Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) svgyula


svgyula
addikt

Tisztelt Uraim!
Jött egy új firmware a V1.64 W1 ez a következő oldalról lehet letölteni:
http://www.file-upload.net/download-7266130/-VonDroid.com--N10_v1.64.w1.rar.html
Figyelem!!!!
Aki letölti és felrakja számoljon azzal, hogy a sebesség megnő, az boot idő valamit csökken, VISZONT hiba van a 3D megjelenítésben!
Ez úgy néz ki, hogy ANTUTU 12000 pont felett!! a boot idő 30mp alatt!
Viszont elindítottam a Need for Speed Most Wanted-et és minden gyorsabb de amikor elindul a játék hiányoznak saderek azaz nem teljes a megjelenítés így megy is meg nem is mert csak sejteni lehet hogy éppen hol járok :(
Ha van közöttünk esetleg szakember és meg tudná nézni, hogy mi a túrót csesztek el benne az jó lenne mert végre élvezni lehetne a gép valódi sebességét :C

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#302) svgyula válasza svgyula (#301) üzenetére


svgyula
addikt

Tisztelt Uraim!
Megoldódott a Firmware lecseréltem erre:
https://docs.google.com/folder/d/0Bz06i2R7yGmZNzlic25OeUJxVmM/edit?docId=0Bz06i2R7yGmZa3FRNmJFOUk5TDg
R1-5_by_CityAceE_RevA.zip a típusa
Ezzel is lényegesen jobb a sebessége mint a V 1.62b-vel a grafikai gond sem jelentkezik.
Az ANTUTU teszt eredménye szerényebb a V.164 W1 hez képest, csak 10287 de hát inkább legyen stabil mint hibás :P
A teszt egyébként V1.62b-vel 9400 körül volt.
Ja még egy dolog a win7 csere óta a rootolás ~5 perc! Ha esetleg valaki aggódna a telepített alkalmazások mindig megmaradnak.
A csere pedig a szokásos letölt-sd kártyára kicsomagol-újraindít hang-gomb+pover utóbbit felenged pingvinek megjelenése után majd 3mp múlva a másikat is-ezután előjön a recoveri menü itt frissiteni kell a u-boot-no-padding.bin állományt utánna update all image file és várni képernyőt nem tapizni csak ha megjött az üzenet sárga felirat update OK.
Mindenkinek sok sikert :DD

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#303) svgyula


svgyula
addikt

Tisztelt Uraim!
Sikerült kiderítenem, hogy mi lehet a képernyő sader hiba. Nos ez nem más mint az apk maga! Nem hagyott nyugodni a dolog és felraktam újra és elkezdtem tesztelni hogy mivel megy és mivel megy de rosszul. Arra jutottam, hogy ugyanabból a pl játékból az egyik verzió megy rendesen a másik meg sader hiányos. Tehát megint kiderült amit régen is tudtam hogy nincs "mindenható" olcsó táblagép de még drága sem!
Most jelen állás szerint rendszertakarítás után a V1.64 w1 firmware azt hiszem a legutolsó van rajta root megvolt ~2perc és működik rendesen. A need for speed most wanted sokkal gyorsabb rajta mint az előző verzióval a sebességmérő és a környezet sebessége elég közel áll egymáshoz. Megszünt az az élmény hogy 200km/h-nál 80km/h élmény!
Antutu teszt 12000 pont, azért az eredetihez képest 30% sebesség növekedés anélkül, hogy a hardver részt túlhajtottuk volna. Viszont egy tanács ha ezt a firmware-t használja valaki érdemes root jogot erőltetni! Mivel minden nem kívánatos alkalmazást le kell gyalulni róla mint: telefon, kínai gagyik, hálózatkeresés, ezek mind nyalják rendesen az akkumulátort. :))
Este teszek fel képet a teszt eredményről hátha valaki azt hiszi csak szédítem..........

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#304) svgyula


svgyula
addikt

[L:/dl/upc/2013-05/23/427903_hwnkglez2wdyjnic_dsc00147.jpg](IMG:/dl/upc/2013-05/23/427903_hwnkglez2wdyjnic_dsc00147.thumb.jpg)

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#305) svgyula


svgyula
addikt

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#306) LámaZ válasza svgyula (#305) üzenetére


LámaZ
addikt

A képernyőről power+vol- nyomva tartva 5 mp-ig képet csinál.

Legyen minden jó!

