Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) yossarian


yossarian
aktív tag

Üdv mindenkinek!

A probléma forrása egy Abit BF6-os alaplap, ami ugye slot1-es foglalatú. A processzor egy Celeron 566 - 850-en 100 Mhz-es fsb-vel. Valoszínű, hogy az átalakítóval lehet a probléma ami egy állandó jellegű lefagyásos, újraindításásos problémához vezet. Elképzelhető valamiféla kontaktiba. Probálkozatam sokmindennel, kontanktspray, porszívó, stb... egy ideig tünementes volt, aztán kezdődött megint az egész.
Lényeg a lényeg, egy megbizható stabil Socket370-es alaplapot keresek, és ehhez kérném a véleményeteket, mit ajánlanátok.
Ugyanitt egyúttal ez az alaplap eladásra ill. cserére vár. Különben nincs semmi gond vele, csak azok a fránya átalakítók.
Nos, előre is köszi a hozzászólásokat, minden jót.

(#2) Male válasza yossarian (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem vegyél egy jó átalakítót - sokkal olcsóbban megúszod, és általában két évig kihúzzák, akkor meg már hol lesz a 850-es Celeron...

Előtte mozgasd meg az átalakítót, lehet, hogy megoldja a gondot. Nekem segített, amikor egy FOP32 volt rajta, és a Slot1 rögzítői kilazultak (mert olyan könnyű ez a hűtő). Egy kicsit le kellett vágnom a rögzítő műanyagokból, hogy szorosabban tartsa az átalakítót a helyén, és azóta minden rendben (előtte majdnem fél centit lehetett billegtetni az átalakítót a slotban, a FOP32 ventije meg mozgatta is menet közben)

(#3) launcser


launcser
senior tag

sztem is inkább átalakitocsere :)
nem éri meg már igy alaplapotcserélni..
nekem amugy ppga átalakitoval is simán ment 700-as fcpga celeron
gondoltam kiprobálom, fcpga lábbeliben nem különbözik ppga..

tütüü

(#4) yossarian


yossarian
aktív tag

Igen, az a helyzet hogy az átalakító teljesen fixen áll, már az elején ugy tettem be, hogy ne mozogjon egyáltalán. Kitakaritottam a slotot rendesen, kontatsprayvel befujtam, ugyanigy az átalakítot is, minden éritnkezőt letakarítottam, mondtam na most már jó lesz. Visszaraktam és még fel sem akart indulni. Kikapcs bekapcs, áramtalanítás, majd a Biosban az alapbeállítások visszaállítása után sikerult bekapcsolni. Egy ideig működött - 2-3 nap - majd egyszer csak újraindította magát. Szóval nem tudom mi lehet a hiba forrása, eddig senki sem tudott értelemes magyarázatot adni. Ezért kezdtem el azon gondokodni, hogy kicserélem az alaplapot. Ha van valami jó ötletetek, akkor lécci irjátok meg.
Köszi.

(#5) yossarian


yossarian
aktív tag

Ja és ez az egész kb 2 éve megy így, van amikor jól működik, van amikor minden bekapcsoláskor kb egy fél óra múlva resetel.
Szóval szar úgy ahogy van, rohadt instabil.

(#6) Zoz


Zoz
őstag

Én inkább a hírhedt Abit-kondi problémára tippelnék, ami a BF6,BE6,BE6II,BX-133 lapok típushibája, hogy kb 2 éves korukra megpusztulnak a procifoglalat környékén lévő elkók. Gyakran ennek látható jele is van, fel van púposodva, esetleg a ''trutyi'' is kifolyt belőle.
Tapasztalható tünete pedig elöször fagyások, újraindulások, nem mindig indul el bekapcsoláskor. Késöbb pedig már egyáltalán nem indul el...
Én már kb 20 ilyen alaplappal találkoztam aminek ez volt a baja.
A Mycomban javítják 4000-ért... (házilag is lehet ha tud valaki megfelelő kondikat szerezni, állítólag nehezen beszerezhető)

(#7) Egon válasza Zoz (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

Bezony, több mint valószínű hogy a hírhedt ''kondi-probléma'' jelentkezett...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) yossarian


yossarian
aktív tag

Igen, én is hallottam erról a tipushibáról, jól át is néztem a kondikat, de semmi rendelleneset nem talaltam. Mindegyik ép, semmi látható baj nincsen. Es ez az egész már rögtön szinte a vásárlástól, tehát vadi új lapnál jelentkezett. :(

(#9) Male


Male
nagyúr

Nézd meg az átalakító érintkezőit, mert némelyik vacakabb átalakítón egy pár szerelés után már lekopnak. Nekem is volt egy olyan átalakítóm, amin kb 10 szerelés után már alig volt valami az érintkezőkből (lekopott a műanyagig). Nem tudom, hogy hogyan lehet ilyen rossz minőségű cuccokat gyártani. Kb 10 éve volt SuperNintendom, amihez a játékok ugyan úgy csatlakoztak, mint ezek az átalakítók, és azok nem koptak el több év alatt sem, pedig szinte minden nap cserélgettem benne azt a pár játékot ami volt hozzá.

(#10) Male válasza Egon (#7) üzenetére


Male
nagyúr

Ha a kontaktspray és a tisztogatás átmenetileg segített rajta, akkor szerintem nem túl valószínű, hogy a kondikkal lenne a baj.

