Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Orbit


Orbit
csendes tag

Hy!Segitsetek már abba hogy ez az alaplap amit kinéztem jó e megvegyem e?Asus a7n8x-x/l

(#2) Balinov válasza Orbit (#1) üzenetére


Balinov
félisten

Hali Orbit.

Először is pár kérdés:

- milyen magos,mekkora procihoz lenne?
- ha csak lapot cserélsz,akkor milyen ramjaid vannak?
- mennyit szánsz rá?
- számítanak-e az extrák? pl. soundstorm,firewire,SATA
- sata! sata vagy pata vinyód van?
- mindenféleképp ASUS lapot akarsz?
- akarod-é tuningolni a procitad?

Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3) Loretto


Loretto
veterán

másodszor: alapelveket elolvastad már? :F
''kerüld a túl általános címeket (''Segítsetek plízzz!!!!!'') A cím pontosan, egyértelműen tükrözze azt, amit szeretnél. ''


[Szerkesztve]

Soirée...

(#4) Orbit


Orbit
csendes tag

Hy egy 1900+amd 256 400mhz ddr rammal hát nekem az a lényeg hogy gyors legyen meg h megbizható nagyon tuningolni még nem akarom a gépet

(#5) Balinov válasza Orbit (#4) üzenetére


Balinov
félisten

Szia Orbit,
bocs,hogy csak most válaszolok,de szombaton,mikor válaszolni akartam na akkor hülyült meg a winfos.
Szóval ehez a proci és ram pároshoz szvsz tökéletes választás.Mivel nforce2-ős a lap, jó eséllyel fogsz tudni tuningolni.De,mivel mindig van DE, érdemes elgondolkoznod a következőkön. Neadjisten szerzel egy barcit meg mellé még 256mb 400-as ramot,akkor már gondok adódhatnak.Miért? Ramot ez az x-x-es kivitelü alaplap az nf2 chipset dacára nem tudja dual-ban hajtani. Igaz,ez 5-10%-os sebességbeli különbözet,de kitudja,lehet pont ez a százalék kell neki. A procituning miatt meg idevág jóismerősöm esete. Dettó ugyanez az alaplap,2400+-es Thorton. Elcserélte a prociját egy lockmentes,huzható 2500+-os barcira,nemtitkolt szándékkal,hogy felránta 11x200-ra. Namost, a proci az eladó gépébe alapfeszent ment 3200+on. Neki nem,pedig 400-as ramokkal szinkronban volt hajtva, súrolva a léghűtés határát,1,8V-on volt hajlandó elindulni,de nem stabil.
Haveri körbe kipróbálták más lapokba, gondnélkül ment alapfeszen. Gyaníthatóan asusék az x-x-es kivitelü lapokba esetlegesen gyengébb minőségü cuccost raknak. Hogy kerek legyen a story,srác elcserélte egy rev 2.0-ás NF7-S-re, eredményt el tudod képzelni. Alternatíva lehet egy nf7-es lap, nem lehet drágább ennél az asusnál,talán még 1 árban is lehetnek.

üdv
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6) Qorthral válasza Orbit (#1) üzenetére


Qorthral
őstag

A címválasztás tényleg nem megy még, majd beletanulsz.

És nem győzzük elégszer mondani, jobbra fent : KERESŐ!
Hátha volt már valaki akinek hasonló kérdése volt.

Én is így találtam :
[L]http://www.prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=40733&arc=f [/L]

Qorthral

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#7) SonyBlade


SonyBlade
csendes tag

Hali!

Segítsetek nekem!!!!

Van egy kis problémám!
Vettem egy Samsung SATA-s vinyót, de sajna nem akarja az XP rátelepíteni magát!
Az a gond, hogy a vinyó jó, mert amúgy működik! De sajna az XP telepítése közben meg nincs merevelemez jelszóval nem telepít!
Meglepetésemre meg a 98'-at feltette rá.
És itt vesztettem el a fonalat!
Az egyik rámegy, a másik meg nem! Még csak fel sem ismerte!
Mi tegyek???
Segítsetek!

Nagyon kellene a segítség, mert sajna arról szerettem volna BOOT-olni, de így a másik vinyórol kel!!!

