Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata vinyóra windows xp telepítés!? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Speed


Speed
őstag

Segítség!. A szóbanforgó vinyó egy Segate satás vinyó. Nem tom rá feltelepíteni a Windows XP-t. Léci segítsetek hogyan rakjam fel rá. A partició létrehozásánál nem látja a vinyót, pedig benne van.

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#2) lesaux válasza Speed (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Nyomj F6-ot telepítésnél, amikor azt mondja.

(#3) Speed válasza lesaux (#2) üzenetére


Speed
őstag

De akkor meg valami flopit kér?

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#4) lesaux válasza Speed (#3) üzenetére


lesaux
veterán

igen.
First make sure that the drive is actually detected by the SATA controller. You should see something either in BIOS, or on bootup that indicates the drive is detected.

With the Windows XP install disk is in the CD-ROM drive turn on your system and go into the Windows XP installation

Now at the installation screen, which is blue, note very carefully at the bottom of the screen for the text that asks you to press F6. You MUST press F6 and then provide drivers for your SATA drive. These drivers usually come from your manufacturer or motherboard on a floppy disk. Make sure you load up the drivers before you continue!!

Installation should continue as normal now. remember to take out the floppy disk containing the drivers so that Windows XP setup can reboot.

(#5) tkesy válasza Speed (#3) üzenetére


tkesy
őstag

Legjobb tudomásom szerint azt adják az alaplaphoz...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#6) Speed


Speed
őstag

A vinyóhoz nem adtak semmit most mi legyen? Lehet hogy az alaplapi CD ről kell valamit felmásolni?

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#7) fLeSs válasza Speed (#6) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az alaplaphoz adnak egy floppyt, azon van rajta.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#8) Speed válasza fLeSs (#7) üzenetére


Speed
őstag

Gigabyte 8IK1100-as alaplap. nincs hozzá flopy!!!csak cd. A cd-n vannak ijen dolgok de nem akarja a telepítő egyiket sem elfogadni hijába rámásolom a flopyra.!

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#9) fLeSs válasza Speed (#8) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Akkor BIOS-ban a SATA-hoz válaszd ki a compatible mode-ot asszem, és állítsd be, hogy IDE-meghajtóként kezelje a SATA meghajtódat, ne pedig RAID-nek vegye.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) Speed válasza fLeSs (#9) üzenetére


Speed
őstag

OK. köszi megpróbálom!

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#11) Zoli bácsi válasza Speed (#1) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nekem 8knxp lapom van, ahhoz sem volt flopy. Az alaplap felhasználói könyvében le van írva, melyik fájlokat kell flopyra kivenni. Más fájl kell ha raid, és más ha base módban használod. Aztán az F6 után beteszed a flopyt.......

(#12) Miaf


Miaf
csendes tag

Hello!
Nekem is ilyen lapom van, nincs gyári floppy.
Alaplap könyvében van cím, honnan lehet cuccokat letölteni Sata-hoz.
Mondjuk csak Raid-hez, de ezen a környéken biztos találsz valamit:http://tw.giga-byte.com/support/users_pdf/raid_manual.pdf





[Szerkesztve]

(#13) Speed


Speed
őstag

Nagyon köszönöm a segítséget. amúgy szerintetek menyivel gyorsabb a gép ha az oprendszert a satás vinyóra teszem nem az idésre.

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#14) .:GoliBali:. válasza Speed (#13) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Én úgy tudom, hogy semmivel nem gyorsabb, mint az IDE, ill. elvileg 150-nel küldi az adatot, és az IDE meg csak 100-zal, de ezt a 150-es gyorsaságot az xp nem kezeli, hanem majd a Longhorn fogja kezelni!

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#15) Speed válasza .:GoliBali:. (#14) üzenetére


Speed
őstag

Aha értem!!!! És az mikor fog megjelenni?

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#16) VadMacs 2 válasza .:GoliBali:. (#14) üzenetére


VadMacs 2
csendes tag

Semmivel sem gyorsabb, de ennek köze nincs olyanokhoz hogy mit kezel az XP meg mit nem. Mellesleg jót mulattam ezen: ''a 150-es gyorsaságot az xp nem kezeli, hanem majd a Longhorn fogja kezelni'' :DD

Az a helyzet hogy a merevlemez a tányérról nem tud annyi adatot beolvasni. A leggyorsabbak is csak nemrég kezdték ''feszegetni'' az ATA66 korlátait. Igaz pufferelve tudnak jóval gyorsabban olvasni, de azzal az adattal a kezedben meg mit érsz...?

Tehát ez zajlik manapság: alig változik a tányérról olvasás sebessége, miközben rekordiramban tuningolják alatta a vezérlő interface -t. Gondoljunk csak bele, már a SATA2 -el riogatnak minket... :)

[Szerkesztve]

NF7-S V2.0, XP 3000+, 1Gb DDR400, ASUS Radeon 9600XT/TVD, 120Gb Sea. 7200rpm IDE / Maxtor 20Gb 5400rpm IDE / Sea. 20Gb 7200rpm SCSI, Pioneer DVD-116 & DVR-107D, Leadtek WinFast TV2000/XP Deluxe, SB Live Value, + RTL8139, Adaptec AHA-2944U, 17c CRT & 15c LCD (Dual), MSI Bluetooth, IrDA, HP PSC 2410

(#17) SLi


SLi
tag

Nekem Sata Maxtorom van,és az a helyzet,hogy Win 98SE nem látja a teljes vinyót és a win felrakása után nem tud elinduln ia win védelmi hiba miatt. Sőt,még fdiskkel particionélni se lehetett,mivel a 80Gb os vinyót 12gigásnak látta.Szóval a megoldás WINXP.

