Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#963) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nah, van még 2db mellékküldetésem függőben, jó lenne megcsinálni mindegyiket, mielőtt vissza megyek Pripyatba.
Az egyik Zaton -ban van, "Mi lett Bárkással és Viccessel.." című küldi. A másik meg Jupiternél, ott a Monolitosokkal nem tudok mit kezdeni. :F
Van valami megoldás ezekre? :U

Don't Tread On Me

(#989) riolobo


riolobo
tag

Na végül beértem,visszatöltöttem egy autómatikus mentést és úgy jó lett. Már csak a Vicces és Bárkás felkutatása maradt függőben de az különösképpen nem is izgat. Azt hiszem 25 vagy 26 napot töltöttem a zónában((: A három helyszín közül talán a jupiter környéki a leg hangulatosabb, pripyat is lehetne mer elég jó a maga nyomasztó atmoszférájával de attól azért kicsit többet vártam ,azt hittem nagyobb lesz meg több küldetést lesz ott,néhány mellékküldetés elkélt volna oda is.A végkifejlet meg egészen csapnivaló...na mindegy. Na meg persze hiányoltam az óriáskereket. A sok új gyógyszer meg mindenféle szir-szar ugyancsak jó ötlet de annyira könnyű brutálisan jó felszerelésre szert tenni ,hogy semmi hasznuk. Egyszer nem voltam például pénz szűkébe vagy pl soha nem volt olyan,hogy elfogyott az elsősegély csomagom vagy ilyesmi,ahány féle fegyver van a játékban szinte az összeset volt pénzem kimaxolni,úgy hogy mellette vagy 4 féle ruhával szintén megtettem.Folyamatosan kb 80-90 db kötszer és 30-40 elsősegély csomag volt nálam. Mindez a Mester vagyis legnehezebb nehézségi szinten,az elején még filóztam is,hogy nem lesz e így túl erős,az előző részek nehézségéből kiindulva.Egyszer se kellett vért izzadnom egy tűzharc során se,pedig a korábbi részekben azér bőven volt olyan. A SoC föld alatti ,beparáztatós küldetéseinek színvonalát sajna ebben se sikerült megütni.A chimera azér komoly dög,a burer viszont kész röhej((: Ezek ellenére azt kell,hogy mondjam a jó kis stalker-feeling még aludni is alig hagyott jó pár napja:)) Sokat fejlődöt az egész cucc, csak egy jobb sztori meg egy nagyobb és több pripyat kellett volna.Azért bejött,valszeg nem utoljára toltam végig((:

[ Szerkesztve ]

(#1006) P2000WRC


P2000WRC
tag

Pár napja kezdtem el a játék német változatát. Még csak most mentem át először jupiter környékére, úgyhogy még nem sokáig jutottam, de valamennyit talán tudok segíteni emre-nek és akik küzdenek Kardán haverjainak a megtalálásával. Bárkás holttestét megtaláltam képződmény keresés közben, a leégett tanyánál, ha legurultok a domboldalon, van egy csomó hasadék az alján, ott valamelyikbe bementek, és valahol a labirintus közepén megtaláljátok. Vigyetek sok elsősegély csomit, mert van egy két anomália, amit nem lehet kikerülni.
Amúgy nem nagyon dícsérte Kardánt ez a Bárkás, ahogy a PDA-jából kiderül. :)
De ez Kardánt nem hatotta meg nagyon, mély fájdalmában leitta magát az én vodkáimból, azt ennyi. :(((

(#1020) P2000WRC


P2000WRC
tag

Köszi a gyors segítséget!! :R
Asszem meg van mit néztem be, nem az volt a konvoj utolsó autója, amire én azt hittem, hogy az. :B

Bárkást itt találod:

Viccest még keresem, de remélhetőleg ő is meg lesz...

(#1023) MPowerPH válasza P2000WRC (#1021) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szépen nyomod :R , én sokat kóricáltam, Bárkást meg is találtam, de viccest nem sikerült. Pedig tényleg bejártam mindent. :(((

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1162) ubi91 válasza jegenye77 (#1159) üzenetére


ubi91
tag

a fegyvert vidd el a Szadovszkra, a piás csávóhoz dokumentumokkal együtt. ő meg tudja csinálni.

