Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Siemens sx1 patchelés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Router


Router
őstag

Hi all!

Nemrég vettem egy ilyen készüléket és ahogy nézelődtem a neten azt láttam hogy
ennél a készüléknél is mint régebben az SL45-nél lehet patchelni a telót...
Találtam is pár oldalt ahol ugyan le van írva részletesen hogy miként kell eljárni abban az esetben ha az ember teljes kijelzőre szeretné kitenni a háttérképet vagy éppen az akku töltöttség ikont szeretné másra cserélni csak ezek nekem eléggé érthetetlenül voltak leírva mellesleg szinte csak orosz és török oldalt találtam...

Ha valaki tud magyar leírást akár weboldalon akár fórumban az ne tartsa magában és próbáljuk meg összegyűjteni ide ezeket az infókat tehát ide jöhet minden építő hsz! ;)

Addíg egy-két link amiket én találtam: Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

Előre is köszönöm mindenki segítségét!

Üdv.: Router

www.reballing.hu/forum

(#2) Router


Router
őstag

Senkinek nincs ilyen telója? :U

www.reballing.hu/forum

(#3) GodHeart válasza Router (#1) üzenetére


GodHeart
senior tag

most őszintén, minek akarod ''patch''-elni!? Mit tud patch-el, amit patch nélkül nem?
Tudsz rá pár témát tenni? Nem sok minden. Annak az esélye meg, hogy elszúrod sokkal nagyobb.

Nem látom értelmét...:F

(#4) Router válasza GodHeart (#3) üzenetére


Router
őstag

Pl ikonok képét kicserélni stb elkúrni annyira nem lehet vele a telót hogy ne lehessen feléleszteni... de ügyesen kell csinálni és semmi baja nem lesz... patchelni azért szeretném mert amik gyárilag vannak rajta színsémák azok sztem nem néznek ki a legszebben és ha mást nem is legalább azokat ki lehetne cserélni vmi szebbere...

[Szerkesztve]

www.reballing.hu/forum

(#5) Router válasza Router (#4) üzenetére


Router
őstag

Megkérek egy moderátort, hogy ha erre jár akkor rakja át a topicot a mobiltelefonok szekcióba mert ez nem ide akart nyílni :B és jobban is illik abba a témacsoportba! ;)

[Szerkesztve]

www.reballing.hu/forum

(#6) GodHeart válasza Router (#5) üzenetére


GodHeart
senior tag

de hidd el, ha valaki értene hozzá, az itt jobban megtalálná....
Sajnos ez ilyen dolog. Hidd el, ha nagyobb értelme lenne mindenki megcsinálta volna, többek között én is tudnék róla. Nem csak Nokia párti vagyok, régebben olyan Siemens C55 buherásokat végeztem.. :D

(#7) Router válasza GodHeart (#6) üzenetére


Router
őstag

Én meg az SL45-tel szórakoztam sokat :)

www.reballing.hu/forum

(#8) Router


Router
őstag

Ha valakit érdekel a téma akkor tudom ajánlani ezt a magyar nyelvű leírást!!!
Bővebben: link

www.reballing.hu/forum

(#9) dfcwolf válasza Router (#1) üzenetére


dfcwolf
tag

Van értelme a patch-nek. Ha érdekel dobj egy levelet a wolf@mailpont.hu-ra. És a softot is van értelme lecserélni. Annak van csak igazán!

Siemens SL55 | Siemens SX1 | LG Viewty | LG Arena | LG O2X | HTC ONE XL | HTC HOX | Galaxy Note II | Galaxy Note III | Honor 4X | Nexus 6 | ONEPlus 3 | ONEPlus 3T | ONEPlus 5

(#10) Vapor


Vapor
aktív tag

Porbáld meg a hwsw fórumon (Bővebben: link) megkérdezni, ott van sok hozzáértő arc, valaki biztos tud valamit erről!


