Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EG0


EG0
aktív tag

Sziasztok,

Albacomp nem méltatott válaszra, megpróbálom itt:

Munkahelyemen 15 darab Albacomp Activa PC található, Intel D845GLLY alaplappal, 1x 128MB PC133 CL3-as Hynix SD-RAM -al. (1700MHz-es Celeron processzor, és nem DDR RAM-os még.)
Megpróbáltam többféle 256MB SD-RAM -al bővíteni a gépeket a használhatóság érdekében, de se Samsung chip-es, se újabb Hynix chip-el modulokkal nem működik (önállóan sem), pedig az eredetileg benne lévő memória is Hynix chip-es. A számítógép 3 hosszú sípolással jelez.
Ha pl. 1 db 128MB-os Samsung modult teszek be, akkor legtöbbször nem indul el, ha mindkettőt beteszem, akkor mindig elindul, de mindegyik modul hibázik Memtest 3.2 alatt. Több gépben is tesztelve, BIOS reset megvolt, kézi cas állítás megvolt, de semmi.

A kérdésem az lenne, hogy milyen okból nem működik az Activa-ban található Intel alaplapokban semmilyen idáig próbált memória, milyen memóriát lenne még érdemes megpróbálni és hol lehet kapni még?

Köszi,
EG0

(#2) Rover623 válasza EG0 (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Hasznosabb lenne, ha kérdésedet itt tennéd fel:
[link]...;)

primus inter pares

(#3) Male válasza EG0 (#1) üzenetére


Male
nagyúr

[link]

Ittvan, hogy milyen felépítésűekkel kéne mennie... meg van két kategória, amiket teszteltek vele. Talán segít.

(#4) EG0 válasza Male (#3) üzenetére


EG0
aktív tag

Köszi, de sajnos nem sokat.. szerintem próbáltam elég sokféle RAM-ot ahhoz, hogy legyen köztük táblázat szerinti kiosztású is.

A probléma oka, vagy bolt cím többet segítene :) Kiidegelnek ezek a gépek :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.