1 kérdés: Viccest hol találom meg? Bárkást sikerült megtalálnom a Karom anomália alatti barlangban.

(#1239) Zorro555 válasza playhard (#1238) üzenetére


Zorro555
tag

Galacsint Zatonban 2 helyen találsz. A mocsárnál, ahol a lezuhant helikopter van, vagy a tölgy anomáliára ha felmászol. Bárkás jegyzeteiben utal is rá. Lényeg, hogy vegyi anomália közelében képződik Zatonban.
Húscafat ritkán fordul elő, de néha lehet találni, pl. a karom anomáliában Yanovnál, a lényeg, hogy gravitációs anomáliákban jelenik meg.
Monolitosokkal kapcsolatban olvass vissza, úg 1070-és 1100 között találsz infot.
Az alagúttal kapcsolatban keress dokumentumokat a Jupiter gyárban.

(#1805) robo5133


robo5133
csendes tag

sziasztok lenne egy kérdésem az elsö pályán az alkesz szerelötöl felvetem egy küldit hogy megkeresem a barátait na már most viccest megtaláltam a fenyötölgy anomáliánál de bárkást sehol sem lelem volt valaki aki megtalálta?

(#3715) matej013


matej013
csendes tag

Én azt szeretném megkérdezni, hogy hol találhatom meg Bárkást, és Viccest? :)

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#5356) dodopek válasza Dhampir (#5355) üzenetére


dodopek
addikt

Apró segítség az alapjátékhoz:
stalker Cop oldal
Vastagon spoileres, úgyhogy csak finoman nézelődj. Leírja hol van vicces, és bárkás, hol vannak a szerszámok, meg ezer dolgot még...

(#5357) Dhampir válasza dodopek (#5356) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi a tippet!

Zatont már bejártam, most egy ideje a Janovi részt gyúrom, bár visszamentem kötszerért a Szkadovszkba. Bárkást könnyen megtaláltam, Viccesbe azonban véletlenül botlottam belé.

A kitöréseket viszont túlélem, amióta megjelölt a Zóna. Egyszer a Szkadovszk melletti cső tetejéről néztem végig, amikor a Kitörés közben izgatottan rohangásztak fel-alá a mutánsok. Az életerőm elfogyott, de utána szépen magamhoz tértem.

Kardánnak még csak kétféle szerszámkészletet tudtam szerezni, és Novikovnak is. Nem baj, ha nem tudom a lelőhelyeket, mert így jobb a játékélmény. Inkább a dokumentumok miatt aggódok, mert azokról nem derült ki, hogy melyiket kell megtartani, és a játék elején találtakból még Zatonban eladtam. Viszont a jupiteri, gyárral kapcsolatos iratokat elviszem a tudósoknak.

Egyébként állítólag ma 20 órától lesz a Duna TV-ben a Csernobil öröksége: a Zóna című magyar dokumentumfilm.

[ Szerkesztve ]

(#6002) katt777 válasza dodopek (#5862) üzenetére


katt777
félisten

Kösz a választ. Időközben szereztem leírást, most játszom újra. Sajna leírás sem mindenben jó, Bárkás pl. nincs meg, a temetési helyén sem. Hogy másodjára jó lesz-e, nem tudom.
Informátort Pripyatban kellene elkapni az átadáskor. Remélem, másodjára jó lesz. Anno kinyírtam Noét, mert rám lőtt. ;]
Végül megjelent a Svarog Hermann listájában, megvettem. Szvadovszkra még nem tértem vissza. Most mentem át Pripba, megyek kalib. szerszámokért, aztán át kell hordanom pár mázsa fegyót ingyen megcsináltatni, meg vissza, jó pénzért eladni.
Előző végigjátszáskor napokig bolyongtam, Bagoly mégsem szólt.
A szívás: Eddig még egyetlen sugárzáscsökkentő anomáliát sem találtam, pedig anno volt 3, ezekből 1 -3-as, és enélkül elég nehéz a többit használni. Az alagútban p. felé találtam egy 2-est. Ja, és egészségjavítót sem találtam 1-et sem, pedig anno 2 is volt, illetve iránytűből sincs 1 sem (ebből is volt 2).
Noé küldim még nem volt, talán vissza kéne menni hozzá... :F
P. úton sikerült mindenkit élve átvinnem (4 embert), nem kis meló volt.
Az szép volt azért, hogy egy kitörésa lápi felderítő csapattal együtt kapott el. Kivártam, mi lesz, gondolván, hogy ha elbújok, végük. Hát, én meghaltam, ők meg vígan vizsgálgattak tovább a kitörés alatt! :Y Ez sem kicsi bug. :(((

