Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) catalano


catalano
tag

A minap cseréltem videókártyát, a kiszemelt egy Sapphire Radeon 9600 Pro Advantage 128 Mb lett. Gondoltam játszom egyet a Far Cry -jal, csak hát elindítom a játékot és lefagy. Ugyan ez a szitu a Call of Duty-val is! Most mi van? Tud valaki nekem segíteni? Az alaplapom: Alaplap Abit NF7, AMD XP2500+, 2x256MB DDR 400MHz, 80GB HDD, CD-RW/DVD, ATX 300W. Driver-t frissítettem.

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#2) Gh0sT válasza catalano (#1) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ez bizony tán' befért volna egy másik topicba is. :)

1. Régi drivert levetted?
2. Új drivereket cserélgetted?
3. Hogyan fagy? Kék halál? Fekete képernyő? Hibaüzenet?
4. Kártya nincs húzva?

Hirtelen ennyi ugrott be...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3) catalano válasza Gh0sT (#2) üzenetére


catalano
tag

A HDD-t leformáztam, teljesen újra telepítettem mindent.WIN XP.
A hozzá adott driver-rel kezdtem, majd az ATI honlapjárol letöltöttem az új meghajtó progit. Semmi.
Elindul a járék és 10-30 s után mintha megnyomták volna a pause gombot. Semmilyen billentyűre nem reagál. Csak a reset segit.

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#4) catalano válasza Gh0sT (#2) üzenetére


catalano
tag

És nincs húzva.

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#5) Gh0sT válasza catalano (#3) üzenetére


Gh0sT
addikt

Más játékok mennek? Én még megpróbálnék egy-két másik drivert is.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#6) maszat válasza catalano (#1) üzenetére


maszat
senior tag

Smartguard-ban kapcsold ki a Fast write-ot és/vagy rakd 4x-esre az AGP-t. Próba szerencse:)

[Szerkesztve]

(#7) extract


extract
csendes tag

Sziasztok,

Par napja vettem egy Sapphire Radeon 9600 Atlantis kartyat, sokat szenvedtem mire megtalaltam a megfelelo beallitasokat, Catalyst verziot, stb stb. Most a 3.7-es Catalyst van fent es ezzel tokeletesen mukodik minden, de van egy gondom.

Counter-Strikeban valami akadas van, ugyanis miota feltettem a Display Controls modult a driverhez, a nyilgombokra bindelt mozgas elott ugrik egyet az ember. Tehat megnyomom az elore gombot, ugrik egyet majd csak ezutan csinalja azt amit kene neki (elindul elore). Ugyanez van ha balra-jobbra-hatra akarok menni.

Na most joggal kerdezhetitek, hogy mert nem szedem le a Display Controls-t. Azert, mert maskepp nem tudom rendesen beallitani a Vsync, Gamma es egyeb dolgokat, millio programot probaltam mar de egyikkel se mukodott normalisan.

Elore is koszonom a segitseget.

(#8) Clay válasza catalano (#4) üzenetére


Clay
senior tag

Mostanában elég sok embernek ez a problémája , nekem is volt 9800Pro-val, a megoldás valoszínűleg a hibás BIOS beállítás. AGP Frekinek 66MHz-nek kell lennie! Ezek a kártyák elég érzékenyek erre , és nem árt ha a Fast Write-ot is kikapcsolod (szintén BIOS).Utánna mehet fel a legujabb driver tuti jó lesz,és ha van bátorságod tuningolhatod is , bár az ADVANTAGE kiadások butított :( változatok sajnos!!!

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#9) Clay válasza catalano (#4) üzenetére


Clay
senior tag

Ja és nem ártana egy nagyobb táp se , kb. 400W .

[Szerkesztve]

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#10) Kobe


Kobe
veterán

nah akkor lehet nekem is ez fog segíteni :) hiába akarom bekapcsolni az AGPt, a win ujrainditáskor mindig visszaállítja .... Bios ban hol lehet állítani az AGp frekit mert nem nagyon találtam (award bios) előre is köszi
a legujabb catalyst van fenn, a táp 400w os szal minden adott csak az agp nem :)

[Szerkesztve]

(#11) Kobe


Kobe
veterán

nah utánajártam, nézegettem a biost is, és nem találtam az agp frekijét, csak ilyesmiket h fast write ki-bekapcsolása...
a gondom az hogy jó lenne AGP re állítani a masinát, de nem tudom :(
legalábbis átállítom 8x ra, kiírja hogy restart után lépteti érvénybe a változásokat, de restart után ugyanúgy ki van kapcsolva az agp :(
pls help

(#12) Kobe


Kobe
veterán

UP

(#13) Kobe


Kobe
veterán

UP

(#14) Kobe


Kobe
veterán

nem hiszem el hogy senki nem tud hozzáfűzni valamit ?

