Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Scroll gáz (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ocso


ocso
tag

Hali mindenkinek!

Kb. 1 hete már idegileg ki vagyok. Az összes komponens ami scroll-ozható Windows-on (w2k)belül magától elkezd ''görgölödni''. Ez elég gáz mondjuk egy doksi írása közben is. Egy file-t 2 perc alatt tudtam átnevezni, mert állandóan átugrott egy másik file-ra. A legutóbbi patch-ek és hotfix-ek vannak fennt a gépen. Találkozott valaki már ilyennel? :o

ocso

(#2) tomi_mod válasza ocso (#1) üzenetére


tomi_mod
aktív tag

Olyan már volt, hogy megmozgattam az egeret, és össze vissza megnyílt egy rakat ablak. Az egér driverének ujratelepítése megoldotta a dolgot. Azért kellet driver mert ez ilyen sokgombos egér és, hogy lehessen programozni...
De utána újból meg újból előjött szóval egér driver leszed...
Ami még ilyet idézhet elő -persze nem rendszerességgel-, hogy ha mobil van az egér közelében (0-25cm) és hívnak vagy sms vagy akármi, ilyenkor megmozdul a mutató a képernyőn, de más egyebet nem tapasztaltam...

(#3) tomi_mod válasza ocso (#1) üzenetére


tomi_mod
aktív tag

Kimaradt:
Próbálj más egeret!
Ja és milyen egér? (vezetékes, infrás, rádiós, avagy BlueTooth)

(#4) ocso válasza tomi_mod (#3) üzenetére


ocso
tag

Sima mezei egér. :)
3 gombos, görgős Microsoft. De viszont ez két különböző gépen is előfordul.

(#5) tomi_mod válasza ocso (#4) üzenetére


tomi_mod
aktív tag

Két különböző gépen ugyanezzel az egérrel, vagy két különböző egérrel?
Utóbbi esetben nincs lövésem...

(#6) ocso válasza tomi_mod (#5) üzenetére


ocso
tag

Hi!

Két különböző gépen, két különböző egérrel.
Nem lehet, hogy valamelyik progzi csinálhatta ezt a géppel, mert a két gépen majdnem ''szinkronban'' rakom fel a programokat, meg a hotfix-eket.
pl.: nyomtam egy windows update-t, azóta nem működik az explorer-be egyik link sem. (My Computer, My Network Places...)

<<?>>

(#7) tomi_mod válasza ocso (#6) üzenetére


tomi_mod
aktív tag

Akkor valószínű valamelyik frissítés lesz az, bár elég gázos ha ettől ilyen fordul elő... ...szoftver oldalról.

(#8) ocso válasza tomi_mod (#7) üzenetére


ocso
tag

Hi!

Elindítottam a W2k, driver frissítés után tele hotfix-elve és virusellenőrzés után is ugyanaz a szitu. Ezután XP Prof, na itt is autoscrollozódik minden. Mindkettőre ugyanazok a progzik vannak telepítve. Na ezután elindítottam a W2k Server-t, ezen csak a SP4,Office 2000, SQL Server 2000 van és lám itt nem scrolloz semmit magától.
Megnéztem Spy++ -al, hogy milyen üzeneteket kap az adott ablak, ha felette vagyok, akkor csak úgy magától egy-két WM_MOUSEWHEEL üzit. :( Pedig semmit sem görgettem....
Kizárom a hardware hibát. De furcsa, hogy amióta ez van, azóta az explorer-ben (w2k) jobb oldalon nem jelennek meg a képek előnézetei, ha rákattintok valamilyenre.
Valaki? :o

[Szerkesztve]

(#9) ocso válasza ocso (#8) üzenetére


ocso
tag

Hi!

Még mindig nem oldodott meg a probléma. Pedig rengeteg ''spy elleni'' és egyéb dolgot próbáltam. Az MS Virtual Mashine volt valakinél a gáz. Ezt is leszedtem, amennyire tudtam, de még mindig scrolloz ez a trójai vagy mi.
Egyébként nem tud valaki megoldást az eltünt elönézeti képre?

Üdv.: ocso

(#10) ocso válasza ocso (#9) üzenetére


ocso
tag

Hali,

tegnap kipróbáltam a következő programokat:
- Trojan Remover
- Bazooka
- HijackThis
- MRU Blaster
- SpyAudit
- Spybotsd 1.2
- Spywareblaster
- Spyware Guard
- Tauscan
- xCleaner
- XP-Antispy
- Perfect Process
- Panda Quick Remover
alap vírusírtók:
- Panda Titanium (w2k)
- Nav 2002 (xp)
Egyik sem talált semmit, de azóta ritkábban jön elő az eset, mint korábban, de elég zavaró mindig.

Üdv.: OcSo

(#11) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Hali,
Azt kérdezném, hogy ha egy oldalt scrollozok az egérrel, ami egy átlagos oldal, akkor miért van az, hogy egyes részeknél -főleg képeknél - rendre belassul az oldal ''folyamatos'' scrollozása. Annyira nem gáz, de észrevehető, picit zavaró.
Mi nem bírja?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Scroll gáz (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.