Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) rdt89 válasza LámaZ (#250) üzenetére


rdt89
addikt

Elnézést kérek akkor a nem megfelelő helyen történő érdeklődés miatt.

(#252) rdt89


rdt89
addikt

Megérkezett a tabletem, nagyon szuper de akadt egy problémám vele.
4.0.4-es rommal jött le akartam cserélni 4.1.2-esre ami ehhez a quad-core tipushoz van nem engedte, rootolni se engedte, factory menüben installkor e:signature verification failed. A Live Suittal mikor betöltöm a programot kikapcsolom nyomom a hangerő le gombot majd 6-szor megnyomom a bekapcsoló gombot se csinálja a frimware frissítést. XDA fórumtól kezdve mindenhol kerestem megoldást de nem sikerült semmit csinálnom. Nagyon hálás lennék, ha valakirészletesen le tudná írni, hogy CMW-zzem meg a gépet és cseréljem le a romot 4.0.4-ről 4.1.2-re.

(#253) LámaZ válasza rdt89 (#252) üzenetére


LámaZ
addikt

Alaposan tájékozódj, és utána lépj, mert ha elrontod, küldheted vissza Kínába. Az xda, slatedroid és gyártói oldalak olvasása ajánlott.

Legyen minden jó!

(#254) rdt89 válasza LámaZ (#253) üzenetére


rdt89
addikt

Néztem az ajánlott oldalakat, de egyszerűen semmit nem engedett a gép, ezzel a rendszerrel meg nagyon gyorsan lefekteti az akkumulátort.Töltőről levéve aktív használat mellett 3 óra elég neki. Ezért szeretném az újabb rendszert feltenni, de még a gyártó honlapján lévőt se engedi.

(#255) LámaZ válasza rdt89 (#254) üzenetére


LámaZ
addikt

Először rootolni kell, ami ugye készülékspecifikus. Ha sikerült, számolj be itt róla.

Legyen minden jó!

(#256) rdt89 válasza LámaZ (#255) üzenetére


rdt89
addikt

Az az érdekes a gépben, hogy azt sem engedi. Számtalan videót megnéztem 3 napja függök a videókon és a leírásokon. Orosz, Angol, Kínai oldalak tömkelegét végig nyálaztam, mindent kipróbáltam és semmit nem enged módosítani magán. Pedig alapból rootolva jött meg a gép de mégis lehetetlen küldetésnek bizonyul. A Dell Streak telefonomat gond nélkül meg rootoltam, rendszert cseréltem. A huawei S7 tablettel szintén nem volt probléma, de ez a szépség feladta nekem a feladatot úgy látszik túl nőtt rajtam ez a készülék.

(#257) LámaZ


LámaZ
addikt

Helló!

Máshová raktam a rútert, és azt tapasztalom, hogy az Ampe A10 wifi-vétele elég gyengécske. Eddig 3 méterre volt a rútertől, nem volt vele probléma. Lehet buherálni az antennával valamit, hogy gyengébb jeleket is jobban fogjon?
Az okostelefonom sokkal jobban teljesít e téren.
De már látom, hogy mások is küzdenek ezzel.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#258) LámaZ válasza LámaZ (#257) üzenetére


LámaZ
addikt

Valamit javult azzal, hogy a rúteren csatornát váltottam (inSSider), és keskeny sávról (20 MHz) szélesre (40 Mhz) tettem.

Legyen minden jó!

(#259) Petercheee válasza tau_ba (#41) üzenetére


Petercheee
csendes tag

Hé vertigoJames! Megvenném tőled a sanei n10 dual core 3G-t! Írd, hogy mennyi kell érte!

(#260) svgyula


svgyula
addikt

Tisztelt Uraim!
Azt remélem hamarosan tag leszek! Rendeltem egy gépet. Az előző sajnos egy nagy átverés volt.(overmax SteelCore 10+)
Kíváncsi vagyok arra hogy mennyire haladnak a kiadásnál a firmware cserével. Azaz ez már az új verzióval jön ki vagy itthon buherálva kell cserélni?
Majd ha megjön leírom!
Nem értem azt a hozzászólást ahol a 4.04-es veriót nem tudják rootolni erre van külső program is! Talán azza kellene. Az unlockroot talán megoldaná vagy a z4root.apk? Persze driver kell hozzá a pc-re!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#261) sublett


sublett
tag

Sziasztok!

