Hirdetés

2024. szeptember 17., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tms+ válasza Szena67 (#50) üzenetére


tms+
tag

Lehet, hogy nálad így van, de nálam az, hogy mekkora a mérete a telefonnak, nem az elsődleges szempont, kb. a legkevesebbet telefonálásra használom:DDD. Csak a méret miatt nem dobnám a másik lehetőséget, ami olcsóbb, nem kínál kevesebbet, jobban ismerem, kevesebb kockázatot jelent számomra.

Az a gond, hogy mire vállalható az ára, addigra már nem aktuális a mobil, és a Sonynál nem mindegy a 3 éves támogatásnál, hogy 1 év után szerzem be, vagy viszonylag hamar. A Samsungnál már a bemutatókor baromira le lehet kuponozni.

Persze elhiszem, hogy másnak a Sony a jobb választás, és nekem is lehet bejönne, de végül az ára mindig visszatart. Talán majd egyszer. :)

Galaxy S24 Ultra & S24 | Watch4 44mm | Buds Pro

(#52) tn90


tn90
csendes tag

Valami feltűnt a telefonnal kapcsolatban: a teleobjektív alatt elvileg egy IMX-650 van 1/3,5" mérettel, és 1 mikronos pixelmérettel.
Namármost tartalék telefonnak (a jelenlegi 5 II-m kipurcanása esetén) el van rakva a "régi" Huawei P30-asom, amiben a főszenzor egy 1/1.7"-os 1 mikronos, pixelméretű 40Mpixeles IMX-650...
Most vagy valami zavar van ez erőben, vagy a Sony belerakott egy 6 éves relatív nagyméretű szenzort, plusz egy kb. 42.5-85mm-es objektívet, amire 2x-es crop-pal kijött az új teleobjektív?
Vagy csak lemaradtam valamiről az utóbbi pár évben? :DD

(#54) hdavid1 válasza tn90 (#52) üzenetére


hdavid1
tag

IMX600 van a P30-ban, nem? Interneten azt írják.

(#58) spect80 válasza sh4d0w (#14) üzenetére


spect80
senior tag

Egyetértek, én is nagyon szerettem a 9:21 képarányt.
még talán az értesítési led hiányát hoznám fel negatívumként, mert az is nagyon praktikus volt az 1 IV-en.

(#59) bteebi


bteebi
veterán

Látszólag a Sony egyre kevésbé akar telefont gyártani. :U Nagyjából az 1/5 III óta várom, hogy csináljanak egy ""jó"" telefont. Az 1 V mondjuk nem rossz (meg tulajdonképp a IV se), de mindegyikben volt legalább egy olyan dolog, ami miatt nem kellett volna. Vagyis inkább 2, mert az ár az mindegyiknél brutál. :U És egyre rosszabb egyre kevesebbért.

A kijelző downgrade szerintem hatalmas fail, meg talán a képarány is (bár nem pusztán hátrány, de sokkal inkább az, mint előny). Egyre kevesebb dolog miatt vennék Sonyt, és eddig se vettem.

Nagy kár, hogy a notchról, lyukról egyetlen normálisabb gyártó se tud leszokni, meg hogy nincs sehol se jack/micro SD támogatás. :(

Sokkal inkább vennék ehelyett egy S24 Ultrát. Abból "csak" a fenti 3 "apróság" (még ha az lenne...) hiányzik, más szempontokból viszont nagyon jó telefon. A Sonynál ez nekem sajnos közel se ennyire egyértelmű.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#61) Emericus Max


Emericus Max
tag

Még jó hogy ennyi pezetáért legalább a telefon benne van a dobozban. Ja, meg a garanciajegy is. Már nagyon várom, hogy mikor kapják majd a júzerek az 1+ millió Ft-ért megrendelt telóikat Aldis 15 Ft-os biológiailag lebomló, cserébe rögtön kiszakadó nejlon zacskóban. a garanciajegyet meg töltsd le az internetről regisztráció után kb. Az hogy már a töltő helyet csak töltőkábel se fér bele az árba, az szerintem a pofátlanság csúcsa. Az ilyen mentalitás mellett nekem lehetne a világ legjobb mobilja is, akkor se kéne...
Ezen mindig kiakadok, elnézést...