(#307) svgyula válasza LámaZ (#306) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Próbáltam, de akármelyik variációt csináltam jóval 5mp előtt simán kikapcsol a gép. Végignéztem a lehetséges könyvtárakat újraindítás után de sehol nem volt ilyen vagy egyáltalán valamilyen kép.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#308) Tomspe válasza svgyula (#302) üzenetére


Tomspe
csendes tag

Rockchip-es dual core-os Sanei N10-hez tudsz linket ahol van elérhető friss ROM?

(#309) svgyula válasza Tomspe (#308) üzenetére


svgyula
addikt

http://tabletrepublic.com/forum/freescale-i-mx6-quad-core/sanei-n10-hiapad-f10-offical-firmware-downloads-2862.html
Itt olvasd el melyik a te típusodhoz való azt hiszem a RK 3066 van a tiedben...

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#310) svgyula


svgyula
addikt

Tisztelt Uraim!
Találtam egy újabb firmvare verziót ez pedig ez:
https://docs.google.com/folder/d/0B9MXp10RxHHdNHpGWl9lY2FWRHc/edit
Kinek kinek a képernyő szerint.
Viszont fontos dolog hogy az itt található recovery-clockwork6.0.3......-ra kell cserélni mert a régi recoveri-vel nem megy fel a frissítés.
Az ehhez tartozó perancssor a terminal emulátorban a következő:
az első az su ekkor ha rootolt a gép engedélyt kell ani a terminal emulátornak!
A következő parancs csak akkor él ha ezt az engedélyt megkapta!
app_45@android:/ $ su

a root jog engedélyezve!

root@android:/ # dd if=/sdcard/recovery-clockwork-6.0.3.1-a10.img of=/dev/block/mmcblk0p2
12360+0 records in
12360+0 records out
6328320 bytes transferred in 7.371 secs (858542 bytes/sec)
root@android:/ #

Ha ez megvan akkor a A10_N10_v1.64.W1-v3.2_signed.zip (akinek W2 képernyője van annak a másik file) file-t bemásolod a belső sd kártya gyökerébe és újraindítod a szokásos volume- +power gombbal ha sikerült akkor egy új kép fogad itt kiválasztod install zip from sdcard menüt megkeresed a ferakott file-t és telepíted!
újraindítod és örülsz! Akkumulátor idő megnyúlt a teszt eredménye folyamatosam 12000 pont fölött van. A programok stabilan gyorsan futnak.
Remélem sok örömötök lesz benne!
A "profikhoz" lenne kérdésem remélem vannak! A freescale.com oldalon megcsinálták a fejlesztést 4.2.2.-re. Viszont én mint "mezítlábas luzer :)) " nem tölthetem le és nem tudok regisztrálni sem az oldalra mivel nem vagyok az Ő szemükben senki(ez érthető). Ha valaki tudna letölteni és meg is tudná velünk osztani azt megköszönném.
ez a link:https://community.freescale.com/docs/DOC-94798

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#311) sublett


sublett
tag

Sziasztok!

Megválok a Quad Core Sanei N10-es tabletomtól.
Kb fél éves, totál megkímélt állapotban, rootolás nélkül.

20 ezer Forint.

Azért nem a piactérre írok, mert első körben itt leszűkítettebb az érdeklődők csoportja (remélem ezzel szabályzatot nem sértek..)

jak01@vipmail.hu címre várom a kérdéseket/ajánlatokat.

Üdv,

sublett

(#312) svgyula


svgyula
addikt

Tisztelt Uraim!
A kérdésem a következő:
Megjelent a freescale oldalán a 4.2.2 Android forráskódja elméletileg regisztrálás után letölthető.
Van olyan köztettek aki foglalkozik ezen a szinten ROM készítéssel. Vagy esetleg már van kész ROM a birtokában?
Szerintem egy új jól működő(4.2.2) ROM igen sokat dobna ezen a gépen.
Ja még valami ha esetleg valakinek nem menne a flashplayer innen(http://android.sc/download-latest-adobe-flash-player-apk-for-android/) letöltheti a apk állományt és böngésző alatt is működni fog hasonló módon mint az asztali gépen.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#313) svgyula


svgyula
addikt

Tisztelt Uraim!
Rendeltem egy nagyobb akkumulátort a gépemhez az aliexpress-nél és rendesem megszivattak mert ezt küldték:
A borítékon látszik hogy mit rendeltem és milyen cikkszámmal és az is, hogy a csomagban mi volt! A lényege a dolognak engem néznek h.lyének mert szerintük "csak" a feliratozás rossz a terméken!?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#314) LámaZ válasza svgyula (#310) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, és mihez jó ez?

