Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SATA kábel

Hozzászólások

(#1) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Sziasztok ..... nemtudom itt illik e feltenni ilyen kérdést de Ti már találkoztatok olyan SATA kábellel aminek a csatlakozója derékszögben áll a kábelre (mint egy pipa). Csak azért kérdezem mert egy HP gépem (D530 Convertible tower) van és a gyári HDD helyre nem lehet betenni a SATA vinyó kábelt mert az kilóg és így nem lehet a házat becsukni .... szóval szívás .... nos van valakinek ötlete?! Esetleg létezik SATA táp kábel hosszabító ?!
Ja még egy láma kérdés .... SATA vinyon van rendes molex csati is .... nos akkor én választom ki hogy a táp miről menjen SATA táp vs molex táp ..... de akkor miért van SATA tápnak 5 kábele a rendesnek meg csak a négy (+5--+12) ?!?! :F
Teljesen confused .....

JA és a legfontosabb !!!!

Miért lehet az hogy a prohardveren is tesztelt és ''gyöztesenk'' kihozott vinyó (Maxtor ... igaz nem 80GBs hanem 160 GB de az kvázi csak egy tányérral több ... gondolom én) pl Sisoft 2005ben csak 43MB tud míg a csirke WD 40GBs vinyó már 50MBt tud .... vagy ez csak megint valami parasztvakítás ?!

Nos ha van kedvetek írjatok a témában SATA tulajok véleményét várom ...

Köszi szépen előre is ...

Same shit, different day!

(#2) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Nos Látom senkinek sincs ötlete .....

Arra esetleg van valakinek válasza, hogy mehet e a vinyó régi tápcsatiról is (molex)?!

Előre is köszi

Same shit, different day!

(#3) pzootya válasza Orcsi (#2) üzenetére


pzootya
csendes tag

Szia!

Mindkét kérdésedre IGEN a válasz.Van derékszögű csatlakozású SATA kábel (igaz,még csak alaplap mellé csomagolva láttam,de biztos,hogy van külön is. Csak az egyik vége pipa,a másik normál) A molex csatit is használhatod tápnak,nálam is megy az egyik Winyó.:D

Csáó!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

ha mindenki azzal foglalkozna amihez ért,mindent nekem kéne csinálni

(#4) Orcsi válasza pzootya (#3) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Köszi a választ ... na akkor rákötöm ...

Ha valakinek esetleg van vagy lát valahol pipa alaku SATA adat kábelt van akkor PLS küldjön mailt biztos megegyezünk.

Köszönöm,

Same shit, different day!

(#5) -= CsoCso =-


-= CsoCso =-
tag

Bocsi, hogy ''belebarmolok'' a topic-odba, de ide tartozik; azazhogy én tovább erőltetném ezt a SATA táp / négy eres ''Molex'' néven elhíresült csati közti különbésget.

Mire szolgál az a 3.3 V-os kábel? Mert a SATA tápkábel, ami eredetileg tápomból jön, az rendelkezik vele, amit meg kénytelen vagyok átalakítani magamnak, az nem. Egyszerűen ki van hagyva a helye (elég ''egyszerű''/buta megoldás). Két ugyanolyan HDD-t fogok üzemeltetni a két különböző tápról...milyen eltérésre számíthatok? Ha esetleg semmit, akkor mi a fenének rakták rá? :F

Keresem a választ egy ideje, de lehet hogy nem jó helyeken; eddig nem nagyon találtam semmit. :(

70 000 Ft a nyomravezetőnek: http://mobilarena.hu/f.php?mod=40&id=515309

(#6) biga válasza Orcsi (#4) üzenetére


biga
senior tag

Kellyt*ch-nél kapható ilyen kábel pl, nekem is onnan van.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#7) -= CsoCso =-


-= CsoCso =-
tag

NO comment? :F

70 000 Ft a nyomravezetőnek: http://mobilarena.hu/f.php?mod=40&id=515309

(#8) -= CsoCso =-


-= CsoCso =-
tag

fel :U

70 000 Ft a nyomravezetőnek: http://mobilarena.hu/f.php?mod=40&id=515309

(#9) biga válasza -= CsoCso =- (#7) üzenetére


biga
senior tag

Tudomásom szerint az csak a jövőben esetleg megjelenő dolgokhoz került bele. Ma nincs semmi, ami használná.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#10) -= CsoCso =- válasza biga (#9) üzenetére


-= CsoCso =-
tag

Huhh... akkor teljes nyugalommal használ6om az átalakítót. :)

Köszi szépen a megnyugtatást! :D

70 000 Ft a nyomravezetőnek: http://mobilarena.hu/f.php?mod=40&id=515309

(#11) syC


syC
addikt

Helló!

Hallott már valaki 50cmnél rövidebb sata kábelről?

(#12) Hitman válasza syC (#11) üzenetére


Hitman
aktív tag

Igen, sőt láttam is egy shuttle barbone gép mellé adtak kb 15-20cm-es darabot !

