Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90) Barango


Barango
csendes tag

Sziasztok!

Médialejátszó vásárlással kapcsolatban kérek tanácsot.

Sony KDL-37EX500 televízióm van.

http://www.argep.hu/product_1188860.html

A médialejátszóval kapcsolatban semmi extra elvárom nincs.
Nem érdekel a hálózat és egyéb extra tudások.

Csupán avi fájlokat, DVD és HD filmeket (különösen MKV fájlokat szeretnék nézni!
Természetesen feliratos film estén a feliratot is kifogástalanul szeretném látni.

Három megoldás közt hezitálok.

1. Western Digital TV HD Live Media Player + Western Digital My Passport Essential 500GB

http://www.argep.hu/product_1166056.html

+

http://www.argep.hu/product_1398735.html

2.variáció:

WD Elements Play 1TB

http://ipon.hu/webshop/product/_wd_elements_play_1tb_wdbacc0010hbk/167584

3. elképzelésem:

WD TV Live Hub 1TB

http://ipon.hu/webshop/product/_wd_tv_live_hub_1tb_wdbaca0010bbk/168527

Ha valakinek van tapasztalata a témával kapcsolatban, kérem ossza meg velem!

Üdv: Barango

(#917) Headsmester


Headsmester
csendes tag

Üdv!

Szeretnék segítséget kérni a jelenlévő hozzáértő közönségtől egy problémám kapcsán.
(Előre is elnézést kérek, hogyha már volt válasz a konkrét kérdésemre, de én nem találtam meg.)

Egy Sony Bravia 32W650A típusú televízióval van problémám.
Szeretnék csatlakoztatni rá egy Western Digital My Passport 1TB külső HDD-t.
(Ennél pontosabb típust hirtelen nem tudok a winchesterhez. Mindkét eszköz teljesen új.)

Hivatalosan támogatnia kéne a FAT32 exFAT és NTFS fájlrendszereket.
Mivel szeretnék 4GB-nál nagyobb fájlokat is használni, ezért a FAT32 kilőve.

Akár exFAT, akár NTFS fájlformátumot használok, ugyanazt az anomáliát tapasztalom:

Mindkét formátumot beolvassa szó nélkül, felismeri, a mappákat tudom nézegetni.
Rámásolok egy kis 50 megás sample filet. Mkv formátumú, 2 nyelvű, 2 feliratos: hibátlanul működik.
Rámásolok egy teljes HD filmet: még mindig működik.

Azonban ha elkezdek még rámásolni több dolgot, (Pl 3 részt egy népszerű sorozatból; 3 x ~1,3GB HD 720p.) azt már nem tudja rendesen lekezelni.

A menüben már láthatólag be sem tölti a kis "ikonokat" a filmekhez, ha megpróbálok megnyitni egyet, a TV lefagy. Még ha nem is nyitok meg egyet sem, volt, hogy a menüben kifagyott, 2 file közötti lépkedésnél.

Miután kifagy, ráadásul ha simán kikapcsolom és visszakapcsolom, még ha le is húzom a HDD-t, nem javul meg. Áramtalanítani kell, utána szépen indul zokszó nélkül.

Ha valaki tud segíteni / tanácsot adni előre is nagyon köszönöm! :R

Üdv,
Heads

(#3320) Kabel15 válasza Damien. (#3316) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Én WD My Passport Ultra-t használok és simán viszi a 30gb MKv kat is. m2TS ből is 1 et. A többit nem tudom miért. Lehet kéne újra frissítést keresnem. Bár már frissítettem egyszer de azóta nem támogatott tartalom felirattal sokkol :/

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#7336) Etzel válasza B-L-A-C-K (#7335) üzenetére


Etzel
aktív tag

My passport 2terrás WD.Van még egy samsungom is egy M3 az 1Tb-os. Holnap legfeljebb teszek rá 1-2 filmet és megnézem azzal is
Ezek mind torrentes filmek. Half Ou SBS-ek.

Angliában élek a Curry-s boltban vettem. Egy szerényebb HT-CT60BT adtak hozzá. Összesen £899 fizettem érte. Ha 400 Ft-os árfolyamon számoljuk akkor 360e Ft-nak felel meg.

[ Szerkesztve ]

(#33058) raggg


raggg
senior tag

Sziasztok!

Vicces a helyzetem, mióta bejelentettem a TV-t a szervízbe sikerült kitapasztalnom, hogy a külső vinyó (WD My Passport 1TB 2.5" :S ) ha rajta marad a TV-n éjjelre, akkor ébredek reggel a 6 piros villanásra. A service menüben ugye ott a backlight error, de ha nem hagyom rajta a vinyót éjszakázni akkor nem jön a hiba, amúgy meg fixen.

Létezik hogy ennyire ostoba vagyok és a 2.5" a baj? (HD sentinel szerint amúgy okés a vinyó)

ragklaatPS

(#37864) Zoli83 válasza avlisz80 (#37860) üzenetére


Zoli83
tag

Köszi!
Én is a WD kínálatából nézegettem, vagy az Elements vagy a My Passport lesz szerintem. ;)

(#41467) brcz


brcz
tag

Tudnátok nekem javasolni egy külső hddt? 4k filmeket szeretnék rajta nézni a tvn. Egy Sony HD-B1-en gondolkodtam, csak nemtudom mennyire felel meg a célra. Láttam, hogy régen lehetett kapni WD My Passport Cinema hddt ami elvileg külön erre a célra volt.

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#56799) fiATHaLON válasza #16820480 (#56798) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Hát, nálunk 2 ilyen is használatban van, egyikkel sem volt semmi gond.
Pedig napi nyüstölésnek vannak kitéve már 5 éve, ráadásul elég széles a skála,
PC, Mac, Wii...

Ami furcsa volt, hogy este, mikor már kikapcsoltam a TV-t, figyelmes lettem egy búgó
hangra (órákkal később). Hát, uramfia, bizony a TV-re dugott WD my passport világít és tekeredik veszettül, amit nagyon meglepve tapasztaltam, mivel nem ment a TV...

Nosza kihúztam, és azzal elintézettnek vettem a dolgot. :DDD
De azért érdekes... Ezt nem lehet valahogy beállítani a TV-n, hogy a kikapcs után
ne nyomja a tápot az USB-re?

(#58336) fiATHaLON válasza Technoman (#58328) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Simán a TV-re telepített Kodival a Playstore-ból...
Egy kissé kiöregedett WD 3TB-s USB3.0 (talán My Passport széria) vinyóval az
USB3.0-s csatlakozóban.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.