A legújabb fw a QUAD core-ra a N10_v1.64.w1?
Frissíteni hogy lehet?

Előre is köszi a segítséget!

sublett

(#262) LámaZ válasza sublett (#261) üzenetére


LámaZ
addikt

A frissítés nem olyan egyszerű, mint a Windows-nál, eszközspecifikus förmver kell hozzá, amelyet egy segédprogrammal (valamilyen flash-progival, flesselővel) teszel fel a gépedre. Tehát, először szerezd be az új förmvert.

Legyen minden jó!

(#263) sublett válasza LámaZ (#262) üzenetére


sublett
tag

közben utánanéztem, és a négymagos Saneinek (nem Ampe) 1.58b a legújabb FW-je, ez rajta is van a tableten.
Az elem élettartam miatt kellene valamit kitalálni, mert alvó állapotban is (ha a wifi ilyenkor ki van kapcsolva) gyorsan merül.
Valami tipp az elem élettartam emelésre?

(#264) LámaZ válasza sublett (#263) üzenetére


LámaZ
addikt

Ezt olvasd el, és magával az Androiddal kapcsolatban inkább ott kérdezz.

Legyen minden jó!

(#265) svgyula


svgyula
addikt

Tisztelt Uraim!
Segítséget kérnék. Megjött a gépem külsőre és hardver ügyileg teljesen rendben van. A kérdésem az lenne van-e ehhez 4.1-es android? A gép pontos típusa ez: AMPE A10 10.1" Freescale i.MX6Q 4Core 1.2GHz
Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!
A sebességtesztet nem tudtam megnézni (mármint a pontokat) mert az antutu nem megy fel azt írja hogy nem kompatibilis ezzel a verzióval!?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#266) svgyula válasza sublett (#263) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nekem nem merül a gépem szinte semmit bekapcsolt wifi-nél sem ha satndby üzemmódban van! Viszont!! arra lettem figyelmes, hogy az akkumulátor töltöttségi szintje ugrál! Ezt úgy kell elképzelni. hogy feltöltöm nézek egy filmet leesik 50%-ra kikapcsolom pár perc és 70%-on van! Szerintem a töltöttségjelző nem működik rendesen de a BATERY BOST sem mert az is ugyanazt mutatja. De nem zavar majd csak beáll akkor teszem fel töltőre amikor kikapcsol! Persze eddig kb 4x töltöttem!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#267) svgyula


svgyula
addikt

Éppen most néztem ezek voltak a szemmel látható értékek!!
bekapcs:48%
5mp 51%
5mp 52,53,55%
kikapcs-bekapcs 57%
míg irtam eltelt idő újra bekapcs 59%
Na ezt mondtam!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#268) svgyula válasza svgyula (#267) üzenetére


svgyula
addikt

Ja bocs azt elfelejtettem mondani, hogy nincs töltőn sőt sehova nincs rádugva és a wi-fi is be van kapcsolva.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#269) svgyula


svgyula
addikt

Tisztelt Uraim! Letöltöttem az új frimware-t 162b a géphez kérdésem az lenne a pontos frissítési folyamatot leírná valaki? Ez is úgy működik mint az előző táblánál, hogy felrakom kicsomagolva az SD kártyára és onnan telepítem? Tudom a "DOS" bootolás után! Azt hiszem valami olyan hogy update ex.
A válaszokat előre is köszönöm!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#270) svgyula válasza svgyula (#269) üzenetére


svgyula
addikt

Tisztelt Uraim!
Megoldottam a frissítést! Működik a gép. Volt egy apró malőr :F nem olvastam utána az 1.64 verziónak és felraktam aztán 4bit-en jelent meg minden! Újra csere az 1.62 verzióra de mire letöltöttem az egy örökkévalóságnak tűnt de jó lett a boot idő a felére csökkent kb.
Ha valakit érdekel akkor leírom hogy hogyan lehet lecserélni!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#271) svgyula


svgyula
addikt

Nos uraim! Úgy látom egyedül maradtam.....................