Legyen minden jó!

(#315) Marko_


Marko_
tag

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy Sanei dual core-os tabletünk (rockchip-es), ami ma lefagyott böngészés közben. Bekapcsoló gombot nyomva tartva sikerült kikapcsolni, majd ugyanígy be. Elindult és a Sanei üdvözlőképernyő jött be mozgó lepkékkel, viszont innen nem ment már tovább. Újabb ki- és bekapcsolás következett, ezután már nem mozgott az üdvözlőképernyő sem. Sajnos úgy néz ki, csak eddig a legelső álló képig jut el a gép, akárhogy is próbálom bekapcsolni. A gyári rendszer van rajta, nincs root-olva sem. Esetleg létezhet megoldás erre a problémára, vagy küldhetem vissza kínába gariztatni?
Ha van ötlet, örülnék neki nagyon. :)

(#316) svgyula válasza LámaZ (#314) üzenetére


svgyula
addikt

Szia!
Ez van a te gépedben illetve ilyen akkumulátor. A teljesítmény határozza meg alapjaiban egy táblagép paramétereit, és a megitélését. Mindel lehet nagyon szép és gyors ha félóránként be kell dugni tölteni akkor az a megitélést lenullázza. Az hogy a rendszert "optimalizálják" nagyos sok esetben nem képes a gyenge akkumulátor teljesítményt kompenzálni. Van úgy hogy ezek a dolgok csak pár hét használat után derülnek ki. Igy jártam az overmax típusu géppel azt gondoltam kell pár feltöltés az akkkumulátornak aztán jó lesz de nem sőt egyre gyengébb lett mert aláméretezték.
Sajnos a gyártoknak nem az a célja, (tisztelet a kivételnek) hogy hosszú legyen az akkumulátorrol használható idő hanem a belső meg a külső kinézet. A múltkor olvastam egy tesztet a "nagy" gyártok termékeiről és ott azok a gépek amik 8!óra
üzemidő alatt voltak a sz@r kategória, elvárt a 10-12 órászemidő. Ezekhez képest a kinai táblagépek sehol sincsenek üzemidőben. Na ezért hozattam azt az akkumulátort csak nem azt kaptam amit kértem.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#317) Marko_ válasza Marko_ (#315) üzenetére


Marko_
tag

Közben sikerült segíteni magamon, a "Rockchip Batch Tool" segítségével újratelepítettem a firmware-t és működik a gépezet újra. :)

(#318) LámaZ


LámaZ
addikt

Ampe A10 3G 10" kétmagos tablet firmware frissítése Android 4.0.4-ről 4.1.2-re

1. Töltsd le a legújabb firmware-t innen.

2. Töltsd le az EMMC Toolt, amellyel frissíteni tudod a firmware-t innen.
3. Kösd össze a tabletet a PC-vel egy USB-kábellel. Ha minden OK, a PC-ben megjelenik egy új meghajtó (pl. E betűjellel). Ha nem jelenik meg az új meghajtó, telepíteni kell a Qualcomm CDMA Technologies MSM Drivert.
Ezeket a fájlokat olyan mappába tedd, amelyek elérési útjában csak angol betű szerepel. A kicsomagolt RAR fájlok után létrejövő mappákat nézd át, és törölj a fájlnevekből mindenféle kínai jelet is mindenütt, csak az angol betűk maradjanak meg.
4. Állítsd át a PC óráját 2013.03.30. előtti dátumra.
5. A regedit segítségével töröld a HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\FOXDA kulcsot.
6. Töröld a c:\windows\system32\emmc_date.ini vagy emmc_update_error.ini vagy hasonló nevű fájlokat.
7. Indítsd el az EMMC Toolt.
8. Add meg a 3. pontban említett meghajtó betűjelét balra fent az első dobozban, majd lent válaszd ki a fimrware mappáját, és utána kattints a képen látható 1-es gombra.

Ekkor elindul a firmware-frissítés, amely pár perc múlva véget ér, és a Pass jelenik meg.

Húzd ki az USB-kábelt, nyomd meg a tablet hátán a kis lyukban a Reset gombot, és hagyd, hogy a tablet újra induljon!
Megjelenik egy kis droid, majd utána az android felirat. A csúnya kínai jelek már nem jelennek meg. Voilá!