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8790) #90933760


#90933760
törölt tag

Ahova Noéval kell menni a fennsíkra, ott van egy ilyen térgömb a heli mögött, az hova vezetne? Mert beleugrottam és fekete kép, de nem tölt semmi és kifagy.

Ja igen, Bárkás hol a bánatba van? Valami alagútban azt tudom, de a benzinkút alattiban? Kardán haverjai feladat.

[ Szerkesztve ]

(#10614) Physicist03 válasza FeketePok (#10613) üzenetére


Physicist03
senior tag

Igen sajnos ritkán előfordul ez a bug, hogy a monolithosok learatják azokat akiket visznek a befogadásukra. Ha jól emlékszem megoldás nem született ez esetben :(
Bárkás ügyében: Ide kell bemenni (piros karika a bejárat). Errefelé kerested?

[ Szerkesztve ]

(#12139) Medvelászló


Medvelászló
senior tag

Sziasztok!
Lenne pár gondom méghozzá a következők:
1,Nálam van Black és Gerinces zsoldosok PDA-ja ezeket kinek adhatom oda?
2,A Bárkás és Vicces felkutatását ha jól tudom majd Kardán adja de nem tudom mikor?! :W
3 Átugrottam Janovba de sem a Szabadság sem a Szolgálat nem ad küldit.
Nemrég fejeztem be a fedett ellen küldit.

(#14376) dodopek


dodopek
addikt

Van ötletetek, hogy mit lehet esetleg átírni, hogy előkerüljön Bárkás(vagy vicces, amelyik a barlangban van). Keresztül kasul bejártam a barlangot, megnéztem térképen is, hogy hol kellene lennie, de sehol nincs. A hulla pöttye sem látszik, ami a hulláját jelölné.
Merde! Van vagy 3 küldetésem, ami megbugosodott, és nem lehet megcsinálni...

Más.Valaki valami magyarításról beszélt nemrég.Melyik mod, és hol tart a dolog?

(#14447) shield válasza dodopek (#14445) üzenetére


shield
Topikgazda

Köszi a segítséget!
Ez van amikor az ember nem lát a szemétől. :) Ez a mély guggolás bosszantott hogy nincs, mert a beállításokban nincs ilyen opció, pedig a SoC-ban nagyon kedveltem. Akkor ezek szerint működik a ctrl+shift-el!? Az állandó guggolás is hiányzik, esetleg erre is van gomb kombináció?
Sok minden máshol található a Sniper-ben, mint a többiben. Pl. a szerszámok is máshol voltak Zatonban.
Most Bárkás és Vicces maradványait keresem. Nem tudom mennyire fog segíteni az alap játék végigjátszása.

Szervezem a csapatot Pripyat-ba, gondolom nem lesz gyalog-galopp ahogy olvasom, a rambozók miatt.
De mehetnék át a Vörös erdőbe is. Hova menjek előbb?
A topikba rákerestem a Vörös erdőre és ott olyasmit találtam, hogy helikoptereknek el kell menniük Pripyatból, hogy valami kapuk kinyíljanak a Vörös erdőben a holttestek megvizsgálásához. Tényleg így van ez?
Ahogy olvasom igen fel kell készülni a vörös erdei pszi támadásra.
Mondjuk már kellene a szerszám készletek is Nitrónak is mert Kardán nem tudja fejleszteni a karabélyaimat. :F

A tudósokat nem tudtam lekísérni a bányába, mert a rengeteg zombival kinyíratták magukat. Ez okoz valami problémát a játék folyamán? A tudós bunkerben azt mondták, hogy szervezik a másik csapatot, lesz-e belőle valami...
Érdemes egyedül lemenni a bányába a zsákmány reményében vagy nincs értelme?

