Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bbking


bbking
tag

Hali!
Most akarok ien karit venni és szal érdekelne, hogy most ez többet tud, vagy mennyivel tud többet, mint a sima sapphire 9600XT??? Meg a véleményetek is érdekelne, hogy a nagy 9600-as, XT-s dömpingben ti hova helyeznétek ezt a karit egy 10es skálán és miért... Lécci ne legyetek fáradtak írni... Köszi mindenkinek...

(#2) csudri válasza bbking (#1) üzenetére


csudri
őstag

Annyiban különbözik a sima XT-től, hogy nem 600-on hanem 650-en jár a memo. Az meg hogy 10-es skálán milyen a kártya elég relatív, attól függ, hogy milyen gépben lesz használva.

(#3) Heng® válasza bbking (#1) üzenetére


Heng®
tag

Mag 535ön megy memó 650en. A hűtés rajat angyon hangos és gagyi. A 2. legerősebb 9600XT. Zalmannal es memóriahűtővel jó választás.

(#4) Trak válasza Heng® (#3) üzenetére


Trak
addikt

Melyik a legerősebb?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#5) Heng® válasza Trak (#4) üzenetére


Heng®
tag

GeXcube 9600XT EXTRME ennek 2.5ns -os hűtőtt bga ramjai vannak és 500/700 az alapórajele de szinte mindegyik megy 600/750en.

(#6) BoGab


BoGab
csendes tag

Pár napja vettem egy ilyet. Nagyon kiály :DD
FB=325-ön mennek a ramok (2.86ns samsung) és overdrive-al 526-on megy a GPU. Hűtés eddig nem zajos :))

Zárójeles megjegyzés: Sapphire oldala szerint 128MB-os 9600XT-ből már nem csinálnak 500/300-ast.

[Szerkesztve]

(#7) Tul válasza Heng® (#3) üzenetére


Tul
aktív tag

A mag itt is 500mhz-en megy. Szerintem vagány kártya, bár Zalman fölösleges rá. Én vettem, de gyári bóvli hűtővel 580-ig ment, zm-al meg 590-ig, szal nem kő azé a + 10 mhz-ért...

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#8) bbking


bbking
tag

Szal így azt veszem ki a szavatokból, hogy kira ez a kari, de igazából akkor lenne ien fullpro, ha lenne rajta egy megahyperjó hűtő, pl Zalman... Nem nagyon szeretném én ezt húzni, szal nem hinném, hogy kéne durva hűtés, de ha egyszer mégis, akkor lehet hozzá külön venni??? Nekem nem arra van szükségem, hogy a piac legjobb középkategóriás kariát megvegyem, csak olyat vegyek, amit aztán el lehet még adni, mert a jobbak közt van.... Szal ez így nem hülyeség amit írtam, vagy??
Még az 1. reagálónak:Asus A7N8X-E Deluxe, Barton 2500@2200MHz, 2x256 twinmos PC3200 (400MHz) a konfigom...

(#9) Tul


Tul
aktív tag

Ja, meg a zm nem passzol hozzá tökéletesen:( Szélesebb a kártya, mint a hűtő, ezért azok a kis összekötő fémlapok nagyon feszülnek, az OP meg eláll, kitartja a kártya, egészen ferde.

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#10) Allien


Allien
veterán

Én pár napja vettem egy ilyet. A gépem, Ecs k7s5a PRO (cheepo tuning bios), amd duron 1600@1740 (145-s fsb), 512 samsung 400-s ram. Persze, nem 400-n kavar, mivel az alaplap max. 150 fsb-t hajlandó menni, de ezért CL 2-ben megy, szinkronban, tehát 145 (290)-s sebességel, 400 wattos Aopen (no pfc) táp, SB Live! 5.1 hangkártya. Magyarul, minimum költségvetésű gép. EDDIG volt egy gforce mx 2 400-s, 64 mega sd ramos, tv out-s, aktív hűtésü (ventis) vga kártyám. A topic címében lévőre cseréltem. Egy gyors teszt, ami ugye nem az igazi, de a lényeg, 3dmark2001 SE 1600-ról 9500 fölé ugrott. Bár speciel, a markok nem igazán jók már semmire, de azért mutatja, hogy direktx 7-ben is jelentős előre lépés, és ugye hülyeség lenne nagyobb verzióval tesztelni, mivel az mx-s kártya nem tud, csak 7-st. Igazi eredmények:
Bővebben: link
a (#111) Allien hozzászólásomban. Ami érdekes, az a ''gagyi'' hűtés. A ventillátor mérete, és a lapátok alakja szinte u.a. mind a két kártyánál. Tervbe van véve a Zalman-ra csere, remélem, a jövő héten már az is ráugrik, bár, ezen még erősen gondolkodok, hogy mi is menjen rá, de valamire kell cserélni, mert a gforce-n halkabban üzemelt a venti, mivel alig melegedet, most meg néha, ha felmelegszik játékok közben a 9600-s, elég nagy zajt csap, bár igaz, a ház hűtése jelenleg nem megoldott. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#11) Allien