(#62) Szena67 válasza Emericus Max (#61) üzenetére


Szena67
tag

Jogos, de az alma kezdte ezt a trendet először a 0,5$-os jack elhagyásával, hogy vegyék az airpod-ot stb. A többiek csak követik, mert megirigyelték a profitját és ők is csökkenteni akarják a saját költégeiket. A következő a szereld magad telefon lesz ömlesztett, tesco tojástartó egységcsomagban. Akinek ez az kimaradt a csomagból, az majd cserélget a többiekkel, ahová meg kettő került valamiből. Használat után a cucc eldobandó a tojástartót pedig visszaváltják. :D

(#63) bteebi válasza Emericus Max (#61) üzenetére


bteebi
veterán

Valóban prosztó dolog, de nem is teljesen alaptalan. Sok ember kevés évente lecseréli a mobilját, amihez már van n db töltője. Vagyis tulajdonképp felesleges egy új(abb) töltő. Ezzel együtt is idegesítő a dolog, mert 600k-ért nem ezt várná az ember.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#64) spect80 válasza bteebi (#63) üzenetére


spect80
senior tag

ez egy valid érv lenne ha egyetlenegy töltési szabvány és sebesség lenne, de még kínai és kínai között sem egységes, így jelenleg nagyobb eséllyel veszel a piacon olyan telefont, amihez meg kell venni a töltőt/kábelt, mert a meglévő csak lassan tölti

(#65) sh4d0w válasza spect80 (#64) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Azt is meg lehetne tenni, hogy a dobozba belerak egy QR-kodot, aztan ha szukseged van a tolto+kabel kombora, bemesz az uzletbe, ott bescannelik a kodot, kezedbe nyomjak, mehetsz. Ingyen, mert ebbe az arkategoriaba bele kell fernie.

https://www.coreinfinity.tech

(#66) Knight666


Knight666
aktív tag

Nekem is jól jött volna a töltő, mert kb. 10 évente cserélek telefont :) , de ennek ellenére én is helyeslem, hogy nem jár hozzá. Az már más kérdés, hogy így mennyivel kéne esetleg olcsóbban adni.
A ~400ppi képpontsűrűség is telitalálat. A marketing szempontokban persze nem vagyok biztos, de praktikus nézőpontból nem kell több egy mobiltelefon kijelzőnek, efelett minden csak erőforrás pazarlás lenne.
A státusz LED jó dolog, de a hiánya nem "dealbreaker" szerintem.
A 9:21 képarány a kompakt modelleknél tényleg elég kézbeillő telefont eredményez, de az 1 V már azzal sem volt épp karcsú. Ezen kívül tényleg film nézésnél jelentett csak előnyt úgy gondolom. Na jó, az egyediséghez is hozzájárult, de azért egyáltalán nem tetszett mindenkinek.
Összességében én pozitívan ítélem meg a modellfrissítést.

(#67) Crafter32 válasza janeszgol (#36) üzenetére


Crafter32
őstag

Nekem már a Samsungom 5 éves elmúlt. Ahhoz képest biztos jobb🙂 a Sony 10

(#68) Szena67 válasza Knight666 (#66) üzenetére


Szena67
tag

Sztem az 1V határozottan karcsú, pont olyan széles mint egy 10 évvel ezelőtti HTC M8 és kb. 1,5 cm-el magasabb. Nem csak filmnézésnél előny a 21:9, hanem görgetésnél pl. böngésző, youtube keresés, böngészés online zenelejátszó csatornái között, netbank, stb. A 400ppi meg a szükséges minimum, amit egy telefonnak hoznia kell így 2024 körül (M8 2014-ben 440ppi), szóval ha lehet kérni ne visszafelé lépkedjünk. A jobb felbontásért, szebb képért és a szemeim egészségéért hajlandó vagyok némi akkuidőt feláldozni. Ez még mindig sokkal olcsóbb, mint bármilyen későbbi szemműtét vagy szemüveg. Amúgy is túl sokat bámulunk ma már ilyen kis kijelzőket, tiszta egérmozi. Mivel a képarány ennyire megosztó két változatban kellett volna piacra dobni a VI-ot. Ez a fapad meg például egy 21:9 pro 4k változat. Ehhez a Sonynak még a telefont küllemét sem kellett volna újratervezni, egyszerűen a legyártott V készülékházakat használja tovább. A design úgyis annyira jó, hogy a VI is megkapta, kár lenne elrontani. Így a Sony ugyan behoz új vevőket, akik ezt a 19:9 arányt szokták meg, esetleg úgy alkotnak véleményt, hogy soha nem volt kezükben a hétköznapokban 21:9. De közben elveszít olyan régi vásárlókat, akit ezt a képarányt megszokták, igénylik. Szóval ez kapufa lett.

[ Szerkesztve ]

(#69) bteebi válasza spect80 (#64) üzenetére


bteebi
veterán

"így jelenleg nagyobb eséllyel veszel a piacon olyan telefont, amihez meg kell venni a töltőt/kábelt, mert a meglévő csak lassan tölti"

Fogalmazzunk inkább úgy, hogy opcionálisan lassABBan. :) A Samunál pl. szerintem már x év óta nincs előrelépés, de több nagyobb gyártó se kínál túl sok 80-100 W-os töltési opciókat. Leginkább kínai vonalon van "villámtöltés", ami egyébként baromi jó tud lenni alkalmanként, de engem az esetek nagy részében nem gátol túlzottan a sokkal lassabb (15-25 W körüli) töltés se. Egyedül olyankor gáz - persze sajnos nem egyedi eset -, amikor épp indulás veszed észre, hogy gatyán áll az akksi, és hirtelen kellene nagyon sokat tölteni rajta. Nem egyszer "várakoztam" már emiatt otthon vagy 10-20 percet; ilyen esetekben egyértelműen jól jönne a 3-5-ször gyorsabb töltés.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#70) csorbajeno válasza sh4d0w (#65) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ezen a véleményen vagyok én is, bár nekem egy kuponnal a dobozban jutott eszembe :R

(#72) janeszgol válasza Szena67 (#71) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha megszűnne a Samsung a mobilpiacon óriási hiány lenne. A Huawei kivonulását is megszenvedtük (lassuló fejlődés, hibás chipek, le van szarva hozzáállás).
Ha a Sony vonulna ki nem vennénk észre semmit.