Már megint feltettem egy halom kérdést. :(((

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14478) Medvelászló


Medvelászló
senior tag

Hali!
Most kezdek bezizzenni :W ,ma délelőtt megtaláltam Vicces? csontvázát a fenyőtölgynél a talált holmikat lepasszoltam az alkesznek és a kereskedőnek.Közben megcsináltam 1 csillió darab küldit,most járok a leégett farm alatt a barlangban mondván felveszem Bárkás cuccait de sehol sem találom.Ez most bug lesz vagy én vagyok vak?Ha bug lesz az ég kegyelmezzen a gépnek mert belevágom a fejszét...

(#14480) Medvelászló válasza Physicist03 (#14479) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Az a nagy helyzet hogy nem küldiben vadásztam rájuk,arra jártam és gondoltam felszedem.Van rá valami gyógymód?Azon agyalok hogy hagyom a francba a bárkás fos holmiját,az alkesz meg bek@ph@tj@...talán nem siklok ki a főszálról?!

[ Szerkesztve ]

(#14519) dodopek válasza spank309 (#14518) üzenetére


dodopek
addikt

Benne van még a PDA-ban a küldetés? Aktív? Ha igen, akkor jelölnie kellen, hogy hol az átjáró. Ha nem jelöli, akkor lehet, hogy megbugosodott a küldetés. Előfordul időnként, nekem például bárkás hullája tünt el...

(#18218) dodopek válasza marked one94 (#18217) üzenetére


dodopek
addikt

Az egy lövéses küldetést csak akkor adja, ha a vegyesboltnál elintézted az irányítót(kovalszki adja a küldetést, hogy nézz utána az eltünt felderítőnek), és a bázisra visszaérve garikhoz mégy.Ha bárhova máshova, akkor nem kapod meg. Ebben a küldetésben szerezheted meg a belépőkártyát az X8 lezárt ajtajához, de csak ellátmány van benn, nem létfontosságú.

Szerk: Ha szólt a stalker, akkor utána fel kell menni az ezredeshez, Ő majd intézi a többit.

Vicces, és bárkás holttestét így találod meg legkönnyebben.Olvasd el, a Zatoni részt.

[ Szerkesztve ]

(#19167) rétisün


rétisün
veterán

valamit nagyon elk***ak ennek az AMK modnak a készítői (vagy csak nálam van egy fura bug) az, hogy nem látszanak a hullák, az egy dolog (főleg, hogy van rá megoldás) de hogy pl. katonák hullái sincsenek a helikopterek mellett, meg a vérszívófészek közelében sincs egy se, az azért már fura. érdekes, amikor Fajd vizsgálja hullákat, csak nincsenek ott :DDD Bárkás hotteste szintén nincs a 'helyén', ami végül is nem számít a végigjátszásba, de akkor is.
eltemették közben, vagy mi? :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#19170) dodopek válasza rétisün (#19167) üzenetére


dodopek
addikt

Bárkás neálam sincs meg, de Ő eltünt már az sgm.ben is. A katonák a fennsíkon ott voltak, volt náluk fasza fa tusás AK. Szerintem ez nem bug, végülis a zónában mindíg eltünnek a hullák. Lehet, hogy megették őket a snorkok... :D

(#19374) rétisün válasza dodopek (#19372) üzenetére


rétisün
veterán

az exos őr küldije eddig kimaradt, a hajnalosnak a doksikat megtaláltam (képet csináltam, hol van) keresnem kell még valami foszfúra növényt, meg morgásnak a puskáját. kell valakinek pseudogiant-szem, de még nem is láttam eddig ebben a modban :N
amúgy átmentem lowlandbe, elég ósdi az a pálya, látszik rajta, hogy valami nagyon régi buildból tették bele a modba.