[Szerkesztve]

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#11) Router válasza dfcwolf (#9) üzenetére


Router
őstag

Köszönöm szépen végre egy értelmes építő hozzászólás :C

A szoftot már lecseréltem a gyári angol O2 music editiont :) és raktam rá egy magyar 14-es FW-t

Dobok mailt!

www.reballing.hu/forum

(#12) GodHeart válasza dfcwolf (#9) üzenetére


GodHeart
senior tag

softot valóban van értelme lecserélni, a legfrissebb most a legjobb, igaz még csak angol nyelvű, ha jól emlékszem, de stabil. Erről a patchről nekem is dobnál egy mail-t!? Lehet hasznátvenném! :)

(#13) Router válasza GodHeart (#12) üzenetére


Router
őstag

Na miaz tán mégse annyira haszontalan az a patchelés? :DDD

Amúgy ne mailt dobjon hanem akkor írja le ide a topicba és akkor ha kell más is láthatja! Elvégre azért nyílt a topic hogy összeszedjünk az FW frissítés és a patchelésről minden hasznos tudnivalót! ;)

www.reballing.hu/forum

(#14) Router válasza Router (#13) üzenetére


Router
őstag

A fentebb linkelt orosz oldalon találtam egy néhány képet nyálcsogatásnak!

[kép]
[kép] [kép]

[kép] [kép]

[kép]



[Szerkesztve]

www.reballing.hu/forum

(#15) Router válasza dfcwolf (#9) üzenetére


Router
őstag

Na már remailt sem dobsz? legalább egy linkkel vágjál meg a mailban említett oldalról!

www.reballing.hu/forum

(#16) PeliScan


PeliScan
addikt

Kedves márkatársaik, gyors segítségre lenne szükségem!

Röstellem bevallani, de annyira béna voltam, h 3x rosszul írtam be a telefonkódot. (annyira nm használtam azt a funkciót, h elfelejtettem - volt pár tippem, gondoltam csak jó lesz a harmadik, hát nm) szal most lezárta a magát a telefon. megoldás? hogy lehet ezt megszüntetni, kijátszani?

Illetve érdekes módon, azt írja ki, h ''adja meg a telefonkódot'' de nem tudok ott már semmiféle kódot megadni... ííí. szar helyzet nagyon.

gondolom vmi full reset meg tudná oldani a problémát. a telefonkönyv tartalma az sl45-höz hasonlóan mmc-n van, vagy a telefon magában tárolja, és ha netán fullosan resetelem a telót, akkor törlődnek a telszámok is?

nagyon köszönöm előre is, üdv,

(#17) Router válasza PeliScan (#16) üzenetére


Router
őstag

Ájájj roppant kínos helyzet de sztem ha van a telóhoz adatkábeled akkor rakj rá új frimeware-t hátha akkor elfelejti ezt a dolgot :F

www.reballing.hu/forum

(#18) PeliScan válasza Router (#17) üzenetére


PeliScan
addikt

Jaja, az lesz a következő lépés, de a telefonszámokat igen rossz lenne elveszteni belőle :o

(#19) Router


Router
őstag

Még egy link!

Van az oldalon patch generátor ahol ki lehet választani hogy mit szeretnénk patchelni a telón! (bár nem tudom hogy kell használni :B :DD

Bővebben: link

www.reballing.hu/forum

(#20) Tollas


Tollas
csendes tag

Nekem ezzel a pachelés dologgal 1 problémám van. A fekete X. Ha a patch-elt szoft a mem. karin tárolja a .mbm fájlokat, akkor mem. kártya nélkül ill. másikkal nem műxik a teló. Ha a C-re pakolja a fent említett fájlokat, akkor +, ha neadjisten formázni kell a telót újra jön a fekete X effektus. Szvsz szerintem nem éri meg.

(#21) Tollas válasza PeliScan (#18) üzenetére


Tollas
csendes tag

A szoft újratöltésével nem érsz el semmit. Írj e-mailt erre:info@tele-signal.hu csatold nekik a tulajdonjogot igazoló okmányok másolatát és írd + az imei számod. Másnapra + kapod a telefonkódot, amit aztán jól jegyezz meg:)

(#22) PeliScan válasza Tollas (#21) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszi a segítséget, azóta végülis ki lett sütve a telefon, szal müxik újra, bár sajna minden adat elveszett a legutóbbi backup-om óta (jún.30 :O)

(#23) Balli


Balli
őstag

Azt nem tudja valaki hogy hogyan lehet ujraformazni a telo belso memojat??
Ezzel a muvelettel kitorlodnek az sms-ek+teloszamok?

Athens 2004

(#24) Router válasza Balli (#23) üzenetére


Router
őstag

Azthiszem hogy a csillag és # gomb + piros (bekapcsoló gomb) együttes nyomásával kikapcsolt módban tudod formázni!

Mod: Megtanultam Patchelni a telót... teljes kijelzős háttér+indítóképek variálása +akksi és térerőjelző ikonok cseréje :) nagyon szépet lehet csinálni egyszerűen és elrontani sem nagyon lehet!
Ha valakinek segítség kell akkor szóljon bátran!

