Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Switch333


Switch333
tag

Üdv mindenkinek!!! Már kb. két hónapja vettem egy Seagate Barracuda 120 gb-s SATA vinyót. Csak azért vettem ilyen márkát mert azt írták róla hogy mennyire gyors és mennyire halk és mennyire minden!!! A gyorsasággal nincs is gond de a halksággaal mindenképp. Már újkorában is eléggé krákogós volt!! Vagy az enyém a gyári hibás vagy hazudtak az okosok. Azt nem írom le hogy hol olvastam mert az nem lenne ferr. ???

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#2) ByB


ByB
addikt

Samsung vagy Hitachi! Ki beszélt Seagate-ről? :D

(#3) Garfield válasza ByB (#2) üzenetére


Garfield
tag

Milyen samsung vagy milyen hitacsi ! Azok traktorok !

Topicnyito:SATA-s a winyod ?

(#4) Viktor77 válasza Switch333 (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Írd le nyogodtan, akár én is írhattam volna.

A Seagate a leghalkabb vinyó. Esetleg a házad rezonálhat be, vagy tényleg szart fogtál ki, ilyen előfordul.

Nekem van két 120-asom, egy Barracuda meg egy 7200.7-es, és iszonyat halkak.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) ByB válasza Garfield (#3) üzenetére


ByB
addikt

Nekem Samsung (sata) van és Seagate-m van, előbbi sokkal halkabb!!! És akkor még nem beszéltünk a gariról, megbízhatóságról...

(#6) Orc


Orc
senior tag

Hang szempontjából:
A Seagate s-ata vinyók szarok, a samsung egy fokkal jobb, a hitachi egy lehelettel mégjobb.
Olyan halk vinyóval még nem találkoztam a mostaniak közül, mint anno a seagate barracuda 4-5 volt.

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#7) Switch333


Switch333
tag

Ja Serial Ata-s! Hitachi Samsung???????!!!!

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#8) Garfield válasza Switch333 (#7) üzenetére


Garfield
tag

A seagate sata az meg nem az igazi ! Nekem 4-es barracuda van PATA!

De ez meg akarmelyi samsungot hitacsit oda veri! Es megbihatobb is es etc !!
A SATA-s Seagate egyelore meg valoban nem az igazi ! Es meg finoman fogalmaztam !

(#9) Switch333


Switch333
tag

Nem baj! Hanggal vagy anélkül I LOVE SEAGATE!!

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#10) Flashcash válasza Switch333 (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A Seagate 7200.7 nem támogatja az acoustic management funkciót ehelyett gyárilag előre beállított értékekkel lehet megvásárolni amit később nem módosíthatsz.

-A SATA változat gyárilag teljesítmény módra van állítva, ez hangosabb seekzajt (fejmozgatásból eredő zaj) és gyorsabb elérési időket eredményez.
-A PATA változat gyárilag halk beállítással érkezik lassabb elérési idővel és kevesebb seekzajjal.

Ha a Seagate 7200.7 vinyót üresjárásban hagyod és folyamatosan nem olvas valamilyen alkalmazás a vinyóról (pl. operációs rendszer->rendszervinyó), akkor folyamatosan elkezdi mozgatni a fejet ami egy átlagos gépnél elmegy, de egy halk gépnél már jól hallható még egy közepes szintű Zalman rezgéscsillapító keretben is.

[Szerkesztve]

(#11) nRu3


nRu3
addikt

Samsungnáll hangosabb vinyom nem volt:O önmagába olyan rezgést keltett a kezemben hogy az már bün volt, a házba berakva azon kellett állandóan kisérleteznem milyen gumibakal, milyen rezgéscsilapitott rakjak bele hogy csilapitsam a zugást (semmivel nem sikerült)két hónapig szenvedtem .:O

Most Hitachi-m van nem is halom se iráskor se olvasáskor:DDD

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#12) Flashcash válasza nRu3 (#11) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A Samsungnál nagyon sokan panaszkodnak a rezonanciára.

Ha a rezonancia/seekzaj/üresjárási zajszintet mind figyelembe vesszük akkor egy halk gépbe a Hitachi 3év garis 7K250 vinyója a legjobb választás.

