Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  soltek vagy epox (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) csomi


csomi
csendes tag

Melyik jobb választás sl-75drv2 avagy epox 8kah+ kérlek válaszoljatok és ha lehet indokoljátok meg köszike.

csomi

(#2) zotyesz01 válasza csomi (#1) üzenetére


zotyesz01
tag

Jó az Epox is, de szerintem inkább Soltek, az masszívabb.

(#3) danteshell


danteshell
aktív tag

A soltek több tuningoldalon is tuningbajnok lett, magasan a többiek fölött. Epox-ot nemigen lehet stabilan tuningolni.

7447 óta folyamatosan...

(#4) csomi válasza danteshell (#3) üzenetére


csomi
csendes tag

És ha nem a tuningot nézem hanem pl.az alap gyorsaságot és az extrákat?

csomi

(#5) danteshell válasza csomi (#4) üzenetére


danteshell
aktív tag

Ha extra, akkor várd meg az SL-75DRV4-et. Extrák: ATA133, kiváló tuning, amd hődióda kihasználás, stb.
Vagy nemsoká jön: SL-75DRV5. Extrák: 200/266/333 DDR támogatás, ATA133, hődióda kihaszn., kiváló tuning, stb.
És ami a lényeg, GYÖNYÖRŰ LILA SZÍNÜK VAN!

7447 óta folyamatosan...

(#6) danteshell válasza csomi (#4) üzenetére


danteshell
aktív tag

Sőt, a DRV4 már kapható is.

7447 óta folyamatosan...

(#7) csomi válasza danteshell (#6) üzenetére


csomi
csendes tag

Ezekbe a lapokba már alap felszereltség a proci hő mérés ventilátor ford. szám. mérés és nem tudom pontosan mi van még az epox-ban. Te milyet vennél 40000 környékén.

csomi

(#8) Uncool Ben válasza danteshell (#3) üzenetére


Uncool Ben
tag

Hatha neked a stabil 200-as FSB a nemigen tuningolhato kategoria... Az Epox az egyik legdurvabban tuningolhato lap. Olvass egy kis amdmb.com-ot peldaul.

(#9) guest


guest
veterán

Az Epox prímán tuningolható, csak kicsit macerás (jumperolni kell).

Ha megengeditek feldobnék még1 nevet: ABIT KR7A-RAID.

Nekem most egy ilyenre fáj a fogam, bár a nyers specifikáción kívül semmit nem tudok róla. Esetleg van valakinek tapasztalata, webcíme? (összehasonlítások érdekelnének)

O.P.

prohardver vendég

(#10) guest


guest
veterán

SENKI ???

O.P.

prohardver vendég

(#11) guest


guest
veterán

ööööö... Soltek vagy Epox? Háááát.... hmmm... Soyo Dragon Plus :DDD

prohardver vendég

(#12) TitiRii


TitiRii
senior tag

Ez 1 nehéz kérdés .Mind 2 nagyon jo!Az epox drágább 1 kicsit de én ugy veszem észre stabilabb 266 os fsbn a soltek viszont jobban tuningolhato ez tény!felszereltségben az epox talán jobb(föleg dokumentácioban) az usb lábkiosztástol kezdve mindent elmondanak az alaplaprol.Ugy hogy e kérdésben szerintem csak a pénztárcád dönt szerintem ez a 2 márka jöhet csak szoba amd nél.

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#13) csomi válasza TitiRii (#12) üzenetére


csomi
csendes tag

Köszi a válaszodat. Azt is megtudnád mondani mekkora sebességű procik rakható rájuk.

csomi

(#14) haver válasza guest (#9) üzenetére


haver
tag

Na, en is az abit illetve az epox kozt tunodom. Tobb penzert lehet, hogy az abitot valasztom a RAID miatt (es a 133 miatt is), de ellene szol a csak 1 ev gari. (Epox 2 ev.)
Megtuzdelem duronnal es ha olcsobb lesz az XPxxxx+, akkor zakk bele. Egy szep hazikot is szeretnek neki (chieftec, de enermax tappal).
Ha esetleg vkit erdekelne egy chieftec 300W-os tap (ami kiugrik majd a hazbol), az irjon batran.

Hali

Értem, hogy motor, de mi hajtja!?

(#15) guest válasza haver (#14) üzenetére


guest
veterán

Nekem szükségem van a RAID-re. Ezért gondoltam az ABIT KR7A-RAID alaplapjára. ABIT alaplapom még soha nem volt, a neten egyesek szidják, mások istenítik. (Mintha hallottam volna olyasmit, hogy a KG7-nek nem müxik korrektül az USB-je) Ezért kértem, hogy akinek erre a konkrét típusra van infója, legyen kedves, vésse ide.

Danteshell által megemlített SL-75DRV4 és SL-75DRV5 lapokon van RAID?

O.P.

prohardver vendég

(#16) csomi válasza guest (#15) üzenetére


csomi
csendes tag

Ez elég amatőrnek fog hangzani de mi is az a raid?

csomi

(#17) guest


guest
veterán

Na akkor tényleg inkább maradok a SOYO-nál! :D

prohardver vendég

(#18) guest válasza csomi (#16) üzenetére


guest
veterán

Ajánlom figyelmedbe Parci írását a Cikkek rovatban: ''Minden, amit a RAID-ről tudni akartál''

O.P.

prohardver vendég

(#19) guest válasza guest (#17) üzenetére


guest
veterán

Kedves guest! Lehet hogy én vesztettem el a fonalat, de nem igazán értem, mi alapján jutottál erre a szilárd elhatározásra.

Megindokolnád? Lehet hogy tudsz valamit, amit én nem?

O.P.

prohardver vendég

(#20) cettlee


cettlee
őstag

Nekem is Epoxom van(8kha+)Egyáltalán nem kell jumperolni,a 900-as Duronom 1.2Ghz-en megy benne tök stabilan vagy 2 hónapja.Én ezt a lapot neked csak ajánlani tudom,nem cslódnál benne.Úgy tudom hogy a Solekben a szorzót csak DIP-switchel lehet állítani, az Epoxban pedig BIOS-ból is.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  soltek vagy epox (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.