csak nagyon hozzávetőleges árat? Mert ugye szép meg jó a csodahűtés, de ha a halandó ember képtelen megfizetni, akkor nem túl sok értelme van, üzleti szempontból! ;) Bár kicsit előre rohantam, egyenlőre elég ha megvalósul ez a csodadolog...

(#15) OC


OC
őstag

Ne haragudj Nighter de a hozzászólásaid alapján nem tűnik túl komolynak a hozzáállásod. Te, ''meg két haver'' nem tudom, hogy mit akartok összehozni, de sem a Pelier elem hsználata, sem a vízhűés stb. amiket említettél nem tartozik az újdonságok kategóriájába.

Ez csak a szubjektív meglátásom volt, ne legyen igazam. Sok sikert Nektek!

(#16) LukE válasza ByB (#6) üzenetére


LukE
veterán

a kozepevel azert kene meg valamit csinalni.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#17) zsommi válasza Nighter (#11) üzenetére


zsommi
senior tag

Ha van ötletetek akkor szóljatok léccives fogadok mindenféle megoldást vagy kérdést és megpróbálok rá válaszolni is.

Szerintem egy ilyen dolog nem így működik...
Ugyebár Newton sem úgy találta fel a dolgait, hogy írt egy hirdetést, hogy ő ki akarja találni ezt meg ezt, csak nincs hozzá ötlete, és segítsenek neki...
Mert akkor ritka egy lúzer lett volna, na meg ki lett volna az a hülye, aki megosztja vele, hogy aztán Newton bácsi arassa le a dicsőséget...

Ha úgy kezdted volna a topicot, hogy PH!-s emberek, találjunk ki egy új hűtési formát CPU-ra, akkor nagyobb sikere lenne a dolognak...


[Szerkesztve]

(#18) OC válasza LukE (#16) üzenetére


OC
őstag

Szerintem sem ez a járható út Resi esetén. Inkább műnyag henger méretre esztergálva, a palástjára pedig szépen menetet kell esztergálni. Kialakítani a be- és kimenőcsonk helyét és kész! Ez kábé fél nap (mindennel együtt) és párszáz HUF kérdése, nameg egy meglévő Resi-é.

(#19) ByB válasza LukE (#16) üzenetére


ByB
addikt

Ez nem a végső stádiumból készült renderelés... A beérkező melegvíz egy a belső ''tüskék'' között elvezetett vezetéken jut fel és a menetes ''fedő'' is rejt egy kis titkot, de ezt megtartom magamnak! ;] Pusztán számítások alapján elég hatékonynak bizonyult, aztán leálltam a vizes kísérletekkel... :R

(#20) Nighter válasza zsommi (#17) üzenetére


Nighter
tag

Jó igazad van csak belebonyolódtam a saját irományomba.
Ez igaz majd kitaláljuk 3-an megvannak az ötletek úgy körülbelül 20%-ig a többin már törjük a fejünket.
A vízhűtést meg a pertiel elem tudom hogy nem új dolog de ha ezt a 3 dolgot kombináljuk (alcohol+vizhűtés szerűség+peltier lap na én ilyet még nem láttam szóval elég új szerintem.

(#21) Nighter


Nighter
tag

Ötlet az van több is mint kéne:D
Márcsak infó után kell járnunk 3an megoldjuk mi ezt (remélem)

(#22) Nighter


Nighter
tag

A lóvéval még nem foglalkozunk előbb a tervek utánna jöhet az anyagi ráfordítás.

(#23) LukE válasza Nighter (#20) üzenetére


LukE
veterán

az alkohol miert is jo? mmint hutesbe? :D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#24) Nighter


Nighter
tag

Mert hűt azé nem azé hogy megidd:D

(#25) LukE válasza Nighter (#24) üzenetére


LukE
veterán

aha

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#26) Nighter válasza LukE (#25) üzenetére


Nighter
tag

nem kapsz az alcoholból ne is álmodozzál:)

(#27) LukE válasza Nighter (#26) üzenetére


LukE
veterán

nem, nem meginni akartam, mindossze arra lennek kivancsi, hogy miert is olyan jo alkoholizalni a hutest.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#28) zsommi válasza LukE (#27) üzenetére


zsommi
senior tag

Ha megunod, és váltasz vmilyen más hűtésre, akkor be tudsz rúgni, mert van a CPU hűtődben egy kis tartalék..:)

(#29) R.Zoli válasza ByB (#19) üzenetére


R.Zoli
őstag

Legyártani is tudnád ezt a formát?

(#30) EQMontoya válasza Nighter (#26) üzenetére


EQMontoya
veterán

az alkohollal arra gondolsz, hogy 20 fokon már igencsak párolog, és ezzel akarod hüteni a procit? azon felül, hogy kell még hozzá vmi, ahol lecsapódik, és gáz formában nehezen terelgethető, jó 5let :D

Same rules apply!