Ha tudtok segíteni, írjátok meg az E-mail címemre! (sonyblade@intermail.hu)
Ezt azért, mert nem tudok mindig gépközelben lenni, csak néha kerülök elé!

Asus M2N-E ; AMD X2 4800 ; Geil Value Kit 2x2GB (800Mhz) ; 8600GT TwinTurbo ; by SonyBlade

(#8) Orbit


Orbit
csendes tag

Na Hy Kösz azoknak akik irtak!Most áttértem erre az alaplapra ami nagyon befutonak nézk ASUS A7N8X-E DELUXE SOCKETA NVIDIA DDR ezt nézem most ki szerintem befúto nagyon és csak 267ropi


Processzor foglalat: Socket 462 (Socket ''A'')
Támogatott processzorok: AMD K7 Athlon és Duron
Támogatja a 200 (400) MHz-es frekvenciát is
Formátum: ATX
Chipset: Nvidia nForce2 Ultra 400
5 PCI foglalat
4*/ 8*/ Pro AGP
3 DDR foglalat, max. 3 GB (Dual channel)
2 Ultra DMA 133 és 2 Serial ATA csatorna
Integrált Serial Ata Raid vezérlő (Raid 0, Raid 1)
Integrált hat csatornás audio áramkör (Realtek ALC650) + SPDIF out
Integrált 10/100/1000 hálózati adapter (2 port)
Firewire kivezetés
USB 2.0 csatlakozó (USB 1.1-el kompatibilis)
2 év garancia!

C: évtelen.bmp

(#9) Balinov


Balinov
félisten

Na ez már jobban hangzik. Igazából majd mindegyik nf2-es lap jó. talán egyedül az ECS nf2-es deszkájára mondják,hogy nem tuningbarát,de állítólag létezik hozzá tuningbios. Egyre figyelj, mindenféleképpen kérdezzél rá eladónál,hogy ugye ez már az nforce2 ultra400-as chipsettel szerelt ujabb alaplap (asusnál asszem revision (rev. 2.0-ának) hívják,de valszeg más gyártó is hasonlóan számolja a revíziókat.
BAli

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10) Lajbi válasza Orbit (#8) üzenetére


Lajbi
csendes tag

Hi. nekem ilyen lapom van, megy mint állat.

Én kb 1/2-éve vettem már ebban in nf2 u400 chipset van, szal már csak ilyen chipes lapokat lehet beszerezni.


Codegen, egy ami mindent visz!

(#11) Lord Zero válasza Balinov (#9) üzenetére


Lord Zero
addikt

már a -x lapok közt is van rev2 (pl az enyém) és a deluxe-tól gyakorlatilag a dual channel kezelésben tér el (a ''butább'' -x nem tudja), meg némi integrált kütyükben, amik nem érdekesek szerintem, de legfőképpen az árában

ha nem akar semmi extrát a laptól, szerintem az a7n8x-x is megteszi

nem, mindegy

(#12) Balinov válasza Lord Zero (#11) üzenetére


Balinov
félisten

Egyet tudok csak érteni. Ha nem kell semmi fw,sata,kutyafaßa,akkor az x-x-es lap egy atomstabil alap. Sokan szidják az alaplapi ALC650-es hangkeltőt. nem vagyok egy audiofil,de sztem home use célra 100%-ban megfelel,bár nagyon sokan fikázzák itt a fórumon.
Végülis,hogy ilyet vagy más típust vesz-e az csak a pénztárcájától függ.


Látom,kolléga utánanézett és írja,hogy adnak hozzá SPDIF kimenetet. Nekem nem x-x-es kivitel,nem deluxe,nem e-deluxe van,sima REV 2.0-ás Basic,de nem adtak hozzá, mennyek vissza a boltba?

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13) matyics válasza SonyBlade (#7) üzenetére


matyics
őstag

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=35&swhat=install%20sata&show=AND&ssep=&sid=[/L]

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#14) reddragon


reddragon
aktív tag

Szerintem vegyél ABIT NF7-S v2.0-át.Jól húzható.Most még nem akarod húzni,de...?Egyébként jó az ASUS is.Már raktam vele össze pár gépet,csak 1 volt szar.