(#13) amegt


amegt
aktív tag

Én már vagy 3 hónapja olvasgatom a teszteket, fórumokat, mert lassan vinyó vásárlás lesz.
Tapasztalataim:
1. Samsung: vagy nagyon dícsérik, vagy nagyon sz@rnak mondják
2. Seagate: a mostani típusokkal kevesen vannak megelégedve
3. Hitachi: nem hallottam még róla negatívumokat
4. WD: gyors és megbízható, de nem éppen csendes (egyébként nekem is ez van), ja és viszonylag drága
5. Maxtor: inkább erről nem is beszélek (ez az én véleményem, nem biztos, hogy mindenkinek roosz vele tapasztalata)


[Szerkesztve]

(#14) G4b0 válasza nRu3 (#11) üzenetére


G4b0
csendes tag

Nem tudom Te milyen vinyoról beszélsz, de nekem Samsung 160GB-s SATA vinyom van és nem hogy hangja nincs, de még rezegni se rezeg. Mikor beszereltem azt hittem nem indult el, annyira nem hallottam a hangját (most se hallom, akár mit csinálok vele)... Láttam már nem egy ocskavas házat munkám során, amibe bármit rakhattál az rezget, berezonált... Ezzel csak arra céloztam, hogy nem biztos hogy a vinyó a hibás, vannak más alternatívák is.

(#15) Zeck


Zeck
aktív tag

Monnyuk ez elég relativ. Ha azt mondták halk, és szerinted hangos, lehet, hogy az illetőnek 50dB-es procihütő mellett tünt halknak. Nekem 7200.7 van és a 20dB-es procihütőm mellett meg se hallom, csak a seeket, de az is meglepően halk. Meg márkáról általánositani se túl jó ötlet sztem, biztos seagate is csinált szart, meg maxtor is jó szériát (max nem mostanában).

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#16) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ha számít, akkor én is ideírom, hogy nekem is egymás mellett futottak, és Samsung. :)
Igazából még a seek-et sem hallani.
Köveket az öltözőmbe...

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) Switch333


Switch333
tag

Látom sokakban érdeklödést keltett ez a topic. Örülök!! De Saegate még mindig kerepel de teljesít!

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#18) nRu3 válasza G4b0 (#14) üzenetére


nRu3
addikt

Én 80GB samsung sata vinyoról beszélek ,egyébként a vélemények megoszlanak két részre sokan szidják a zugása miatt ami nem lehett véletlen de sokan dicsérik azok a szerencsések.
A seagate vinyokra kiváncsi lennék egy barátomnak 106GB-ja van nem melekszik és halk.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#19) Hikvision


Hikvision
senior tag

HI, Nekemis Seagate 7200.7 es Pata winyóm wan arra lennék kiváncsi hogy ha valakinek van ijen winyója akkor azt betudna ide linkelni egy Everest Által Mutatott S.M.A.R.T állapotot, mert összeszeretném hasonlitani az enyémmel.

[kép]

VAgy:

Bővebben: link

[Szerkesztve]

20 éve a PH-n.

(#20) Hikvision


Hikvision
senior tag

UP

20 éve a PH-n.

(#21) Hikvision


Hikvision
senior tag

Uopcska

20 éve a PH-n.

(#22) Hikvision


Hikvision
senior tag

Naaaaaaaa. Léciiiiiiii

20 éve a PH-n.

(#23) Viktor77 válasza Hikvision (#22) üzenetére


Viktor77
titán

Tessék. Ez vagy egy Barracuda 4-es, vagy egy 7200.7-es (mindkettő 120-as). Azért nem tudom, mert mindkettő full ugyanazt írja mindenhol. De ez inkább a Barracuda.

[kép]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#24) dabadab válasza Hikvision (#19) üzenetére


dabadab
titán

Tessek, itt az enyem is (mondjuk nem everest, de a lenyeg tok ugyanaz), ez egy 120GB-s Barracuda V:

__1_Raw_Read_Error_Rate_____006____062___059___199593394
__3_Spin_Up_Time____________000____100___100___0
__4_Start_Stop_Count_________020____100___100___112
__5_Reallocated_Sector_Ct_____036____100___100___0
__7_Seek_Error_Rate__________030____079___061___94566450
__9_Power_On_Hours__________000____086___086___12324
_10_Spin_Retry_Count_________097____100___100___0
_12_Power_Cycle_Count_______020____100___100___190
194_Temperature_Celsius______000____046___059___46
195_Hardware_ECC_Recovered__000____062___057___199593394
197_Current_Pending_Sector____000____100___100___0
198_Offline_Uncorrectable______000____100___100___0
199_UDMA_CRC_Error_Count___000____200___200___0
200_Multi_Zone_Error_Rate_____000____100___253___0
202_TA_Increase_Count________000____100___253___0

(Ugy szeretnem, ha lenne PRE tag is a riosban... :( )



[Szerkesztve]

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.