Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Scum

Hozzászólások

(#1) spank0309


spank0309
tag

Az Unreal Engine 4 által hajtott Scum a többjátékos módra lett kihegyezve, és biza ez is egy olyan akciójáték, ami a Battle Royal, Az éhezők viadala és az ARK: Survival of the Fittest vonalán nyomul. Azaz a túlélésért mindenki mást meg kell ölnünk.

Ezt a grandiózus célt a következő történetbe szőtték bele: a TEC1 nevű médiacsoport leszór egy szigetre egy halom fegyencet, akik a szabadulásért egymást öldösik. Természetesen végül csupán egy maradhat. Mindezt egy valóságshow keretében közvetíti a TEC1.

A karakterek részletesen testre szabhatóak, a világ hatalmas és teljesen nyitott, és a gyilkolásra változatos eszközök és képességek állnak rendelkezésünkre.

Steam

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#2) Running válasza spank0309 (#1) üzenetére


Running
tag

Vaulting: Link

[ Szerkesztve ]

(#3) Running


Running
tag

(#4) spank0309


spank0309
tag

Kicsit ilyen DayZ féle a game én úgy érzem :D

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#5) Running válasza spank0309 (#4) üzenetére


Running
tag

Olyasmi, csak valószínűleg ez alpha állapotban lesz olyan, mint a DayZ 10 múlva. Mondjuk a Dayz már nem is létezik, csak egy akármi.

(#6) Running


Running
tag

(#7) Running


Running
tag

Pár új kép:


(#9) Running


Running
tag

Új képek:

(#10) spank0309


spank0309
tag

Végre mutattak valamit a játékból is.

Live Stream

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#11) spank0309


spank0309
tag

Új gameplay

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#12) Running válasza spank0309 (#11) üzenetére


Running
tag

Dayz, csak minden jobb lesz?! :D

(#13) spank0309 válasza Running (#12) üzenetére


spank0309
tag

Csak remélni merjük haverokkal, nálunk a DayZ mindent elsöprő lett volna ha kész lett volna valaha is, de ez valljuk be sosem fog bekövetkezni, félek itt is lesz valami csavar...

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#14) Running válasza spank0309 (#13) üzenetére


Running
tag

Úgy tűnik hamarosan kiderül. :)

(#16) Running


Running
tag

(#17) Running


Running
tag

Új gémpléj összefoglaló: Link

(#18) Running


Running
tag

(#19) niof


niof
addikt

Sziasztok! A játék nagy részét értem, de mi a végső cél? Hová kell eljutni? Mi a lényege tulajdonképpen? Néztem jópár órát Twitch-en, de nem láttam még, hogy hová vezet a játékmenet végső soron... Erről lehet valamit tudni?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#20) Dr.Burn válasza niof (#19) üzenetére


Dr.Burn
őstag

A jateknak kimondottan nincs vegso celja. A cel hogy tuleld. A tulelo jatek kombinalva PvPvel.
A jatek nagyon hasonlit a Miscreated-re. Igazabol ilyen DayZ es Miscreated kevereke.

Lesznek benne Eventek. Pl. ket csoport, a Kekek. es a Pirosak tudnak majd megkuzdeni egymas ellen stb.

[ Szerkesztve ]

"Later Nerd!"

(#21) vaakuum


vaakuum
addikt

Én a seven days to die-hoz tudnám hasonlítani, csak azt lehet kajálás közben is játszani ;]
Mondjuk az élelmezés le van egyszerűsítve enni+innivalóra, meg fertőzésre, meg törésre illetve vérzésre, meg egy kicsit kell benne építkezni :)

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#22) niof válasza Dr.Burn (#20) üzenetére


niof
addikt

Értem, köszi!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#23) VTom


VTom
veterán

Talált már bárki bármi ehetőt ebben a játékban?
4-ből 4x éhen haltam..

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#24) Dr.Burn válasza VTom (#23) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Feltudod vagni a zombikat. Erdemes a torso -t felvagni miutan feldaraboltad a zombit. Az ad human steaket. :D A hust megtudod enni. Nem leszel tole beteg.
Tudsz vadaszni allatokra is. Vannak gombak amiket megehetsz.