(#80) janeszgol válasza csorbajeno (#79) üzenetére


janeszgol
félisten

A Samsung hoz egy alap minőséget. Kijelző, kamera, akkuidő. Erre a hármasra gyúrnak, mivel a legtöbb vevőt ezek érdeklik. Már egy pár éve elég jó alapminőséget hoz a Samsung, a Xiaomi például. Vannak jobbak, rosszabbak, mégis ez a két márka szárnyal.
De nem csak ők értik a piacot. Ott van a Nothing. Jó termékeket kínálnak.

A Sony pedig... Képes volt eladni a Vaio üzletágát. A marha. Mégpedig az okostelók felfutásakor 2014-ben. Le kellett volna másolni az Apple-t. Vaio laptop, Vaio telefon, amik kommunikációját megoldották volna (Android alapon, persze). Lehet ma azt használnék.

(#81) Gempas 70 válasza janeszgol (#80) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Ennyike 1+

(#82) csorbajeno válasza janeszgol (#80) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ezzel egyetértek minden ponton :K

(#88) Crafter32 válasza janeszgol (#80) üzenetére


Crafter32
őstag

Hu nekem még mindig Vaiom van szégyen vagy sem. De annyira szép a fémes külső, hogy borzasztó pénz lenne lecserélni egy hasonló szépségre. Néztem Vaiot japán oldalon, az újakban is vannak szépek, csak nincs mellette a Sony logó.

(#89) janeszgol válasza Crafter32 (#88) üzenetére


janeszgol
félisten

A Japan Industrial Partners Inc. vette meg anno, szóval a Vaio márka nem hagyta el az országot.

(#91) Crafter32 válasza janeszgol (#89) üzenetére


Crafter32
őstag

Igen ezt tudom, kár nem kapni itthon.

(#92) gyerecske


gyerecske
senior tag

Már a hivatalos központi szalon ár is "csak" 550K, lehet lassan észhez térnek az árazással, ha nem veszik +600K-ért.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#93) spect80 válasza gyerecske (#92) üzenetére


spect80
senior tag

na majd a Vodafone: fogd meg a söröm! :)

(#94) janeszgol válasza spect80 (#93) üzenetére


janeszgol
félisten

Vodánál 636 ezer ft a legkisebb előfizuval (ami havi 7k). Az előd pedig 552 ezer ft.
A másik két szolgáltatónál egyelőre nem látom. (Sőt, ott mintha semmilyen Sony nem lenne, sem a Telekomnál, sem a Yettelnél.)

[ Szerkesztve ]

(#95) sh4d0w válasza janeszgol (#94) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nem is volt korabban sem.

https://www.coreinfinity.tech

(#96) Szena67


Szena67
tag

Ebay-en már 1050- 1100EUR Németországból. A vörös Tajvanról 1320USD + egyéb költségek. De fog ez még változni.

(#97) spect80 válasza janeszgol (#94) üzenetére


spect80
senior tag

Yettelnél volt 2 éve Xperia 1 IV, ott vettem. Akkor adtak hozzá fejhallgatót ajándékba és kedvezményesebb is volt a listaára.
Vodánál egészen durva árak vannak. pl Samsung S24U 512GB most éppen 633e, de amikor ajándék rollerrel adta 360k körül a Motor razr 40 ultrát az összes hivatalos forgalmazó, akkor a Vodának sikerült 470e forintért adnia. és még sorolhatnám...

(#98) bteebi válasza Szena67 (#96) üzenetére


bteebi
veterán

Az mondjuk Sony szinten már (sajnos) egész jó ár, pláne ilyen kevéssel a rajtja után.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#99) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Z3 volt az utolsó Sony-m, imádtam. Azóta valahogy úgy érzem a mobiljain, mintha mindig 1 generációval a többiek után kullogna. Nem rossz, de abszolút középkategória, nulla innovációval (sőt...)

(#100) Szena67 válasza Medocsabi (#99) üzenetére


Szena67
tag

A kijelzőbe fúrt lyuk, a képernyő lekerekítsek és hasonló haszontalan hülyeségek szempntjából meg mintha inkább a többiek előtt járna pár generációval. Csak azok még nem ismerték fel, hogy nem a lyuk az irány. :DDD

Hirdetés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.