(#31) EQMontoya


EQMontoya
veterán

de van 1 jó 5letem a témához! Veszel 1 400l-es fagyasztót, meg 1 zalmas reserator 1 plus-t. ezt feltöltöd alkohollal, be a 400as frigóba, az nesze Neked hütés :D

Same rules apply!

(#32) ByB válasza R.Zoli (#29) üzenetére


ByB
addikt

Én személyszerint nem, de itthon megvan hozzá a technológia... (Körbe lett járva a téma!) Sajnos nem olcsó, viszont szép:)! Aztán újra lett tervezve, a könnyebb gyárthatóság érdekében, végül pedig el lett feledve az összes vizes mókával együtt... :U

(#33) R.Zoli válasza ByB (#32) üzenetére


R.Zoli
őstag

Ez érdekelne mennyi az a nem olcsó. Komolyan érdekel!

(#34) ByB válasza R.Zoli (#33) üzenetére


ByB
addikt

pü ment

(#35) OC válasza ByB (#34) üzenetére


OC
őstag

Ha nem Top Secret, akkor szívesen fogadnám az infot, mert én is futottam már pár kört a témában.

(#36) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Ha már bele olvastam, akkor nekem lenne egy ötletem. Az is elég nagy gondot szokott okozni, hogy a hűtőborda nem osztja szét a hőt regyenletesen. Erre találták ki, meg hogy arrébb lehessen vinni a meleget a heatpipe-ot. És mi lenne ha egy nagy téglatest (alapja, mint a proci, és nagyon hosszú) menne a procira, amibe felülről lyukakat fúrnátok, egészen az aljáig, de ne fúrjátok át. Majd a lyukakba valamilyen a fémnél jobb hűvezetőt tölteni (itt figyelni kell, hogy ne legyen bobis a rendszer, meg a hűtágulással is számolni kell). Majd a tetelyét lezárnátok. Ennek a téglalapnak a többi oldala meg úgy lenne kiképezve, hogy jó nagy legyen a felület, tehát bordák lennének rajta.

Lehet kritizálni.

(#37) Maranello válasza Nighter (#11) üzenetére


Maranello
tag

60 fokon semmilyen processzor nem ég szét.

(#38) ByB válasza OC (#35) üzenetére


ByB
addikt

Mire vagy kíváncsi? Amikor nekikezdtünk a tervezésnek, akkor egy olcsóbb, de a Resrator-hoz hasonló hűtést akartunk tervezni. Végleges termék sosem lett belőle, de a Reserator+ -hoz terveztünk egy új hengert, amiről a topik elején lehet látni egy képet (nem a véglegesről), abból úgy volt, hogy csinálunk egy prototípust is, de baromi drága lett volna, illetve belemélyedtem az áramlástanba és úgy döntöttem, hogy skippelem a vizet! Most egy komplett (proci, vga, ház) elérhető árú léghűtésen dolgozok, amiről gondoltam, hogy nyitok egy topikot, de meggondoltam magam! A kész munka publikálva lesz szeptember magasságában, ha minden jól megy! Ha van konkrét kérdésed és tudok válaszolni, szívesen megteszem!

üdv
Bence

(#39) OC válasza ByB (#38) üzenetére


OC
őstag

A konkrét kérdés arra vonatkozna, hogy hol lehet különböző extrudált alu profilokat vásárolni, mert gondolom ezt már sikerült kiderítenetek. És persze a költségek is érdekelnének (pölö egy reserator-szerű ''henger'' ára kábé, vagy ilyesmi, csak a nagyságrend miatt). Én is érdeklődöm a környékemen (Debrecen), van is egy igéretes hely, de több szem...

Köszi előlre is! :R

(#40) ByB válasza OC (#39) üzenetére


ByB
addikt

Hát nekünk elég egyszerű feladatunk volt, mert a BME-re járunk, ezért tőlük ''vásároltunk'' alapanyagot a pórbákhoz! Ha gyártva lett volna a dolog, akkor a Marell Dekor, illetve Gravotrade lett volna a segítőnk, az alapanyag beszerzés területén. De velük más okból megromlott a kapcsolatunk és a vízhűtéses ''projekteket'' is lefújtuk... Ár kétféle alapanyagra volt, különböző magasságokkal és belső szerkezettel, illetve egy szimpla és egy összetettebb záródással: 500 vagy 1000 darabra (nem emlékszem már) vonatkoztatva: 4-8000 forint között mozgott! Nagyon sokat töprengtünk a témán, sok energiát feccöltünk bele, de nem éri meg, ennyit tudok mondani! ;)