(#15) catalano válasza maszat (#6) üzenetére


catalano
tag

Kösz a segítséget! Meg lett a hiba!!!
A proci hűtéssel volt a baj, mindig túlmelegedett! A fene se gondolta!
Köszönöm a segítséget!!!

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#16) Clay válasza Kobe (#11) üzenetére


Clay
senior tag

Én Abit alaplapot használok nálam az AGP Frekit a a Softmenu-ben lehet állítani , ott ahol a procit is, az AGP szorzóját és a Fast Write-ot ( amit szintén ki kell kapcsolni ) pedig az Advanced Chipset Features-ben.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#17) Kobe


Kobe
veterán

hát ha abba is award bios van akkor ok.....
vmi gebasz lesz nekem az agp vel, mert everest azt írja ki h a sín az agp, a smartguard pedig h az agp ki van lőve....na ezt értelmezd :)

(#18) Clay válasza Kobe (#17) üzenetére


Clay
senior tag

Lehet kicsit elkapkodtad a 64bitre váltást, én még kivárok !!! Lövésem se nincsen ! :F

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#19) Clay válasza Kobe (#17) üzenetére


Clay
senior tag

Mire az ember összetúrja a hozzávaló drivereket, beállítgatja a BIOS-t és optimalizálja az op. rendszert , bele lehet őrülni !!! :DDD


[Szerkesztve]

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#20) dane válasza catalano (#15) üzenetére


dane
senior tag

Nem adod el a karit??

(#21) extract válasza Clay (#8) üzenetére


extract
csendes tag

Mindent megcsinaltam amit mondtal, de sajnos ugyanaz a helyzet mint elotte. Egyeb otlet? :F :(((

(#22) Clay válasza extract (#21) üzenetére


Clay
senior tag

Lehet , hogy hibás a kártya? Érdemes lenne kipróbálni egy másik gépben illetve a te cuccodat egy másik karival lehetőleg szintén ATI-val! Ha a procid hűtése nem megfelelő az is okozhet ilyen problémát!

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#23) Clay válasza extract (#21) üzenetére


Clay
senior tag

Lehet , hogy hibás a kártya? Érdemes lenne kipróbálni egy másik gépben illetve a te cuccodat egy másik karival lehetőleg szintén ATI-val! Ha a procid hűtése nem megfelelő az is okozhet ilyen problémát!

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#24) Lacza válasza Kobe (#14) üzenetére


Lacza
senior tag

9800 pro-val ugyanez a gondom volt abit lapon.A megoldás:alaplapi driver felrakása és utána a catalyst.Teljesen jól működik minden:C

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#25) Kobe


Kobe
veterán

nah a hyperion nekem is megoldotta a gondot, fast write ot probáltam bekapcsolva hagyni, mert ugye van akinek mukodik ugy is de hát az nem én vagyok :) játékok el se indultak utána :) ''nincs directx8.1 kompatibilis kártya'' :D

(#26) Kobe


Kobe
veterán

hmm hmm ...adjatok má egy kis tanácsot emberek
eme karim van : sapphire radeon 9600 pro atlantis 256 Mb ddr
nos, everest eztet írja :
Mező Érték
Grafikus processzor tulajdonságai
Videokártya ATI Radeon 9600 (RV350)
GPU kódneve RV350
PCI eszköz 1002 / 4150
Tranzisztorok száma 76 millió
Gyártási technológia 0.13u
Busz típusa AGP
Memória mérete 256 MB
GPU órajele 392 MHz
RAMDAC órajele 400 MHz
Pixel futószalagok 4
TMU futószalagonként 1
Vertex árnyalók 2 (v2.0)
Pixel árnyalók 1 (v2.0)
Hardveres DirectX támogatás DirectX v9.0
Pixel Fillrate 1568 MPixel/mp
Texel Fillrate 1568 MTexel/mp

Memóriabusz tulajdonságai
Busz típusa DDR
Busz szélessége 128 bit
Valódi órajel 223 MHz (DDR)
Effektív órajel 446 MHz
Sávszélesség 7136 MB/mp

nos, bocs a sok infóért de ezek közül nekem az órajelek nagyon gyanusan alacsonyak, a buszszéleség pedig 256 nak kéne lenni ha Pro kiszerelés nem ?