A legkonnyebben kest ugy tudsz csinalni, hogy kobol/kovekbol craftolsz egyet.
Kovet a foldon talalsz. Remelem ez kicsit segitett.

Amugy van kukorica farm. Brokkoli farm stb.

[ Szerkesztve ]

"Later Nerd!"

(#25) Rony949 válasza VTom (#23) üzenetére


Rony949
őstag

Ebben a jelenlegi verzióban MINDENT megehetsz bármiféle ételről legyen szó. Az állatok egyértelműek, de nyugodtan eheted az emberi és zombi húsokat NYERSEN is, semmi bajod nem lesz belőle. Gombáktól sem kell tartani, mert jelenleg nincsen létező gomba a játékban. Ezeken kívül még találhatsz sok helyen, földön gyümölcsöt és zöldséget is.

(#26) VTom válasza Rony949 (#25) üzenetére


VTom
veterán

Köszi mindkettőtöknek.
Zombit már daraboktam, csak nem mertem megenni. A főzéshez meg nem vokt nálam minden összetevő.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#27) RazoR válasza VTom (#26) üzenetére


RazoR
veterán

Este majd eszünk valamit... :DDD

(#28) VTom


VTom
veterán

Tegnap sikerült egész jó kört menni.
Találtam egy puskát, lelőttem egy szamarat, így tudtam enni és vinni magammal kaját.
Az egész emésztési folyamat ki van dolgozva a metabolism fülön, ez nekem új volt.
Lelőttem egy játékost is, 2.5 óra alatt egyedül vele találkoztam.

Amit nem értek, hogy mi a játék célja? Valahol olvastam, hogy le kell venni a fejünkről azta kütyüt? Az azért rohadt sokáig tart.. Mennyi idő egy kör, 20 óra? Én hajnali egykor elfáradtam, és kikapcsoltam, pedig egész jó cuccaim voltak már.

Egyébként nagyon ötletes a játék, a teljesítményen még sokat kell dolgozni (pl. 21:9 támogatás), és jól jönne pár működő jármű is.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#29) RazoR válasza VTom (#28) üzenetére


RazoR
veterán

FEATURES PLANNED FOR VERSION 1.0
The following features are not yet in SCUM and are planned as a part of the Early Access period. The timing and depth of these features are subject to change base on community feedback and development realities.

Metanarrative Gameplay [Primary / Secondary Missions, Side Quests, End Game Content]
Functional Vehicles + Different Vehicle Types
Female Characters
Fortifications/Bases Functional
Safe Zones Implemented
Advanced Visual Character Customization
Advanced Combat System [Martial Arts + Improved Weapons Control and Movement]
All Soft Skills and Skill Levels Fully Implemented
Advanced Crafting System
Rebellion Experience System
Advanced NPC and Animal AI
Additional NPC and Wildlife Sets
Advanced Team Mechanics
Additional Network Events
Advanced Fame Point System
Additional Weapons and Gear
Larger Urban Areas
Ongoing Optimization

Ha igaz amiket ez a csávó mond akkor :Y

(#30) VTom válasza RazoR (#29) üzenetére


VTom
veterán

Videot nem néztem meg, de a leírtak nagyon jól hangzanak. :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#31) gyuribácsi88

Összeszedtem nem kevés kihívás árán egy elég ütős szettet, erre a vihar miatt elment az áram, mire visszaértem hallott voltam :O

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#32) RazoR válasza VTom (#30) üzenetére


RazoR
veterán

Én arra lennék kiváncsi hogy multiban a felszereléssel mi lesz ha kilépsz? El lehet rejteni valahova ahonnan fel tudod venni a következő alkalommal? Mert ha mondjuk 3-4 óra alatt felgearelődsz de ki kell lépned akkor buksz mindent?