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#272) LámaZ válasza svgyula (#271) üzenetére


LámaZ
addikt

Soha nem vagy egyedül.
Ha találsz Ampe A10-hez friss ROM-ot, velem jól eldiskurálhatsz. :-)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#273) svgyula válasza LámaZ (#272) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Tegnap raktam fel a 162.b verziót. Az enyém kedden érkezett a 158.b volt gyárilag rajta. mellékelem a képet megváltozott a boot kép is! A "kilépek a programból szó nélkül" fejezet szinte minden kompatibilis programnál megszűnt!
http://www.kepfeltoltes.hu/view/130427/ma_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/view/130427/ma1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A letölthető frissítés: http://www.szampe.com/support_down.asp?id=991

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#274) svgyula válasza LámaZ (#272) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Segíthetnél abban, hogy milyen módszerrel sikerült rootolni a gépet? Idegesít a cellakészenlét nem tudom kiirtani. A unlocroot csak akkor indul el egyáltalán ha a vírus irtót a gépen kikapcsolom. De valamiért nem talál hozzá drivert pedig ott van látom típus szerint!
Megköszönném a segítséged!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#275) LámaZ válasza svgyula (#274) üzenetére


LámaZ
addikt

Bin4ry módszerével rootoltam, de előtte utánaolvastam azért az angol nyelvű fórumban.

Legyen minden jó!

(#276) svgyula válasza LámaZ (#275) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nem működik az ADB driver nem megy fel a gépre! Pdróbáltam az unlock root is de az meg fizetős lett! A helyzet hogy egy alkalomért egy bizonytalan programért nem adok 20dollárt! Bármennyire is reklámozzák! Nincs esetleg a fórumon olyan aki tud egy frissítésre is alkalmas file-t csinálni és feltenni egy elérhető helyre?
Arra gondoltam, hogy a szükséges file-kat becsomagolja és ezt használni update-nak! Volt illl. van egy ilyen file de az sajnos android 4.1 re van!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#277) LámaZ válasza svgyula (#276) üzenetére


LámaZ
addikt

Én nem tudok ADB driverről, csak ADB Shell-ről. Ráadásul ez ingyenes!

Legyen minden jó!

(#278) svgyula válasza LámaZ (#277) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Még egy kérdés milyen op. rendszered van? Nálam a win7 64 bit az istenért nem lép kapcsolatba a táblagéppel. Az tünet úgy néz ki, hogy reagál azonnal ha rádugom a táblagépen történt változásokat is azonnal jelzi (USB hibakeresés ki-be). Kiírja, hogy ott az "A10 4 core" viszont nem tudok ezenkívül semmit sem elérni mivel meghajtót nem rendel a géphez. Az ADB nem lát semmilyen eszközt. Elméletileg van hozzá USB driver de arról az oldalról nem lehet letölteni.
Ha esetleg te már letöltötted (vagy aki olvassa) megköszönném ha valahogyan hozzá tudnék jutni!
Előre is köszi a segítséget

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#279) svgyula válasza LámaZ (#277) üzenetére


svgyula
addikt

Ez lenne az az oldal:http://www.86pp.com/download_view.asp?id=725#.UYOVdUpy0x0
Ha valakinek esetleg sikerül letölteni róla ha megkérhetem sikítson :D

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#280) LámaZ válasza svgyula (#279) üzenetére


LámaZ
addikt

Szia!

Én a 32-bites PDANet-tet telepítettem a PC-mre, azzal jól működött.
A letölthetőséget valamelyik angol fórumon (xda, slatedroid) találtam.

Legyen minden jó!

