Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dr.kiky


dr.kiky
tag

Helló Mindenki!!!

Olyan gondom van, hogy összeraktunk egy hálózatot, volt benne sp2-es és sp1-es gép is... Fél óra után az sp2-es gépek eltűntek a hálózatból, vagyis nem lehetett látni őket lanon... Deviszont azokról lazán látható volt amin sp1 volt... Csak úgy sikerűlt újra benntlenni a hálózatban, hogy letiltottuk a hálókártyát az sp2-es gépeken és újra engedélyeztük... Namármost az ember mikor már 10edszerre csinálja ezt kicsit felkapja a vizet....
Lécci segítsetek... Mit tegyek???
Előre is kösssz!!!

(#2) inkab


inkab
aktív tag

Nem biztos, hogy ez a baj, de azért próbáld meg. Nekünk segített (bár itt minegyik gépen sp2 volt, de hátha....)
Biztonsági központ -> Windows tűzfal -> Kivételek fül felül -> Fájl és nyomtatómegosztás-> Kijelöl, majd alul katt szarkesztés, itt lesz 4 db port, kijelöl (egyszerre egy db) -> Hatókör modosítása -> Egyéni lista bekapcs, és beírod a hálózatotok tartományát: 192.168.x.0/255.255.255.0 formában
Nekünk ez megoldotta a problámát....

[Szerkesztve]

(#3) Geree


Geree
senior tag

Nekem is a Winfos SP2-ő óta vannak gondjaim a hálózattal. A gépek látják egymást rendesen, de a mágosztott fájlokhoz nem mindig férek hozzá. Elég érdekes, mert ilyet még sosem láttam ezelőtt. Szóval megpróbálom leírni.
Megosztok 1db mappát (mondjuk üresen), majd bele pakolok fájlokat. És amikor a másik gépről próválok pl. elolvasni egy txt-t, azt mondja, hogy nincs meg a fájl. De ugyanakkor az ugyanabban a mappában levő fájt vígan olvassa.
Gondolom ez is valamilyen ''Biztonsági szolgáltatás'' PiciPuha módra :(((
Azt vettem észre, hogy némely fájlnál, amit nem tudok megnézni a hálózaton, van neki a Tulajdonságaiban 1 olyan valami, hogy ''Ez a fájl igegen számítógépről érkezett, ezért bizonyos számítógépek blokkolhatják azt...'' vagy valami ilyesmi. És ott van mellette a [TILTÁS FELOLDÁSA] gomb. Katt... ...feloldva... ...és akkor mi van? Ugyanúgy nem tudom olvasni a fájlt. Viszont általában, ha átnevezem, vagy másik könyvtárba teszem, akkor simán műxik.

Aki értette, amit az előbbiekben írtam és tudja a megoldást, (esetleg ős is találkozott ezzel a problémával) az kérem ne tartsa magában...:)

Én valamilyen szolgáltatásra gyanakszom, csak nem tudom melyik, hol, mikor miért... :(

a friend in need is a friend indeed

(#4) Geree válasza Geree (#3) üzenetére


Geree
senior tag

mégcsak az sem igaz, hogy csak az ''idegen számítógépről'' származó fájlokkal csinálja ezt, mert egy sk. írott txt-t sem lehetett olvasni... Plíz Help! Mert megőrülök! :Y

a friend in need is a friend indeed

(#5) moonman válasza Geree (#3) üzenetére


moonman
titán

az az idegen gépről származik duma, csak egy flag, ami egy biztonsági figyelmeztetést jelenít meg megnyitás előtt, ráadásul pipa is van, hogy ne kérdezzen többet, akkor leveszi róla.

inkább a jogok öröklésével van baj, állítsd be a megosztott mappára, hogy öröklődjenek lefelé a jogok, bármit teszel bele.

(#6) Geree válasza moonman (#5) üzenetére


Geree
senior tag

és azt hol tudom beállítani? :F

a friend in need is a friend indeed

(#7) moonman válasza Geree (#6) üzenetére


moonman
titán

biztonság fül alatt speciális gomb, ott ''gyermekobjektumokra...''

