Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) Soklig válasza Soklig (#20) üzenetére


Soklig
csendes tag

Persze, amikor végigsétáltam üres helyet keresve - most perpillanat nem érdeklet a hely-azonosítóm - ámuló tekintetek gyűrűjén kellett magam végigszuszakolni, ami a bravúros mutatványomnak volt köszönhető. A műugrásomat ugyan senki sem látta, de az mindenképpen valószerűtlennek hatott, hogy már megy a vonat, ráadásul IC és egy lihegő verejtékben úszó fiatalember laptoppal az oldalán most keresget helyet magának -szóval mindenki tudta, hogy mi történt, amikor már meg is találtam a megfelelő helyet fékezett a vonat. Ja, ja valszeg én voltam az oka, remélem nem gázoltam senkinek sem bele a nyugodt kis életébe. Két perc késlekedés és már indult is újra a vonat Biztos van erre is szabály a MAv-nál, hogy ha valaki felugrik, akkor kötelező ellenőrizni, hogy túlélte-e.
Na mind1, a főnök hivott volna, hogy nézzem meg az új épület biztonsági beállításait - mindent számítógépek vezérelnek majd. Persze, persze van leirás mindenhez, ha most elkezdeném olvasni napi 200 oldalas átlaggal számítva másfél év lenne mire elolvasnék mindent. Azért ilyen bonyolult, mert csak egy példát kiragadok: az embereknek különböző jogaik vannak, az épület fel van osztva öt zónára. Tehát minden embernek két lehetősége van valamilyen zónához az azt jelenti, hogy emberenként van 32 féle bejárási lehetősége.
Mivel ezek a zónák termekből állnak és előfordulhat olyan eset is, hogy az egyik zónához lenne joga, de azt olyan zónák veszik körbe, hogy nincs bejutási lehetősége, akkor meg van lőve a dolog, de fel lehet oldani a zónahatárokat egyes esetekben és számuklra új határokat kijelölni. Na ez azt jelenti, hogy kicsit érthetőbb legyek, hogy mindenki mágneskártyával a kezében közlekedik és bizonyos ajtókon átmehet, másokon nincs rá lehetősége.
Ja ja van egy kivétel, aki mindenhova bemehet és bármire joga van és megváltoztathatja a többiek jogait is - persze ez jó mókára ad lehetőséget - már alig várom, hogy terelgessem a kis hangyákat.




[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.