Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) becso13


becso13
aktív tag

Egy scannert szeretnék venni 20k alatt. A Canonokról sok jót hallottam, de igazából nem tudom eldönteni, mi legyen.

Ekőre is köszi a segítséget!

(#2) becso13 válasza becso13 (#1) üzenetére


becso13
aktív tag

Senki?

(#3) Husky válasza becso13 (#2) üzenetére


Husky
aktív tag

Én egy Canon Lide30-at használok, többnyire szövegek scannelésére... Mint minden alsó kategóriás scannerben, ebben sem CCD van, így jól rá kell nyomni a lapot... pl egy könyv közepénél ha 2-3mm-nyire eláll a plexitől a papír, akkor már kezd homályos lenni...

Egyébként az ilyen low-cost USB-s viccek baromi lassúak, 150DPI-n kb. egy perc egy oldal, ebből meg 15-20mp amíg nem is scannel, hanem csak kalibrálgat magában...

De egyébként elégedett vagyok vele, ennyiért tök jó, alapból úgy vettem hogy csak jobb legyen mint digitgéppel fényképezgetni az oldalakat... (jegyzetek konvertálására szoktam használni, arra tökéletes ha közben pl filmet nézek... de ha sok oldalt kell beolvastatni és nincs kéznél semmi amivel lekötheted magad, akkor unalmas tud lenni...)

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#4) becso13


becso13
aktív tag

A Canon 3000, 3000F, 3200F és Lide 50 közül melyik a legjobb és miért?

Lehet még HP 2300c, 2400c esetleg 3500c, de az már drága.

Előre is köszi a segítséget!

[Szerkesztve]

(#5) becso13 válasza becso13 (#4) üzenetére


becso13
aktív tag

Légyszi válaszoljon vki!

(#6) Sick Boy


Sick Boy
őstag

én ilyet használok -> Bővebben: link
Mustek 1200 UB+
10 K-ért lehet venni és adnak hozzá karakterfelismerőt is! (ABBYY Finereader)
Szerintem megérte, de szigorúan hobbiszkennelésre !!!

http://www.mustek.com/html/prod_scan/1200ubplus/index.html

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#7) fisi válasza becso13 (#5) üzenetére


fisi
senior tag

Hali!!!

Szerintem A Canon 3200F.
Jó képeket készít- A' LA DragonR+, és nem is drága!:))

Mire akarod használni????

Fisi

(#8) Gleatcher


Gleatcher
aktív tag

Hi!
Én szülinapomra kaptam egy Canon Lide20-ast és elég gyorsan szkennel, bár sztem azt a harminc mp-t ki lehet várni és alapvetően megfelel egy egszerű használatra, de profiknak már édeskevés.

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#9) FPéter válasza Sick Boy (#6) üzenetére


FPéter
aktív tag

Jó hogy hozzátetted: Musteket CSAK hobbyszkennelésre.

(#10) g@bo


g@bo
nagyúr

canon lide 30, sulinetben a teszkóban most 13k.

tegnap teszteltem, lassú, de jó szerkezet.

(#11) hungeek


hungeek
senior tag

asszem most már a LiDE50-esek is ilyesmi árban vannak. Nekem ilyen van, nagyon jó kis (ismétlem KIS, mert baromi kicsi, nem sokkal nagyobb mint egy A4-es papír, és vékony is) scanner. Egyetlen negatívuma hogy nem olvas olyan ''mélyen'', kicsit rövidlátó a szerkezet :) de amúgy tökéletes (persze nem profi felhasználásra, de egy mezei usernek mire nem elég 1200dpi*48bit? :) )

(#12) becso13


becso13
aktív tag

Sima hobbi használatra, de azért jó gépet szeretnék.

(#13) becso13


becso13
aktív tag

És akkor a végső kérdés:

Ugye, ha egy árban vannak, akkor a 3200F jobb, mint a Lide50?

Mert akkor az lesz.

(#14) Coffee válasza Sick Boy (#6) üzenetére


Coffee
csendes tag

A Finereader hanyas verzióját kaptad?

(#15) becso13 válasza becso13 (#13) üzenetére


becso13
aktív tag

Már csak erre kérek választ.

(#16) becso13 válasza becso13 (#13) üzenetére


becso13
aktív tag

Légyszi csak egy igent vagy nemet! :D

Előre is kösz!

