Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) gbart123


gbart123
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek elindulni egy N10 Deluxe quad core-s gép vásárlásában.
Honnan, kitől, mennyiért, postával vagy futárral érdemes ill. ez a pénz küldésével kapcsolatban, melyik valuta, milyen számláról, mire kell ügyelni.
Tudom, google a barátom, de sokan vagytok akik már járatosak vagytok ebben a témában, egyszerűbb lenne az életem.
Igazából egy Concorde 9,7" IPS Plus tabom van és lehetőségem nyílott rá lecseréni. Igazából teljesen meg vagyok elégedve vele, csak ez a fekete szín és képernyő felbontása bánt engemet, bár ez szubjektív.

Válaszokat és segítségeteket előre is köszönve
Gábor

(#102) LámaZ válasza gbart123 (#101) üzenetére


LámaZ
addikt

Ott van a 93-asban, vedd meg azt.

Legyen minden jó!

(#103) gbart123 válasza LámaZ (#102) üzenetére


gbart123
csendes tag

Igen, tárgyalás alatt van a dolog, de mivel honpolgár vagyok, minnél olcsóbban szeretnék hozzá jutni természetesen.

(#104) yetir


yetir
tag

Sziasztok! Normális tokot találtatok már a géphez? Ha igen, tehetnétek be pár linket, milyet érdemes venni. Köszi!

(#105) LámaZ válasza yetir (#104) üzenetére


LámaZ
addikt

Itt vannak tokok, de még nem rendeltem én sem. Én a szilikont preferálnám.

Kell figyelni a készülék méreteire: 266,6 x 166,6 x 9,9 mm

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#106) LámaZ


LámaZ
addikt

Csatlakoztattam a tabletet az USB-kábellel a PC-hez, majd elindítottam az MTK Droid Tools programot.
Hibaüzenet: --- Ismeretlen ROM struktúra, a biztonsági mentés NEM lehetséges!

Legyen minden jó!

(#107) LámaZ


LámaZ
addikt

Csoda történt:

...bár a PPP widget szerint Nincs 3G modem, de ez már engem nem érdekel. A fő, hogy működik a mobilinternet. Egyébként a mobilszolgáltatóknál csináltam egy automatikus keresést, megtörtént a regisztrálás, majd megadtam az APN nevét, ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#108) yetir válasza LámaZ (#105) üzenetére


yetir
tag

Köszönöm szépen! Közben egyébként berendeltem ezt.

Abban tudtok segíteni, hogy miért kapcsol ki állandóan a Wi-Fi, ha a képernyő elalszik? A Wi-Fi Speciális beállításainál az van beállítva a Tartsa bekapcsolva a Wi-Fit alvás közbennél, hogy Mindig.

De állandóan kilövi és ez idegesít. Megoldás van rá? Köszönöm.

(#109) LámaZ válasza yetir (#108) üzenetére


LámaZ
addikt

A wifit alvás közben én nem tartom bekapcsolva, nem látom értelmét.
Megoldás van a kérdésedre, ha jól emlékszem a build.prop-ban kell valamit átírni (már ha engedi, mert nálam a nagyobbik tablet build.propját nem tudom szerkeszteni, pedig állítólag rootolt). A slatedroidos fórumokon ez sokáig téma volt. Ott kellene rákeresni.

Legyen minden jó!

(#110) LámaZ


LámaZ
addikt

Az Ampe A10 legújabb förmvere itt van, igaz kínaiul, de gondolom minimum az angol nyelv választható.

Legyen minden jó!

(#111) LámaZ válasza LámaZ (#110) üzenetére


LámaZ
addikt

Letöltési sebesség kb. 28 kB/mp, tehát kb. 1 óra alatt jön le a 171 MB. :((

Legyen minden jó!

(#112) sublett


sublett
tag

úgy néz ki nekem is sikerült felvarázsolnom a wifi hálózatra a Sanei N10 quadot.
Nem ment úgy sem, hogy DHCP reservationnal kiadtam az általa használandó IP-t, végül a statikus IP lett a megoldás.
A beállításokra itt leltem rá: http://mhotspot.com/blog/fix-obtaining-ip-address-android-wifi-problem/
Erre egy hozzá értő ismerősöm azt mondta, hogy a DNS szerver beállítását nem igazán érti, hogy a 8.8.4.4 egyáltalán miért működik, hisz az nem egy valós cím. Egyébként alapértelmezettként is ilyesmi (pontosabban 8.8.8.8) volt a tabletben, lehetséges hogy ez valami androidos specifikum?

