Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) synar


synar
őstag

Eddig nem találkoztam a fórumokban ezzel a tablettel, gondoltam megérdemel egy új topicot. Hosszas válogatás után, némi kompromisszumot kötve kiválasztottam a rohamosan bővülő kínálatból és meg is rendeltem magamnak egy Sanei N10 Deluxe tabletet, fehér-ezüst színben, $ 188,90-ért. Azért választottam a némileg drágább Deluxe verziót, mert ennek június óta fém hátlapja van és azt írják, hogy masszívabb az összeszerelése is.

Modell: SANEI N10 DELUXE
CPU: Cortex A8
CPU modell: ALLWINNER A10 1.5GHZ
Operációs rendszer: Android 4.0
RAM: 1 Gb
Belső memória: 16 Gb
Additionnal memória: 1x Micro SD 32GB-ig
Micro SD slot: Igen
Képernyő méret: 10,1"
Felbontás: 1280x800
Képernyő típusa: Kapacitív
Multitouch: Igen
3G: Igen, USB 3G Adapter
GSM funkció: Nincs
Bluetooth: Igen, Beépített
Wifi: Igen, a 802.11 b / g / n
GPS: Nincs
Webcam: Igen, 2,0 Mpixel
Kamera: Igen, 2,0 Mpixel
HDMI kimenet: Igen, mini HDMI
Fülhallgató kimenet: Igen, 3,5 mm-es
USB: Nincs
Mini USB: Nincs
Micro USB : Igen, 1x Micro USB
RJ45: Igen, az adapter nem tartozék
GSensor: Igen
Akkumulátor: 7000 mAh
eBook: Igen
Skype: Igen
Flash-10.x: Igen
GOOGLE PLAY: Igen, a hivatalos Google Play
Nyelvek: Angol, francia, német, spanyol, italiano, Portugues (a YouTube videókon látszik a magyar is a nyelvek közt)
Méret: 269x179x12mm
Súly: 628g

[ Szerkesztve ]

(#3) synar


synar
őstag

Már itt az utód:
Quad Core Android Tablet Sanei N10

[ Szerkesztve ]

(#4) alec28 válasza synar (#1) üzenetére


alec28
csendes tag

Szia!

Magam is ilyen táblagép vásárlásán gondolkodom. Szerintem nagyon jól összerakták ezt a gépet, és a paraméterei valamint a neten látott videók alapján már elég jól használhatónak tűnik.

Egy problémám van csak. Elkezdtem nézelődni a neten, hogy honnan lenne érdemes megrendelni a készüléket. Találtam pár kínai webáruházat, amelyek persze angol nyelvűek, ahol elég jó áron hozzá lehetne jutni ehhez a táblagéphez. Forintra átszámolva max 40.000-ből házhoz is hoznák. A probléma csak az, hogy mivel EU-n kívülről érkezik be az országba, ezért vámot is kb. 3-8% és ÁFA-át is kb. 20%-ot számolnak fel. Szerintem ugyanez igaz az USA-ból rendelt példányokra is, mivel azok is EU-n kívülről érkeznek.

Egyébként Te honnan rendelted a készüléket?
A fentebb leírtakat Te tudtad?

Amikor megérkezik, légyszi beszámolnál egy kicsit arról, hogy hogy ment a vásárlás, kellett-e többet fizetned, mint amire számítottál, valamint légyszi oszd meg Velünk a tapasztalataidat a készülékkel kapcsolatban.

Előre is nagyon köszi a válaszodat!

Üdv.

(#5) synar válasza alec28 (#4) üzenetére


synar
őstag

Ezért választottam ingyenes postázási lehetőséget, a kb. három hét szállítási idővel szemben vannak előnyei is. A nagyobb fizetős nemzetközi futár szolgálatok mindenképpen vámoltatnak, úgy olvastam.
Végül innen rendeltem meg. Már nagyon várom, még kb egy hét mire megérkezik, úgy számolom. Ha megérkezik, írok beszámolót a tapasztalataimról.
Lehet hogy a processzor nem a leggyorsabb, de nem is játékgépnek veszem. A DDR3-as RAM és az 1280*800-as IPS kijelző nagyon rendben van az adatok és a látottak alapján. Az új quad változatban is csak a csak a processzor a hardveres fejlesztés, ha jól láttam.

[ Szerkesztve ]

(#6) alec28 válasza synar (#5) üzenetére


alec28
csendes tag

Szia!