(#27) Kobe


Kobe
veterán

jah azt elfelejtettem mondani h a kari 8x agpben megy, nem tom ez mennyire befolyásolja

(#28) maszat válasza Kobe (#26) üzenetére


maszat
senior tag

9600-nál 128 bit a buszszélesség, 256 bit 9800-tól felfelé van

Nem oszt, nem szoroz hogy 4 vagy 8x AGP-n megy a vga, tunning esetén talán jobb ha 4x.
Igen, a ramok lassúak, mert 256 MB van rajta és ekkor általában lassabbakat pakolnak a kártyára. (a 128 MB-os 128-bites 9600 PRO 400/600 MHz-el büszkélkedhet)

Igazából az a kérdés, hogy a több ram kompenzálni tudja-e a sebességkiesést.
Szerintem nem

[Szerkesztve]

(#29) Kobe válasza maszat (#28) üzenetére


Kobe
veterán

értem...akkor a felmerülő kérdés, hogy ezeket a ramokat nagyjábol mennyire lehet állítani, húzni ? esetleg a magot mekkora értékre

(#30) maszat válasza Kobe (#29) üzenetére


maszat
senior tag

Utánanéztem és az órajelek alapján ennek kéne lennie a tiednek:
Radeon 9600 Pro ADVANTAGE 256M DDR AGP VGA / TVO / DVI-I
A kép róla, Bővebben: link
Ugye ez az?

A tuning olyan, hogy azt neked kell kipróbálnod, más beszámolója sokat érhet, de vszeg nem 100 % hogy ugyanaz a kártyátok van. Szóval azt felesleges megkérdezni, hogy meddig húzható (természetesen addig amíg neked megy).

Tehát a ramok 250 MHz-esek, szóval van még benne kraft.
A GPU húzásához lehet, hogy erősebb hűtő kell

(#31) Waterman


Waterman
aktív tag

Nemrég vettem egy Sapphire Radeon 9600 Pro Advantage 128 Mb kártyát.Akinek van ilyen mondhatna pár szót a hűtéséről.Gyáriról is,de gondolom ezek nemsokat bírnak.Milyen hűtőt lehet,érdemes,kell stb rátenni ami hűti is rendesen ezt a kártyát.

(#32) Kobe válasza maszat (#30) üzenetére


Kobe
veterán

jah, ő volna a kicsike :)

(#33) Kobe válasza Waterman (#31) üzenetére


Kobe
veterán

hát Zalmannal próbáld :) mondjuk abból 10e a jó szett :(

(#34) maszat válasza Kobe (#33) üzenetére


maszat
senior tag

A nagy büdös fenének kell egy ilyen low-heat kártyának 10 eFt-os Zalman hűtés

Erre a célra sztem egy Vantec Icebreq 4 kell: Bővebben: link, mert jó, de olcsó, 3125 Ft a mustárban
Gonolkozom rajta, hogy egy ilyet rakok fel a Gigabyte-omra, csak nem tudom, hogy zavarná-e az AGP-portot a lelógó hűtő (a linkben látható)


A ramok jelölésének a vége ugye TC40 én nem TC45?

[Szerkesztve]

(#35) Kobe


Kobe
veterán

hmm egy ilyenre benevezek sztem, akkor talán sikerül a pro bol xt t varázsolni

(#36) Clay válasza Kobe (#35) üzenetére


Clay
senior tag

Ne is reménykedj ! Az advantage kártyákon gyenge RAM-ok vannak alapból 440MHz-n járnak csodálkoznék , ha fel lehetne húzni 600MHz-ig .

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#37) Kobe válasza Clay (#36) üzenetére


Kobe
veterán

atlantis verziot ha jól hallottam jobban lehet huzni

(#38) Overlocker


Overlocker
veterán

Mit találtam a minap keresés közben mert most igen baráti már az ára.
Bővebben: link
892Mhz memory clock???
Miben különbözik az advantage az atlantistól?Melyik húzhatóbb?
Milyen ramok vannak az advantage-en?

[Szerkesztve]

(#39) Kobe


Kobe
veterán

bebaszna ha ennyi lenne a memory clock

(#40) Waterman


Waterman
aktív tag

Nemsokára összedobok egy olcsó hűtést,majd kiderül,hogy mennyire jó.Ma a bejáratott számtech boltban kértem és kaptam egy régi pci-s modemkártyát,ennek a fémrészére fogatok föl egy műanyaglapot amibe beleapplikálok egy Silent Blade ventit és berakom az AGP port alá egy PCI kártyahelyre.Adok neki delejt és szerintem jobban fog hűteni mint a gyári apró kis venti,tartósságáról,olcsóságáról nem is beszélve.Az ötlet nem az enyém valahol a neten olvastam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.