A net probléma megoldása után tegnap elkezdtem appokat is telepítgetni rá. Mivel nem volt kéznél SD kártya ezért a gyári mikro-normál USB átalakítóval egy pen driveot használtam. Nem egyszerűen de megtaláltam a file managerben (beállításokban engedélyezni kell, hogy egészen a root-ig fel tudjunk lépegetni, ott mtn/udisk (ha jól emlékszem))

Ezt teszteltem, simán futott rajta, a játék tele van videó betétekkel, nem okozott neki gondot.

A beépített böngészővel viszont nem vagyok elégedett, néha beakad, valamikor ki is kapcsol.

A gyári launcher helyett is néznék valamit, van jó tippetek kimondotta tablet launcherre, vagy a gyáriak vannak mindig a legjobban optimalizálva a vashoz?

(#113) LámaZ válasza sublett (#112) üzenetére


LámaZ
addikt

A legjobb böngésző a Dolphin, fájlkezelő az Astro File Manager.

A wifinek meg mindenféle bűvészkedés nélkül mennie kell, ha a router jól be van állítva.

A 8.8.. nem a tied, az DNS, doménnév-szerver.

Legyen minden jó!

(#114) sublett válasza LámaZ (#113) üzenetére


sublett
tag

az azért fura, hogy a chrome nem kompatibilis rá...

(#115) LámaZ válasza sublett (#114) üzenetére


LámaZ
addikt

A Chrome kompatibilis, de - bár a PC-men a kedvencem - nekem tableten nem jött be.

Legyen minden jó!

(#116) sublett válasza LámaZ (#115) üzenetére


sublett
tag

Hali!

Sanie N10 quad core-ra azt írja ki, hogy nem az és nem is engedi leszedni, sem a playből, sem a chrome hivatalos oldaláról.

Mindegy, mert a dolphin tényleg jónak tűnik.

Egy érdekes kérdés: ha van egy asus boom Q hangfalam, ami usb-n kapja az áramot is és a jelet is, szerinted működésre lehet bírni a tablettel? Egyelőre csak annyit látok, hogy áramot kap, mert a hangfal ledje világít, de hang nem jön át rajta.

(#117) LámaZ válasza sublett (#116) üzenetére


LámaZ
addikt

Az ország stb. infókat be kell állítani helyesen, hogy a Bolt jól működjön, emelett a tabletnek kompatibilis eszközt kellene "hazudnia", de lehet, hogy a firmware fejkesztője ezt nem csinálta meg. A Chrome-mal én sokat idegeskedtem, ezért nem ajánlom.

Hangfal sztem csak akor megy, ha a tablet folyamatosan töltés alatt van, plusz biztos kell vmi app a meghajtásához.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#118) synar válasza LámaZ (#113) üzenetére


synar
őstag

Nálam az egymagos változaton CM10-en, a Boat Browser bizonyult a leggyorsabbnak.

[ Szerkesztve ]

(#119) sublett válasza LámaZ (#117) üzenetére


sublett
tag

Ha már a hely beállításnál tartunk az idő beállítása elég egyszerű dolognak kellene lenni, de itt ha azt kapcsolja be az ember, hogy a hálózatról frissítsen akkor offline állapotban ott folytatja ahol órákkal ezelőtt abbahagyta, de ha kézi beállítást használom akkor is butaságot mutat másnap...

synar: köszi a browser tippet, tesztelem

(#120) LámaZ


LámaZ
addikt

Na, megint jöttem „nyafogni”.