(#33) VTom válasza RazoR (#32) üzenetére


VTom
veterán

Igen, ez a legnagyobb kérdés.vagy pedig 20 óra lesz egy kör. :U

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#34) gyuribácsi88 válasza RazoR (#32) üzenetére

Ez úgy van, hogy ha egy adott szerveren játszol mindig, és úgy lépsz ki hogy kilépésnél megvárod a 20 másodperces várakozást, akkor mikor legközelebb elindítod a játékot, akkor nyomsz egy folytatást, és onnan folytatódik minden, ahol abbahagytad. Azt még nem tudom hogy ilyenkor a karakter mások számára látható e, biztos ami biztos én mindig bemegyek egy házba, és otthagyom a karaktert, eddig mindig onnan folytattam, ahol otthagytam a karaktert.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#35) Rony949


Rony949
őstag

Nem, nem, nem. Ha kilépsz a szerverről, akkor az ÖSSZES cuccod elmentődik a karakteredhez. Ha pedig visszalépsz UGYANARRA a szerverre a 'Continue' gombbal, akkor mehetsz is tovább, mintha mi sem történt volna. Ilyen szinten nem tudod elbukni a gear-ed. Be is baszna ha ez így lenne. Érdemes lementeni az adott szervert, mikor már játékban vagy. (Escape, és 'Add to favourite' vagy valami ilyesmi)

A másik dolog: Itt nincsen semmilyen végső cél. Ez egy DayZ copy, ami azt jelenti hogy a végtelenségig bolyongsz a pályán és lootolsz, na meg túlélsz. Erről szól a játék, ez egy túlélő játék, nem egy Battle Royale amit sokan (tévesen) hisznek. Persze a teljes megjelenésre akarnak a fejlesztők külön küldetéseket és egy end game-et is, de hogy ez most pontosan mit takar, nem tudni.

Szóval nem kell parázni, ha rendesen ki kiléptek, akkor meg fog maradni minden. Amiket a földre raktok, azokat nem tudom, azok elvileg eltűnnek.

Még talán annyi infó, hogy annyi karaktereitek lehet (akár egyszerre), amennyi szerverre felmentek.

gyuribacsi: Nem marad ott a karakterünk, egy ismerősömmel játszottam és mikor kilépett a szerverről, a karaktere is eltűnt teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#36) Peppo válasza RazoR (#32) üzenetére


Peppo
őstag

Ha kilépsz, akkor 20 másodperc után eltűnsz a pályáról, senki sem tud támadni. Az adott szerverre visszalépve (ez lehet akár napokkal később is) ugyanoda kerülsz, ahol voltál, és a loot is marad nálad. Tehát nem veszítesz semmit. Viszont szerverenként csak egy karaktered lehet.

Van még lehetőség arra, hogy ládát építs, amibe be tudsz tenni elég sok cuccot. Ezzel az a probléma, hogy a ládát bárki más is kinyithatja. (Későbbiekben elvileg erre lesz majd jobb megoldás.) Érdemes a ládát eldugottabb helyre tenni, és akkor nehezebben találják meg. Ill. többet is lehet csinálni, így több helyre rakhatsz magadnak pár olyan cuccot, amit gyorsan összeszedhetsz, ha nulláról kell indulnod.

Építhest sheltert is, ami állítólag használható mint spawn point, vagyis újra tudsz éledni ott, így nem véletlenszerűen dob ki valahol. De ezt még nem teszteltem, így lehet, hogy nem igaz.

(#37) Peppo válasza Rony949 (#35) üzenetére


Peppo
őstag

Ha lefagy az azért tud problémát okozni. Nekem bent maradt a karakterem, és csak akkor tűnt el, mikor újra csatlakoztam. Szerencsére nem egyedül voltam, és nem tűzharcban, de azért lehetett volna veszélyes is a helyzet. Egy idő után persze biztos eltűnik, de mire a szerver felfogja, hogy kifagytál, az lehet több perc is.
Ilyenkor gyorsan újra join, és aztán futás.

[ Szerkesztve ]

(#38) Peppo válasza gyuribácsi88 (#34) üzenetére


Peppo
őstag

Abban a 20 másodpercben látható. Akkor is, ha force quit-re nyomsz.