(#15) Horbal


Horbal
őstag

Én mindenképpen sima x-est vagy deluxot vennék, az x-x est nem tartom olyan jónak szvsz hiányozni fog majd aza dual mem kezelés...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#16) Balinov


Balinov
félisten

Így van, abba nem nagyon szabad gondolkodni,hogy jelenleg milyen cuccom van. Abba kell gondolkodni,hogy a várható bővítés(ek) mennek-e benne? Kitudja,lehet belefut a srác egy olyanba,hogy rádob a procijára 7k-t azt lesz egy lockmentes bartonja,ami megy 3200+-on,na ahoz már nem árt a 400-as dc-s ram..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17) DukeFX válasza Orbit (#1) üzenetére


DukeFX
tag

Én nem javaslom az A7N8X-X-es verziót. Nem támogat dual RAMot!

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#18) Lord Zero válasza Horbal (#15) üzenetére


Lord Zero
addikt

amd platformnál nem fog hiányozni a dual kezelés
max a tudata

szerk-> balinov: az integrált hangkártya viszont tényleg irdatlanul szar az x-x-ben, én az ősrégi sb128-asomat tettem bele

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#19) Horbal válasza Lord Zero (#18) üzenetére


Horbal
őstag

Ezt én is tudom, semmit nem vettem észre a dualból, de már mért ne legyen, meg ennek az x-x-nek nekem olyan nem sikerült a lap, nem megy a dual, akkor eladjuk így single lapnak-x jellel és kész szaga van, persze lehet, hogy tévedek, én annó nem ezt választottam...csak ennyi

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#20) Supr@


Supr@
senior tag

üdv
kellene nekem is egy kis segítség. Ugyanilyen x-x -es alaplapom van, stabil, a hang nem annyira szar rajta mint mondják. Egyetlen egy problémám, hogy nem működik rajta a nyomtatóport. Ha rákötök bármit a portra egyszerűen nem hajlandó működni, se kp, se hang. Ha vki tudja hogy mi lehet az oka az pls jelezze nekem.

(#21) Lord Zero válasza Supr@ (#20) üzenetére


Lord Zero
addikt

próbáld usb-vel

nem, mindegy

(#22) Lord Zero válasza Supr@ (#20) üzenetére


Lord Zero
addikt

próbáld usb-vel

nem, mindegy

(#23) Supr@ válasza Lord Zero (#22) üzenetére


Supr@
senior tag

sajnos amit rá szeretnék kötni az nem alakítható/köthető usb-re. Lehet hogy ez is nforce2 hiba? vagy csak az enyém csinál ilyet, jó lenne ha írna tapasztalatot olyan alaplap tulaj, aki használ nyomtatóportot és nforce2-es alaplapja van.

(#24) Vangelis


Vangelis
nagyúr

vedd meg a deluxot nekem is az van

(habár néha nem látja a hangkarimat de nagyon jó)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#25) Dilikutya válasza Balinov (#5) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ellenpélda: láttam 2500-s Bartont alapfeszen A7N8X-X lapban menni 3200-őn stabilan. 3400-on is stabil volt, de arra már nem emlékszem, hogy ott kellett-e neki feszt emelni, elképzelhető. 3600-on még elindult, de tesztelve nem volt. Tehát nem általános, amit mondtál. Egy másik példányával, ami a kezemen is átment, szintén semmi panasz nem volt. Én a fórumról tudtam meg, hogy valami gikszer van ezekkel a lapokkal :) Egyébként egy sima NF7-tel sem lehet baj. Egyébként olcsóbb 3-4 ezerrel, mint az A7N8X-X. Legalábbis amikor utoljára nézegettem az árakat, kb ennyi különbség volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#26) Lord Zero válasza Vangelis (#24) üzenetére


Lord Zero
addikt

ezt a remek tanácsot kinek írtad?

ha supranak, akkor gondolod, h egy nem megfelelően működő nyomtatóport egyetlen biztos helyrepofozása egy teljesen új lap megvétele?