Köszi a gyors válaszodat. Azon az oldalon, amit megadtál azt írják, hogy visszatérítik a vámköltséget, ha olyan adódna. Az ÁFA-át nem tudom kifizetik-e. Úgy tudom azt is fizetni kell ilyenkor. Reméljük rendben megkapod a táblagépet, és a vámmal sem lesz gond. Előre is köszi a beszámolót. Feltétlenül elolvasom majd. Magam sem játékra veszem elsősorban, hanem e-book olvasásra, képnézegetésre (azon belül képregény nézegetésre is), netezésre, és talán filmnézésre, de arra ott a TV :)

Köszi még egyszer, hogy írtál.

Üdv.

(#7) synar válasza alec28 (#6) üzenetére


synar
őstag

Ezt írják:
"No customs duty commitment
Customs ask for VAT?
We will refund You!"
How it works :
You pay customs duty on delivery.
You send us official document(s) or receipt(s) by email.
You are refunded by PayPal.

VAT=ÁFA, nem? Szerintem visszafizetik azt is. No, majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#8) alec28 válasza synar (#7) üzenetére


alec28
csendes tag

Szia!

Megérkezett már a tábla gép, amit rendeltél?

Üdv. Elek

(#9) synar válasza alec28 (#8) üzenetére


synar
őstag

Még nem, de már BP-n van, a nyomkövető szerint, a napokban biztos megjön.

(#10) KriptonX válasza synar (#9) üzenetére


KriptonX
tag

én is ilyenen töröm a fejem...csak a quad verzión...még nem rendeltem meg szerintem megvárom a tapasztalataid és hogy kellett e vámot fizetned stb ... kíváncsian várjuk a fejleményeket :D

Asus G56JR /Genius SW-HT5.1 5000/...Mi9Se

(#11) synar


synar
őstag

Ma megérkezett a táblagép, további költségek nélkül, kereken 3 hét alatt szállították le.
Első látásra meg vagyok elégedve, szép elegáns az egész dizájn, a kijelzője gyönyörű, érintésre szépen reagál, nem akad.
Lehet, hogy a quadcore változtat megéri azt a plusz 50 dollárt, de nem vagyok csalódott így sem a sebességgel. Az összeszerelés ezzel a fém hátlappal nagyon masszívnak tűnik csavargatásra sem nyüsszög, vagy ropog. 85%-os aksitöltöttséggel érkezett. Magyar nyelv is beállítható a 4.0.3. ICS-en ami jelenleg fut rajta, még nem frissítettem a legújabb firmware-re.
Egyelőre ennyi, a tapasztaltaimat folyamatosan közzéteszem, de ha van kérdés, arra is szívesen válaszolok.

[ Szerkesztve ]

(#12) KriptonX válasza synar (#11) üzenetére


KriptonX
tag

grat , ahogy olvastam a tapasztalatokat mindenkinek aki a sima postát választja megérkezik extra költség nélkül ...fizu után rászánom magam én is egy quad verzióra ...remélem jól fog működni a masinád , várjuk a további tapasztalatokat :D ...egy kérdésem lenne a töltővel mi a helyzet európai szabványt támogat ???

[ Szerkesztve ]

Asus G56JR /Genius SW-HT5.1 5000/...Mi9Se

(#13) synar válasza KriptonX (#12) üzenetére


synar
őstag

Európai töltővel szállították. Beépített hangszóró elég gyenge.
Kicsit tényleg lehetne gyorsabb is, de a quad már biztosan akadásmentesebben teljesít. Ezt már a Sanei-vel írtam.

[ Szerkesztve ]

(#14) ddrram2


ddrram2
csendes tag

sziasztok, bátor emberek. Én is szeretnék rendelni egy Sanei n10 quad core -t, de nem tudok dűlőre jutni jutni, mert ugye látok olyat hogy GPU GC2000 meg MALI 400. Na most nem azért, mert amire én fogom használni (net, skype, video, meg próbálgatni az app-ket) nem lenne tök mindegy milyen a Gpu, de azért érdekel és nem sajnálom érte azt a pár - hogy mondjátok? - DODO-t.
A kérdésem synar, milyen az aksi, mennyit bír, a kamerák, mindkettő 2 megapixeles?
Én itt néztem ki ezt a cuccot, ez meg a második. Van olyan bajom, hogy több fajta termék leírás van és nem tudom hogy egy termékről van szó amit többféleképpen hirdetnek vagy korrekt a hirdetés és tényleg különböző termékek vannak.
Mennyire tudod megerősíteni, hogy azt kaptad amit leírtak, ha volt időd végig menni mindenen. Tényleg, ha egyszer rá érsz, írjál már le mindent a cuccról. de azért "mi" majd segítünk, kérdezünk. Lehet hogy már 2 nap múlva megrendelem + 3 hét aztán én mesélek.
várom az a Többiek hozzászólását. Üdv

[ Szerkesztve ]