Allien
veterán

Hűtés variációk Zalman-on kívül:
Bővebben: link 6200 HUF brutto
Bővebben: link 2100 huf
Bővebben: link nem találtam még

Bővebben: link viszont ez a verzió nem jó 9600 XT-hez
Igazából ezek MIND aktív hűtésüek, tehát ventivel vannak. :(

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#12) Gorneck válasza bbking (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Nézz körbe itt is:
Bővebben: link

Gorneck#1239

(#13) Peti29


Peti29
csendes tag

Ühümm. Úgy nagyvonalakban írja meg már valaki légyszi, hogy mi
az alapvető különbség a sima r9600, a pro és az xt közt... :F

Köszi :))

(#14) Gorneck válasza Peti29 (#13) üzenetére


Gorneck
titán

#12 link!

Gorneck#1239

(#15) c.zsolti válasza Peti29 (#13) üzenetére


c.zsolti
őstag

9600 325/400
9600pro 400/600
9600xt 500/600

az adatok csak tájékoztató jellegűek :) mert ettől vannak eltérések

...

(#16) Peti29


Peti29
csendes tag

Thx! :)
Ez minden? Feature-ök, huzalvastagság, stb. megegyezik?

(#17) c.zsolti válasza Peti29 (#16) üzenetére


c.zsolti
őstag

igen

...

(#18) Allien válasza Tul (#9) üzenetére


Allien
veterán

Nem tudsz erről a dologról képet készíteni, és felrakni ide? Külömben, azért rendessen illeszkedik, és hűti a Zalman? :F
Félek, ha megveszem, és mégse jó, akko bukok rajta, azt meg nem szeressem. :))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#19) Szólista


Szólista
senior tag

Hali!

Mit jelent a L-RET és az F-RET kifejezés? Melyik a jobb?

Nem vagyok normális. Na és?!

(#20) Allien válasza Szólista (#19) üzenetére


Allien
veterán

Az L-ret, minimális fícsörökkel dobozolt verzió, tehát, csak kábelek, és egy db cd, amin a driverek vannak. Gondolom, a másik verzióban benne vannak a játékok, meg egy lejátszó progi. A Sapphire oldalán látható gamek, gondolom, tehát, ha nem nagy az árkülömbség, akkor talán megéri megvenni azt, amelyikben vannak játékok, csak nem bizti, tudsz választani. Ahol én vettem az L verzió volt csak, de ez engemet éppen nem zavar, habár, egy HL2 kupont szívessen bírtokba vettem volna, azért. :))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#21) Szólista válasza Allien (#20) üzenetére


Szólista
senior tag

Hali!

Köszi!

Nem vagyok normális. Na és?!

(#22) Tul válasza Allien (#18) üzenetére


Tul
aktív tag

Ha valaki elárulja hogyan rakhatok ide olyan képet, amit én csináltam, akkor szívesen megteszem! Annyira különben nem vészes, ettől még rendesen hűt, csak a venti ferde picit. Na de felrakni arra a kis gpu-ra... pfúúú Lesz vele gondod, annyi biztos!

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#23) Gorneck válasza Tul (#22) üzenetére


Gorneck
titán

töltsd fel webtárra és link!

Gorneck#1239

(#24) Tul válasza Gorneck (#23) üzenetére


Tul
aktív tag

Na ezt fejtsd ki bővebben légyszi:)) A net nem a szakterületem:B

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#25) jamez válasza bbking (#1) üzenetére


jamez
senior tag

Ha hosszabb távra tervezel, ( 1-1,5 év :) ) én inkább egy 9800pro-t javasolnék. Talán 10e-rel kerül többe nettó.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#26) Guszti


Guszti
aktív tag

OFF
sry! milyen progival nezem meg a VGA homersekletet?
ON

(#27) Allien válasza jamez (#25) üzenetére


Allien
veterán

Te szerinted, akkor egy 9600 XT kb. 2-3 hónapig, vagy addig sem fog normálisan üzemelni??? Nagyon kíváncsi lennék, hogy hol veszel tényleg mondjuk 52-54 E HUF-ért 9800 PRO-t! Asszem, az a készlet kb. 1-2 percig tartana!!! Tehát, módosítsad azt az árat, mert az minimum 70E + köfa-ért láttam, kiskerben!
:C
Csak azért, mert egy 9600 XT 40-50 között mozog, gyártó, és fícsörtől függően. :))

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#28) Allien válasza Guszti (#26) üzenetére


Allien
veterán

Én speciel, az omega driverét raktam fel, nem emléxem, hogy a Catalist is tudja, de a control panelen lévő egyik fülön van egy ''hőmérő''. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#29) Calogero válasza Allien (#27) üzenetére


Calogero
addikt

Az a 70E+afa az nagyon draga. Itt nalunk 55-60+afa korul mozognak a 9800Pro-k (pedig ez videk es nem, a fovaros)
9600XT meg 30-42+afa korul van gyartotol fuggoen

