Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Smbus programozása (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bari


Bari
Modder

Sziasztok
Előrebocsájtom én egyáltalán nem értek a programozáshoz, ezt a részét a dolognak a haver csinálja.
A lényeg: van egy maxim 1668-as chip ami közvetlenül SMBusra köthető, mér 4 különböző hömérsékletet amit a rákötött diodákkal teszi ( jo neki az amd xp beépitett diódája is, föképp erre kell a cucc ), tudja mérni saját maga hömérsékletét, van 2 riaszto kimenete különböző hömérséklet szintekkel, cimezhető, 3 cimző lába van ( igy összesen 4 db chip köthető 1 SMBus-ra ami 12 höérzékelőt jelent, ha jol vettem ki a [url=http://pdfserv.maxim-ic.com/arpdf/MAX1668-MAX1989.pdf]chip pdf doksijábol[/url] akkor ezek a hőmérséklet adatok felprogramozhatóak, de sajna a táp elvesztése után ujra kell programozni , ami egy egy 3V-os Li elemről táplálva megoldja a dolgot, mivel a készenléti állapot fogyasztása csak 3uA. Tudnánk hozzá a párhuzamos porta programozót késziteni de az lenne az igazi, hogy az SMBuszon keresztül érnénk el. A MotherBoardMonitor 5.x verziói ismerik a chipet és képes kiolvasni belőle az értékeket de a riasztási értéket sajna nemtudom vele beálitani. Ehhez lenne szükségem arra, hogy milyen modon és memória tartományban lehet elérni az SMBus-ra kötött eszközöket. Bármilyen segitséget elfogadok akár tanácsokat akár neten elérhető doksit, vagy könyv cim és szerző is jöhet.

Előre is köszi a segitséget, remélem lesz köztetek olyan aki ért ehhez vagy legalább tud valamenyit segiteni.

Üdv: Bari

(#2) Bari


Bari
Modder

a fene a link nem sikerült
[L]http://pdfserv.maxim-ic.com/arpdf/MAX1668-MAX1989.pdf[/L]
erről a cimről lehet elérni a chip pdf infóját

Üdv: Bari

(#3) localhost válasza Bari (#2) üzenetére


localhost
Közösségépítő

[L]http://pdfserv.maxim-ic.com/arpdf/MAX1668-MAX1989.pdf[/L]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4) Husky


Husky
aktív tag

Nos, linux alatt úgy muködik a dolog, hogy felrakod az lm-sensors-t, belövöd az alaplapi chipkészletedre a drivereket, majd fordítasz a kernelbe i2c-dev-et... innentol csak megnyitod mezei file-ként a ''/dev/i2c-0''-t, oszt írsz bele mindenfélét, mintha file-ba írnál... a különbség csak annyi, hogy a lemez helyett az smbuszon landol az adat... én egy 2x16-os LCD-t hajtok hasonló módon... (csak nekem az smbus nem volt jó, ezért inkább a TV tunerre forrasztottam rá, ott rendes I2C busz lakik)

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#5) Husky


Husky
aktív tag

...bár a riasztási homérséklet nem egy olyan dolog amit surun állítgat az ember... és ha raktok rá elemet, akkor az a ''2 ellenállás/1 tranzisztor'' nem olyan iszonyat ronda megoldás a párhuzportra, hisz' 3évente csak 1x van rá szükség... :)

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Smbus programozása (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.