(#15) synar válasza ddrram2 (#14) üzenetére


synar
őstag

Sziasztok!
Az első nap tapasztalatai:
Ami tetszik:
- Szép éles, színhelyes az IPS kijelző képe és a fényereje is több mint kielégítő.
- Az eddig kipróbált játékoknál (Angry Birds, Nfs, Asphalt), a 3d gyorsítás meglepően jól teljesít. A vezérléssel sincs probléma, pontosan és gyorsan reagál az érintésre és a döntögetésekre is.
- Videókat akadás mentesen játssza le és a kezelőfelület is gördülékenyen működik.
- Az aksi időt korrektnek ítélem, most kb. 4-5 óra nyüstölés, játék próbák, wifi, böngészés, letöltések, dlna után 54%-on áll.
- Huzamosabb használat alatt sem melegszik a készülék, pedig a fém hátlap miatt lehetne érezni.
- A kamera meglepően használható minőséget produkál megfelelő fényviszonyok mellett bár a színhűség hagy némi kívánnivalót. A elfogadható minőséget, elsősorban az előlapra szerelt kamera használhatóságára értem, mert szerintem tableten főleg ezt lehet kihasználni pl. skype. A kamera applikáció a következő lehetőségeket biztosítja: 2 MP állókép, 720p videó és egy érdekes megoldású panorámamód (gombnyomás után csak forgatni kell a készüléket és eközben folyamatosan illeszti össze a panorámaképet). Az exponáló gombra szinte azonnal reagál (többek közt ezért várom már nagyon az ICS frissítést az LG Optimus 3D telefonomra).

Ami nem tetszik:
- A böngészés kiábrándítóan lassú vele, főleg az oldalak betöltése. Wifi-ről próbáltam többféle böngészővel is, bár még dolgozom a problémán, de mindenesetre ez csalódás, mert főleg erre vettem. A wifi térerő full-on van és az 1080p-s dlna lejátszás közben sem lehet panasz az átviteli sebességére. Bizonyára a JB frissítés használna neki, bár azt olvastam, hogy erre nem lehet már számítani, mivel a quad verzió megjelenése után, annak fejlesztésére fókuszálnak.
- A hangszórója sajnos nagyon gyenge, halk és néha torz is, lehet ha nem hátrafelé nézne jobb lenne. (Nem tudom a quad verzióban javítottak-e a hangminőségen is, mert ott már két hangszóró is van a kamera mellett.) Próbáltam letenni asztallapra, hátha felerősíti a visszavert hangot, ahogy a mobilomnál is működik, de úgy meg befogja a nyílást és még jobban lehalkul. A legjobb hangerőt akkor lehet elérni, ha van egy kis távolság a hangszóró és az asztallap között, kicsit fel kell valamivel támasztani. Persze zenehallgatásra és filmnézésre így is alkalmatlan a hangminősége, de legalább a beszéd hallható. Kipróbáltam egy jobb minőségű fülessel, így már élvezhetőbb a hangerő és a minőség is. A saját fülesét még ki sem bontottam.
- Teljesen sötét képernyőnél érzékelhető némi bevilágítódás, körbe a kijelző pereménél, de használat közben ez már észre sem vehető.
- A mikrofon lehetne érzékenyebb is, ez főként videó és hangfelvételnél jelenthet problémát esetleg Skype-nál, de azt még nem próbáltam, a Google voice search viszont működik, tehát arra elég.
Egyelőre ennyi. Végül is az ár-érték arány megfelelő, de a böngésző lassúság miatt egy kicsit csalódott vagyok. Zenehallgatáshoz és filmnézéshez pedig nem árt egy jobb minőségű füles, vagy egy asztali hangszószett használata.
Következő lépésként gondolkodom még egy 4.0.4 -es firmware frissítésen, a tapasztalatokat majd megosztom.

[ Szerkesztve ]

(#16) synar válasza synar (#15) üzenetére


synar
őstag

A 4.0.4 -es firmware upgrade megoldotta a legfőbb problémámat. Sokkal simább a launcher működése és a böngészés is gyorsabbá vált. Így már szépen használható, arra amire vettem. :C

[ Szerkesztve ]

(#17) KriptonX válasza synar (#16) üzenetére


KriptonX
tag

na ez pozitív.... :D én is megrendeltem pénteken a quad verziót...hosszú lesz ez a 3 hét :D

Asus G56JR /Genius SW-HT5.1 5000/...Mi9Se

(#18) KriptonX válasza KriptonX (#17) üzenetére


KriptonX
tag

egyébként ez a nyomkövetés hogy működik kapsz valami kódot a postától vagy mi ??? :S

Asus G56JR /Genius SW-HT5.1 5000/...Mi9Se

(#19) synar válasza KriptonX (#18) üzenetére


synar
őstag

A Hongkongeek.com-on vettem, ott a megrendeléskor kaptam egy kódot, amit a Chinapost oldalán lehetett használni a nyomkövetésre, a BP-i átadásig követte, onnan még 3 munkanap volt mire meghozta a posta.