kiméra-karom meg patkány fej leszállítva, hajnalos ruha szintén. (ez mondjuk vicces volt, mert én is abban voltam, amikor vittem a figurának a ruhát, erre elvette mindkettőt, és dupla jutalmat kaptam érte, csak éppen ott álltam ruha nélkül :DDD )

sztem bárkás teste is meg kell legyen valahol, mert ugye a feladat ugyanúgy megvan, hogy derítsd ki, mi történt, csak eltették máshova, nem a barlangban van.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#19693) Aarpok válasza shield (#19692) üzenetére


Aarpok
őstag

Az hogy 5 fős zsoldos csapatokat pakolgatott állandóan a hátam mögé az alföldön akik persze 3 golyóval megöltek.Nektek biztos ilyen nem volt,de nálam igen.Azt is megcsinálta,hogy eltüntette Bárkás tetemét (nem volt aktív a küldetés hozzá) vissza kellett töltenem mikor megérkezem Skadovsk - ig,hogy meg legyen.

Аарпок

(#19694) rétisün válasza Aarpok (#19693) üzenetére


rétisün
veterán

bárkás teste nálam sincs meg (ha jól emlékszem antoniusnál sem) plusz a katonák teste sincs a vaserdőnél, meg a sztalkereké a kör antennakomlexum alatt.

lehet vissszatöltöm a skadovskhoz érkezős mentést, egyből megyek a barlangba, akkor miújság van, de persze azért nem fogom onnan újrajátszani :N

ezzel együtt pedig jó ez a mod, kicsit legalább ki van bővítve az alapjátékhoz képest.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#19696) rétisün válasza Aarpok (#19695) üzenetére


rétisün
veterán

amikor először átérek zatonba, és egyből megyek a barlangba, ott van bárkás hullája. de ha kardán mondja, hogy tudjak meg róluk valamit, és úgy megyek oda, akkor már nincs ott :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#19717) rétisün válasza dodopek (#19714) üzenetére


rétisün
veterán

na majd mindjárt jól tesztelem is :P

köszönjük mindkettőtőknek (illetve antonius is benne volt valamennyire, nem? akkor mindhármótoknak) az összes CoP játékos nevében :R

mod: asszem újrakezdem onnan, amikor átérek zatonba. ott még megvan bárkás holtteste, később már valamiért nincs :(

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#19723) rétisün


rétisün
veterán

kicsit utánajártam ennek a bárkás/vicces sztorinak, de nem tudtam meg semmit :DDD :B azaz nem bírtan rájönni, mitől függ, ott van-e bárkás hullája, ahol lennie kell (gyengébbek kedvéért tehetek be róla képet, de sztem itt már mindenki tudja, hol kell lennie)
tehát érdemes minél előbb odamenni, akár már akkor, amint átértél zatonba, különben előfordulhat (mint antoniusnál is) hogy hiába kapod meg a küldit kardántól, nem tudod befejezni, mert nem lesz ott a hulla.
ja, ez eddig csak az AMK modban fordultelő, más modokban sose volt ilyen :(

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20285) rétisün


rétisün
veterán

asszem én meg megint újrajátszom onnan, amikor átérek zatonra, különben nem lesz meg morgás fegyvere.

egyszer már játszottam ezt, akkor bárkás teste miatt, remélem most is megvan :DDD

mod: megvan :DD (kár, hogy ennek így kell örülni, az alapjátékban alap volt, hogy megvan :DDD )

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20289) dodopek válasza rétisün (#20286) üzenetére


dodopek
addikt

Rengeteg rejtekhely van, ami odébb csúszott egy méterrel, vagy épp eltünt. Én például az Eiminatort sem találtam meg a gauss tesztelőben. A gerendáról nekem is leesett a égő házakban Zatonaban, és Bárkás nekem is eltüník. Pedig érdemes elmenni érte, mert a napkelte ruha, ami nála van, ér vagy 30k rubelt...

