Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Soltek SL-75DRV2 FAQ (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) vrob71


vrob71
tag

Soltek SL-75DRV2 alaplapom van. Ritkán, de előfordul, hogy bekapcsolás után, a kapcsológomb lenyomása után 2-3 másodperccel egyszerűen lekapcsol a számítógép. A másodszori bekapcsolás után viszont minden gond nélkül működik. Mit gondoltok mi okozza ezt?
A BIOS-ban letiltottam a hűtőventi fordulatszám figyelését is, mert arra volt állítva, hogy 4000 fordulaton vagy alatta figyelmeztessen az alaplap. Azt gondoltam, hogy ez okozza a 2-3 másodperc utáni lekapcsolást, de nem.

Az komponenseim a következők:

Chieftec Scorpio File Server 340W
Soltek SL-75DRV2 alaplap
Duron 700/866 MHz (6.5 x 133 MHz FSB)
Inno GeForce 2 MX 200/200 MHz
Plextor Ultraplex 40max
Tekram DC390U SCSI kártya
TEAC CDR-55S iró
ADLAS DDR PC 2100 Ram Hynix chipekkel.
Globalwin WBK68 cooler
Cooltium Tower cooler

Még egy kérdésem lenne.
Van-e valakinek ilyen memóriája, mit tudott belőle kihozni? Az én maximumom: CAS 2, 4 Bank Interleave, 1T Command Rate, System Performance Normal (Fast-on vagy gyorsabbon registry hiba) …. A Sandra 2002-ben a memóriatesztre a következő eredményt kapom: 1885/1735

Alapjában véve ettől a hibától eltekintve a lap stabil, tuningolható, az árát mindenképpen megéri.

(#2) vrob71 válasza vrob71 (#1) üzenetére


vrob71
tag

Most hivtam az ügyfélszolgálatot, a szervizes azt mondja, a halózati feszültség néha túl alacsony vagy magas és a védelem lekapcsolja a tápot. Lemértem és 200-235 V közötti értékeket kaptam. Ez lehet a gond?

(#3) guest


guest
veterán

Hi

Nekem is ilyen alaplapom van, nalam is naygon ritkan elofordul ez, nem tudom mitol lehet ,gondoltam arra hogy a 300w-os tap keves az athlon xp1700-nek, de akkor a megoldas lehet az amit a szakszerviz mond:)
by

prohardver vendég

(#4) guest


guest
veterán

ja meg annyi, hogy milyen opr-t hasznalsz?SIman mukodik az ac97 hangkartya win98se alatt is?
kocc

prohardver vendég

(#5) vrob71


vrob71
tag

Win98 SE op. rendszert hasznalok, de a hiba biztosan nem ez miatt jelentkezik. Az alaplapi hangot kikapcsoltam. Ajanlom figyelmetekbe a www.amdmb.com forumait, kulonosen a Soltek reszleget. Ott is van egy topic ami ezzel foglalkozik.

(#6) guest


guest
veterán

Nekem olyan problemam van, hogy ha nem default FSB-t allitok be, hanem ''lineart'', es mondjuk 135MHz-t, akkor ujraindulasnal hosszan resetel a gep es visszall 133MHz-re. Viszont a windows alatt csak 98MHz FSB-t allit be.
De pl ha 141MHz-t allitok be akkor frankon megy, de akkor is 143MHz-t allit be FSB-nek.
(A proci egyebeknt 150MHz-n is mukodik ha a dipkapcsolokkal azt allitom be, es defaultra teszem) Csak a BIOS-bol beallitott ertekeket kutyulja ossze.
Jo mi? Orvosolhato ez valahogyan?

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Soltek SL-75DRV2 FAQ (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.