[ Szerkesztve ]

(#20) KriptonX válasza synar (#19) üzenetére


KriptonX
tag

értem...én is kaptam egy 9 számjegyből álló kódot de egyenlőre azt írja hogy nem létező kód...lehet még nem dobták fel a postán :D

Asus G56JR /Genius SW-HT5.1 5000/...Mi9Se

(#21) KriptonX válasza KriptonX (#20) üzenetére


KriptonX
tag

Egyébként a hangra lennék még kíváncsi az tényleg annyira gáz...ugye alapból a vékonyság miatt nem vártam csodát :)

Asus G56JR /Genius SW-HT5.1 5000/...Mi9Se

(#22) synar válasza KriptonX (#21) üzenetére


synar
őstag

Próbáld később a kódot, nálam is a 3 múlva adott információt először. Nálam így nézet ki a nyomkövetés:
Final Delivery,Oct 1, 2012 4:33:00 PM,HUNGARY
Unsuccessful Delivery,Oct 1, 2012 10:32:00 AM,HUNGARY
Arrival at inward office of exchange,Sep 25, 2012 11:09:00 PM,BUDAPEST
Departure from outward office of exchange,Sep 16, 2012 2:27:00 PM,BEIJING
Posting,Sep 12, 2012 10:31:00 AM,FUJIAN

A rendszerhangok közvetítésére alkalmas esetleg a stream adás is élvezhető, de ha már minőségibb hangokat akarsz, filmhez, vagy zenéhez, akkor rá kell dugni valamit. Bár a quad-nál már más egy kicsit a hangrendszer, de azt majd te megírod, hogy mennyire használható.

(#23) KriptonX válasza synar (#22) üzenetére


KriptonX
tag

köszi...mér kezdtem aggódni hogy valami gebasz van de ezek szerint normális...ezt meg örömmel hallom hogy azért alap szinten használható , kíváncsi vagyok módosítottak e a hangrendszeren is vagy csak a külső borítást cicomázták :D nem bánnám azért ha a képek alapján legalább 2 hangszórós stereo hangzást tudna ha nem is szépen legalább a hangerőre jótékony hatással lenne :D

Asus G56JR /Genius SW-HT5.1 5000/...Mi9Se

(#24) instantwater


instantwater
addikt

Ezekre lehet Ubuntut ráhekkelni?
Allwinner A10 procira van, de kérdés, hogy a Saneire is rá lehet e rakni?
A Quad Coreosra fel lehet tenni?

(#25) kiskatz


kiskatz
tag

Sziasztok!

Én ma rendeltem meg ezt a gépet:

http://www.dhgate.com/sanei-n10-10-1-quot-tablet-pc-quad-core-andriod/p-ff808081309784620130b64ba14f29ac.html

220$ lett az ára DHL szállítással.
Az eladó kettébontotta a gép árát és így lett egy 160 és 60 dolláros számlám
és utalásom. Remélem ha áfá-t kell fizetni akkor elég lesz a 60 dolláros számla Nekik.

(#26) instantwater válasza kiskatz (#25) üzenetére


instantwater
addikt

Hogy lett csak annyi?
Majd beszámolsz, ha megjött, hogy hogy működik, illetve a tudása, ilyesmi?

Mellesleg van Budapesten valaki, aki meg tudna mutatni egy ilyen quad coreost, hogy érezzem mit tud?

(#27) gbart123


gbart123
csendes tag

Sziasztok.

Szeretnék segítséget kérni tőletek Sanei tablettel kapcsolatban.
Átolvastam a fórumot és megnéztem a linkeket, de elbizonytalanodtam, mivel rengeteg találatott adott ki a Sanei N10 keresésre, mindkét belinkelt árúrendelő oldalon. Pedig azt hittem, hogy lesz pár darab, ami belső kiépítésben eltér és slussz. Nem is értem, mi ez a bőség?
Természetesen, én is a legjobb teljesítményt keresném a legjobb áron, net/játékra szeretném használni (CPU/GPU felszereltség ezért lenne fontos tudni).
Szeretnék, hasznos tanácsot is kapni a termék megrendeléssével kapcsoltban ill. mire kell ügyelnem fizetéskor.

