Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  SMC wbr14-3gn

Hozzászólások

(#1) Rooney87


Rooney87
csendes tag

Üdv!

Vásároltam egy smc wbr14-3gn routert, és azt szeretném ha a vodafone-os mobil internetet megossza wifin keresztül 2 laptop felé. Sajnos sehogyan sem sikerült beállítanom, többek között mert fogalmai sincs, hogy mit kell megadni a dial code-nál, 3g username és 3g password-nál maradhat-e a standard. ha esetleg tudni valaki segíteni, hogy pontosan hogyan kell beállítani egy ilyet azt megköszönném.
-

[ Szerkesztve ]

(#2) talpi64 válasza Rooney87 (#1) üzenetére


talpi64
csendes tag

Szia!

Én is ezzel küzdök, de nekem t-s domino netem van.
Még nem sikerült kapcsolódnom.

Milyen modemed van? Sajna elég gyér a támogatottsága, én is ma szereztem egy Huawei E220-at tesztre, miután rájöttem, hogy a W '&' Q stickemet nem támogatja :-( Lásd: http://www.smc.com/files/AR/SMCWBR14-3GN_3G_Support.pdf

Azóta ezzel küzdök :F

Elvileg a *99# tárcsázókód jó, azt nem kell bántani.

Tudtommal a vodánál az APN: internet.vodafone.net
(ha vitamaxos neted van, akkor vitamax.internet.vodafone.net)

És itt jön a szívás, ugyanis nincs usernév/password, üresen kellene hagyni ezeket. De a usernevet nem engedi üresen hagyni a router :W Már mindenféle variációt kipróbáltam...

Én is megköszönném, ha valaki tudna segíteni.

(#3) Jabby


Jabby
őstag

Ilyen routert szeretnék venni mobilnet megosztására.
Jutottatok valamire?
Szolgáltató(k) segítségét kértétek?

(#4) Rival válasza Jabby (#3) üzenetére


Rival
aktív tag

Én is nyomok egy up-ot, mert a Huawei E220 adott, már csak osztani kellene.
Erősen alkalmi szinten lenne használva 3 gép között, úgyhogy nem nagyon feccölnék bele túl sok pénzt. Ha két gép lenne, megoldanám ad-hoc wifivel, de így muszáj...

(#5) Jabby válasza Rival (#4) üzenetére


Jabby
őstag

Kaptam egy tippet TP-Link TL-WR1043ND-re, okosítva elvileg használható lenne, csak az a gond, hogy eddig személyes tapasztalatról sehol nem olvastam.

(#6) Rival válasza Jabby (#5) üzenetére


Rival
aktív tag

Túl sok tapasztalatom ezidáig nincs az általad említett routerrel. Utánanéztem, miket tud, és hát ennyiért a hülyének is megéri. Vettem raktárkészletre rögtön kettőt. Az egyiket kb. 2 órája állítottam be próbaképpen. Most is ezen keresztül használok egy Pannon netet egy Huawei E220 modemmel. Egyelőre jól működik, dd-wrt fut rajta... ...a 802.11n-es 2x2 MIMO módban valamivel lassúbb, mint az egyébként használt Linksys WRT320N-em, de itt most nekem a 3G net osztása a lényeges.

(#7) Jabby válasza Rival (#6) üzenetére


Jabby
őstag

Köszi szépen az infót!
Egy Huawei E1750-es modemmel van lehetőséged kipróbálni?

(#8) Rival válasza Jabby (#7) üzenetére


Rival
aktív tag

Mondjuk kicsit elmentünk offba, de ez még talán belefér utolsónak:
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/3G_/_3.5G
Itt felsorolja kompatibilis modemeket...

(#9) aliendriver


aliendriver
csendes tag

Sziasztok

Ma este en is sokat vacakoltam. T-mobilos netet hasznalok ZTE 637-es modemmel.
[link] ezen az oldalon letoltheto a legfrissem firmware, amivel megszunik a username-es problema, ami utan mar gond nelkul mukodik.

(#10) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Sziasztok. Ha valakinek van tapasztalata arról hogy Djuice-os Alcatel X200-al megy-e a megosztás akkor kérném jelezze. Vagy ha Budapesten és környékén valaki hajlandó lenne velem letesztelni akkor azt is megköszönném. Üdv.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#11) djdj válasza aliendriver (#9) üzenetére


djdj
csendes tag

Szóval, ha jól értem, akkor csak firmware upgrade és dughatom be a ZTE sticket az SMC-be, és működik a net?

(#12) plutokas válasza Rooney87 (#1) üzenetére


plutokas
csendes tag

Sziasztok! Nekem sikerült beállítani és működik. Ha bárkinek kérdése van nyugodtan írjon hogy hol akadt el és küldöm hogy én hogyan csináltam. vodafone stivk-el megy minden gond nélkül.

(#13) yericho válasza plutokas (#12) üzenetére


yericho
csendes tag

Hali valaki talált ehez a modelhez dd-wrt firmwaret mert sajna nekem nem jött össze. Seggítségetek előre is köszi.

Üdv.

(#14) Rival válasza yericho (#13) üzenetére


Rival
aktív tag

CPU inkompatibilitás miatt nincs dd-wrt támogatás...

Mod: link

[ Szerkesztve ]

(#15) yericho válasza Rival (#14) üzenetére


yericho
csendes tag

Ettől féltem. Köszi a választ.

Hali.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  SMC wbr14-3gn
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.