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#319) LámaZ válasza LámaZ (#318) üzenetére


LámaZ
addikt

3. Kösd össze a KIKAPCSOLT tabletet a PC-vel
Ha az USB driver már telepítve volt, akkor megkeresi, felismeri.
Ha nem, akkor vagy kéri, hogy telepítsd, vagy esetleg a Vol + és - gombokat a Power gombbal egyszerre le kell nyomni, hogy észre vegye magát. Ezt követően keresgélni fog driver után, te megadod neki a mappát.

...é természetesen a felelősség kizárása:

MINDENKI CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE FRISSÍTSE A FIRMWARE-T!

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#320) LámaZ


LámaZ
addikt

A förmver sikeres frissítése után természetesen (ismét) rootolni kell a készüléket.
Erre legegyszerűbb az SRSRoot program, amelyet PC-ről futtatunk úgy, hogy a tablet USB-kábellel a PC-re van csatlakoztatva. A progi ablaka lépésről lépésre vezet, angolul.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#321) yetir


yetir
tag

Sziasztok! Sanei N10 quad core-os gépem van már egy ideje. Eddig nagyon nem foglalkoztam a frissítésével, de most úgy érzem eljött az ideje. 4.0.4 van rajta. Az enyémen nincsen reset gomb, szóval szerintem az előző leírás nem passzol ehhez. Rootolni se tudtam még, fogalmam sincs, hogyan kell.

Őszintén szólva a Simpson Tapped out játékot használtam rajta főként, örültem, mert futott rajta. Viszont a legutolsó frissítése óta azt írja, hogy nem kompatibilis az eszközzel. Letöröltem, hogy újrarakom, azóta az áruházban se találom meg... Sok más programhoz írja ezt egyébként.

Ha erre sikerülne megoldást találni, boldog lennék, mert akkor lehet nem is állnék neki a szoftver frissítésének. Bár az se ártana. Igazából nem túl nagy a pörgés a topicban, de remélem valaki tud nekem segíteni és végig tud vezetni, hogy mit csináljak.

Előre is nagyon köszönöm!

(#322) LámaZ válasza yetir (#321) üzenetére


LámaZ
addikt

Az azonosítóját át kell írni valami közismertebb, de kompatibilis eszköz nevére.
Korábbi hsz-ekben volt erről szó, vagy ha nem itt az Ainol Fire-s fórumban.

Legyen minden jó!

(#323) yetir válasza LámaZ (#322) üzenetére


yetir
tag

Nem nagyon találtam pontos leírást erre...viszont találtam egy ilyen programot ami elvileg playből megcsinálja: https://play.google.com/store/apps/details?id=hu.sztupy.android.allwinnermod

De ettől függetlenül rootolnom kellene a tabletet, arról viszont fogalmam sincs hogyan...Tudsz esetleg segíteni?

(#324) LámaZ válasza yetir (#323) üzenetére


LámaZ
addikt

Már írtam erről, pár hsz-szel korábban.

Legyen minden jó!

(#325) yetir válasza LámaZ (#324) üzenetére


yetir
tag

Mint mondtam, nekem nem ampei gépem van és nincs reset gombom sem. Az a program amit ajánlottál nem működik sanei-al.

(#326) LámaZ válasza yetir (#325) üzenetére


LámaZ
addikt

Az a program, amit ROOTOLÁSRA ajánlottam, minden géppel működik, LEGALÁBBIS EZT ÁLLÍTJÁK AZ ÍRÓI.
A másik, az eMMC Tool, amely förmvert telepít, más lapra tartozik.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#327) yetir válasza LámaZ (#326) üzenetére


yetir
tag

Bevan pipálva az usb hibakeresés és az ismeretlen források is, mégis errort dob ki: "ERROR: Make sure your device is connected in Android Debug mode, and the drivers are installed. then try again."

Mi hiányzik? Talán driver? Ha igen azt honnan, hogyan telepítsem?

(#328) LámaZ válasza yetir (#327) üzenetére


LámaZ
addikt

Leírtam korábban, de ha Write-only módban ragadtál, akkor nem fog menni.

Legjobb tudásom szerint az EMMC Toollal lehet förmvert frissíteni ezekhez az eszközökhöz (talán még a Livesuit-tal is?), amelynek csomagjában benne van az USB-driver.