A hálózati töltőm ma pattant egy nagyot, de olyant, hogy a lakás teljes villamos hálózatát kiütötte, lekapcsolt a biztonsági relé.
Először a monitorra gyanakodtam, mert mintha afelől hallottam volna a durranást, de az égett szag aztán nyomra vezetett. Hálʼistennek, más baj nem történt, a tabletnek sem lett baja, de a 7”-os tabletekkel kapcsolatban is hallottam ilyen esetekről (a kínai vas csodája), ezért úgy határoztam, hogy a jövőben csak USB-portról töltöm a tabletet.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#121) hungobungo válasza LámaZ (#120) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Üdv,

sajnos a kínai tabletekhez általában nem gyári töltőt adnak, hanem a legolcsóbb utángyártott 1$-os szart. Mindenképpen érdemes itthoni cucchoz kapott USB kimenetű töltőre váltani (az adatkábellel összekötve tölthető a legtöbb tablet). Egy gond lehet, hogy a rosszul árnyékolt/ingadozó áramleadású töltőknél szellemérintést generálhat a gépeddel nem "kompatibilis", amúgy mással gond nélkül üzemelő töltő, vagyis megnyomod valahol és máshol is nyomást érzékel. Nem kell megijedni, másik töltőt kell keresni.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#122) LámaZ válasza hungobungo (#121) üzenetére


LámaZ
addikt

Ilyen (volt) a töltőm:

Ezt a szellemérintést nem értem.
Vagyis, ha töltés közben tapizom a kijelzőt, akkor nem lesz pontos? Mert gondolom, ha nincs rajta a töltőn, akkor no problem.

Legyen minden jó!

(#123) hungobungo válasza LámaZ (#122) üzenetére


hungobungo
aktív tag

igen, ez egy EU-s utángyártott töltő. Kínában mást használnak. Ha kipróbáltad és nincs gond, akkor ne aggódj!

Ha mondjuk előcsalsz egy billentyűzetet, és elkezded nyomogatni töltés közben, ott hamar észrevehető lenne a hibajelenség: ha rányomsz a "K" betűre, és mellette megnyomódik még 6, vagy ha rajzolóprogramot indítasz, és rányomod az ujjad egy pontra de máshol is megjelennek pontok, stb.
A lényeg hogy az érintőpanel fals érintéseket generál, ha a töltőd vacak/nem kompatibilis.

Nyilván ha töltés közben nem megy a gép, akkor semmi gondod nem lesz.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#124) LámaZ válasza hungobungo (#123) üzenetére


LámaZ
addikt

Dehogy EU-s. Ezt kaptam Kínából.
Ilyen lett a belseje:

Az alsó képet persze meg kell fordítani (bal-jobb irányban, a függőleges tengely körül), hogy a hibás rész a felső megfelelő része alatt legyen.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#125) LámaZ válasza LámaZ (#124) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, várjunk csak!
Lehet, hogy ezt a töltőt nem is Kínából kaptam, hanem a PocketBook e-könyvolvasóm töltője? (de bevetettem a tablet töltésére?)
Ennek utána kell néznem.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#126) hungobungo válasza LámaZ (#124) üzenetére


hungobungo
aktív tag

EU-s rendszerű, szabványú töltő.

A kínai ilyen:

A kínai gyár ha nem exportra gyártja a tabletet, kínai töltőt a gép mellé.

Ha exportra gyárt, általában nem ad hozzá semmilyet, rábízzák a nagykerre, hiszen az EU-s más mint a UK vagy a US....

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#127) LámaZ


LámaZ
addikt

Akkor mondom a további kifogásaimat ezzel az Ampe A10 tablettel:

Ha bedugom a fülhallgatót, automatikusan elindítja a Zene (Music) nevű appot, és elkezd lejátszani kínai könnyűzenét. Ezt csak úgy tudtam megszüntetni, hogy letiltottam a Zene appot. Törölni nem tudtam, mert nem engedi.
Ha most a fülhallgatót bedugom, okés, de a Skype beszélgetéseknél a fülhallgató bedugása elnémítja a mikrofont.
Reménytelenek ezek a kínaiak. :((

Legyen minden jó!

(#128) sublett


sublett
tag

Gtalk alkalmazást tudtatok rárakni? Én úgy látom, hogy ez külön nincs is fent a play-en.
Ja és valaki tesztelte már a gyári beépített kínai marketet? Nekem valamikor magától előhozza ha csak simán böngészek, biztos van valami beépített keresés könnyítő funkciója, de ezzel inkább csak zavart okoz. Lehet csak a gyári böngészőben csinálta ezt, a dolphin alatt (amit egyre jobban szeretek) nem jött még elő.

