Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Enemy


Enemy
aktív tag

olyan ADSL-t használok aminél a kimenő leveleket is hitelesítik az adsl felhasználó nevével és jelszavával .. tehát a leveleket le tudom tölteni a pop3 kiszolgálóról de küldeni nem tudok se az outlokkal se mással csak webről.. mert hiába irom be a smtp kiszolgáló nevét .. feldob egy ablakot amibe felhasználó nevet és jelszót kell irnom.
ajánlottak másnak is egy másik forumba egy smtp server nevű szoftvert.. feltelpítettem többet is és lehet hogy a hozzánem értésem miatt de nem megy. fogadni tudok de küldeni nem..

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#2) VladimirR válasza Enemy (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ms outlook tud smtp hitelesitest (gondolom mas progik is)
nezd meg mit ir a szolgaltatod, milyen adatokat kell megadni (alt ugyanaz, mint a postafiok es a jelszo), es itt egy leiras a gmail-tol (Bovebben: [link]) tobbfele programohoz is
az smtp pedig nem a program neve, hanem fajtaja (simple mail transport protocoll), az smtp server pedig egy olyan szerver, amin ketresztul leveleket lehet kuldeni
van pl a windoze xp-ben is, az iis-en belul

[Szerkesztve]

(#3) Snoop-y válasza Enemy (#1) üzenetére


Snoop-y
veterán

Outlook express-ben eszközök fiókok azon belül levelezés almenü.
Fiókbeállításoknál a kiszolgálók menüpontban a legutolsó menüpont --> a kiszolgáló hitelesítést igényel.Itt pipa be és ok.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#4) L3zl13 válasza Enemy (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A lényeg, hogy arra a fórumra ne menj mégegyszer helpet kérni.

''Be kell jelentkezni -> tegyél fel egy SMTP szervert'' Bazzz. :(((

Aki hülye, haljon meg!

(#5) supesz


supesz
aktív tag

Hogyan is működik most az smtp?
Van egy smtp szerver, ami elküldi a leveleket.
Ehhez kell egy user név, meg egy pass. igaz?
Viszont nekem mégsem akarja használni ezt a szervert. Mit csinálhatok rosszul?

ilyet nyom: ''Could not connect to smtp host''

[Szerkesztve]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#6) sbazsi válasza Enemy (#1) üzenetére


sbazsi
veterán

az adsl felhasználó nevet és jelszót tudod, vagy azért keresel más megoldást, mert nem tudod?
gmail, reggelsz, és ott kapsz egy smtp szervert, igaz az is hitelesítést igényel, de legalább tudod a névet/jelszót

(#7) sbazsi válasza supesz (#5) üzenetére


sbazsi
veterán

pingeld meg.
biztos hogy jól írtad be a címét?

(#8) VladimirR válasza supesz (#5) üzenetére


VladimirR
nagyúr

milyen smtp ez?
egyebkent van, hogy nem kell hozza jelszo, pl mail.axelero.hu-s smtp-hez nem kell, azt minden axeleros hasznalhatja azonositas nelkul (tobbsegeben a modemes-betarcsazos netszolgaltatok smtp-je is ilyen, amennyire tudom)
viszont a mail.t-online.hu-hoz mar kell

szoval szolgaltatotol, smtp szervertol fugg

[Szerkesztve]

(#9) sbazsi válasza VladimirR (#8) üzenetére


sbazsi
veterán

ha jelszó gondja lenne, akkor azt írná ki, nem?
nem azt, hogy nem tud csatlakozni?!

(#10) supesz válasza sbazsi (#9) üzenetére


supesz
aktív tag

attól, hogy jelszó probléma van még egy a lényeg. nem tud csatlakozni. szóval a hibaüzenet korrekt, de szerintem más miatt nem tud. :(

[Szerkesztve]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#11) shev7 válasza supesz (#10) üzenetére


shev7
veterán

de ez milyen smtp szerver?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#12) sbazsi válasza supesz (#10) üzenetére


sbazsi
veterán

csak nem mindegy, hogy mit ír ki.
Tudod, nem mindegy, hogy ha nem tusz bejutni valahova, az azért van, mert nem találod az ajtót, vagy azért mert rossz a kulcsod.