A fegyverek, amiket Fürgétől kaphatsz:
Sztyeppei Sas
Groza 5.45
MP-5 "Frasier"
SIG P220 "Alpine"
SPAS-12 "Carabineer"
"Hiúz"
SVU-A
March
Tide
Az SVD mesterlövész-puska kézi munkával készült változata.
Vpn-SVU
USP Compact
Módosított Vintorez
Fürge Fal-ja
Striker A2
Fürge KSVK-ja
Terak AK-113-ja
DSR-1 Szubszónikus
Fürge F2000-e
Fürge G36E-je
Nagyjából ennyi. Lehet, hogy kicsit tévedtem, és van amit kétszer írtam, vagy elfelejtettem, de éjszakásból most ébredtem, úgyhogy nézzétek el nekem... :)

(#20313) dodopek válasza shield (#20312) üzenetére


dodopek
addikt

Jópárat lehet szerezni. Az van például Bárkáson is, küldetés után is kapsz valahol, a benzinkúton is ugye...

(#20314) rétisün válasza dodopek (#20313) üzenetére


rétisün
veterán

"Az van például Bárkáson is"

igen, ha megvan bárkás teste..... :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20317) shield válasza dodopek (#20313) üzenetére


shield
Topikgazda

Bárkásról azt hiszem már lemondhatok. Majd lesz máshonnét.

Nem tudom, hogy elküldted-e mail-ben amiről priviben szó volt. Szerintem jobb lenne ha feltöltenéd valahova, mert a freemail-re nem mindig jön meg. Eléggé megbízhatatlan.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#20442) dodopek válasza Dhampir (#20441) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönjük magam, Erik, és persze Antonius nevében is mindenkitől a köszönő, és dicsérő szavakat. Ilyenkor érik be az ember munkája, és jön rá, hogy igen, érdemes volt szenvedni vele.:)

A játék kifejezetten szűkmarkúan méri a pénzt, lőszert, detektorokat, és a ruhákat. Úgyhogy csak óvatosan. És egy jó tanács. Ahogy átérsz először Zatonba, azonnal menj el a Barlangba, a Bárkás(?) hullájához, mert ha előbb felveszed a küldetést Kardántól, a tetem eltűnik. Kár érte, mert jobb ruhája van, mint neked...
Jobb fegyvert ha jól emlékszem Zatonban, Noé hajójától balra, a daruk tövében lévő hajó ablakában találtam, de ez már nem biztos...

Természetesen a weboldal is készül, csak nagyon lassan. www.amkdevolutionhun.allalla.com

[ Szerkesztve ]

(#20455) Dhampir válasza dodopek (#20442) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi szépen a tanácsot! :)

A ruhák leszedhetőek avagy csak Bárkásé? :F

(#20445) Medvelászló

A Banditákat kimondottan jól fogja a sörét, de a mutánsokat nem. Az egyik mocsári Kimérát rengeteg lőszer árán sörétessel sikerült legyőzni. Vérszívó esetében előfordult, hogy a kés hatékonyabbnak bizonyult és a magas sziklák környékén Kiméránál is.

(#20456) dodopek válasza Dhampir (#20455) üzenetére


dodopek
addikt

Úgy, mint az sgm-ben? Nem, úgy nem lehet leszedni őket, csak Bárkáson alapból van. A mutánsok tényleg keményebbek, de jó célzással azéet egy kimérának is elég 15 sörét....

(#20499) Dhampir válasza dodopek (#20495) üzenetére


Dhampir
félisten

:R

Vedd fel a "szerezz befolyást a csaposnak" küldit is. Szultánhoz kell majd átmenni, aki elhajt.

Ez a Rees hátizsákja küldi érdekes, mert ha jól rémlik, akkor nem kaptam meg ezt a küldetést, viszont véletlenül megtaláltam a hátizsákját az Öreg templomban és utána elcipeltem a bázisra. Ott le is dobtam egy sarokba, mert irtó nehéz volt. Reest felkerestem, de semmit nem mondott a hátizsákjával kapcsolatban.