Szóval gtalk megy valakinek rajta app-ként?

(#129) yetir


yetir
tag

Gtalk kérdés engem is érdekelne. :)

(#130) sublett válasza yetir (#129) üzenetére


sublett
tag

neten rákerestem a gtalk.apk-ra leszedtem, de nem telepíti.
Teszteltem a beejive-ot, a google letiltja a bejelentkezést, de ezt fel lehet oldani, viszont az értesítés egyáltalán nem működött benne. Ezután leteszteltem a IM+ pro-t ebben a poup működik, így ezt hagyom fent.

DE a fenti két app tesztelése közben rájöttem, hogy a készülék egyáltalán nem kezeli az értesítéseket, hiába van beállítva az appban is, a rendszerben is egyszerűn nem rezeg, nem ad ki hangot. Erre valaki talált már megoldást?

(#131) LámaZ válasza gbart123 (#101) üzenetére


LámaZ
addikt

ÖRÖMMEL KÖZLÖM, HOGY NYITOTTAM EGY ÚJ TOPIKOT:
KÜLFÖLDI RENDELÉSEK: NYOMKÖVETÉS STB. címmel.

A megrendelések nyomkövetésével, webáruházakkal kapcsolatos információkat, kérlek, ezentúl ott közöljétek, kérdéseiteket ott tegyétek fel!

Kérem a moderátort, hogy az első hozzászólásba tegye bele a topik fenti linkjét.

Legyen minden jó!

(#132) sublett válasza sublett (#130) üzenetére


sublett
tag

és még egy kérdés: gmail app, de a beépített levelező sem hozza fel automatikusan az email címeket.
Mivel nem telefonról van szó, ezért kontaktok nincsenek benne, valakinek van megoldása arra hogy lehet az gmail kontaktokat szinkronizálni a tablettel?

(#133) Mainbasement


Mainbasement
csendes tag

Sziasztok! Google playen olyan hiba üzenetet kapok hogy: az eszköz nem kompatibilis ezzel a verzióval, de van olyan alkalmazás amit nemis lát meg a play áruházban tudtok segíteni hogy oldjam meg? köszi

(#134) LámaZ válasza Mainbasement (#133) üzenetére


LámaZ
addikt

Csinálj Google fiókot, állítsd be a lakhelyed infóit, indítsd újra, és ha továbbra is probléma van, valszeg a förmver nem jó (nem mimikál kompatibilis eszközt), vagy olyan appot telepítettél nemrég, ami zavart okozott az erőben.

Legyen minden jó!

(#135) Mainbasement válasza LámaZ (#134) üzenetére


Mainbasement
csendes tag

Köszi a segitséget, vadi új fiókot csináltam időzónát belőttem, a hiba fenáll! Amit korában betettél kínai linket frissítésről az nem akarja leszedni gyors nettel sem! Tudnál adni linket a 4 magoshoz? Kivagyok hogy nem lát semmit! :((( köszi

(#136) LámaZ válasza Mainbasement (#135) üzenetére


LámaZ
addikt

Hogy a francba van az, hogy nekem a gps-től a 3g-n át a Boltig minden szuper?

Legyen minden jó!

(#137) LámaZ válasza Mainbasement (#135) üzenetére


LámaZ
addikt

A slatedroid-on nézz körül.

Legyen minden jó!

(#138) yetir


yetir
tag

Sziasztok! Van egy kis Wi-Fi problémám. Az otthoni routerünkre kábellal csatlakozik egy asztali pc, egy laptop, switchen egy másik asztali pc és egy mobiltelefon. Amikor a Sanei gépet fellőttem a netre, akkor viszont a kábelon csatlakozó számítógép (amin XP fut) kiírta, hogy IP ütközés van stb. és elment róla a net. Amikor a táblagép nincs neten, akkor a kábelos pc-n (újraindítás után) van.

Amikor ezt a tesztet csináltam, akkor csak a kábellal csatlakozó PC, egy laptop és táblagép volt a routeren, más eszköz nem. Mi lehet ennek az oka? Tudtok segíteni? A router egy TP-LINK WR542G típusú eszköz.