Tehát, az EMMC Tool letöltése után (lásd korábbi hsz-em):
1. dugj be egy mikro USB kábelt a PC-be
2. kapcsold ki a tabletet
3. csatlakoztasd az usb kábel másik végét a tabletre
4. nyomd meg egyszerre Ki/bekapcs + hangerő fel/le gombokat
5. Win XP-nél a rendszer (PC) kéri, hogy telepítsd az usb drivert.
Mutass az EMMCTool USB almappájára, pipáld be a Keresés almappákban is opciót.
Win 7 esetében, nyisd meg az Eszközkezelőt, és lesz ott egy kérdőjeles eszköz. Nyisd meg, és frissítsd a driverét helyi tárhelyről (EMMC/USB).

Miután sikeresen telepítetted az USB-drivert, lesz egy plusz meghajtó. Annak jele kell majd az EMMC Toolba.
Persze, förmvert frissíteni csak úgy tudsz, ha előtte letöltötted valahonnan a friss förmvert, hisz az EMMCTool csak egy telepítő segédprogi.

Ha nem is akarsz EMMCTollal förmvert frissíteni, akkor is töltsd le az USB-driverek miatt.
Utána az SRSRoottal mennie kell a rootnak.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#329) yetir válasza LámaZ (#328) üzenetére


yetir
tag

Fúúú, hát nagyon, nagyon szépen köszönöm a leírást! Tök szuper is lenne, értek mindent kb., de rögtön az első lépésnél hibába ütközök.

Letöltöttem az általad linkelt progit. Kicsomagoltam. Abban volt még egy rar, azt is. De abba megint ugyanaz volt szerintem. Na mindegy, indítanám a programot a eMMC_DL_tool for customer V4.1.0 M alkalmazásra kattintva, megadom neki a jogot ugye (win7) és kiírja, hogy invalid user, aztán egy pillanatra felvillan a program és el is tűnik...

Mi tévő legyek? Szerintem eddig nem ronthattam el semmit...

(#330) LámaZ válasza yetir (#329) üzenetére


LámaZ
addikt

A PC-d rendszeridejét állítsd át 2013.03.20-nál korábbi időpontra.
Ha végeztél a dolgoddal, majd visszaállítod.
Amúgy, mintha azt mondtad volna, hogy csak rootolni akarsz, akkor meg nem is kell elindítanod az EMMC Tool-t, hisz csak a benne lévő USB-driverre van szükséged.

Legyen minden jó!

(#331) icsnaj


icsnaj
csendes tag

Helló Mindenkinek!
Kb. 1 éve az itt olvasott infók alapján vásároltam 1 Ampe A 10. 4 magos tab-ot (1,62b-vel van.. A feleségem használta többnyire és az idén Jan-tól minden progiból kilépkedett....,stb. A barátom is próbálta és Én is most a napokban frissíteni pl. 1,64w1-re vagy R1-5 City Ace Aver....,stb.
Az SRS root progi lefutott és azt írta Rootolva.
A probléma most indult a külső extsd kártyáról nem volt hajlandó frissíteni (1 kép.), ekkor bemásoltam (pc-re kötve) a belső sd gyökerébe. Itt szépen végig vitte a folyamatot és System update ok írással nyugtatott. Ezután Reboot System Now és a 2. képen látható bootolást végzi de nem tudja befejezni. Már mást nem tudok rátenni , mert a külső sd-t nem látja a belső sd-hez meg nem tudok hozzáférni pc-vel (mindig a belsőre másolt fw-t frissíti).
.
Nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni! Számítok a tapasztalaitokra! Kösz

[ Szerkesztve ]

(#332) svgyula válasza icsnaj (#331) üzenetére


svgyula
addikt

Szia!
HÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ! Nálam azóta megy hogy megcsináltam a 1.64W1-re frissítést most pár napja kellett ~2,4Gb takaríttatni de egyébként semmi gondja!
Sajna nem emlékszem én sem pontosan hogyan is csináltam a frissítést! DE ahhoz nem kell root jog az biztos!
Ha visszaolvasol van valahol pár oldallal ezelőtt leírtam az egész folyamatot. Az tudom frissítés előtt a két "wipe" funkciót le kell futtatni! mivel bent maradnak olyan dolgok amik összevesznek az "upp" adatokkal.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#333) icsnaj válasza svgyula (#332) üzenetére


icsnaj
csendes tag

Természetesen lefuttattam a Wipe funkciókat, de most egyszerűen a külső kártyáról még a régi 1,62b-t sem tudom visszarakni rá, mert állandóan a belső SD könyvtárából frissít. Az a frissítés pedig nem indul el, csak a 2. képen lévő boot-nál mindig megakad!
Ha valahogy ilyen állapotban is felismerné a pc a gépet kitörölném a friss. fájlokat, de sajnos nem ismeri fel!
Már kiszedtem a belső memóriát is, de a pc. először formázást kér.. :-(

Please Help!