[Szerkesztve]

www.reballing.hu/forum

(#25) Balli válasza Router (#24) üzenetére


Balli
őstag

Én mjad lehet kérek, majd szólók ha kell:)

S azt nem tudod, hogy ezzel törlődnek azí sms-ek+telószámok?

Athens 2004

(#26) Router válasza Balli (#25) üzenetére


Router
őstag

Amennyiben az SMS-eid a telefon memójába lettek mentve akkor azok törlődni fognak :( a telefonszámok is sztem bár ebben nem vagyok biztos!

www.reballing.hu/forum

(#27) Tollas


Tollas
csendes tag

Na hy Router! Engem az érdekelne, hogy olyan patch-elt szoftvert tudsz-e, ami a teló memóriáján (vagyis a C meghajtón) tárolja a patcheléshes szükséges .mbm kiterjesztésű fájlokat, de nem hal be a teló egy formázás után vagyis nem 1 fekete X-et látsz bekapcs. után.

(#28) Router válasza Tollas (#27) üzenetére


Router
őstag

Na igen ez jó kérdés de a válasz: nem!
Patchelt softok vannak de magyar egy szál sem és azok sem védik ki ezt a hibát...
annyit tudsz csinálni hogy te magad patcheled meg a softot és E meghajtót adsz meg neki az mbm fájlok elérési útjaként!
legalábbis én ezt tudom javasolni így ha formázod a telefont akkor még az MMC kártyán ottvannak a fájlok és elindul a teló de így MMC nélkül nem bootol :(
annyit lehetne tenni hogy venni egy picike (16mb) tartalék MMC-t és megformázni a telóval majd rámásolni a szükséges mbm fájlokat a megfelelő helyre és így ha elveszik/elromlik az MMC akkoris életre tudod kelteni a telefont...
A patchelésnek ez igen nagy hátulütője de ha szépet akarsz csinálni akkor megéri szerintem ;)

www.reballing.hu/forum

(#29) Balli


Balli
őstag

Huhh már nagyon régen volt, hogy töltögettem progikat/képeket/képernyővédőket a telónak- ha jól emléxem nokias oldalak voltak- mert ügye a symbian/java-k jó az SX1-nek is.
Elfelejtettem már honnan :( (Volt vmi 6600-as volt az egyik)
Segítsetek kérlek s linkeljetek be pár jó helyet ahonnan töltögethetek. THX

Még annyit, hogy MP3-om lejátszónak ti az eredetit használjátok vagy van esetleg jobb a gyárinál?

Athens 2004

(#30) Router válasza Balli (#29) üzenetére


Router
őstag

Én perpillanat a gyári Mp3 lejátszót használom mert szerintem teljesen korrekt csak néha megáll két szám közt meg néha fagy de ezt leszámítva sztem jó a gyári mp3 player is :)

Oldalak: Bővebben: link
[L]http://6600sector.field.hu/[L]

hitrelen ennyi!

www.reballing.hu/forum

(#31) Balli


Balli
őstag

Koszi a linket este majd megnezem, jó kis háttérképeket, képernyővédőket esetleg csengőhangokat sztnék még letöltögetni.
Erre esetleg vmi jó kis linkecske?

Athens 2004

(#32) Router válasza Balli (#31) üzenetére


Router
őstag

azokon az oldalakon van egy pár ilyen cucc de van egy univerzális link is!

Bővebben: link

www.reballing.hu/forum

(#33) Tollas


Tollas
csendes tag

Hy Router! Tudsz nekem olyan patchelt nem szervizes szoftvet küldeni mailben, ami a C-re pakolja a skinezéshez szükséges fájlokat és támogatja a magyar T9-et is? Kössz előre is. Címem: arkangyal@mailpont.hu

(#34) Router válasza Tollas (#33) üzenetére


Router
őstag

Nehéz lenne mivel egy FW 25megát nyom!

Tölts le egy sima WinSWup FW-t 12-es feletti verziót és patcheld meg magad... Egyáltalán nem nehéz, nem kell tőle félni csak arra kell ügyelni hogy fel legyen töltve teljesen az akksi!!! fentebb linkeltem pacthelési leírásokat... így te magad döntheted el hogy mit akarsz módosítani...