(#8) Geree válasza moonman (#7) üzenetére


Geree
senior tag

Ha ott bepipálom azt a gyermekobjektumos valamit, akkor egy ''Alkalmaz'' után visszaveszi... Ez normális?

a friend in need is a friend indeed

(#9) Geree válasza Geree (#8) üzenetére


Geree
senior tag

Bővebben: link
Itt az az ablak...

a friend in need is a friend indeed

(#10) Geree válasza moonman (#7) üzenetére


Geree
senior tag

Haladás... Most már egységesen semmit nem tudok elérni a hálózaton. Az almappákba, pedig 1 szintig tudok bemenni... :C :D

a friend in need is a friend indeed

(#11) moonman válasza Geree (#8) üzenetére


moonman
titán

kiveszi a pipát, igen, normális.

akkor csináld azt, hogy öröklést (felső pipa) kiveszed (kérdésre nyomj töröl-t), aztán add hozzá ''mindenki''-t, és adj teljes hozzáféréstm, majd ezután az alsó pipa.

(#12) benczeb


benczeb
aktív tag

Hahó!

Nekem is hasonló gondjaim vannak, próbáltam már mindent.
Szóval a notebookomon és az asztali gépemen is sp2 van, az asztali látja a notebookot, de visszafele nem működik. Mindenféle tűzfalbeállítást próbáltam, most le is van tiltva.
Azt írja, hogy a workgroup munkacsoport nem elérhető, pedig mindkét gép benne van. A szemaforhoz rendelt határidő lejárt.

Ilyenkor mi van?

Köszi
sziasztok

(#13) Rolling Rock


Rolling Rock
csendes tag

Talán rakjunk SP2-t mindenre!
:Y

(#14) moonman válasza benczeb (#12) üzenetére


moonman
titán

próbáld meg átléptetni őket egy más nevű munkacsoportba. tűzfal maradhat, csak kivételnél add meg a fájl és nyomtatómegosztást és hatáskörben a szemközti gép ip-címeit.

(#15) dr.kiky


dr.kiky
tag

az talán megoldja...

(#16) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Hali!

Nem éppen hálózati probléma, de nagyon hasonlít hozzá. Az a baj, hogy SP2-es WinXP alatt nem kapok normális IP-t a netre. vagy 0.0.0.0-át kapok, vagy kiírja, hogy nincs, vagy korlátozott a hálózat. SP mentes WinXP alatt megkapom rendesen az IP-t. Mi lehet a gond?

Illetve ez micsoda lenne:


Mert ezt kidobta, és minden fekete lett az XP-be, ami eddig az a winxp stílisú 3d-s kék volt.

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#17) Loha válasza Bazsesz (#16) üzenetére


Loha
veterán

Ez egy vírus, éppen most küzdöttem vele...
Feledatkezelőben próbáld meg lelőni, aztán törölni, de nem csak ez az egy fájl van hanem még töb hasonló ''jad'' végződésű is...

[Szerkesztve]

(#18) X-COM válasza Bazsesz (#16) üzenetére


X-COM
nagyúr

mijatökömazafadjad?

csökkentett mód hálózattal?

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#19) Bazsesz válasza X-COM (#18) üzenetére


Bazsesz
őstag

Loha azt mondja, hogy vírus. Király, ma reggel dugtam össze a modemet a hálókártyával, nincs fél órája, és támadnak a botok, vírusom van, és meghal minden.

Az IP-cím osztási problémára tudsz valamit tanácsolni?

Üdv: balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#20) X-COM válasza Bazsesz (#19) üzenetére


X-COM
nagyúr

hát előbb a genyaságot kéne leírtani

aztán, ha utána sincs, megnézni, csökkentett mód hálózattal üzemmódban
aztán lehet próbálkozni egy
netsh winsock reset
parancs segítségével

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#21) Flashy


Flashy
veterán

karácsony van. X-Com nem support.microsoft.com url-eket osztogat hanem válaszol :))

(#22) Tibitheone válasza Loha (#17) üzenetére


Tibitheone
csendes tag

ez a szemafor cucc összefüggésben van a vírussal?
nekem a wlanom nem megy, meg az usb-s wlan sem, meg a kábeles lan se...
persze ezt egyik napról a másikra csinálta,
a wlan-nak már a ledje sem világit a laptopon,
ipconfig szerint meg le vannak választva a hálókártyák

mit tehetnék?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.