(#41) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

sztem a felhasználók több mint 90% a léggel él és elég is neki...
a legjobb az lenne ha vmi olcsó de mégis jol hűtő akár passzív léghűtőt tudnátok csinálni

a mai dolgokat alapul véve javasolni csak annyit tudok, hogy kell soksok heta pipe soksok rézborda és ezeket egymásra pakolva meg is vagyunk :)
ugye láttuk a coolink bat; u8-92;120 schyte; hyper6+..stb mind erre alapult
és a schyte ban már volt elég kraft a passzív hűtéshez...
ha nem csak 1 síkű hanem mint a régi procihűtők kifelé ágazó cucc lenne akkor nagyobb hatásfokkal járna (ergo az alaplap fölött helyet hagyni a cuccoknak, de utána szélesedhetne és lehetnének benne elhajló heat pipe bordák a szél írányában meghajolva (ergo kövessék a rézlemezek irányát...)
normál áron le lehetne gyártatni is lég is lenne és mégis brutálisan hűtene szvsz :)
böszme 1 dög az igaz :)

Nos Omnes Una Manet

(#42) Squirrel


Squirrel
őstag

Vákuumba tenni az egész gépet?

(#43) ByB válasza ^Bundi^ (#41) üzenetére


ByB
addikt

''...a levegő elégséges hűtőközeg a felhasználók 90%-ának, csak megfelelően kell kihasználni!...'' #9 :R

A lényeg a komplett tervezésen múlik: egy hűtés akkor tud igazán hatékony lenni (jól hűtő, halk és relatív olcsó) ha minden egyes résztvevő komponens szerepe figyelembe van véve! Ezért érdemes egybe tervezni egy proci + vga + ház triót!

[Szerkesztve]

(#44) LukE válasza Squirrel (#42) üzenetére


LukE
veterán

es az mé lenne jo? Nem erezned az egett szagot?
gyk: a vakuum elegge jo hoszigetelo.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#45) bandiras2 válasza Nighter (#1) üzenetére


bandiras2
senior tag

gyanus vagy te nekem :U ;]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#46) Ja no válasza ByB (#43) üzenetére


Ja no
aktív tag

ByB,
Van valami gyakorlati (esetleg elméleti) adat arra vonatkozólag, hogyha az extrudálás során kialakult felületet felérdesíted mondjuk gyöngyszórással, akkor menniyt javul a hőátadás? ( ''kéményhatás'' szerű hűtést feltételezve és/vagy ventis megoldást)
Ja no

(#47) ByB válasza Ja no (#46) üzenetére


ByB
addikt

Elméletben az adott térfogathoz tartozó felületnöveléssel nő a hőleadó képesség! De ez a gyakorlatban könnyedén cáfolható: nem véletlen, hogy egyik nagyobb gyártó sem foglalkozik vele. Megérzésem szerint csak minimális hatásfoknöveléssel jár (ha jár) a gyöngyszórás, ráadásul egy komplexebb formát nehéz egyenletesen lekezelni, bár abszolút nem értek hozzá. Ráadásul, ha az ár/hatékonyság párost is figyelembe veszed... Az más dolog, hogyha valami löttybe mártod a kész hűtőt (marás bevonat...), ezzel próbálkoztak is tőlünk függetlenül és nem volt sikertelen a dolog. Rád vár a feladat Ja no, hogy összeállíts egy generációkon át használható táblázatot. A kísérletező emberrel az a probléma, hogy türelmetlen, ezért ritkán ül le számolgatni, holott valószínűleg kifizetődő lenne! :R

(#48) Ja no válasza ByB (#47) üzenetére


Ja no
aktív tag

Ha lenne egy digi-hőmérőm, meg egy klíma-kamrám akkor az emberiségnek adományoznék egy ilyen táblázatot, de fentiek híján marad számomra a többiek általt tapasztalt tények elfogadása.
(btw: a gyöngyözés nem egy drága és nehezen kivitelezhető technológia...)
Az utolsó és első mondatod között némi ellentmondást érzek :)

(#49) ByB válasza Ja no (#48) üzenetére


ByB
addikt

De a gyöngyözés, csak akkor alkalmazható, hogyha kész a hűtő és utolsó mozzanatként csinálod, nem? Akkor viszont elég nehéz egyenletesen felvinni nem, vagy minden külön alkatrészt bevonsz és utána rakod össze? :F Mi az ellentmondás az első és az utolsó mondatom között? Egy-két dolognak utánaolvastunk, de sosem próbáltunk papírra irogatva kísérletezni... ;]

(#50) Ja no válasza ByB (#49) üzenetére


Ja no
aktív tag

<<bevonsz...
Nem kevered a kalapácslakkal?
A gyöngyözés ua, mint a homokszórás, csak itt müa. (ritkábban üveg) granulátumot használnak, ezért nem lesz olyan a felület mint a smirgli, hanem mintha apró kalapáccsal teleütötted volna. Ahová befér a szórófej, ott nincs gond. Ahogy néztem az első rajzon lévő formát simán meg lehet gyöngyözni. De ha nincs értelme... :((
Tucc esetleg olyan progit, aminél be tudod vinni egy adott készülékház modelljét, megadod a légáramlást, meg a termikus ellenállását az anyagoknak és kiszámolja (megsaccolja) hogy hol milyen meleg lesz a dobozban?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.