Sata vinyüót IDE ként kell e beállitani ha egy vinbyó van?
illetve,alaplapi Cdről mit is kell felmásolni? Mivel Floppy driveot már rég kivágtam a gépből,vagy talán szükésgem lesz rá még? :DD

(#18) Hondafan


Hondafan
csendes tag

Sziasztok!

Én most raktam össze egy teljesen új gépet winxp professional-lel és samsung sata 120-as vinyóval. Készültem a prohardveres hozzászólások alapján, hogy majd kéri a sata drivert floppyról. Persze a Biosban mindent beállítottam előtte.
Egyébként természetesen a Bios felismerte, majd jött a szűz install. Megjelent az F6-os figyelmeztetés, de nem reagált az install a gomb nyomogatására.Majd szólt is, hogy nem talál mass storage drive-ot. Kérte, hogy nyomjak S-t és adjak hozzá manuálisan drive-ot. Na itt kérte a floppyt, de mivel fordítva raktam rá a floppy kábelt, ezért nem talált semmit. Ekkor mielőtt megfordítottam volna a floppyn a kábelt, kiváncsiságból tovább mentem sata driver install nélkül, hogy reprodukáljam azt, hogy nem tud installálni enélkül. Na de a winxp megjelenítette a következő pontnál a 120 gb formázatlan és partícionálatlan vinyót, majd az install szépen lezajlott.

Szóval most értetlenül állok, hogy akkor hogy is van ez?
Ráadásul a winxp-ben nem látom sehol az utalást, hogy sata módban lenne a vinyó, pio mód 4-et láto k meg udma-t. Sehol egy sata szócska, hozzáteszem ez volt az első winxp installom, előtte win98-at használtam és csak pata vinyókat.

Látnom kellene valahol, hogy ez sata vinyó????
Akinek satája van, az mit lát???
Vagy az a tény, hogy működik a vinyó már azt jelenti, hogy ő az ata-150-ben van??

(#19) Speed válasza VadMacs 2 (#16) üzenetére


Speed
őstag

Milyen lesz az a Sata 2. És új alaplapot kell majd hozzá beszerezni.

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#20) Speed válasza Hondafan (#18) üzenetére


Speed
őstag

Nem hinném hogy gond lenne. Ha az 150-es vinyó akkor az anyival is megy!!!
Ne lásd (ÉREZD)!!

[Szerkesztve]

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#21) vjannus


vjannus
aktív tag

akkor most mit kell pontosan a floppyra tenni nem jó a cd lemez? (asus a7n8x-e delux)

(#22) vallas


vallas
senior tag

Hali!

Én is most raktam össze egy új gépet uncsitesónak, 2*200GB satával+ 1 80-as sima winyóval.
Én is nyomogattam F6-ot de nem csinált semmit, viszont utánna tényleg kérte a lemezt, és az IC7-MAX3 hoz külön adtak floppyt, betoltam neki, és vígan ment, bár még a telepítés közben írt valami figyelmeztetést, hogy nem WHQL-s a driver, de ment minden rendesen,.

csak azt csesztem el, hogy az első telepítésnél benn volta sima winyó ésaz lett a C, és ez nem tetszett, úgyhogy a második telepítéskor kivettem és csak később tettem vissza bele.

Amit még észrevettem, hogy nekem mind a kétszer csak 120 gigáig tette a C partíciót, pedig az egész merevlemezt mondtam neki, a maradék 50-valahányat kézzel kellet formázni. Erre nem jöttem rá hogy miért van?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#23) vallas


vallas
senior tag

Hali!

Én is most raktam össze egy új gépet uncsitesónak, 2*200GB satával+ 1 80-as sima winyóval.
Én is nyomogattam F6-ot de nem csinált semmit, viszont utánna tényleg kérte a lemezt, és az IC7-MAX3 hoz külön adtak floppyt, betoltam neki, és vígan ment, bár még a telepítés közben írt valami figyelmeztetést, hogy nem WHQL-s a driver, de ment minden rendesen,.

csak azt csesztem el, hogy az első telepítésnél benn volta sima winyó ésaz lett a C, és ez nem tetszett, úgyhogy a második telepítéskor kivettem és csak később tettem vissza bele.

Amit még észrevettem, hogy nekem mind a kétszer csak 120 gigáig tette a C partíciót, pedig az egész merevlemezt mondtam neki, a maradék 50-valahányat kézzel kellet formázni. Erre nem jöttem rá hogy miért van?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#24) Speed


Speed
őstag

Köszi a segítségeket!! Fel tudtam rakni csak a bioszban kellett átálítani hogy IDEsnek ismerje fel. Nem kellet semi F6!!!!!!!!!

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#25) Speed


Speed
őstag

Köszi a segítségeket!! Fel tudtam rakni csak a bioszban kellett átálítani hogy IDEsnek ismerje fel. Nem kellet semi F6!!!!!!!!!

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata vinyóra windows xp telepítés!? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.