Miután mindenkit felkerestem, aki a bázison volt, de semmi mással nem bíztak meg, emiatt bánatomban átláboltam Zatonba, ahol Bárkás barlangja felé valami őrült emberek rögtön tüzet nyitottak rám. :D

Nem kaptam meg az alábbi küldetéseket, pedig igyekeztem mindent egyenként, szép sorban megcsinálni:
- Hátizsák
-Tudományos detektor
-Groza
-Törpe kéz
-Vérszívó csáp

Lehetséges, hogy a vadászok bázisára visszatérve nyakamba szakadnak a kimaradt küldik? :F

[ Szerkesztve ]

(#20577) rétisün


rétisün
veterán

A modról: az AMK Devolution 2.0 az alapjáték sztoriját bővíti ki két új helyszínnel (a Stalker: ClearSky-ból megismert Mocsárral, és a Stalker játékokból végül kimaradt Lowlands (Alföld) területtel, egy új frakcióval (a Vadászok, ők a mocsárban, a Tiszta Égbolt frakció táborát 'foglalták el') és természetesen az új területekkel, karakterekkel új küldetéseket is kapunk. Új fegyverek, képződmények is megtalálhatóak a modban, az alapjátékban megismert rejtekhelyeken sem azokat a tárgyakat találjuk, amit már megszokthattunk.
Őszi hangulatban vághatunk neki a Zónának, ezúttal a Mocsárban kezdődik a kaland. Később a küldetéseket teljesítve a már ismert Zaton-Jupiter-Pripjaty pályák következnek, illetve az Alföldre is átlátogathatunk. Ez a terület valószínűleg a Stalker játékok fejlesztésének korai szakaszában került ki a végleges verziókból, a látvány legalábbis erre utal :)
A mod a legstabilabbak közé tartozik, egy helyen viszont mindig fagy: ha a Mocsárban, a Vadászok táborában ér a Kitörés. Ilyenkor át kell menni a közeli Halászfaluba, így elkerülhető a crash. Másik furcsaság a modban, hogy a rejtekhelyeken a tárgyak néha másik szinten találhatóak (pl. Zatonban, a Leégett farmon a fegyver a földön van, nem a padláson, vagy a csővezeték tartójáról a földre kerültek a cuccok)
Szintén gyakori bug, hogy a holttestek eltűnnek, pl. a Kör antennakomplexum alatt, a vérszívók fészkénél, a helikopterek mellől a katonák hullája (Vaserdő és a Déli fennsík) vagy a Kikötői daruknál, ahol Reszketeget lefüleljük. A végigjátszást nem befolyásolja ugyan, de ajánlott Bárkás holttestét a Zatonba érkezés után egyből megkeresni (tapasztalt stalkerek tudják, hová kell menni :D ) mert később már az ő teste is eltűnhet, így nem teljesíthető Kardán küldije.

nagyjából ennyi, akinek még van kedve, nyugodtan írjon hozzá/bele....azt nem írtam, hogy az őszi hangulat alighanem az absolut nature modnak köszönhető, elég valószínű. aki tudja milyen modokat gyúrtak bele a készítők, tegye meg, hogy beleírja. valamilyen fegyver modot is tartalmazhat, de nem találtam meg, melyiket. :B

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#21034) dodopek válasza #90933760 (#21032) üzenetére


dodopek
addikt

Hát, én találkoztam burerrel, meg kisóriással Zatonban... :)

Amúgy érdemes átmenni, sokkal jobban lehet keresni, mint a mocsárban. Képződmények, küldetések...

Visszatérő hiba, hogy eltűnnek a hullák. Sünivel azt szoktuk javasolni, hogy még a hajóra érkezés előtt menj e a barlangba Bárkás hullájáért(neki úgyis van ruhája...), utána ráérsz kardántól felvenni a küldetést...

