Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Seagate probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) dDiego


dDiego
aktív tag

Hello!

Van egy Seagate Barracuda 7200,7 120026-os SATA vinyóm és néha olyat csinál, mintha lekapcsolna, majd újra bekapcsol, de mindezt nagyon gyorsan és sokszor, majd utána minden normálisan megy tovább(de addig lefagy a rendszer).

Ez mitől van?
Kb 1 hónapja vettem.
Nem is melegszik, mivel egy 8 cm -es hűtővel hűtöm és az Aida szerint 30 fok körül van, a régi 46-hoz képest.

HELP! :O

báránybőr = juhhéj

(#2) twinsun válasza dDiego (#1) üzenetére


twinsun
csendes tag

Talán tápegység-probléma? Milyen tápod van? Kontakthiba a delejellátásban?

Más nem jut eszembe.

[Szerkesztve]

Egyetlen ismeret van, a többi csak toldás: Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra. (Weöres Sándor)

(#3) dDiego


dDiego
aktív tag

400 W-os táp, amit a Feel-V-höz adnak, asszem Huntkey.

báránybőr = juhhéj

(#4) dDiego


dDiego
aktív tag

Ja és azt nem mondtam, hogy csak akkor csinálja, ha nincs terhelés alatt, tehát ha mondjuk csak a Winamp megy , az már elég. De ha semmi, akkor előfordul, hogy csinálja, de csak ritkán.

báránybőr = juhhéj

(#5) Atlantis válasza dDiego (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem lehet, hogy az alaplap a hibás? Az Nforce2 vinyókezelése nem a legjobb, ha jól tudom. Bár ez SATa vinyó. Nekem is ilyen van és tökéletesen megy. Ha van rá mód próbáld ki egy másik gépben is.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6) dDiego


dDiego
aktív tag

Köszi a tanácsot, de nem értem, hogy miért 1-2 hónap után kezdte el csinálni és előtte miért nem.

Nekem inkább a vinyó gyanús.

Inkább veszek gyorsan még egy ilyet és átmentek mindent. :)

báránybőr = juhhéj

(#7) Marcus


Marcus
aktív tag

Nekem is ugyanez van!
Csak nekem erős leterheltségtől!
És persze qrvára örülök, hogy elvesznek az adataim!
Mit tegyek?
Én is vigyem vissza?
Még csak 1 hónapos.

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#8) nygma


nygma
addikt

először a tápcsatlakózókat kikapcsolt állapotban sasoljátok meg. tutira érintkeznek, tutira be vannak dugva teljesen? ha igen, és tényleg leáll/felpörög a vinyó, akkor az vinyóbetegségre vall, tessék visszavinni, és kicseréltetni (nem lesz könnyű). csak idő kérdése, hogy nagyobb gáz legyen. nekem pl egy 20 gigás maxtor még hónapokig bírta, csak egyre jobban belassult. a végén meguntam, vettem egy újat.

(#9) nygma válasza nygma (#8) üzenetére


nygma
addikt

no persze ha hulladék a táp, akkor először azt cseréljétek :)

(#10) Marcus válasza nygma (#9) üzenetére


Marcus
aktív tag

A codegen táp az milyen?

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#11) tibz03 válasza Marcus (#10) üzenetére


tibz03
őstag

Sz@r.

(#12) Den


Den
veterán

szerintem először mentsetek le mindent ami fontos, aztán próbáljátok meg más tápcsatin esetleg más gépben. Ha akkor is rossz akkor vissza kell vinni.

www.simson4t.hu

(#13) Trak válasza tibz03 (#11) üzenetére


Trak
addikt

Rövid és velős :))

Codegenek közt is ki lehet fogni jót, de amúgy tényleg nem túl jók.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#14) tibz03


tibz03
őstag

Mellesleg az én Seagete-em (40GB-os) csak PIO módban hajlandó menni. Minden gépben. És a táp nem olyan rossz (Coolink AP-350X).

Már mindent megpróbáltam, de ugyanolyan sz@r. Egy másik Segate - nemrég vettem, 120GB-os - simán megy DMA-ban.

(#15) Trak


Trak
addikt

Az a sz@r egy ilyen dologban, hogy ha 1x van egy 120-as winyód, jól telepakolod, és vlami gond lesz vele, nem mindenkinek van pénze venni egy másikat, hogy átmentsen mindent.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#16) tibz03 válasza Trak (#13) üzenetére


tibz03
őstag

Még a Mercury tápokkal vigyázzatok, egy haveromnak a gépe ment rá... :)

Szerintem egy táppal nem érdemes spórolni - én bruttó 8000-ért vettem ezt a Coolinkot, ami a PH!-s táp-tesztben is szép eredményeket produkált.


[Szerkesztve]

(#17) Den válasza Trak (#15) üzenetére


Den
veterán

ezért vagyok úgy hogy inkább két 80-as, mint egy 120-160-as

www.simson4t.hu

(#18) tibz03 válasza Den (#17) üzenetére


tibz03
őstag

Igen, csak míg megveszel egy 2 db 80-ast 34-36-ért, addig egy 160-ast 28-ért is kapsz.