(#13) zsolt1129 válasza syC (#11) üzenetére


zsolt1129
addikt

Van 15 és 20cm-es is ha jól tudom ;)

(#14) kem válasza syC (#11) üzenetére


kem
addikt

Ilyen kompakt DELL meg Compaq fekvő masinákhoz osztogatnak előszeretettel. Abban mindenen annyit spóroltak amennyit csak lehetett.

Köszi!

(#15) kem válasza syC (#11) üzenetére


kem
addikt

Itt ha lefele görgetsz láthatsz 10cm körülieket is.

példa

Köszi!

(#16) DBob válasza kem (#15) üzenetére


DBob
őstag

Szerinted még aktuális? Majdnem 1 éves postra reagálsz.

(#17) WD40


WD40
aktív tag

Heló.
Adtak az alaplapomhoz egy L-csatlakozós és egy normál SATA kábelt. Mikor olvasgattam a lap könyvét, találtam olyan utasítást, miszerint az L-alakút lehetőleg winyóra kössem. (De nem arra kötöttem, mert a felül lévő ODD miatt jó ha nem egyenesen hátrafelé áll ki a kábel, hanem lefelé, szóval oda raktam.) Ezt miért írták bele a könybe? Gyorsabb az L-alakú :DDD , vagy csak az elforgatott winchester-fiókok miatt?

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#18) kem válasza DBob (#16) üzenetére


kem
addikt

Másnak is lehet ilyen problémája;)

Köszi!

(#19) kem válasza WD40 (#17) üzenetére


kem
addikt

Semmi különbség nincsen a két kábel közt. Alapvetően az a funkciójuk, hogy a Portokon túllógó kártyák is kényelmesen elférjenek ha belógnak a Sata csatlakozók fölé. Szóval mindegy, hogy melyiket mire használod.

Köszi!

(#20) WD40 válasza kem (#19) üzenetére


WD40
aktív tag

E szerint használtam fel őket, csak nem értettem minek kell leírni a könyvében, melyiket hova tegyem. Mert a winyó(k) többségükben alul vannak, az optikai meghajtó(k) meg felül... Kösz a megerősítést :R

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#21) Shono


Shono
aktív tag

Valszeg rendelek innen: satacables.com
Kint van a sógorom, és mivel csak USA shipping van, ő tovább küldené nekem. Mennyiségi kedvezmény van, így arra gondoltam, hogy ha valakinek elege van a túl hosszú, és minőségéhez képest túl drága sata kábelekből nézzen szét és írjon priv/fórum hszt.

Annyi hasznot szeretnék rajta hajtani, hogy nekem szumma ingyen legyen.
Kérdés óhaj sóhaj jöhet.

(#22) Matthewsz


Matthewsz
aktív tag

üdv, a sata 1 meg a sata 2 ugyanolyan csatlakozású?
csak mert nem vagyok biztos benne, és szükségem lenne egy kábelre.
de ha már itt tartunk azt is megmondhatná valaki, hogy milyet vegyek, vagy nem számít és mindegyik ugyanolyan sebességgel megy?
köszi

(#23) kali válasza Matthewsz (#22) üzenetére


kali
legenda

nincs külön sata(1) és sata2 kábel, sem csatolás, sem pedig sebessség szempontjából!

(#24) Matthewsz válasza kali (#23) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

köszi a választ :R

(#25) uniplet


uniplet
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Látom ezer éves beírások vannak csak, de azért felteszem kérdésem.

Létezik e, és ha igen, hol kapható olyan SATA kábel, ami nem olyan merev mint a fagyott kutya lába?
Folyton kimozdul a csatiból, és sata hibával nem indul a gépem.
Eddig sikerült mindig visszatennem, de nem akarom sokszor mozgatni ha nem szükséges.

L.

(#26) kaliber válasza uniplet (#25) üzenetére


kaliber
aktív tag

Igen van ilyen [delock sata kábel]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#27) uniplet válasza kaliber (#26) üzenetére


uniplet
csendes tag

Ó egy ébren lévő :D
Köszi!
Akkor ez egy lágy burkolatú kábel?

L.

L.

(#28) uniplet válasza kaliber (#26) üzenetére


uniplet
csendes tag

Nagyon tesco-s ára van, milyen minőség?
Esetleg van tapasztalatod róla?

L.

(#29) kaliber válasza uniplet (#28) üzenetére


kaliber
aktív tag

Van más gyártmányban is, ezt a kép miatt linkeltem (csak 10cm) a félméteres 600ft körül van. Ez is valamennyire merev, de a zár miatt biztosan nem csúszik le, nekem mindkét fajta van a gépben eggyikkel sincs semmi gond, van ennél vékonyabb kialakításu is (slim sata kábel) keress rá az árgépen.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#30) uniplet válasza kaliber (#29) üzenetére


uniplet
csendes tag

ok, köszi!

L.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SATA kábel
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.