(#39) VTom


VTom
veterán

Épp be akartam írni, hogy kellemes meglepetés ért, a continue-ra kattintva onnan folytattam, ahol tegnap abbahagytam, de megelőztetek :)

Ilyenkor, ha ugyanazon a szerveren folytatom, akkor azokkal a játékosokkal játszom, akik éppen az aktuális szerveren vannak? Ha mondjuk tegnap csak öten játszottak azon a szerveren, ma meg 64-en, akkor ma már 63 ember ellen játszom?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#40) Peppo válasza VTom (#39) üzenetére


Peppo
őstag

Persze. Mindig azokkal, akik éppen akkor ott vannak. Azt egyébként észre lehet venni, ha kezdenek sokan lenni a szerveren. Iszonyat laggolásba kezd. Ilyenkor általában lépünk is, mert játszhatatlan, és az amúgy is laggos pvp még kiszámíthatatlanabb lesz.

(#41) yozsee11 válasza VTom (#28) üzenetére


yozsee11
aktív tag

Jelenleg nincs cél, csak az hogy minél tovább túlélj és minél jobb felszerelésed legyen.
Később jönnek majd járművek (több különböző típusú) és elsődleges, másodlagos fő küldetések és mellékküldetések is valamint end game contentek.
Ezen kívül várható még bázisépítés, női karakter, többféle event mód (TDM, DM, CTF, mintha valahol Battle Royale-t is olvastam olvastam volna), crafting rendszer továbbfejlesztése (remélhetőleg akkor már nyersen nem lehet majd megenni a húst), nagyobb városok, több fegyver és felszerelés, közelharci küzdősportok és természetesen az optimalizálás is.

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#42) RazoR válasza yozsee11 (#41) üzenetére


RazoR
veterán

Ezt mind ott van a steam-en a játék leírásánál amit kimásoltam én is. A videóban a csávó mond még érdekes dolgokat!

(#43) martinkeet


martinkeet
aktív tag

Nekem a craftolás egyelőre nagyon sötét.
Fogalmam sincs, hogy mivel, mit és egyáltalán milyen motyókat érdemes magammal cipelni.

[ Szerkesztve ]

(#44) VTom válasza martinkeet (#43) üzenetére


VTom
veterán

Én egyelőre kaját viszek magammal amennyit tudok, lőszert, meg sebkötözéshez ruhadarabokat és ollót.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#45) RazoR válasza martinkeet (#43) üzenetére


RazoR
veterán

Nem nagy cucc, indulásnál felveszel 2 követ, abból tudsz csinálni egy kést, azzal tudsz kivágni bokrot, amiből tudsz csinálni nyelet pl egy baltához, amihez kell még kő a balta fejéhez és kötél mondjuk a pólódból. Ha megvan a balta akkor tudsz kivágni fát, stb-stb.

A crafting menüben mindennél írja, hogy mihez mi kell!

Később akár töltényeket is tudsz csinálni ha van hozzá nálad alapanyag.

[ Szerkesztve ]

(#46) VTom válasza RazoR (#45) üzenetére


VTom
veterán

Ezek mellé viszonylag gyakori az olló és a ruhadarab, azt is érdemes vinni, mert lehet belőle bandázst készíteni, és be lehet kötözni a sebeket. Addig nem kezdenek el gyógyulni, vagy ha igen, akkor nagyon lassan, mert nem vettem észre.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#47) mrgregoryan válasza VTom (#46) üzenetére


mrgregoryan
tag

esetleg valami discord szervera magyar játékosokkal van?
jó lenne coop-ban tolni, mert egyedül nem akkora fun.
thx

(#48) Hocsika válasza mrgregoryan (#47) üzenetére


Hocsika
tag

Tegnap mi jól összejöttünk, de lehet azt nem nevezném játéknak, amit mi produkáltunk :D :D

(#49) VTom válasza mrgregoryan (#47) üzenetére


VTom
veterán

Mi négyen toljuk együtt, saját TS-en (ez már nem az első játék, amit közösen tolunk), de azt nem tudom, hogy van-e bármilyen közösségei szerveződés.
Szerintem ahhoz még korai stádiumban van a játék.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#50) RazoR válasza mrgregoryan (#47) üzenetére


RazoR
veterán

Face-en vannak csoportok ahol van discord meg minden.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Scum
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.