(#11) Zoz válasza Male (#10) üzenetére


Zoz
őstag

hát nekem nem úgy tünik, hogy a tisztogatás segített rajta: ''Kitakaritottam a slotot rendesen, kontatsprayvel befujtam, ugyanigy az átalakítot is, minden éritnkezőt letakarítottam, mondtam na most már jó lesz. Visszaraktam és még fel sem akart indulni.''

(#12) Male válasza Zoz (#11) üzenetére


Male
nagyúr

''Probálkozatam sokmindennel, kontanktspray, porszívó, stb... egy ideig tünementes volt, aztán kezdődött megint az egész.'' Szerintem ez azt jelenti, hogy a tisztogatás után egy ideig megint jó volt. Én az első írásból idéztem (még ez alapján írtam a múltkor). A későbbi hozzászólásában viszont tényleg azt írta amit te idéztél (csak azt már kicsit felületesen olvastam). Yossarian kicsit ellentmondásban van saját magával.

(#13) yossarian


yossarian
aktív tag

Nézzétek, lehet, hogy kicsit ellentmondásosnak tűnik, de teljesen kiszámíthatatlan az egész. Nem vagyok én sem hülye, hogy összevissza írkáljak mindenfélét, de ha nektek lenne az ami nekem, nem hiszem hogy sokkal értelmesebben le tudnátok írni, hogy mi miért is van. Sajnos az okozatból nem lehet egyértelműen az okra következtetni, van olyan, hogy az ami egyszer működött és bevált, másodszorra már nem működik. Szóval ilyen szinten a hibakeresés eléggé reménytelen dolog, azzal hogy kiveszem, beteszem, sok nem fog megváltozni. Ehhez kéne megfelelő alkatrészáttár, hogy mindennel ki lehessen próbálni, és rengeteg idő, hogy tesztelni lehessen.
Szóval ezért akartam én eredetileg egy új alaplapot cserélni (socket370-re) mert ezzel sok időt lehetett volna spórolni. Nekem már nincs se energiám, se időm, hogy pöcsörésszek azzal a szarral, és mindig azon cidrizzek, mikor hal be.
Na mindegy, erről ennyit. Kár az energiáért.

(#14) yossarian


yossarian
aktív tag

megj: alkatrészáttár(?):= alkatrészháttér

(#15) Egon válasza yossarian (#13) üzenetére


Egon
nagyúr

Vegyél Asus TUSL2-C-t, abba későbbiek folyamán fogsz tudni használni egy Tualatin magos procit, majd' dupla órajelen mint a mostani.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) yossarian


yossarian
aktív tag

Egon:
Olyat nem tudsz, amiben ISA slot is van?

(#17) Egon válasza yossarian (#16) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem... A ''konkurens'' chipseteket (VIA, stb.) nem ismerem, de az Intelnél a BX után elérhető, PPGA-FCPGA tokozású procikat fogadó chipsetek (i810, és a 815-ös különféle verziói) legjobb tudomásom szerint nem tartalmaznak ISA slotot...
Szerintem próbálj ki egy másik átalakítót, mielőtt bármit is vennél (ha még nem tetted meg...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) CsendPenge válasza Egon (#17) üzenetére


CsendPenge
őstag

Egon, pont a konkurensnek van isa slotos cucca is (igen, az a dög VIA) :) /Bátyámnak is olyan van, csak ippeg abit kiszerelésben./ Látod, megárt ha nagyon egyoldalúan csak Inteles az ember! :t

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#19) Egon válasza CsendPenge (#18) üzenetére


Egon
nagyúr

Kérdés hogy megér-e annyit az az ISA slot, hogy utána szívjon az ember a VIA-val (pölö a bus parking utasítás hiánya -> SB Live, pár SCSI stb kártyesz nem megy...). Intel procihoz Intel chipsetet, SZERINTEM...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20) Zoz válasza yossarian (#16) üzenetére


Zoz
őstag

Abit VH6-T, tud Tualatint, és még van rajta egy ISA Slot.
Nekem is volt, most apám gépében van (1000-es Tua Cerka megy benne 1400-en :-), nincs semmi baj azzal, hogy VIA-s.
http://www.abit.com.tw/abitweb/webjsp/english/pt_main_back.jsp?pPRODUCT_TYPE=MotherBoard&pMODEL_NAME=VH6T

(#21) MrSummer válasza Zoz (#6) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Zoz vmi elérése kéne a mycomnak nekem is ien problémám van köszi

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#22) Male


Male
nagyúr

Azért vannak gondok a VIAs lapokkal: az SB Live füzetében van egy rész, hogy ''Problems with VIA chipset...''

(#23) Zoz


Zoz
őstag

Mycom: 1117 Budapest, Kelenföldi út 2. tel: 382-0196
www.acorp.hu, www.mycom.hu

(#24) napos2600


napos2600
tag

tudom nem ide kene irnom de: nekem asuscuv4x-e via chipes lapom van es benne egy sblive nem 5.1 es nulla hibajelenseg kb masfel eve!

intelhez nem feltetlenul intel chipset kell ezt mar joparszor bizonyitotta a via is!
remelem nem voltam tul szigoru :)

(#25) yossarian


yossarian
aktív tag

Köszi az infokat, most már tényleg alaplapot kell vennem, mert beadta az unalmast. AZ SbLive-os probléma meg szerencsére nem érint.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.