Válaszokat előre is köszönöm
Gábor

(#28) synar válasza gbart123 (#27) üzenetére


synar
őstag

Szia!
Azt javaslom, hogy a quad verziót vedd meg, ha teheted, mert a böngészés még mindig idegesítően lassú tud lenni az egymagos változaton, ami nekem is van.
Egyébként nincs olyan sok fajta, a deluxe csak abban tér el, hogy fém a hátlapja és június óta kapható, további eltérés csak a szín lehet. Az egymagosok mindegyikét 1GHz-es processzorral szerelik, akármit is írnak (pl. 1,5 GHz), nem kell elhinni, Dual core-os sem létezik. Felhúztam a processzort 1100 körüli értékre, működött is fagyás nélkül, de érdemi javulást nem tapasztaltam.
Olyan oldalt keress, ahol lehet paypal fizetést választani, az biztonságos és gyors is. A szállításnál nekem a Chinapost bevált, lassú, de költségkímélő.

[ Szerkesztve ]

(#29) gbart123 válasza synar (#28) üzenetére


gbart123
csendes tag

Köszönöm szépen a választ. Maradnék a 4 magosnál és fehérbe szeretném.
Itt néztem és szükitettem a választékot, de igy is töménytelen darabot dob ki, ez olyan mint nálunk a vatera? Azt hittem, hogy egy e-bolt.
http://www.dhgate.com/wholesale/sanei+n10+deluxe.html

Vagy inkább itt nézzem?
http://hongkongeek.com/

Esetleg egy linket, tudnál dobni, hogy melyiket és honnan érdemes?

(#30) gbart123 válasza synar (#28) üzenetére


gbart123
csendes tag

Pedig itten árulnak egy dual magost, csak az az érdekes, hogy picivel több mint a quad kiszerelés:
http://hongkongeek.com/capacitive-screen/1677-101-sanei-n10-3g-dual-core-qualcomm-12ghz-android-40-ips-bluetooth-gps-hdmi.html

(#31) kiskatz válasza gbart123 (#30) üzenetére


kiskatz
tag

Szia!

Én ezt rendeltem:
http://www.dhgate.com/sanei-n10-10-1-quot-tablet-pc-quad-core-andriod/p-ff808081309784620130b64ba14f29ac.html

Az eladót bátran tudom ajánlani.

(#32) vertigojames válasza gbart123 (#30) üzenetére


vertigojames
tag

Tényleg van DualCore verzió. Én is most rendeltem olyat tokkal együtt 250 $-ért. És hogy mitől drágább, mint a négymagos? Mert van benne 3G és GPS. Ez a fő különbség.
Vívódtam a négymagos, és e közt, de a 3G és GPS korábban hiányzott a 7 inch-es tabomból, így ezt választottam... Majd írok részletes tesztet, ha megjön (elvileg 3 nap alatt postára adják - DHL-lel -, és onnantól 2-5 nap alatt itt is van)

(#33) vertigojames válasza vertigojames (#32) üzenetére


vertigojames
tag

Ja, és itt a link:
[link]

(#34) alec28


alec28
csendes tag

Sziasztok!

Légyszi meg tudnátok íni, hogy pontosan hol lehet a Chinapost oldalán követni a Kínából rendelt csomagokat csomagszám alapján? A magyar www.posta.hu-n is lehet majd követni a csomagot egy pár nap elteltével a rendelés után ugye? Ott a főoldalon a csomag-on belül a nyomkövetés menü alján levő szöveg mezőbe kell bemásolni a csomagszámot ugye? A külföldi és magyar nyomkövetésnél az összes 13 karaktert be kell írni, mint például RT132457364HK (ez most nyilván nem az én számom) ?

Előre is köszönöm a segítségeteket. Kb. 12 napja rendeltek nekem egy táblagépet HongKongból, pontosan nem tudom melyik boltban. Csomagszámom van, csak nem tudom még nyomon követni.

Köszönöm.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#35) alec28 válasza alec28 (#34) üzenetére


alec28
csendes tag

Sziasztok!

Már megoldódott a kérdés. Az export során új csomagszámot kapott, ami alapján már Magyarországon van a vámon.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#36) kiskatz


kiskatz
tag

Megjött ma a Sanei N10 quad core gépem.
Csuda jó egy gép. Samsung Galaxy Tab 2-höz képest is bőven megállja a helyét.

(#37) synar válasza kiskatz (#36) üzenetére


synar
őstag

Majd várjuk a beszámolót. Engem főleg a böngészés gyorsasága és a hangszóró minősége érdekelne.

(#38) kiskatz válasza synar (#37) üzenetére


kiskatz
tag

A böngészés gyors és problémamentes.
Sajnos a hangszórók hátul vannak és nem túl hangosak.

(#39) sublett


sublett
tag

Sziasztok!