(#281) LámaZ válasza LámaZ (#280) üzenetére


LámaZ
addikt

Itt van a fórum
Ja, bocs, látom ugyanezt betettem már, de jobbat nem tudok.
Ha a linkek nem működnek, olvasgass a frissebb fórumbejegyzésekben, valszeg van későbbi, működő link is.
Akár a programfájl nevére is rá lehet keresni.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#282) svgyula válasza LámaZ (#281) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Most már szinte biztos hogy a szemét selejtes win7 lesz a bűnös mert leszedtem egy "ampe_a10_google_usb_driver.zip" file-t lecseréltem a szindróma ugyanaz az ADB (nem lát eszközt) nem megy és az eszközt azonnal látja viszont, semmilyen kapcsolatot nem hajlandó létrehozni!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#283) LámaZ válasza svgyula (#282) üzenetére


LámaZ
addikt

Én szinte biztos vagyok, hogy ez nem Windows-hiba. Még az elérési útvonalat kellene jól megadni valszeg.

Legyen minden jó!

(#284) svgyula válasza LámaZ (#283) üzenetére


svgyula
addikt

Egy kérdés hol és milyen beállításnál kellene útvonalat megadni ill. hol lehet? egyáltalán? Én nem találtam sehol ilyen beállítást.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#285) svgyula válasza LámaZ (#283) üzenetére


svgyula
addikt

Ha esetleg a telepítendő driver elérhetőségére gondolsz az biztosan jó!!! Mivel én adtam meg hogy honnan telepítse.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#286) k2laci


k2laci
tag

Úgy néz ki kinyirtam a Sanei N10 3G GPS tablet-emet .... :((

Először feltettem egy új firmware-t az SD-card-ra és recovery módban elkezdtem upgrade-elni, de vagy nem jó volt a firmware vagy valami más történt, de most már nem tudok belépni a recovery módba.
Ha RESET-elek úgy elindul a tablet, de amint megérintem a képernyő feloldó lakatot újraindul és a MY SMART MY LIVE feliratnál végtelen ciklusba marad. A livesuit-tal is próbálkoztam, de nem sikerült.

Van valakinek valami jó ötlete ?

[ Szerkesztve ]

(#287) svgyula válasza k2laci (#286) üzenetére


svgyula
addikt

Szia "Upgrade" közben nem tapizzuk a kijelzőt mert megszakad a dolog! és akkor csak az frissítve amit a tapizás előtt befejezett. szedjél le egyel régebbi verziót innen:
http://tabletrepublic.com/forum/freescale-i-mx6-quad-core/sanei-n10-hiapad-f10-offical-firmware-downloads-2862.html
Formázd meg az sd kártyát másold rá kicsomagolva!!!! és az upgrade all image file indít és meg vár! amíg befejezi!!! ez lehet akár egynegyed óra is!
Elméletileg 7db file az egész 3db img 3db ugyanilyen md5 és egy bin file.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#288) k2laci válasza svgyula (#287) üzenetére


k2laci
tag

Köszi !

Az "upgrade all image file indít " pontosan mit is takar ?
A küldött linken quad-core-os firmware-ek vannak az én N10-em meg dual core-os, ez nem gond ?

[ Szerkesztve ]

(#289) svgyula válasza k2laci (#288) üzenetére


svgyula
addikt

De igen mert más a "bele" ebből adódik, hogy a hozzá tartozó prg is! Honnan töltötted le azt a verziót? Ott nézzél másikat előzőt! Keress rá csipszett típus szerint (pl. freescale i.mq cuad core) ebből a freescale aki csinálta a firmware-t.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#290) k2laci válasza svgyula (#289) üzenetére


k2laci
tag

Hát ez nekem kínai :(( (Szó szerint, mert az összes leírás kínai nyelven van hozzá). Letöltöttem pár firmware-t de azok sok file-ból állnak meg olyan programok vannak hozzá amivel nem tudok mit kezdeni mert csak kínai nyelven mennek. SD-kártyáról nem bizti, hogy megy a frissités mert a recovery menűt nem érem el ... lehet hogy kuka az egész .... :(((

(#291) LámaZ válasza svgyula (#285) üzenetére


LámaZ
addikt

Az ADB-parancsok elérhetőségére gondoltam.

Legyen minden jó!

