Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) @AndreW@


@AndreW@
csendes tag

Sziasztok!

Tudom, már igen sokat tárgyalt kártya az enyém, én mégis most olvastam overclocking képességeiről. Köztudomású ugye, hogy remek tartalékok rejlenek a kártyában, és így az alap 400/480 (core/memory freki) helyett húzható a kártya akár 550/1000-ig is.

Nosza, gondoltam, próbáljuk ki, letöltöttem az ATItool0.26-ost, és neki is álltam leméretni a progival a Max Core, és Max Mem értékeket... Ekkor ért a meglepetés, mert a legsikerültebb menet esetén is csak 460/580-as értékek születtek, amik mellett ráadásul egy 10 perc játék után szét is esett a kép... Bár amatőrnek számítok a témában, gondolom ún. Visual Artifact-ok jelentek meg a képernyőn, vagyis sakktábla szerűen kis fekete négyzetek. A lényeg, hogy a kártya nem bírta a tuningot, vissza is vettem.

Miért lehet az, hogy az én kártyám ennyivel gyengébb/más, mint amikről a tesztek szólnak?

Annyit még, hogy a hőmérséklet egyszer sem ment 70 fok fölé, tehát a hűtéssel nem volt gond, annál is inkább, hogy az általánostól eltérően az én (ügye defaul passzív hűtésű, ugyanezen típusú Saphire kártyáktól eltérően) videókártyám rendelkezik aktív hűtéssel is, a passzív hűtést szolgáló bordák közé ékelt kisebb fajta ventillátor formájában. Hátha ez mond valamit...

Köszi! :)

(#2) tope válasza @AndreW@ (#1) üzenetére


tope
addikt

Kérdezd meg inkább itt
De itt a kártya topicja is
Húzás mértéke pedig főként szerencse kérdése

(#3) @AndreW@ válasza tope (#2) üzenetére


@AndreW@
csendes tag

Köszi, megnézem őket...

Az ok, hogy szerencse kérdése, de egy alapvetően alacsony értéken miért száll el a kártya?

(#4) Racecam válasza @AndreW@ (#3) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ok, én meg zárom ezt a topicot.

Com'è diverso il mondo visto da qui

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.