Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Segítsetek procit választani! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv mindenki!

Új procit veszek hamarosan, és következő 2 darab közül választhatok, de nemtom melyik legyen:

- Intel P4 2,6Ghz /512 / 800 / HT. NW magos.

Vagy:

- Intel P4 2,8Ghz /1MB / 800 Prescott magos.

Nemtudom melyik a jobb választás. Az NW magos elvileg jobban húzható, nem melegszik annyira, és van HT, viszont fele annyi a cache benne.
A Prescott ugye jobban melegszik, nincs HT, viszont 1MB cache-el rendelkezik.
A kettő kb egy árban van, tuning elég fontos szempont.

Nagyon megköszönném ha segítenétek, és nem csuknák be a topicot, mert elég sürgős lenne.
Előre is köszönöm!

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#2) c.zsolti válasza LLKobe (#1) üzenetére


c.zsolti
őstag

Ha jól tudom (ami nem biztos :) ) , akkor a prescottok chace memóriája nagyobb késleltetéssel működik, mint a northwoodban. Tehát inkább válaszd az nw-t.
A prescottban nincs HT? :F

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

...

(#3) LLKobe válasza c.zsolti (#2) üzenetére


LLKobe
veterán

Egy szvazat a NW mellett.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#4) ArGab válasza LLKobe (#1) üzenetére


ArGab
őstag

Lehet hogy én tudom rosszul, de szerintem minden P4 Prescottban van HT - méghozzá a NW-hez képest kicsit fejlesztett is.

(#5) LLKobe válasza ArGab (#4) üzenetére


LLKobe
veterán

Igen? No valaki okos segítsen már!

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6) CocooN-z válasza LLKobe (#1) üzenetére


CocooN-z
őstag

Prescotban van HT, nekem 2000 HUFe os glacialTEch l, huzva 3200 ról 3733 ra 29 fokon tartja idle ben, load ban pedig max 37, cache igen 1 mega, huzni sztem ezt is ugyanugy lehet, IC7 ben 3,2 esek léggel elmennek 4,1 - 4,2 ig ha mákod van.

Még annyit hogy azonos órajelű NW kb 1000 mb/s el olvas kevesebbet everestben

By: Z

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#7) KKrisz! válasza LLKobe (#5) üzenetére


KKrisz!
tag

Inkább vegyél AMD procit! Amennyibe egy P4 kerül bőven kifutja egy jó Athlon és egy alaplap!
Ilyenek ezek a Pentiumos árak :(

Celeron 1,8Ghz, 768MB RAM, ATi Radeon 9600pro

(#8) deicide válasza LLKobe (#5) üzenetére


deicide
veterán

Szia!

Szerintem két szempontot vegyél figylemebe (a HT-n kívül, mert az van mindkettőben):

- Melegedés, ha nem vagy allergiás a meleg hűtőbordára és a nagyobb zaj sem zavar, akkor nyugodtan választhatod a Prescottot, ha csendesebb üzem kellene és főleg, nagy melegben is bírnia kell a napi 24 órát, akkor inkább a Northwood.
- Cache, ha sok filmet tömörítgetsz, kódolgatsz, akkor jól jön a +512kb cache, akkor egyértelműen a Prescott a nyerő, a hőtermelése ellenére is.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9) maszat válasza LLKobe (#1) üzenetére


maszat
senior tag

Ahhoz képest, hogy PH! addikt vagy, furcsállom, hogy nem sikerült megfelelő topikot találnod. Kiemelt témák:
[link] - Intel vagy AMD
[link] - Milyen procit vegyek?
[link] - P4 proci tuning

A kérdésre válaszolva:
Az összes 800 MHz-es FSB-s Pentium 4 rendelkezik a Hiper-Treading képességgel.
Nem lehet, hogy az a Prescott magos csak 533 MHz-es FSB-s? Mert akkor valóban hiányzik belőle ez a képesség.

Nos, ha 800 MHz-es FSB-s a Prescott, akkor inkább azt tudnám ajánlani, mert mostanára már optimalizálták rá a progikat, így gyorsabb az azonos órajelű Northwood-nál.
Ha viszont csak 533-as vagy ha zavar a nagyobb melegedés, akkor az NW magosat ajánlom.

(#10) LLKobe


LLKobe
veterán

Mindenkinek köszönöm, eddig a prescott a nyerő:) És végignyálaztam már az ide illő topikokat, de akközt a cirka 8000 hozzászólás között nem találtam meg pont ami nekem kellett volna.

Minden további hozzászólást szívesen fogadok, köszönöm!

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#11) LLKobe válasza KKrisz! (#7) üzenetére


LLKobe
veterán

Áááh felejtős, akkor kéne másik lap is.... És sajna még megszállott inteles is vagyok:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#12) maszat válasza LLKobe (#10) üzenetére


maszat
senior tag

Persze, de elég lett volna egy meglévőhöz hozzászólni. :)

Tuning szempontjából nem tudunk sokat segíteni, mert a tuning mindig az adott procitól függ. Egy biztos: egy Prescott-al magasabb órajeleket lehet elérni. Próba szerencse. ;)

(#13) Chieftec


Chieftec
őstag

Vegyél NWt itt a PH!n olyat amiről tudni fogod, hogy biztosan húzható. Ebből is van 800Mhz es FSB vel rendelkező HT el ellátott proci. Nem fog izzani és halkan tudod majd hűteni tuning mellett is.