(#13) supesz


supesz
aktív tag

Akkor kezdem előröl:
Adott egy php-nuke rendszer, aki ismeri annak nem kell mondanom: lehet ezzel a rendszerrel levelet küldeni ''külső'' smtp szerverről. bár felmerült bennem a kérdés, hogyha nem ezt választom, akkor hogy a búbánatba tud mégis levelet küldeni? Na mindegy.
Nos én egy gyárban dolgozom.
Mondjuk a Napfűtő Zrt.-nél. Ennek a gyárnak az smtp szervere az alábbi: smpt.napfuto.hu
Tesztelésnél viszont nem küld leveleket. Nekem szerintem az smpt szerver alapjaival vannak gondjaim, mert nem igazán tudom, hogy hová is tegyem a vele kapcsolatban felmerülő gondokat. Ezt a POST-ot is nehezen izzadtam össze, hogy valami értelmesen tudjam megfogalmazni a gondomat. szóval bocs, ha nem értitek...

SMTP sux :W

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#14) Amper válasza supesz (#13) üzenetére


Amper
tag

Hi!

Ha külső smtp szerverről akarsz levelet küldeni, akkor egyszerűen az outlookban beírod az smtp szerver nevét vagy címét.Ha hibát akarsz keresni, akkor betelnetelsz az smtp.napfuto.hu 25. portjára és megnézed, miért nem akar működni.
:)

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#15) supesz válasza Amper (#14) üzenetére


supesz
aktív tag

''Ha hibát akarsz keresni, akkor betelnetelsz az smtp.napfuto.hu 25. portjára és megnézed, miért nem akar működni.''
Ezt nem értem.
:F

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#16) Snoop-y válasza supesz (#15) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nah itt több dolog is lehet a gubanc oka.
1 vmi php gebasz van pl le van tilva a sendmail
2 nincs php gebasz de az smtp szerveretek authentikációt használ ezt be kell állítani a php portál levélküldőjében is.

Indulj el a kályhától ahogy a kolega mondta:
Nyitsz egy parancssort és nézd meg , hogy elérhető e a szerver:
telnet smtp.napfuto.hu 25 ( már ha ez a mailszerver címe nem lehet hogy mail.napfuto.hu ? )
próbálj meg levelet küldeni ( a domainen valós mailcímmel próbálkozz mert esetleg open relaynek néz és azért nem sikerül :)
na szal kb így
telnet smtp.napfuto.hu 25 ( enter )
helo ( enter )
MAIL FROM: mailcimed@napfuto.hu ( enter )
RCPT TO: mailcim@domainnev.hu ( enter )
DATA
Subject: valami ( enter enter )
levélszövegeblblabla
. ( egy pontot kel rakni a végére )

Ha a címzett megkapta az smtp műxik :)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#17) supesz válasza Snoop-y (#16) üzenetére


supesz
aktív tag

minden oké de nem tudok kilépni a levélírásból :Y
valahogy beragadtam, nem csinál semmit csak gépelni tudok. Hogyan tudok valami parancsot beírni amire reagál? (quit, exit, akármi)

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#18) supesz


supesz
aktív tag

Jól van megszakadt magától ... aszongya Timeout :D
Na megpróbálom megegyszer...

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#19) birno


birno
addikt

Sziasztok!

Argosoft mail servert használok levélküldésre, tökéletesen ment hónapokon keresztül, most azonban kaptunk a szolgáltatónktól egy új fix IP-t és meghalt a levelőző, folyton ezt a hibát kapom:

2007.06.19. 20:46:26 - [ 4] Trying the server gmail-smtp-in.l.google.com: 64.233.183.114
2007.06.19. 20:46:47 - [ 4] Winsock error when communicating with exchanger gmail-smtp-in.l.google.com: 64.233.183.114: [10060] Connection timed out

Egyszerűen lövésem sincs mi lehet a baja, netezni lehet rendesen.
A DNS szerver nem is változott csak a gateway címe, routert használunk, az van beállítva DNS szervernek, szóval attól kellene kapnia minden infót.
Ami még furcsa, hogy nem küld vissza üzenetet a sikertelen kézbesítésről, pedig mindig szokott.
Mi lehet vele szerintetek?
Az új IP és gateway címhez lehet köze vagy csak full véletlen, hogy akkor halt meg?

(#20) birno válasza birno (#19) üzenetére


birno
addikt

Az említett szerver természetesen pingelhető(gmail-smtp-in.l.google.com: 64.233.183.114), mind név, mind IP alapján, bárhová akarok küldeni ugyanez van.
Ha telneten keresztül akarok levelet küldeni, elfogadja a kérelmet, de ugyanezzel a hibával adja vissza.