Nagy segítség lenne, ha tudnátok megoldást, mert ez így nem nagyon lesz jó...
Köszönöm!

(#139) yetir válasza yetir (#138) üzenetére


yetir
tag

Közben annyit változott a helyzet, hogy (egyébként switch helyett usb-t akartam írni) ha kihúzom a kábelt a pc-ből és usb-t dugok be neki, akkor úgy mindkét eszköz harmóniában van (pc és a tablet) és gyönyörűen csatlakozik a netre egymás mellett. Az oké, hogy így működik, de most nem akarok venni egy újabb usb-t, jó lenne ha valahogy működne kábellal a pc és a tablet nem zavarna be neki.

(#140) hungobungo válasza yetir (#139) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Nézd meg a mac címét a tabletnek, és foglalj le neki egy IP címet távol a tartomány kezdetétől. így tutira nem osztja ki a routered ugyanazt neki :)

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#141) yetir válasza hungobungo (#140) üzenetére


yetir
tag

A MAC cím megvan, azon pontosítanál, hogy hol kell lefoglalnom ilyet? Egyébként köszönöm a választ!

(#142) hungobungo válasza yetir (#141) üzenetére


hungobungo
aktív tag

IP & MAC binding, vagy csak binding, valami ilyesmi menüpontot keress.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#143) LámaZ válasza hungobungo (#142) üzenetére


LámaZ
addikt

Szerintem meg kell adni a rúternek egy szélesebb kiosztható címtartományt. A jelenlegi túl szűk, azért van ütközés.

LAN Setup:
Maximum Number of DHCP Users:
Ez nálam jelenleg 119, és nincs is gond.

Ja, és Starting IP Address: 192.168.0.10.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#144) LámaZ


LámaZ
addikt

Na, ez érdekes:
Mivel jó szokásomhoz híven bele akartam nézni a build.prop-ba, gondoltam elindítom a build.prop Editort,
és belenézek Ampe A10 tabomnál is. Hibaüzenetet kaptam, hogy nuncs ilyen fájl, és tényleg nincs. Van azonban default.prop nagyon lakonikus tartalommal:
#
# ADDITIONAL_DEFAULT_PROPERTIES
#
ro.secure=1
ro.allow.mock.location=0
ro.debuggable=1
persist.sys.usb.config=adb

Szakiktól kérdezem, érdemes-e kiegészíteni szabvány elemekkel? Talán a sebességen is lehetne így javítani...

Legyen minden jó!

(#145) hungobungo válasza LámaZ (#143) üzenetére


hungobungo
aktív tag

A TPlink routerek 100 címet osztanak ki alapból.
Ha kevesebbre lenne állítva, akkor se szabadna kiosztani kétszer ugyanazt...

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#146) LámaZ válasza hungobungo (#145) üzenetére


LámaZ
addikt

Akkor a DHCP nincs bekapcs?

Legyen minden jó!

(#147) hungobungo válasza LámaZ (#146) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Ne fárassz már: a DHCP az a szolgáltatás ami kiosztja az IP címeket, akkor szerinted?

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#148) LámaZ válasza hungobungo (#147) üzenetére


LámaZ
addikt

Igen, a DHCP-szerver osztja ki a helyi IP-ket. Te nem így tudod?
Ez alapban bekapcsolt, de ha valaki nagyon akarja, le is tudja tiltani.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#149) hungobungo válasza LámaZ (#148) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Az alapprobléma az volt, hogy ütközött két íp cím.
A kiosztásért a DHCP felel.
Persze ha valaki letiltja, és ugyanazt adja meg kétszer, vagy nem tiltja le a DHCP-t és kézzel állítja be ugyanazt a címet amit a router is kioszthat ne csodálkozzon hogy ütközés lesz belőle.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#150) sublett válasza yetir (#139) üzenetére


sublett
tag

yetir, nálam ugyanez a probléma volt egy megoldást találtam rá, azóta működik: statikus IP-t állíts be a tableten.
Én ez alapján csináltam: http://mhotspot.com/blog/fix-obtaining-ip-address-android-wifi-problem/
Rendszergazda azt mondta, hogy ő csodálkozik, hogy ilyen DNS címmel megy a dolog, de nekem a lényeg, hogy megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.