Ara tudja valaki a választ, hogy az elvileg komolyabb gépben (SIM kártya hely, GSM funkció) miért van az alábbiak szerint A5-ös proci, míg a másikban ("sima" dualcore) A9-es?
Illetve ennek a fórumnak az elején pedig A8-as van írva...

Egyáltalán mi lehet a különbség a procik között?

http://hongkongeek.com/capacitive-screen/1677-101-sanei-n10-3g-dual-core-qualcomm-12ghz-android-40-ips-bluetooth-gps-hdmi.html
http://hongkongeek.com/capacitive-screen/1642-101-sanei-n10-freescale-quad-core-12ghz-android-40-ips-1280800-1gb-ddr3-bluetooth-hdmi-16gb.html

Előre is köszi a felvilágosítást!

(#40) vertigojames


vertigojames
tag

Sziasztok,

Gondoltam leírom az első tapasztalataimat az N10 DualCore 3G & GPS verziójáról.

A csomagot pénteken kaptam meg, és azonnal kibontottam.
A készülék nagyon jól néz ki, az összeszerelés teljesen rendben van. Recsegni-ropogni nem igazán szokott, talán a bal felső sarka néha, de egyáltalán nem zavaró, és nem vészes. (lehet azért, mert azt tényleg csak akkor csinálja, amikor feszegetem... :))

Érdekességek: A készülék saját belső memóriája 4Gb, de van hozzá ajándékba egy 16Gb-os SD kártya. Ezt ha jól láttam minden eladó mellé teszi. Volt még egy kijelzővédő fólia is a csomagban, de eleve van rajta egy, így az megmarad tartalékba.
A töltő a szokásos eredetileg amerikai szabvány, európai átalakítóval. (és külön kis dobozban volt mellé csomagolva a tokkal együtt).
Péntek óta gyakorlatilag folyamatosan nyüstölöm. Teljesen "belaktam" már, és igyekszem mindent erről csinálni.

A kijelző képe tű éles, és nagyon szép. Tényleg hozza a 1280x800-as felbontást. (Antutu szerint 1280x752-t, de egykutya) A fényerő jól felvehető, így kint a napfényben sem zavaró a tükröződés, mert fel lehet venni annyira, hogy látható legyen.
A 10,1" nekem nagyon fekszik. Féltem kicsit tőle, mert nincs annyira jó emlékem erről a méretről. Korábban volt már iPad1-em, ami ezzel a nagysággal elég vaskos, és súlyos volt. Ez a készülék azonban inkább emlékeztet egy iPad2-re, mind súlyban, mind vastagságban. Mármint vékonyságban. Ugyanis nagyon karcsú, és alig van súlya. Egyáltalán nem megterhelő sokáig a kézben tartani.

Használat közben szerencsére nem igazán melegszik. Persze erősebb igénybevételnél (nem kímélve egyszerre több dolgot elindítva, letöltés mellett) a hátlap jobb oldali részén érezni langyosságot, de elviselhető. Ez szerintem normál működés egy tabletnél, aminél ugye nincs hűtés.

A SIM kártya foglalat, és a 3G használata először okozott meglepetést, mivel a hálózatra felregisztrált, de nem csatlakozott. Egy másik fórumon kaptam meg a választ, miszerint be kellett állítanom az ún. APN-t, azaz a hozzáférési pontot. Ez után már azonnal életre is kelt a 3G, és tökéletesen funkcionál azóta is. Ha valakinek ilyen gondja lenne, akkor szívesen leírom hogy kell beállítani, de majd egy másik bejegyzésben.
Nekem egyébként pont ezért tűnik jó választásnak ez a készülék, mert nem vagyok wifi-hez kötve. Na meg nem kell menet közben azt lesnem, hogy lemerült-e a zsebemben a mifi routerem (kis hotspot, ami a 3G-t wifin megosztja. Vettem tavaly egyet a Telenornál, hogy mindig legyen velem wifi, de nagyon gyorsan merül...). Ezzel a készülékkel bárhol online vagyok, és ki is használtam pl. szombaton, amikor suliba mentem. 1 óra oda, 1 óra vissza az út, és végig tökéletesen működött a kapcsolat, én meg olvashattam a híreket, nézhettem a facebook-om. Ez a szabadság szerintem megfizethetetlen. Kár, hogy a legtöbb készülékből kihagyják a 3G-t...

A GPS is jól működik, hamar megtalálta a műholdakat, és beazonosította a helyzetem. Még sokat nem használtam, de biztos jól jön, ha valahol eltévedt az ember, és csak előkapva már meg is tudta hol van, és merre kell mennie.