Lámaz!

Valami javaslat!

Köszönöm, hogy filóztok rajta ......................

(#334) svgyula válasza icsnaj (#333) üzenetére


svgyula
addikt

Hát! Siófokon tudnák egy másolást csinálni az én gépen levőt rá egy másik mikro sd kártyára. :K
DE írd már le pontosan milyen a gép: proc, mem, háttér, felbontás, pontos típus, 3G belső-külsö?,

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#335) icsnaj válasza svgyula (#334) üzenetére


icsnaj
csendes tag

A Belső memóriára (SD) másolnánk a Te SD-den lévő fájlokat?
A gép Ampe A10 Quad Core, Freescale IMX 6 proci 1,2ghz, 1g Ram, 16g Rom, 10,1" ips panel 1280*800, Bluetooth, 1,62B volt rajta 'gyárilag'

gps, 3G nincs

Siófok, ott van a cégemnek egy másik raktára :DD :C

[ Szerkesztve ]

(#336) LámaZ válasza icsnaj (#331) üzenetére


LámaZ
addikt

Esetleg próbálkozz a Reset gombbal.

„A probléma most indult a külső extsd kártyáról nem volt hajlandó frissíteni (1 kép.), ekkor bemásoltam (pc-re kötve) a belső sd gyökerébe
Ez a gerillaakció nagy hiba volt. Förmvert mindig külső kártyáról frissítünk, én mást nem is hallottam.
Szerintem a megoldás már csak valamilyen PC-s segédprogram, amely töröl onnan mindent, esetleg újra particionálja a belső tárhlyet. Ezt követően lehet feltenni egy tiszta förmvert. Más ötletem nincs, a XDA-developers fórumain kell rákérdezni.

Legyen minden jó!

(#337) svgyula válasza icsnaj (#335) üzenetére


svgyula
addikt

Először készítek én itthon egy kópiát és ha azzal is elindul a tábla akkor jelzem! Csak kell keresnem egy sd klon programot :K A partíciók miatt nem lehet csak simán másolni.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#338) svgyula válasza icsnaj (#335) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Készítettem egy képfile-t DE sajna nem tudtam kiírni mivel az én 16Gb kártyám kisebb vagyis kevesebb szektorral rendelkezik mint a gép belső kártyája!! :K :F A mentés viszont megvan! Ha összejön sajna egy gyári beállítást kell csinálni mivel csak komplett tudtam lementeni.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#339) icsnaj válasza LámaZ (#336) üzenetére


icsnaj
csendes tag

Szia! Reset Gomb nincs rajta, néztem. 1 kis lyuk a mikrofon a másik a töltésjelző led világításának visszajelzésére szolgál! :(
Valami tipped van hogy keressek erre a segédprogramra?

(#340) icsnaj válasza svgyula (#338) üzenetére


icsnaj
csendes tag

És ha azt feltöltöd valahová és leszedem, majd formázom a belső SD-t és rámásolom?

(#341) LámaZ válasza icsnaj (#339) üzenetére


LámaZ
addikt

Vannak olyan gépek, amelyeknél, ha bedugsz egy tűt a mikrofonba, Reset történik.
Esetleg ki lehetne próbálni, csak óvatosan, hogy ne sérts ott meg semmit.

Legyen minden jó!

