Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Segítség! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Mtomi1


Mtomi1
csendes tag

ASUS A7V266 alaplap, AMD 1600+ Processzor, Cool111+ cooler, 256MB DDR memória.
Problema: Fagy. újraindítás után BIOS hardware monitor szerint: CPU temp: 56cel. fok.
SOS segítsetek.

Ennyi - VÉGE!!!

(#2) guest


guest
veterán

Ha rendesen fenn lenne a hűtő, ezt nem csinálhatna, ott lesz valami gond.

prohardver vendég

(#3) Barton válasza Mtomi1 (#1) üzenetére


Barton
senior tag

Nekem ilyen van a szekrényemben, qrv@ hangos, de egy kevés hajlítgatással frankón ráfekszik a procira ...

(#4) danteshell


danteshell
aktív tag

Sok az az 56 fok. Főleg a 111+-al. Valószínű a hűtéssel lesz gond, vagy gyenge a tápod

7447 óta folyamatosan...

(#5) guest


guest
veterán

Nálam a proci 58-60 fok között van (TB 1.4 GHz), és nem fagy. Egyébként sok minden lehet: RAM, valamelyik kártyád, rossz érintkezés... Ha van rá módod, akkor egyesével cserélgesd az alkatrészeket.
Mikor fagy ? Bármikor, vagy valamilyen jellegü alkalmazásnál. Régebben egy Matrox G400-zal jártam úgy, hogy kiszámíthatatlanúl, de fagyott a 3D.

prohardver vendég

(#6) gotcha


gotcha
csendes tag

haveromnal 1200es TB fagyott. Szerintem rosszul rakta rá a hűtőt mert mikor visszavettem 900 ra (az alapbol 1200 es TB-t) ment rendesen.

(#7) értetlen válasza Mtomi1 (#1) üzenetére


értetlen
csendes tag

Ugyan nekem nincsenek komoly AMD-s tapasztalataim, de egy cimborám (aki nagy AMD-hívő) ugyanezt a cirkuszt nyomta 2 napig, mire végül rádöbbent, hogy szar a procija. Visszacseréltette (3Testőr) és ment minden, mint az ágybaszarás. Ha kell, elküldöm a csóka telefonszámát, vele meg tudod konzultálni a dolgot (szegény olyan elfogult AMD hívő, hogy még a THG-s videót is hamisítványnak tartja).

Csaó

(#8) GuMipOkE


GuMipOkE
senior tag

Hi!

Más is lehet a fagyás oka. Pl.: a videokártya nem szereti a magas alaplapi orajelet/alaplapi chipset-et(konkrét pl:Epox(266fsb) + Amd761-chipset-et az AsusV7700Delux videokártya), esetleg memoria szegmenshiba...

(#9) GuMipOkE válasza GuMipOkE (#8) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

bár lehet, hogy a 7700-as hibás volt és azért nem működöt, viszont ha visszavettem 100Mhz-re az fsb-t, akkor meg ment hibátkanul. Most 133Mhz-en megy Radeon 64DDR-el...

(#10) guest


guest
veterán

Sajna az alaplapom tönkre ment,garancia már nincs,így mindenképp újat kell venni.A kérdésem az lenne,hogy Celeron 700Mhz-es procihoz milyen alaplapot vegyek?Nem fontos a tuningolhatóság,inkább fontos a stabil működés és az olcsó ár.(Sajna proci cserére nincs pénzem)

És még egy kérdés:ha elfelejtettem a jelszavamat honnan lehet megtudni?

Chathfaern

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Segítség! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.