A használhatóságról.
Én egy olyan készüléket kerestem, ami elsősorban a mindennapi teendőimet támogatja (e-mail, jegyzetelés, naptár, teendők), legyen mindig online, lehessen rajta filmet nézni, zenét hallgatni, na meg fusson rajta pár játék. És mindezt tegye úgy, hogy ne akadozzon, és ne szálljanak el rajta a programok (sajna egymagos készülékkel az volt a tapasztalatom, hogy én túl gyors vagyok a tabletnek... mármint én már rég két-három lépést tettem, amíg ő az elsőt töltötte... na emiatt sokszor szálltak el a programok az egymagos készülékemen)
Szerencsére a Sanei elég jól összerakta ezt a kicsikét, és a benne lévő Qualcomm dualcore proci is jól muzsikál. Akadást, vagy belassulást max akkor tapasztaltam, amikor már telepakolt állapotban újraindítottam, és nem vártam ki, amíg mindent beszinkronizál (van két e-mail fiókom beállítva widgetként is, na meg naptárból is kettő, és mellette facebook, google+, viber... ezeket azért idő, amíg befrissíti. De az idő alatt itt kb. 10-15 mp-et kell érteni, csakhát én és a türelem... :))
Az állandó 3G-nek köszönhetően bármikor felcsatlakozhatok szétnézni a világhálón, és a leveleim mindig befrissülnek (a face üzenetekkel együtt). Ez nagyon tetszik. Használat során végig megbízhatóan teljesít.
Ami még elég meglepő, hogy itthon simán háttérbe sorolja a 3G-t, és a wifit használja. Minden kapcsolgatás nélkül. Ez nagyon bejön.
A Play-ből mindent le tudtam tölteni eddig, amit kerestem, és nem kellett hackelnem. (korábban ezzel is volt negatív tapasztalatom. Másnak kellett láttassam a készülékem, hogy mindent le tudjak tölteni. Itt nem kellett ilyen trükköt alkalmazni)
Az előlapi és hátlapi kamera átlagos. Szerintem nem tudja a 2 megapixelt, ami a papíron van, de nem is számít. Skype-olni, és egy egy pillanatot elcsípni elég. Fotózni fényképezőgéppel (max egy jobb telefonnal) kell, nem egy 10"-os tablettel... az elég hülyén néz ki...
Akkumulátor elég nagy, így az üzemidő szerintem elfogadható. Kijelző fényerőtől, és használattól függően 4-6 órát tudtam egyhuzamban használni. (4 óra volt akkor az üzemidő, amikor közepes és magas fényerőn, folyamatos 3G letöltés mellett használtam; 6 óra volt akkor, amikor alacsonyabb fényerőn játszottam) Ez az üzemidő teljesen kényelmes használatot tesz lehetővé. Szombaton elvittem például a már említett hétvégi elfoglaltságomra (fősuli :)), oda-vissza neteztem vele, ott felvettem egy 3 órás előadást a hangjegyzetként, miközben nézegettem a pdf képlettárat, és szünetekben ránéztem a facebook-omra. Ezt simán kibírta hazáig, és még legalább 20%-on volt (hangfelvétel közben lekapcsolja a kijelzőt, így annyira nem eszi az akksit). Töltés hálózatról kb 2-2,5 óra. Szóval én ezzel a részével is meg vagyok elégedve.
Hangszórók a baloldalon helyezkednek el. Nagy Hifi hangzást nem vártam tőlük, az elvárt (SOKOL rádiótól kicsit jobb) szintet azért hozzák. Viszont én filmet és zenét úgy is fülhallgatóval élvezek... annak meg jó a csatolója :)

Pár eredmény, amit produkált a két legnagyobb benchmark appon:
AnTuTu: 4507 (Samsung Galaxy Tab 10 szint. Gyakorlatilag az ugyan ennyit ér el, csak dupla ennyibe kerül)
Quadrant: 2454 (Szintén Samsung Galaxy Tab 10 környéke. Az kicsit többet ért el Quadranton, mert 2500-at ír rá.)

Mindezt összefoglalva az én céljaimnak tökéletesen megfelel azért az árért, amennyit rászántam.

Összegezve:

Pozitívumok
:DD Gyönyörű külső
:D Tűéles kijelző
:D Karcsú, és könnyű
:DD Akadásmentes működés
:DD Szuper hálózat használat (3G és Wifi)
:D GPS
:D Bluetooth 3.0

Negatívumok (ami lehet valakinek hiány, de nekem annyira nem):
:( 1080p-s videó szaggat - hát igen. Ezt tudja sajna az 1,1Ghz-es proci, még ha dualcore is. 720p viszont megy. Szóval ez nem akkora veszteség.
:(( Nincs HDMI kimenet - ez meglepett, mert úgy rémlett van. De nem gond, én ezt amúgy se nagyon használnám. (a Google Nexus 7-nek sincs :))
:( Némely program nem fut rajta, illetve gond van a megjelenítéssel - ma futottam bele, hogy a Death Rally autói helyett kis négyzetek vannak, illetve egy katonás játék kiírta, hogy nem kompatibilis. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy alapvetően nem játszani vettem, de az eddig feltett 10 játékból ez a 2 nem funkcionált. Nem rossz arány szerintem, de ha valaki a Death Rally miatt akarta volna, az ne ezt a készüléket vegye. :) (hozzáteszem hogy pl a GTR Hyundai játék teljes 3D-s megjelenítéssel tökéletesen fut, és pl a Prince of Persia is...)

