Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata hdd sebesség

Hozzászólások

(#1) csorigeri


csorigeri
csendes tag

Hi!

Nemrég vettem egy uj sata-s winchestert amin azóta win xp van és mellette ott van a régi 80G winya.Namármost:irás/olvasás tesztelésnél a régi winyó 2mb cache-el jobb mint az új.Nem sokkal, de jobb.(Az uj winyó egy samsung 120GB 8Mb cache-el) .Szóval kicsit b..ssza a csőröm hogy nem ugy megy ahogy kéne, mert végülis azért vettem. A device managerben meg lehet nézni hogy az ide-s winyó milyen módban fut(udma mode 6), de a sata-sat nem találom sehol az XP-ben. Bootoláskor ha belépek a Serial ata raid controller menübe azt irja ki hogy udma mode 5, gigabyte boundaries off (tudja vki hogy ez utóbbi mit jelent?)
ha jól tudom akkor az udma 5 az ATA100 tehát 100MB/sec, és ezt kb alátámasztja az irás/olvasás teszt is. Mit rontottam el telepítéskor/formázáskor, vagy miért nem ugy megy ahogy kéne??

(#2) Trak válasza csorigeri (#1) üzenetére


Trak
addikt

Milyen alaplap? A régi winyón van a rendszer?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#3) Notes válasza csorigeri (#1) üzenetére


Notes
senior tag

Mit támaszt alá az írás/olvasás teszt? 100MB/s? Mert akkor azonnal kp-ért megveszem a vinyót.

Romanes eunt domus!

(#4) mixyboy válasza csorigeri (#1) üzenetére


mixyboy
tag

Azt én is megnézném, hogy 100 Megával olvasol/írzs. :Y
Sajnos ez is csak egy a sok szabvány közül, meg az elméleti maximumok közül.

(#5) csorigeri


csorigeri
csendes tag

Neem, szó sincs arról hogy a SATA 100Mb/sec -el ir/olvas, az természetesen csak elméleti sebesség. Kb a következők jöttek ki irás/olvasás teszten: Régi 48Mb/50Mb, Új:36Mb/41Mb.Az alaplapon egy soltek SL-75FRN2-RL..Mi miatt lassú?Miért?De tényleg lövésem sincs

(#6) Trak válasza csorigeri (#5) üzenetére


Trak
addikt

Melyik nForce driver van fent a laphoz?
És SATA driverből? Az ami a laphoz volt?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#7) Flashy


Flashy
veterán

a nagyobb cache magában még nem jelent feltétlen sebességnövekedést, főleg nem bármilyen olvasási vagy írási tesztben. ugyanígy a sata sem gyorsabb a pata-nál. esetleg nézz be ide Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#8) zolika!


zolika!
csendes tag

nekem is ugyan ez a problémám hogy a sata hdd-m udma 7 helyett csak udma 5 -ön megy. hol lehetne azt beállítani hogy rendesen menjen?

(#9) Moki111


Moki111
csendes tag

Hi All!

1 olyan problémám lenne, hogy vettem 1 120 GB Samsung S-ATA-s vinyót.
Ez önmagában nem is lenne probléma, de nem igazán úgy másol ahogy gondoltam.
Lefuttattam 1 tesztet a HD TUNE nevű programmal és azt mutatta, hogy 50MB/s
az átlag sebessége (gondolom olvasásra).
Amikor pedig másolnék önmagára 1 fájlt (4-5 GB) akkor azt mondja a TOTAL COMMANDER, hogy 2-5 MB/s.

Ez most miii?
Kérdeztem.

thx

(#10) oregcsóka válasza Moki111 (#9) üzenetére


oregcsóka
őstag

Az az 50 nem MB, hanem milisecundum, a sebesség itt is 2.4 MB/sec. Ne a jobb oldali oszlopon olvasd le, hanem a baloldalin.Ennyi.;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata hdd sebesség
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.