Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Segítség! win xp hiba (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ksz80


ksz80
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
A hét közepén a Windows xp-m netezés közben egy hibaüzenetet küldött, majd újraindította a rendszert. A netre visszatérve a hiba 2 percen belül megismétlődött. Ezt még eljátszotta párszor különböző böngészők használatakor is /explorer 6.0, netscape7.0, opera 6.x/. Mivel semmit sem tudtam tenni ellene gondoltam egy ujrainstallálás segíteni fog mivel kb 4 hónapja már volt ugyanez a probléma és akkor az megoldotta a problémát.
Az XP telepítése után egy fél napig működött a dolog majd újrakezdte a hibaüzenetek küldését.
A hibaüzenet mindig ugyanaz: ''A rendszer leállítás alatt van mentse minden munkáját és jelentkezzen ki. Minden nem mentett módosítás el fog veszni. A leállítást NT AUTHORITYSYSTEM kezdeményezte. A windowsnak ujra kell indulnia, mert a következő szolgáltatás váratlanul befejeződött. Távoli eljáráshívás (RPC).''
Ezután nekiáltam mégegyszer a telepítésnek/újrapartícionálás, formattálás/. Először csak az oprendszert a böngészőket és a drivereket telepítettem, de a hiba újra előjött, de csak net használat közben. Próbálkoztam vírusírtóval de semmit sem talált. A gép egy belső modemen keresztül csatlakozik a netre. A modem fél éve működik hiba nélkül. (valószínüleg nem azzal van a probléma most sem).
A gépben egyébként a hibák megjelenése előtt semmi sem lett cserélve (hardver, driver) és új progi sem lett telepítve.

Ha van valami ötletetek kérem osszátok meg velem, mert elég idegesítő, hogy a legváratlanabb pillanatokban újraindul a rendszerem.

Köszi ksz80

(#2) biker


biker
nagyúr

:DD::D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3) Zsiba válasza ksz80 (#1) üzenetére


Zsiba
senior tag

Blaster vírus... Ezer topic született erről, mikor a csúcson volt ez a féreg.
Mikor tanuljátok már meg végre, hogy használjátok a frissítést????????????????
Norton oldalról Blaster írtót letölteni, Windows oldalról update-eket!!!

''One Ring to rule them all...''

(#4) Den válasza ksz80 (#1) üzenetére


Den
veterán

ez msblaster nevü vírus, ms updateről töltsd le a javítást

www.simson4t.hu

(#5) HiperG


HiperG
addikt

A new star borned ;] :C

(#6) biker


biker
nagyúr

no meg a netkapcsolat beállításánál AUTOMATIKUSAN bekapcsolódó tűzfalat ne mkellett volna lelőni.
és akkor nem lenne ez

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7) behappy válasza HiperG (#5) üzenetére


behappy
aktív tag

;]

(#8) nygma


nygma
addikt

akkor hogy valaki segítőkész is legyen:


start/run
oda meg shutdown -a

enter

és akkor nem fog állandóan újraindulni, ergo el tudsz menni a windowsupdate.microsoft.com-ra, letöltheted a frissítéseket. aztán elmehetsz a symantec.com-ra, és onnan meg letöltheted a blaster irtóját. ennyi

(#9) biker válasza nygma (#8) üzenetére


biker
nagyúr

akkor ne árts neki.

a shutdown -a csak a leállítást lövi le, a gépe nyitott marad, és mivel a másik javítófolt sincs 99.9% fenn, akkor az RPC buffer tulcsordulása után akármi hozzáférhető a gépén. (erre is van win jav patch)
ez neki nem jó

a megoldás tűzfal be (kapcsolatok>aktuális kapcsolat>jobbgomb>tulajdonságok>tűzfal bekapcs
és utána mehet az internetre, nem fog leállni amig leszeded a javítást

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10) nygma válasza biker (#9) üzenetére


nygma
addikt

bazzeg, de ha az az egy gépe van, akkor valahogy le kell töltenie a patch-eket, nem?
így megteheti
miközben a gép windowsupdate-elődik, nyugodtan lefuttathat egy irtót, és voilá, gond volt, nincs...

(#11) nygma válasza nygma (#10) üzenetére


nygma
addikt

ok, az igaz, hogy bekapcsolhatja a tűzfalat, de hát ez annyira bonyolult egyeseknek - gondolom neki is

(#12) ksz80


ksz80
csendes tag

Köszi, hogy néhányan megértik azt aki nem profi szinten ért a gépéhez és érdemben próbáltak segíteni. Nekik köszönöm a javaslatokat.
A néhány ''értelmes'' hozzászólásra meg nem reagálnék....
Mégegyszer köszi a segítséget.

Üdv ksz80

(#13) Alvin_ti4200 válasza ksz80 (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

NEM HISZEM EL:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O
:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O
:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O
:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O

(#14) Alvin_ti4200 válasza Alvin_ti4200 (#13) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hoopsz, a space kimaradt:U

(#15) Dirtyz válasza Alvin_ti4200 (#13) üzenetére


Dirtyz
őstag

ügyes vagy, őstag létedre:C

Védd a fákat, egyél hódot!

(#16) Dirtyz válasza Dirtyz (#15) üzenetére


Dirtyz
őstag

hopsz, ez lemaradt :)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#17) rdi


rdi
veterán

Tényleg fura, hogy vkit eddig nemm kapott el. Most elkapta. Kereső nem működik, vagy még nem használta. A winnyótól minden kitelik, nem is sejti hogy vírus.
Mostanában minden felé wormok szaladgálnak, kétnaponta kérédéseket kapok, hog ujra indul a vinnyózóm, mit csináljak.
Csak azt nem értem, hogy a w98-om ? indúl ujra ?????

Fej! Tor! Potroh!

(#18) _Gudella


_Gudella
senior tag

Jé, tök jó hogy találtam ezt a topicot, ma kezdte ezt csinálni a gépem. :D

Pontosan melyik frissítést kell letölteni a microsofttól?

(#19) _Gudella


_Gudella
senior tag

Egyébként nem sok hiányzot, hogy új topicot indítsak a hibaüzenet jelentése felől érdeklődve. :)

Először azt hittem nem bírja a memória a tuningot :)

(#20) nygma válasza _Gudella (#18) üzenetére


nygma
addikt

az ÖSSZES krtitikus frissítést húzd le, de minél előbb

(#21) _Gudella válasza nygma (#20) üzenetére


_Gudella
senior tag

Közben letöltöttem az írtóját, linket is találtam a javításhoz.

1,2 MB, úgyhogy eltart egy darabig a letöltése... :(((

(#22) _Gudella válasza _Gudella (#21) üzenetére


_Gudella
senior tag

Nem is gáz. Smán lejött 15 perc alatt. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Segítség! win xp hiba (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.