Gondoltam, ha érdekel benneteket, összeszedem milyen alkalmazásokat telepítettem, és használok (de azt egy másik postban)

[ Szerkesztve ]

(#41) tau_ba


tau_ba
tag

http://www.dhgate.com/sanei-n10-10-1-quot-tablet-pc-quad-core-andriod/p-ff808081309784620130b64ba14f29ac.html ezt szeretném megrendelni, innen a linken levo dhgate.com-ról. Szállitásra DHL-t irja ingyenesnek. Rendelt mar valaki innen? Vam es Afa jön még erre? Emlékszem valaki irta korábban, hogy az eladó garantálta a vám és Áfa mentességet.

(#42) csibe1 válasza vertigojames (#40) üzenetére


csibe1
addikt

Jó kis cucc,főleg a GPS és a 3G hasznos benne.
A videólejátszást szerintem nézd meg több programmal is,mert ahogy olvasgattam még az egymagosok is viszik az 1080p-t.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#43) sublett


sublett
tag

Sziasztok!

Olvasgattam külföldi fórumokat (főleg a tabletrepublic.com -ot) Ott a tesztelő srác azt írta, hogy a telep elég keveset bír (2-3 óra) de elvileg ez egy firmware frissítéssel meg lesz oldva.
További problémának írták más userek, hogy 3D játékok nem nagyon indulnak el rajta.

Fentiekkel kapcsolatosan kinek mi a tapasztalata?

Mivel én nem játszani venném ezért valószínűleg nem hátrálok meg. A teljesség kedvéért a rendelést a hongkongeek.com -ról tervezem, úgy vettem ki a korábbi hozzászólásokból, hogy nem DHL-lel, hanem sima postával érdemes rendelni, úgy az vám talán elkerülhető.

(#44) kiskatz válasza sublett (#43) üzenetére


kiskatz
tag

Nekem van egy új, fehér quad gépem.
Minden rendben van vele, csak kipróbálásra lett kibontva az eladás végett.

(#45) vertigojames válasza sublett (#43) üzenetére


vertigojames
tag

Nekem akksival nincs gondom (leírtam, hogy 4-6 órát bír nekem). Például ma vonaton végignéztünk egy 2 óra 15 perces filmet majdnem full fényerőn, neteztem is kb fél órát a metrón 3G-vel, és most ír 50%-ot... szóval szerintem az üzemidő rendben van...
3D-s játékok közül tesztelni feltettem a Need for Drift-et, és akadás mentesen fut. Feltettem még a Real football 2012-t. Játék közben ez is teljesen jó, akadásmentes. A ránagyított visszajátszásos részeknél döccen meg egyszer-egyszer, de nem zavarja abszolút a játékot...
Én teljes mértékben meg vagyok elégedve vele. Elvileg eladásra vettem, de annyira bestbuy eddig, hogy lehet hogy megtartom...

(#46) instantwater válasza vertigojames (#45) üzenetére


instantwater
addikt

Mennyiért vetted?

(#48) synar válasza vertigojames (#40) üzenetére


synar
őstag

"1080p-s videó szaggat - hát igen. Ezt tudja sajna az 1,1Ghz-es proci, még ha dualcore is."
Látom rajta van az MX Player, próbáld meg bekapcsolni a hardveres dekódert, úgy nem szaggat a lejátszás, pedig nálam csak 1008 MHz-es egymagos a processzor.

[ Szerkesztve ]

(#49) sublett


sublett
tag

Van valakinek tapasztalata arról, hogy a dualcore N10 és a quad N10 teljesítménye között mi a különbség?
Melyik támogatja jobban a játékokat, melyik a stabilabb, stb,
Nem 3D játékra hanem böngészésre és max kisebb játékokra venném, de egyelőre tanácstalan vagyok...

Előre is köszi a segítséget!

(#50) >-48-<


>-48-<
aktív tag

Na mik a tapasztalatok a QUAD CORE tulajoknál? Nagyon tetszik de az akku üzemidő nálam deal breaker lehet...

#!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.