CoccoN-z: Áruld már el annak a hűtőnek a nevét amivel ilyen értékeket érsz el, mert akkor holnap veszek egy kartonnal belőle. ;)

(#14) CocooN-z válasza Chieftec (#13) üzenetére


CocooN-z
őstag

CPU:[link]

Idle:[link]
Load:[link]

Cooler:[link]

Magam is meglepödtem, nem erre számitottam, de ha már megy akko miért ne huznám :)
A rekord 29 idle és 35 load volt, ezek most fűtött lakásban 5 perce készült képek.

mod: off

[Szerkesztve]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#15) Motion_Blur válasza LLKobe (#11) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mind a kettőben van HT, tehát Prescott :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#16) Solad válasza CocooN-z (#14) üzenetére


Solad
őstag

merd le valami egyeb modon is ;)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#17) nyuzoka válasza LLKobe (#1) üzenetére


nyuzoka
tag

A Prescott nagyon melegszik kell rá nagy hűtő szerintem nem ez kell neked

(#18) LLKobe válasza Motion_Blur (#15) üzenetére


LLKobe
veterán

:R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#19) maszat válasza CocooN-z (#14) üzenetére


maszat
senior tag

Biztos vagy benne, hogy az alaplapod nem mér alul?
Ilyen processzor ilyen hűtővel ilyen fordulatszámmal lehetetlen, hogy 37 fokos legyen. :U
A hűtő nem szokott forró lenni?
Nem lepődnék meg, ha a CPU-nak adott hőmérséklet az alaplapé lenne.

[Szerkesztve]

(#20) Zull


Zull
senior tag

Prescott. Ott a HT, a nagyobb órajel, a nagyobb cache. Ha meg húzni szeretnéd, akkor van hozzá coolered is, szoval a hő az nem nagy gond (nekem a 630-om (3ghz, 2mb L2) ment 4.2ghz-en, stabilan.) És egyszer le akartam tesztelni hogy mit bír a hyper6+-om, és feltettem a vcore-t 1.625-re, és MAX 52°C-os volt!!! (3Dmark05, a primeal alacsonyabb volt a hőfok) Szoval az hogy a prescott nagyon melegszik, az csak az ''i'm d''-sek flame-je, nincs gyakorlati alapja. És ha nagyon melexik, akkor lejjeb veszed a vcore-t, és kész.

(#21) Sanya válasza CocooN-z (#14) üzenetére


Sanya
nagyúr

mérd már le légyszi valamilye más módon is, mert ezek az adatok hasonlítanak a szobatársam 19 fokos fullraterhelt procijához. igen, az intel rossz cpu diódákka lcsapja be vevőit :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#22) Ősember válasza Zull (#20) üzenetére


Ősember
őstag

teljesen igazad van! ez a prescott melegszi ktéma olyan elavult, hogy már nevetséges. nekem 3.2-es prescottom volt és tök normális hömérséklet mellett hajtottam végig 4ghz környékén. ha megtalálom azt a printscreent, amit csináltam, akkor átküldöm és nem lesz több gond a választással! :R buék

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#23) Tom5


Tom5
addikt

Egyértelmű Prescott!HT-van,több Cache,és jó hűtéssel nemmelegszik... :C

(#24) Intelligencs

Pontosan uilyen Prescottom volt. Egy rossz szavam nem lehet rá. Ha bekapcsoltam az Asus alaplapom hőmérséklettől is függő leszabályozó opcióját, akkor bizony lekerte a ventit rendesen, nem volt hangja a procihűtő ventinek. Természetesen volt benne HT, minden 800-as FSB-s P4 prociban van HT. (Az 533-as FSB-sekben is van, a 3,06 GHz feletti példányokban.)

Ha az NW is 2,8 GHz-es lenne, akkor azt mondanám, mindegy melyiket veszed, de így inkább vedd a Prescottot.

The Amiga, Born a Champion

(#25) CocooN-z


CocooN-z
őstag

2X ment sry

[Szerkesztve]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#26) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Bios ban meglestem 38, Speedfan szerint is 38 volt -de ott load ban volt annyi- , mig ekozben everest 37 et mutatott

on: lehet hogy alulmér, nem tudom, nem forró a hűtőborda

[Szerkesztve]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#27) robyeger válasza LLKobe (#1) üzenetére


robyeger
addikt

Mandroo forumtársunk által készített házi Northwood vs. Prescott teszt, ami segíthet a döntésedben.
[link]
Ha a Prescott proci ''E0'' steppinges, akkor azt javaslom megvételre, mert azok jóval kevésbé melegedősek, mint a régebbi Presik, persze a Noti hőszintjét nem érik el, de jól megközelítik, másodsorban 2,8Ghz Presi családjában a legkisebb szorzószámos, ezért nagy valószínűséggel jobban tuningolható, mint a 2,6Ghz Noti. (Ha 2,4C Noti-ról lenne szó, akkor nehezebben lehetne dönteni, de így egyértelmű)

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#28) Loretto


Loretto
veterán

A topicot zárom, ez a kérdés a #9-ben linkelt témák közül a másodikban tökéletesen elfér, nem kell még egy ilyen topic.

Soirée...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Segítsetek procit választani! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.