(#30) Angie™ válasza Allien (#27) üzenetére


Angie™
addikt

Ha kell hozok Sapphire dobozos 9800pro kártyát nettó 58300 ft ért:U

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#31) Allien válasza Calogero (#29) üzenetére


Allien
veterán

Attól még Nekem nagy az árkülömbség, és nem tudom azt megfizettni, még ha tudom, hogy az sokkal jobb! :)) Főleg, hogy már megvettem a 9600 XT FB-t br 42be fájt. :D

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#32) jamez válasza Allien (#27) üzenetére


jamez
senior tag

53-55+fa körül láttam kiskerben listában Sapphire-t. 9600Xt pedig 40 alatt +fa

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#33) bbking


bbking
tag

najó, én csak még így halkan azt mondanám a látottakhoz, hogy én 26-ért veszek, konkrétan pénteken a sapp. 9600XT firebladet, szal, az még távolabb van a 9800 Pro árától... Jah, és 2 év garival meg számlával... Amúgy kösz mindenkinek aki hozzászólt...

(#34) Angie™ válasza bbking (#33) üzenetére


Angie™
addikt

Naaaaaaaa:D

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#35) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

SZiasztok! HengR akkor amit te mondtál az a legjobb 9600 as ? és olyat lehet valahol kapni?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#36) Reac^ válasza bbking (#33) üzenetére


Reac^
őstag

Énisénisénis. Honnan szerzed? :))

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#37) bbking válasza Reac^ (#36) üzenetére


bbking
tag

egy sráctól veszem, de csak ez az 1 van neki, és pénzszűkébe van azért ennyi az ára...

(#38) PcSuxxx válasza bbking (#33) üzenetére


PcSuxxx
csendes tag

Annyiért engem is érdekelne, nagydünnyögve megválnék a Ti200-as GeF3 tól.
Tehát honnan is lehet ennyi ziziért megszerezni???

Hej!!! What's the Rock Chicken Mother?!!

(#39) PcSuxxx


PcSuxxx
csendes tag

Vazze....jó sokára került be a kérdésem! szal akkor csak 1 van! Kár.... akkor még marad a GeF3

Hej!!! What's the Rock Chicken Mother?!!

(#40) Allien válasza bbking (#37) üzenetére


Allien
veterán

No, erre mondják, hogy még a hüledezőnek is megéri! Az ingyéééé van, úgy könnyű!!! ¤: :(

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#41) Calogero válasza bbking (#33) üzenetére


Calogero
addikt

Igazan jo boltot csinaltal :)
En anno Gexcube 9600XT Extreme kareszomat egy doglott Abit Ti4200+5000FT-ert vettem.

(#42) Allien válasza bbking (#37) üzenetére


Allien
veterán

Most már tényleg leírhatnád a saját véleményedet a kártyáról? Függetlenül, az ár/teljesítménytől, mert az überbrutál, jelenleg is.:))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#43) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Most tudok én nyilatkozni...

3dm03: 3817.

B2,5+512megaram.

I am having fun staying poor.

(#44) Angie™ válasza Drizzt (#43) üzenetére


Angie™
addikt

korrekt, milyen órajeleken??:

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#45) Drizzt válasza Angie™ (#44) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Bátyám gépében van, csak a dobozáról tudok idézni emiatt, izé, a doboz messze van...

Megnézem 3dm03-mal az órajeleket...
Mivel 976\976-ot írt, mégis csak a dobozt kapom elő...

532\325(650)

I am having fun staying poor.

(#46) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Nekem is ez a karesz van a gépemben, megfejelve egy Zalman+OP1-el. Nekem a GPU mégis csak 500-on megy (AIDA,Everest), pedig a dobozon 532 van írva....Ennek nem alapból kellene mennie? _Vagy csak akkor ha az Overdrive funkciót bekapcsolom ? Az lenne még a kérdésem, hoyg ha 14E forintos ráfizetéssel tudnék venni egy 9800Pro-t, akkor az megéri vajon vagy várjak egy 6600GT-re, ami vagy lesz vagy nem lesz AGP-ben.......:F

(#47) funky


funky
tag

Sapphire Radeon 9600 XT Ultimate Edition ezen nincs hutőventi brutto 36000
akkor masik szintén 9600 XT 128MB 36000 ugyanez 256MB 42000 megeri a +6?

lényeg hosszutávra kell egy kari nem akarom huzni
abit nf7-s v2,0 2*512MB samsung RAM 2500+ barton gépben lenne

[Szerkesztve]

(#48) funky


funky
tag

gondokodom meg egy Sapphire Radeon 9550-en is ez olcsobb szinte fele ~20000

(#49) funky


funky
tag

Mindenki alszik vagy elmentetek lángosért?

(#50) Angie™ válasza funky (#47) üzenetére


Angie™
addikt

hát szerintem a bruttó 36K nagyon megéri egy UE 9600Xt-ért.. biztos annyi, nem elírás??

jah és 9600XT-ből, 128 mb-osat kell venni, bőven elég neki, és gyorsabb mint a 256 mb-os.. :U ;)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.