(#19) tibz03


tibz03
őstag

OFF

Bocs, hogy offolok, de nem akarok új topicot csinálni ezért: az aláírásommal mi baj van??? HELP!

ON

(#20) Den válasza tibz03 (#18) üzenetére


Den
veterán

kérdés hogy a biztonságért sok-e 6-8 ezer forint :)

www.simson4t.hu

(#21) Den válasza tibz03 (#19) üzenetére


Den
veterán

nem tudsz aláírásba képet illeszteni

www.simson4t.hu

(#22) Trak válasza tibz03 (#16) üzenetére


Trak
addikt

Ezt én is csak megerősíteni tudom, Mercury táppal majdnem behalt egy gépem...
Mostani Coolink-em nagyon jó.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#23) tibz03 válasza Den (#20) üzenetére


tibz03
őstag

Ha valakinek sok cucca van - zene, film, játék, stb... - akkor úgyis meg fog telni az a 160 GB, és akkor mind1, hogy 1 vagy 2 vinyón van a sok cucc. Na mind1.

(#24) tibz03 válasza Den (#21) üzenetére


tibz03
őstag

Régen még lehetett, bazz! :( :( :(

(#25) nygma válasza Marcus (#10) üzenetére


nygma
addikt

már leírták mások, de szerintem is szar. viszont a mercury-kkal nem volt nagy bajom még, igaz, nem egy tuningőrült gépébe valók, de ha csak egy vinyó van, 1 cd-olvasóval, és semmit atomtuning, akkor bőven jó

(#26) tibz03 válasza nygma (#25) üzenetére


tibz03
őstag

Egyik ilyen táp sem jó - Mercury, Codegen, Acorp - mert ezek képesek akkor is leégni - és megukkal vinni a gépet - amikor semmi különösebb terhelésnek nincsenek kitéve. A haverom gépe a bekapcsoláskor égett le. Mindenesetre nem bíznám ilyen tápokra a gépem, az tuti!

(#27) nygma válasza tibz03 (#26) üzenetére


nygma
addikt

nekem sem ilyen tpokkal mennek a gépeim :)
viszont mostanság nagyon divatos túlértékelni az ultradrága tápokat is. szvsz pl egy azona táp teljesen korrekt. nekem minden gépemben az van, több éve, soha semmi bajom nem volt velük. és felannyiba kerül, mint pl. az enermax

(#28) anulu válasza nygma (#27) üzenetére


anulu
félisten

400-as Azona nyomja az áramot a gépbe, cirka 3 éve. Teljesen hibátlan. És maximálisan elégedett vagyok vele. Szegénynek a lelkét kihajtom (széttuningolt NF7 + 1700+ TBred B, 4 vinyó, DVD-RW, DVD-ROM, R9600PRO tuningolva...), de szó nélkül bírja :))

Anyám gépében egy 350W-os TDK van, mondanom sem kell, hogy hibátlan :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#29) Flashcash válasza nygma (#27) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

igen nálam is Azona van, nem volt vele gondom.

(#30) Gismo válasza anulu (#28) üzenetére


Gismo
addikt

TDK=DTK gondolom

(#31) ggx


ggx
tag

Azona tápom van nekem is, eddig 1,5 év hibátlan szolgálat... :C

Amikor azt írtad, hogy csak terheletlenül kapcsolgat ki-be, arra gondoltam, hogy valamilyen energiatakarékos funkció hibás működése lehet...
pl: eléri teszemazt az 50 fokot, amire be van állítva egy program, vagy az alaplapon valami szar, hogy DANGER_POWER_OFF...
ekkor egy kicsit visszahül 50 fok alá, ujra bekapcsol, elkezd melegedni...
és igy tovább..
tudom kicsit morbid ötlet, de nem hallott valaki ilyenről?

(#32) dDiego


dDiego
aktív tag

Megadta magát a vinyó!
:O

báránybőr = juhhéj

(#33) timarcell


timarcell
tag

OFF

[Szerkesztve]

(#34) timarcell


timarcell
tag

OFF

[Szerkesztve]

(#35) timarcell


timarcell
tag

Seagate Barracuda 7200,7-es vinyóm másolás közben belassul 800KB/s-re és gyors kattogó hangot ad! Ez mitől lehet? Még csak 1 hónapos! Becseréltessem? :F

(#36) timarcell


timarcell
tag

Seagate Barracuda 7200,7-es vinyóm másolás közben belassul 800KB/s-re és gyors kattogó hangot ad! Ez mitől lehet? Még csak 1 hónapos! Becseréltessem? :F

(#37) Niquis


Niquis
aktív tag

Válaszom #33 - #33 -ra:

Türelmetlen vagy, esetleg a neted vacak?:)

kérdésedre: ments mielőbb ami fontos és ... hát kérdezd meg a boltot is. Jó lenne addig elintézned amíg garis. A mechanika furcsa hangjai nem jelentenek jót sosem.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#38) timarcell válasza Niquis (#37) üzenetére


timarcell
tag

Bocsi! MyIE2 szarakodott nem az adsl! De azért thx! :B

(#39) timarcell válasza Niquis (#37) üzenetére


timarcell
tag

Bocsi már megint! MyIE2 szarakodott nem az adsl! De azért thx! :B

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Seagate probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.