Ha valamit nem értesz akkor írj ide és segítek ;)

www.reballing.hu/forum

(#35) ms21


ms21
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék nektek ajánlani egy weblapot ahol találtok egy-két értelems prodramot ingyen........ symbian os -hez

(#36) ms21


ms21
csendes tag

www.s-os.tar.hu

(#37) vzsolti


vzsolti
csendes tag

Hi Router!

Kérlek írd le részletesen ezt teljes képernyős hátteres dolgot.
Valaki nem tud esetleg olyan ébresztő programot, amin meg lehet változtatni az ébresztés csengését?

Köszi.
Zsolt

(#38) Router válasza vzsolti (#37) üzenetére


Router
őstag

Itt egy pontos magyar nyelvű leírás: Bővebben: link
ez alapján csináltam és is az enyémet, minden le van írva elég részletesen... ha valamit nem értesz belőle akkor kérdezz hátha tudok segíteni...
magától a patcheléstől nem kell félni mert nem tudod elszúrni úgy hogy vissza ne lehessen állítani... ha esetleg valamit elrontasz és nem indul a teló akkor újra lehet flashelni csak arra nagyon kell ügyelni hogy az akksi 100%-ig fel legyen töltve! ha lemerül flashelés közben a teló akkor van gond de azt is lehet orvosolni...
az ébresztő óra hangját is valahogy meg lehet változtatni de én még nem próbálkoztam vele... azt is patchelni kellene ugyanis!

www.reballing.hu/forum

(#39) vzsolti válasza Router (#38) üzenetére


vzsolti
csendes tag

Ez a file, amit belinkeltél nem működik, belinkelsz légyszi egy működő file-t?

(#40) Router válasza vzsolti (#39) üzenetére


Router
őstag

nekem működik de feltöltöm saját FTP-re és belinkelem onnan!

www.reballing.hu/forum

(#41) Router válasza vzsolti (#39) üzenetére


Router
őstag

Remélem ez már jó lesz:
[L]router.uw.hu/Router/sx1.pdf[/L]

MOD: egyszerűen nem lehet linkelni valamiért tehát itt a pontos cím:
router.uw.hu/Router/sx1.pdf

[Szerkesztve]

www.reballing.hu/forum

(#42) deeloc


deeloc
csendes tag

Hellosztok. Figyi kéne nekem egy siemens sx1 de feketébe feltétlenül. Használtan kellene minden tartozékával, akinek van ilyen eladó telója az lécci dobjon egy emilt:deeloc75@freemail.hu-ra. Fontos lenne. Az se baj ha nincs hozzá mmc kártya de ha van az előny. Mindenképp használtan kéne. max 37E-t adok érte. Ha nem lax közel akkor postán elküldöd ugy is fasza kifizetem a költséget uccse több vagy 2rugónál. De fontos lenne. MSNen is jo a megkeresel: deeloc75@msn.com. Köszi!!!!

(#43) love


love
tag

én csak ajánlani tom a www.nokiaprogramok.hu-t

Csak a Funky ;)

(#44) Monday


Monday
csendes tag

Sziasztok

Van egy gyárilag független, nagyon jó állapotú eladó SX1 em! Teljesen karcmentes, minden tartozékával (töltő, adatkábel, headset, doboza, papírjai, cd). Kb. két hónap garancia van még rá és ami plusz egy 512 mmc kártya! Várom az ajánlatokat, csere is érdekel ráfizetésel K750i, D750i, W800i.

(#45) Router válasza deeloc (#42) üzenetére


Router
őstag

:O az én O2 music edition SX1-emet vitték el 36.5k-ba... az is full fekete volt :)

www.reballing.hu/forum

(#46) Monday válasza deeloc (#42) üzenetére


Monday
csendes tag

Hali küldtem neked mail-t szerintem megkaptad. Most látom hogy hol laksz, ha meg tudnánk állapodni az jó lenne mert én debreceni vagyok és az nem nagy távolság.

(#47) deeloc


deeloc
csendes tag

Na énvok akkor biztos kell a telo!!!!! ;) :))

(#48) Monday válasza deeloc (#47) üzenetére


Monday
csendes tag

Okés akkor szólj mikor és lebonyolítjuk!

(#49) Gabsz


Gabsz
csendes tag

Nincsen valakinek eladó siemens SX1-e Monday-on kívül?MMC kártya is fontos lenne hozzá!KÖSZI! :R

(#50) RoliX


RoliX
tag

Sziasztok!
Meddig bővithető az sx1?
Van benne mp3 lejátszó?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Siemens sx1 patchelés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.