[ Szerkesztve ]

(#22247) rétisün válasza shield (#22246) üzenetére


rétisün
veterán

pripjatyig már eljutottam egyszer, csak újrajátszottam onnan, amikor még megvan bárkás teste a barlangban. addig kitart, amíg megjelenik a lost alpha, meg valami szorgalmas stalkerek hegesztenek hozzá magyarítást :U

ja, AMK még mindig.....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#29616) hanS20


hanS20
csendes tag

Hali újra, most az AMK 2.0-hoz kérnék tanácsokat. Ez a mod is elég faintos, jók a küldik, a felszerelés, fegyver stb. Ámde nem túl stabil a dolog.... ahogy 1-2 questre rákerestem itt a fórumon anno nektek is meggyűlt vele a problémátok (pl.: bárkás holtteste eltűnik, 1-2 rejtekhelyről eltűnik a cumó.) Na ezekbe én is beleestem, sajnos újra már nem kezdem ezek miatt. Viszont kérdésem az, hogy mik vannak még? Jupiter elején/közepén vagyok helyszínileg, questek között kb amikor megkapom alföldön, h szerezzek zsoldos ruhát. Tehát vannak-e még ilyen eltűnik, hamar meg kell csinálni, stb. csalafintaságok a mod hátralevő részében? :D

(#34066) #47205632


#47205632
törölt tag

Természetesen belefutottam a Bárkásnak nincs meg a hullája bugba. A vérszopó fészekben se volt meg a hulla a rács mögött aminél a képződmény lett volna, Reszketegnél se voltak meg a hullák amiknél szintén cuccok voltak...
Nem mintha számítana, mert már a felén túl vagyok a játéknak szóval nagyságrendekkel jobbak a cuccaim, csak a Kardános küldi zavar, hogy nem tudom így megcsinálni.

Aztán ha befejeztem megnézem milyen lett a Lost Alpha, még sose játszottam azzal pedig már jó pár éve kint van.

(#35126) Papa Joe


Papa Joe
tag

Dhampir! Call of Darth Vader? Erről még nem hallottam, de ha kijön, mindenképpen végigtolom! Nyakánál fogva vágnám falnak az irányítókat... :C

SMG 2.2-ben nem találom Bárkás testét a leégett falu alatti savas barlangban. A társát - nem ugrik be a neve - a fenyőtölgy anomália mellet a szokásos helyen megtaláltam. Alaposan végig szoktam járni mindent, az SGM hátizsákot, és egy másikat is találtam, de a tetem nincs semerre...
Valakinek esetleg egy kis halvány emléksugár? :F

(#35127) rétisün válasza Papa Joe (#35126) üzenetére


rétisün
veterán

úgy emlékszem, bárkás teste el szokott tűni, ha később mész el 'érte' amint megvan a feladat, egyből menni kell.

más is belefutott ebbe, ha jól rémlik, illetve azt hiszem én próbálgattam is annak idején, mennyire 'sürgős' megkeresni, és nem mindig volt ott, ahol lennie kell.

mod: volt már róla szó régebben is

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#35133) sklopp válasza Aarpok (#35132) üzenetére


sklopp
őstag

Én úgy szoktam, amint megérkezem a Szkadovszkra, leccucolok a ládámba, elsőnek körbekérdezek mindenkit, nyilván Kardánt is, először megyek Bárkást keresni, plusz a barlangban körülnézni mert több arti is van, meg szokott lenni egy zsebteleporter is. Utána megyek a cimboráját megkeresni. Így még sohasem fordult elő hogy eltűntek volna. Szerintem ott van az oka a gyors eltűnésnek, ugye a hullák többsége bizonyos idő után eltűnik, de néhány megmarad, akinek szerepe van a történetben később is. Úgy néz ki, Bárkás véletlenül az eltűnők csoportjába került, programhiba lehet.

[ Szerkesztve ]

(#35166) Papa Joe válasza Dhampir (#35165) üzenetére


Papa Joe
tag

A hídon a menetoszlopban talált iratokat nyugodtan eladhatod. Szellem, Agyar, és Lövész feljegyzéseit szerintem csak a végén add Lövésznek. A PDA-k közül Bárkásét, és Viccesét csakis Kardánnak. A szolgálatos ellátósét majd Janovon annak az oldalnak, akinek jónak látod. A többit miután elolvastam, általában eladtam. Olyan infók körvonalazódnak benne - ha jól emlékszem - hogy a zsoldosok miként ténykednek Zatontól egyészen a Pripyat-i titkos laborig. De nem kizárt, hogy nem felejtettem közben ki valamit...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.