(#342) icsnaj válasza LámaZ (#341) üzenetére


icsnaj
csendes tag

Levettem a hátlapot, hogy meg ne sértsek v-mit és úgy ellenöriztem, sajna nem találtam reset kapcsolót. :(((

(#343) svgyula válasza icsnaj (#340) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nem tudom feltölteni mert 16Gb! és ha nem ugyanaz az író program csinálja akkor küldheted vissza kínába! A Windows nem lát semmit ebből mivel linux alapú file rendszerről van szó. az img file is csak mérettel rendelkezik file rendszerrel nem! A telóm sd kártyáján is csak a visszaírás után látszik file!
Mert utána recovery sem lesz és csak ott tudják helyrehozni ahol a többi SD kártyát írják hozzá.
Az esély így is megvan.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#344) icsnaj válasza svgyula (#343) üzenetére


icsnaj
csendes tag

Mennem kell Siófokra? :Y

(#345) svgyula válasza icsnaj (#344) üzenetére


svgyula
addikt

PÜ ment!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#346) yetir válasza LámaZ (#330) üzenetére


yetir
tag

Szia! Sajnos munka miatt egyáltalán nem volt időm foglalkozni a tablettel, de ma tettem több próbálkozást is a leírásod szerint. Win7 van a PC-n, visszaállítottam a rendszeridőt is, összedugtam, kikapcsolva ment a hangerő gombok+bekapcs gomb, de semmi... Az eszközkezelőben nem jelenik meg semmi... Amikor kikapcsolt állapotban megnyomom a gombokat, akkor hallom a windows usb csatlakoztatási hangját, de utána rögtön a lekapcsoló hangját is.

Tök tanácstalan vagyok. SRSroot így továbbra sem működik. Már ott tartok, hogy szívesen fizetnék inkább egy szakértőnek, csak legyen már rootolva, és letudjam tölteni azt a nyamvadt Simpson Tapped Outot. Meg akkor már friss szoftver is kerülhetne rá. :D

Elnézést, hogy ennyit problémázok, de nem jön össze a dolog, pedig nagyon akarom.

(#347) LámaZ válasza yetir (#346) üzenetére


LámaZ
addikt

Szia!

Javasolom, hogy telepítsd a PDANet-et a PC-re, és az felrakja az USB drivert, mert nálad az nincs fent, ez a gond. Majd számolj be, hogy mi lett az eredmény.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#348) yetir válasza LámaZ (#347) üzenetére


yetir
tag

Szia!

Hát ez hihetetlen!!! :C :DD :R
Sikerült! A program telepítése után feltette a drivert, és ezután már simán ment a rootolás az általad ajánlott programmal! Nagy-nagyon köszönöm szépen. Nem hittem volna, hogy eljön ez a pillanat, most nagy az öröm! :)

Viszont, azt hiszem, hogy a szoftverfrissítés későbbi projekt lesz, az még egyelőre nagy falatnak tűnik, de esetleg az azonosító átírásában tudsz nekem segíteni, hogyan kell és mit, hogy a Playben nem kompatibilisnek titulált applikációk telepíthetőek legyenek a Sanei tabletemre? Ha ez is sikerülne, akkor már nem fogok tudni eléggé hálálkodni.

(#349) LámaZ válasza yetir (#348) üzenetére


LámaZ
addikt

A system mappa build.prop fájljában kell majd átírni a
ro.product.model=
ro.product.brand=
ro.product.name=
ro.product.device=
sorokat úgy, hogy a tableted valamilyen kompatibilis modellnek tűnjön.

Állítólag az is elég, ha üresen hagyod őket, de van egy ilyen opció is:
ro.product.model=SGH-T989
ro.product.brand=samsung
ro.product.name=SGH-T989
ro.product.device=SGH-T989
és akkor Samsung tabletet mímelsz.

Nézz utána, hogy kb. melyik kompatibilis eszköznek felel meg a tiéd.
Utána a Beállítások-Alkalmazásokban a Google Play cache-ét és adatait törölni kell, majd újraindítani a tabletet.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#350) yetir válasza LámaZ (#349) üzenetére


yetir
tag

Letöltöttem a Build Prop Editor appot, ennek segítségével sikerült átírni az általad említett sorokat. Ezután újraindult, majd töröltem a Play adatait és a cachet, és megint újraindítottam. Viszont pl. a Simpson játékra továbbra is azt írja, hogy nem kompatibilis.

A samsung adatokat írtam be, gondoltam próba szerencse. Viszont találtam még egy sort a ro.product.manufacturer=Freescale, nem lehet, hogy ezt is át kell még írni? Vagy esetleg lehet, hogy akkor más eszköz adatait kell beírni? Ha igen, nem tudsz ebben segíteni, hogy mégis melyik hasonló tablettel azonos a Sanei? Minek kell megfelelnie? Csak felbontásnak, vagy milyen paramétereknek pontosan? Ajánlani tudsz esetleg valamit?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.