nem, mindegy

(#27) Orbit


Orbit
csendes tag

Sziasztok!Köszi a hozzászolásokat a témához!Hát nekem végülis az a leglényegesebb hogy gyors legyen meg megbizható.Majd ha minden igaz akarok egy nagyobb procit is venni bele ehelyett egy ilyet majd AMD XP 3200/400 MHz 512 KB (2,2 GHz)vagy hasonlot át akarok térni a 400mhz re!Mert ami most van már megörjit h lassú sz..!Ahogy kveszem azt mondjátok a delxott vegyem meg.hát majd elválik h Mutterom h szponzorál meg vagy mennyt ad.De ha nem akkor lehet hogy a xxlessz a faborit.Meg igaz a ntegrál cumok se érdekelnek annyira a kártyán mert Nem vagyok hive ezeknek az integrál szugykoknak.Na majd irok h mi lett.





a mostani gép Amd 1900+(266Mhz),ECS K75SA Pro alaplappal,256DDR(400mhz),Fx5200 (64bit)128mb kártyával.Azt nem tudjátok mitl van h idönként eltünik a kép és visszajön?Szerintem illesztö program hiva van de ha rakokfel vele ujjat akkor s ezt csinálja.

GutenTag Faszikáim

(#28) Vangelis válasza Lord Zero (#26) üzenetére


Vangelis
nagyúr

ezt hogyan érted

tényleg jó


mit írsz a nyomtatóportról?


nem olvastam végig a topicot

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#29) Vangelis


Vangelis
nagyúr

up!!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#30) Kirbly


Kirbly
aktív tag

egy eve nyuzok egy mindenki altal lesz@rozott x-x-et. semmi baj se volt vele, dual ch nem hianyzik (768 ramom van), hangja nem veszes sztem, atomstabil, es mondhatni tuningkiraly is :) 2 gigan jaratok egy 2200+-os tbred--b-t, ami ebbena lapban ment mar 2315 MHz-en. tobb ilyen gepet is csinaltam amiben ilyen lap van, vannak koztok bartonos gepek is es semmi baj nincsen veluk, szal akinek nem kellenek az integralt cuccok, es nem orul meg ha nincsen neki dual ch, az nyugodtan vehet ilyet. a hanghoz fel kell tenni az eppen aktualis realtek drivert es tokkeletes lesz :) jah es jobb mint abit barmikor is lehet :)))

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#31) Vangelis válasza Kirbly (#30) üzenetére


Vangelis
nagyúr

igazad van

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#32) Orbit


Orbit
csendes tag

Hy!Segitene valaki biost frissteni h hogy kell mert én még soha nem csináltam és érdeklne h hogy kell:)

(#33) Orbit


Orbit
csendes tag

köszi a hözzászolásokat

(#34) Dilikutya válasza Orbit (#33) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kemény 1 percet vártál a válaszokra... ennyi idő alatt be se lehet gépelni :(((
Hogy ON is legyek:
itt le van írva hogyan: [L]http://www.asus.com.tw/support/english/techref/bios/awdflash.aspx[/L]
itt pedig a BIOSok hozzá [L]http://www.asus.com.tw/support/download/item.aspx?ModelName=A7N8X-X&Type=Latest[/L]

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#35) Lord Zero válasza Vangelis (#28) üzenetére


Lord Zero
addikt

nem volt 1értelmű, kinek a hszra reagálsz, és miután pont supr@ nevű fórumtársunk nyomtatóbajairól elmélkedtünk, akár erre is lehetett volna érteni a válaszodat, h vegyen deluxeot, márpedig ez hülyeség lett volna, de miután kiderült, h a nyitó hszra reagáltál (a topic végigolvasása és a ''válasz'' gomb helyes használata nélkül), nem volt hülyeség
nah
nem nagy sztori :)

nem, mindegy

(#36) 20punkte válasza Kirbly (#30) üzenetére


20punkte
csendes tag

Kirbly!

a7n8x-x es lapom van
256 ddr rammal mellé tehetek még + ramot, mondjuk + 256-ot? felismeri 512-nek?
köszi a segítségedet előre is
üdv

(#37) Vangelis válasza 20punkte (#36) üzenetére


Vangelis
nagyúr

miért ne ismerné fel?

vagy nem olvastam végig a topicot?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#38) somé


somé
őstag

X-X van nekem is.Olcsó,stabil,megbízható.Nekem alapfeszen viszi a 3200+-t
Tapasztalatok: Havernak Deluxa van,kis feszemeléssel viszi csak a 3200+-t,másik ismerősömnek NF7-ese van,őneki alapfeszen viszi a 3200+-t.Viszont ez ugye duál lap,DE az én single X-X-emnél mégsem jobb a memkezelése,lemértük.
Szóval nyugodtan lehet venni single nf2-es alalplapot,az esély nagy rá,hogy a 2500+-os Bartonok mennek benne 3200+-ként alapfeszen,vagy kisebb feszemeléssel.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#39) L3zl13 válasza somé (#38) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ugyanazt a procit? Mert ha nem, akkor az összehasonlításnak nincs értelme.