(#17) Husky válasza becso13 (#16) üzenetére


Husky
aktív tag

Igen, a 3200F a jobb. De csak hajszálnyival. :)

(Egyébként a Lide50 alighanem ugyanaz mint a Lide35, csak az 50-eshez több utilt adnak.)

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#18) jakobkacsa


jakobkacsa
senior tag

en hasznaltam Lide50-et, kicsi, konnyu, szep, persze hogy lassu (ebben az arban melyik nem?), es nagyon ugyesen szkennelte a 10x15-os fenykepeket is, tetszik, hogy ilyen csuklos a fedele (akinek beszereztem, neki ilyen kellett, mert szokott konyveket szkennelni forditashoz, es hat istenem, le kell szoritani egy kicsit azt a konyvet, de a csuklo miatt legalabb befer a fedel ala a konyv), praktikus, allitva nagyon kis helyet foglal, es lehet allitva is hasznalni...
kell ennel tobb?

Dyslexia for cure found!

(#19) becso13 válasza Husky (#17) üzenetére


becso13
aktív tag

Thx, akkor az lesz.

(#20) Loha


Loha
veterán

Én most a Canon Lide35, és a HP Scanjet 3670c között gondolkodok, árban ugyan annyi lenne mindkettő...
Cannon mellett szól, hogy USB-ről kapja az áramot, pici, lapos, meg tetszetős, meg a LED-es technológia, viszont csak CIS érzékelője van, és 1200*2400dpi.
A HP meg CCD-s, és van hozzá diafeltét is, de ''csak'' 1200*1200dpi...


[Szerkesztve]

(#21) ArGab válasza Loha (#20) üzenetére


ArGab
őstag

Canon Lide 35: beteszed, szkennel.
HP : beteszed, felfűt, előnézeti kép (mindig), felfűt, szkennel
Az előbbi van otthon és nekem bejött. Csuklós borda, azonnali kezelőgombok (egyénileg rendelheted hozzá, melyik gombra mit csináljon), nincs plusz tápkábel, stb.
Az utóbbi van egyetemi laborban, erről nem tudok túl sokat, de szerencsére még csak láttam hogyan használják.

(#22) Tomcyboy


Tomcyboy
csendes tag

Canon Lide 20. Én ezt használom, már eléggé régen. Semmi probléma, nyugodtan ajánlom. Sulinetben vettem.

Amikor születtem az orvos kijött a váróterembe, és így szólt apámhoz: ''Amit tudtunk, mindent megtettünk, de mégis kinyomta magát.''

(#23) Loha válasza ArGab (#21) üzenetére


Loha
veterán

A gyári adatokat elnézve, abban nem vagyok biztos, hogy a Canon gyorsabban scannel, de igazából ez az eltérő mértékegység miatt nem hasonlítható össze korrektűl...

Volt már HP scannerhez szerencsém, ott egyáltalán nem volt zavaró a bemelegedés...

Azóta néztem, hogy játszik már a HP 3770-es is a 20k-s kategóriában...

(#24) Loha


Loha
veterán

Ha vkit érdekel, egy HP 3670C melett döntöttem, hétfőn hozom el 18k-ért...
Majd írok tapasztalatokat...

(#25) Loha


Loha
veterán

Szóval megvan a HP 3670C-s scannerem.
Teljesen elégedett vagyok a scannerrel, nagyon jó a mélységérzékelése szépen bescannelte a fejemet :)
Egyszerű grafikákat kifogástalanul scanneli, a képeket pedig megfelelő minőségben...
Sebesség is teljesen jó, és nem igaz az ami a PH!-s tesztben is volt és amit itt többen is írtatok, hogy várni kell a lámpa bemelegedésére, mert ha a szoftverében kikapcsolom az előnézetet akkor nincs lámpabemelegítés és az előnézetre sem kell várni, azonnal scannel...
Ugyan ez van ha Photoshoppal scanelem be a képet, azonnal nekiáll...

Aki 600dpi felett akar scannelni annak viszont nem ez a scanner a megfelelő választás, mert 1200dpi-n már elég lassúcska...

Ami nem tetszett az a hangja, olyan irritálóan sípol (de nem hangosan), meg az, hogy nincs rajt kikapcsoló gomb, de ez ahogy néztem minden scannernél így van... Majd veszek még1 kapcsolós elosztót... :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.