Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata telepítés, help!!! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Hi all

Vettem Sata vincsit, de még sosem tettem gépbe, ezért lenne néhány kérdésem.

Abit nf7-s lapban kéne, hogy menjen, gondolom az első az, hogy biosban beállítom, hogy lássa, ezt több helyen is meg kell erősítenem? egy helyen beállítottam akor bootolás után leajánlja, hogy F4-el tudok valamit csinálni, bemegyek egy menübe, de semmit sem enged.
Próbáltam a kislemezes drivert is felrakni, de arról sem megy.
Légyszi segítsetek!!!!!!

(#2) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Valaki segítsen!!!!! Raktam rá rendszert, meg mindent, újraindítottam, de semmi, be sem bootol, mitől lehet?

(#3) Ragnar válasza qpakcovboy (#1) üzenetére


Ragnar
tag

Van mellette másik vinyó is ?

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#4) qpakcovboy válasza Ragnar (#3) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Van igen, pata

(#5) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Hogy lehet összehozni? alaplapon bekapcsoltam, és csak a vinyóm és az írom látja, a sata-t nem, pedig tettem fel rá vin-t is! Mitől van ez?

(#6) Ragnar válasza qpakcovboy (#2) üzenetére


Ragnar
tag

A bootolást is állítsd át SATA - ra. Ott ahol a Floppyt , meg a CD is be lehet állítani first boot device - nak. Először nekem XP telepítésnél nem is látta a SATA vinyót az XP , telepítés közben nyomni kell egy F2 - t , és a floppyról , amit az alaplaphoz adnak van egy driver file . Azt föltelepíted és akkor elméletileg működnie kellene.

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#7) Ragnar válasza qpakcovboy (#5) üzenetére


Ragnar
tag

Az XP -t a SATA -ra telepítetted ?

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#8) TommyLee73 válasza Ragnar (#6) üzenetére


TommyLee73
tag

Nem F2-öt, hanem F6-ot. :P

''Sosem szabad lebecsülni a hülyeség hatalmát!''

(#9) qpakcovboy válasza Ragnar (#7) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Igen, felraktam SP1-et meg ilyeneket, akarok egy norton ghostos dvd-t csinálni, megpróbálom amit mondtál!

(#10) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Most így jó, köszi!
Csak elég lassan jön be a rendszer, mitől lehet?

(#11) TommyLee73 válasza qpakcovboy (#10) üzenetére


TommyLee73
tag

Az XP jön be lassan, vagy már maga a bootolás is lassú?

''Sosem szabad lebecsülni a hülyeség hatalmát!''

(#12) qpakcovboy válasza TommyLee73 (#11) üzenetére


qpakcovboy
őstag

A bootolással nincs gond, de XP eléggé szarakszik, pedig friss a rendszer, nem telepítettem semmi szart, csak programcsomagot, meg SP' + most rakom a többi javítást, hátha megjavul.

(#13) TommyLee73 válasza qpakcovboy (#12) üzenetére


TommyLee73
tag

Nézd meg az eszközkezelőben, hogy nem ír-e vmi hibát a SCSI és RAID vezérlőre.

''Sosem szabad lebecsülni a hülyeség hatalmát!''

(#14) qpakcovboy válasza TommyLee73 (#13) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Ott lesz a gond sata usb driver, vagy hasonló...

(#15) Ragnar válasza qpakcovboy (#12) üzenetére


Ragnar
tag

Bocsi lehet hogy télleg F6 - ot nem pedig F2 - t kell nyomni . Szerintem telepítsd föl az Nforce Chipset drivert , mindent ami az ABIT driver CD - n van. Ha még nincs föltelepítve. Nekem amúgy SP nincs is föltelepítve.

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#16) TommyLee73 válasza qpakcovboy (#14) üzenetére


TommyLee73
tag

Na az USB2.0 megjavul az SP1 után tutira, viszont a SATA vezérlőt a kislemezről kéne felraknod újra, az illesztőprogram frissítésénél. (esetleg az ABIT oldalán nézni vmi frissebb változatot)

''Sosem szabad lebecsülni a hülyeség hatalmát!''

(#17) Ragnar


Ragnar
tag

Az USB 2.0 - hoz nem kell feltétlenül az SP1. Van egy USB 2.0 for XP . Azzal is műxix.

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#18) Crony


Crony
csendes tag

Bocsi.. de nekem ugyanigy sata-rol bootol az xp-m és nekem rögtön az elején vár vagy 1 percet bootoláskor.(még az xp sehol).. tud valaki segiteni...??

-=[Crony]=-

(#19) aluser válasza qpakcovboy (#9) üzenetére


aluser
tag

Sata-t lehet ghost-olni? Én ghost per-per floppy-rol bebootoltam és nem látta a Sata-s vinyót. -Nekem is Sata-n van a rendszer-

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata telepítés, help!!! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.