Aki hülye, haljon meg!

(#40) somé válasza L3zl13 (#39) üzenetére


somé
őstag

Természetesen nem ugyanazt,abból indultam ki,ami ugye adott,hogy mindegyik megy 3200+-on.De igen,proci és lap válogatja.
A lényege az,hogy mindegyikben megy a 11x200,a duálnak pedig nincs (észrevehető) jelentősége.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#41) Saft


Saft
csendes tag

Nekem is X-X es lapom van. A 2400+ os TBred B procimat 11*200 on hajtom 1.75V mellett. Stabil! mem sebesség: 2800/1050

(#42) BluEyes válasza somé (#40) üzenetére


BluEyes
őstag

Kissé OFF:
Bocsi,Somé, hogy pont a te hsz-edre reagálok, semmi személyes....
De! Szinte minden nf2-es topicban el lehet olvasni kb. minden második postban, hogy nincs értelme a dualnak amdK7 platformon.Azt is megtudhatjuk ezekből a hsz-ekből,hogy a dual által elérhető teljesítménytöbblet kb. 5%. Akkor most minek nincs értelme?Főleg,hogy ugyanezen arcok majd megvesznek, hogy még 100 Mhz-t toljanak a processzorukon, ami ugye kb.5%.
Azt akarom ezzel mondani, hogy ahol kapsz néhány % plusz teljesítményt, ott használd is ki, mert a rendszer más részein behozni ezt a többletet sokkal többe kerülhet,vagy nem is sikerül. Önmagában persze nem hoz sokat a dual,de ugyanilyen logikával nincs értelme 2400+ processzort venni, mert alig észrevehető a különbség a 2000+ -hoz viszonyítva.
Hogy rosszmájú is legyek, az mondja, hogy nem kell a dual, akinek nincs. :D
Béke van. :P

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#43) somé válasza BluEyes (#42) üzenetére


somé
őstag

Semmi probléma,én a topikindító kérdésére válaszoltam,mivel nekem ilyen mobom van.De ha az pl. Abit szimpatikusabb neki akkor vegye azt.Mindegyik olcsó,a célnak megfelelő.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#44) Orbit


Orbit
csendes tag

Hy!Hát Én már a Deluxnál maradok eldöntöttem.Majd januárkörül megveszem a procit be aztán mjad meglátjuk hogy muzsikál a gép.

(#45) somé válasza Orbit (#44) üzenetére


somé
őstag

Amennyivel több az x-x-esnél:duál,külön USB-portok,soundstorm,Sata.
Viszont az AGP foglalatának nincs biztosítópöcke,ami tartja a vga-t

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#46) BluEyes válasza Orbit (#44) üzenetére


BluEyes
őstag

Szerintem jól döntöttél. :) Küldtem e-mailt.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#47) Daem


Daem
csendes tag

help

lenne egy kis problémám..a fent nevezett alapban egy 2400xp megy alap beállításokkal 15x133
a bios szerint 75-77 fokoc a proci
Az alaplaphoz kapott progi szerint csak 50...na akkor most melyik az igaz?

(#48) Fire


Fire
csendes tag

Mindkettő igaz lehet az eggyik a mag, a másik a felszín hőmérséklete. Kicsit magasak, hűtésed jól van fenn?

Helló - mivan - mivan Na ez van!

(#49) Daem


Daem
csendes tag

ok köszi utána nézek...
a bios a cpu mag hőmérsékletét?
az alaplapi asusprog meg a cpu felületi hömérsékletés mutatja?

(#50) gecz


gecz
tag

Ezt miért irja ki a bios:
Secundary IDE channel no 80 conductor cable installed !!!!!!!!!!!!!!
pls help!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.