(#292) svgyula válasza k2laci (#290) üzenetére


svgyula
addikt

Tehetsz még egy próbát leveszed a hátulját és kiveszed az akksit! pár perc múlva új próba! sokat nem veszítesz ha a végén kuka lesz vagy szerviz és valahogyan felélesztik!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#293) k2laci válasza svgyula (#292) üzenetére


k2laci
tag

Valahogy PC-n át nem lehetne egy CWM-et feltenni rá, mert utána már könnyebben menne a szitu .... ?

(#294) svgyula válasza k2laci (#293) üzenetére


svgyula
addikt

Sajna ezt a részt nem ismerem! Mivel ahhoz elméletileg formázni kellene a benn levő sd kártyát és utánna még rátelepíteni egy androidot.a ki tudod venni az sd kártyát és megvannak az eredeti fájl-ok akkor pc-n felülírással talán!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#295) LámaZ válasza k2laci (#293) üzenetére


LámaZ
addikt

MTK-csipes telókra szoktak sp flash tool-lal cwm-et feltenni.

Legyen minden jó!

(#296) nkaroly73 válasza LámaZ (#257) üzenetére


nkaroly73
csendes tag

Szia! Olvastam, hogy Te is küzdesz a Wlan gyengeségével. Láttam azt is hogy betettél egy oldalt, de sajnos nem tudok angolul. Tudtál-e valamit kitalálni, hogy hogyan lehet erősíteni a tablet Wlan vételi erősségén? Várom segítő válaszodat! Köszi előre is. Karesz.

(#297) svgyula válasza LámaZ (#291) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Hosszú sz@rakodás után kiderült hogy mi volt a gond a win7! Most egy másik rendszerrel egyből rádugás után látja. Igaz csak az intéző alatt de hát ez is már azt mutatja hogy nem a tábla volt hibás! A rootolás egyből működött mindenféle driver nélkül!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#298) LámaZ válasza nkaroly73 (#296) üzenetére


LámaZ
addikt

Szia!

1. Első körben a routert állítsd be olyan csatornára, amelyet a szomszédok kevésbé zavarnak. PC-n az innSSider progi segít ebben, de tableten is sok hasonló app van.
2. Miután a routered beállítottad a legkevésbé zavart csatornára, szintén a routered állítsd be úgy, hogy széles frekvenciatartományban sugározzon (20-40 kHz).
3. Ha hordozható wifi hotspotod van, jó, ha otthon mindig tápon van, mert csak elemről működve kisebb a teljesítménye.
4. A tablet Wlan antennájának bütykölését még nem próbáltam ki. Az biztosan probléma, ha a tabletednek fémháza van. Amikor rendelünk, olyan jól hangzik, hogy fémház, mert az nem tűnik olyan gagyinak, mint a műanyag, de utólag ugye kiderülnek az ilyen problémák, mint a rossz wlan-vétel.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#299) svgyula válasza LámaZ (#298) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Érdekes, hogy nekem a routerem a szobában van ~2m magasan és mégis teljesen jó a házon kívül is! Körülbelül 20m-es körben teljesen jó vételt ad! Az viszont teljesen igaz, hogy nagyon nem mindegy milyen a vevő berendezés és annak a környezete (árnyékolás) azt nem értem ha már egyszer alumínium annak a cuccnak a hátulja akkor miért nem lett egyben az antenna is? Az előző gépem (gépem.......oversz@r!) is alu volt a háza a wi-fi viszont elég gyengécske volt! Ahol ezzel simán netezek ott azon nem is látta az adót!
Szombaton volt egy jó példa Pécs árkád telefonról ~3-4 jel mind védett! A táblán megtaláltam azt is ahova simán csatlakoztam igaz az már bő 20m-ren túl volt és a telók nem látták! Hát ennyit tudtam hozzátenni.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#300) LámaZ válasza svgyula (#299) üzenetére


LámaZ
addikt

"azt nem értem ha már egyszer alumínium annak a cuccnak a hátulja akkor miért nem lett egyben az antenna is?"
Ezt mantrázom én is már mióta.
A hátlapot fel lehetne osztani 4-felé, és lehetne egyben a gps, bluetooth, wlan, gsm antennája.

Legyen minden jó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.