Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata vinyóra windows xp telepítés!? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18) Hondafan


Hondafan
csendes tag

Sziasztok!

Én most raktam össze egy teljesen új gépet winxp professional-lel és samsung sata 120-as vinyóval. Készültem a prohardveres hozzászólások alapján, hogy majd kéri a sata drivert floppyról. Persze a Biosban mindent beállítottam előtte.
Egyébként természetesen a Bios felismerte, majd jött a szűz install. Megjelent az F6-os figyelmeztetés, de nem reagált az install a gomb nyomogatására.Majd szólt is, hogy nem talál mass storage drive-ot. Kérte, hogy nyomjak S-t és adjak hozzá manuálisan drive-ot. Na itt kérte a floppyt, de mivel fordítva raktam rá a floppy kábelt, ezért nem talált semmit. Ekkor mielőtt megfordítottam volna a floppyn a kábelt, kiváncsiságból tovább mentem sata driver install nélkül, hogy reprodukáljam azt, hogy nem tud installálni enélkül. Na de a winxp megjelenítette a következő pontnál a 120 gb formázatlan és partícionálatlan vinyót, majd az install szépen lezajlott.

Szóval most értetlenül állok, hogy akkor hogy is van ez?
Ráadásul a winxp-ben nem látom sehol az utalást, hogy sata módban lenne a vinyó, pio mód 4-et láto k meg udma-t. Sehol egy sata szócska, hozzáteszem ez volt az első winxp installom, előtte win98-at használtam és csak pata vinyókat.

Látnom kellene valahol, hogy ez sata vinyó????
Akinek satája van, az mit lát???
Vagy az a tény, hogy működik a vinyó már azt jelenti, hogy ő az ata-150-ben van??

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata vinyóra windows xp telepítés!? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.