(#21) birno válasza birno (#19) üzenetére


birno
addikt

Na még egy infó.
Ha megnézem a hálózati forgalmat, akkor látszik, hogy a SYN kérés után totál semmi nem történik.

850 7.718714 192.168.1.159 64.233.183.114 TCP 1112 > smtp [SYN] Seq=0 Ack=0 Win=65535 Len=0 MSS=1460 WS=4
851 7.718824 192.168.1.159 64.233.183.114 TCP 1112 > smtp [SYN] Seq=0 Ack=0 Win=1048560 Len=0 MSS=1460 WS=4
1179 10.711966 192.168.1.159 64.233.183.114 TCP 1112 > smtp [SYN] Seq=0 Ack=0 Win=1048560 Len=0 MSS=1460 WS=4
1180 10.712050 192.168.1.159 64.233.183.114 TCP 1112 > smtp [SYN] Seq=0 Ack=0 Win=1048560 Len=0 MSS=1460 WS=4
1836 16.713944 192.168.1.159 64.233.183.114 TCP 1112 > smtp [SYN] Seq=0 Ack=0 Win=1048560 Len=0 MSS=1460 WS=4
1837 16.714029 192.168.1.159 64.233.183.114 TCP 1112 > smtp [SYN] Seq=0 Ack=0 Win=1048560 Len=0 MSS=1460 WS=4

Folyton csak a SYN-eket küldözgeti.
Normál esetben meg így néz ki, ha szolgáltatói SMTP keresztül küldöm:

784, ''14.155639'', ''192.168.1.159'', ''193.202.83.161'', ''TCP'', ''25968 > smtp [SYN] Seq=0 Ack=0 Win=65535 Len=0 MSS=1460 WS=4''
785, ''14.155748'', ''192.168.1.159'', ''193.202.83.161'', ''TCP'', ''25968 > smtp [SYN] Seq=0 Ack=0 Win=1048560 Len=0 MSS=1460 WS=4''
797, ''14.407763'', ''192.168.1.159'', ''193.202.83.161'', ''TCP'', ''25968 > smtp [ACK] Seq=1 Ack=1 Win=938768 Len=0''
798, ''14.407828'', ''192.168.1.159'', ''193.202.83.161'', ''TCP'', ''[TCP Dup ACK 797#1] 25968 > smtp [ACK] Seq=1 Ack=1 Win=938768 Len=0''

Majd jön maga az üzenetküldés, de az egészet nem másolom be.
Hátha eu még segít valamit.

(#22) birno válasza birno (#19) üzenetére


birno
addikt

Valai help please, mert a szolgáltató szerevere sz*r, 10-ből 5-ször rinyál, hogy too busy, majd jöjjek vissza később, most beállítottam a gmail smtp szerverét, de az meg mindig a gmailes fiókot jelöli meg feladónak, akkor is ha mondjuk a freemailesről küldök és ha nincs beállítva válaszcím akkor a gmail-re jönne a válasz is, de így olyan is megtudhatja a gmailes mail címem akinek mondjuk nem kellene(na jó most nincs ilyen, de ez akkor is gáz).

Annyi újabb fejlemény van, hogy kipróbáltam a miniRelay progit is és ugyanúgy 10060-as hibával dobja vissza a kérelmet vagyis tuti nem az Argosoft progijával történt valami.

(#23) birno válasza birno (#19) üzenetére


birno
addikt

Valai help please, mert a szolgáltató szervere sz*r, 10-ből 5-ször rinyál, hogy too busy, majd jöjjek vissza később, most beállítottam a gmail smtp szerverét, de az meg mindig a gmailes fiókot jelöli meg feladónak, akkor is ha mondjuk a freemailesről küldök és ha nincs beállítva válaszcím akkor a gmail-re jönne a válasz is, de így olyan is megtudhatja a gmailes címem akinek mondjuk nem kellene(na jó most nincs ilyen, de ez akkor is gáz).

Annyi újabb fejlemény van, hogy kipróbáltam a miniRelay progit is és ugyanúgy 10060-as hibával dobja vissza a kérelmet vagyis tuti nem az Argosoft alkalmazásával történt valami.

(#24) birno válasza birno (#23) üzenetére


birno
addikt

UP

(#25) Snoop-y válasza birno (#24) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hanyas porton továbítod a leveleket?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.