Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) danteshell


danteshell
aktív tag

a hét elején tervezek gépvásárlást...
ha alapvetően játékra használnám a gépet, vajon melyik rendszer lenne előnyösebb???

s754 3000+ sempron 6600gt vga-val
vagy.
s939 venice 3000+ 6600-al
????

sokkal lassabb a sempron konfig???

7447 óta folyamatosan...

(#2) Ádyka


Ádyka
őstag

De korán van. Nem tucc aludni?

Ha Markokat akarsz játszani akkor a 754+GT biztos többet hoz, de egyszerűbb lenne majd egy 22 rugós kártyát csak kikapni a 939-esedből és azt eladni, mint majd egy egész konfigot cserélni.
Tehát 939+sima 6600.
Szerintem
Á

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#3) Syolase


Syolase
csendes tag

Meg a 6600-ot meg lehet húzni 6600GT szintig szvsz.

(#4) kovsol válasza danteshell (#1) üzenetére


kovsol
titán

nekem s754+6600GT van a gépemben de én ezt már lassan egy éve vettem
ha új gépet veszel akkor s939 mivel egyszerübb lesz utánna fejleszteni

szerk: na meg ha sempront akarsz s754 be akkor felejtsd el tutira :DDD

[Szerkesztve]

May the Force be with you!

(#5) Vangelis válasza danteshell (#1) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Mennyivel olcsóbb egy 754 es 3000+al mint egy 939 es 3000+al?!...szerintem szinte semmivel;)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#6) kovsol válasza Vangelis (#5) üzenetére


kovsol
titán

de miért sempront rakna a s754 be? nem értem
mikor egy 3000+ os s754 A64 is megy 2500MHz fölött
de a további fejlesztésekre gondolva a s939 a befutó

May the Force be with you!

(#7) Petya25 válasza danteshell (#1) üzenetére


Petya25
addikt

Én is az újabb foglalatot ajánlom, ha a jövőre is gondolsz (a venice procikat nagyon dícsérik), és a GT sem kerül sokkal többe, én biztos azt venném.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#8) ati05


ati05
aktív tag

Ha viszont arra gondolsz hogy úgy is jönnek az újjabb foglalatok akkor meg tök mindegy akkor már inkább a 754+6600Gt úgyis ha majd később cserélni kell akkor is lap+vga+proc csere kell majd:(

(#9) erdeya


erdeya
senior tag

én 754-et vennék jobb VGA-val.
Persze csak akkor, ha a 754-es és a 939-es konfig árkülönbözetéből ténylegesen jobb vga-ra futja.

Ha új gépet vesz az ember, akkor minimumnak a 6600GT-t érdemes megcélozni.

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#10) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Az A64 3000+ mindkét foglalattal ugyanannyiba kerül, max pár száz Ft differencia van, ellenben az S939-es alaplapok minimum 5-6 ezerrel drágábbak. Én a S939-et venném a dual memóriavezérlő miatt. Azt a pár ezer Ft többletet megéri.
A Sempront felejtsd el, ha 64bitben gondolkodsz.

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11) gergod


gergod
tag

Persze főleg attól függ, hogy a 754 esed agp-s lenne-e? Ha igen, akkor mindenképpen pci-e -s 939est vegyél

(#12) Dilikutya válasza gergod (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

Túl sok jelentősége nincs. Mire az AGP-s 6600GT-t cserélni kell, a proci+lap is megérik a cserére, ha játékkonfigról van szó. VGA-t igazándiból csak lappal és procival együtt érdemes cserélni, újabb, erős kártyát régebbi konfigba nem érdemes tenni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13) Rommel6600


Rommel6600
őstag

szerintem, ha játékra használja akkor s754+ minél jobb vga! Ha meg fejleszteni akar majd, az is nagyban fog múlni attól mennyit szán rá, mert esetleg akkor meg már esetleg a procija is kevés lenne a s939-ben (attól függ mikor fog fejleszteni)

Ha most akar játszni akkor s754, ha később akkor s939

[Szerkesztve]

(#14) L@co válasza Rommel6600 (#13) üzenetére


L@co
aktív tag

Így van!!
Nem értem miért kellene nekimindenáron S939et venni!!
A 3000+os Sempron meg nagyon jó választás (mindenképp 64biteset vgyél!!) mert ugyanannyit tud mint a Venice magos A64 3000+os csak 512 helyett 128as a gyorsítótára!! Tehát az a 10% sebességkülönbség szerintem nem ér meg plusz 10k-t!! És elárulom h. PCI-Expresses S754es lapot is lehet venni!! Szóval én S754-et 3000+os Sempront és PCI Expresses 6600 GT-t ajánlok!!

(#15) Alyens válasza erdeya (#9) üzenetére


Alyens
aktív tag

Főleg mert a 754-es gyorsabb mint a 939-es (persze nem sempronra gondolok)

[Szerkesztve]

http://shrimpland.hu

(#16) antikomcsi válasza Alyens (#15) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezt meg ki mondta???

(#17) antikomcsi válasza danteshell (#1) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Semmi képpen ne vegyél s754-et.

s754
Abit NF8 AMD64 S754 16,880 Ft 21,100 Ft
AMD Sempron 3000+ Socket 754 14,720 Ft 18,400 Ft
InnoVision GeForce 6600GT AGP 30,000 Ft 37,500 Ft


s939

Gigabyte GA-K8NF9 AMD 64 nForce4 PCIE 6ch S939 17,600 Ft 22,000 Ft
AMD Athlon 64 3000+ Socket 939 Venice 22,560 Ft 28,200 Ft
InnoVision GeForce 6600 GT PCIExpress 28,640 Ft 35,800 Ft

InnoVision GeForce 6600 128MB TV DVI PCIExpress 18,400 Ft 23,000 Ft

s754
77.000.-Ft

s939
86,000,-Ft

s939 NEM GT-vel
73.200.-Ft

Döntsd el, hogy Neked, plusz 9 ezresért megéri-e egy 6600GT-vel, egy olyan konfig, amire, már van új proci, lesznek új vga-k, sokkal jobb memória vezérlésű procit tehetsz bele, dualban hajthatsz akár 4db. memóriát 400-on, stb......

Semmi nem tart örökké, de egy s939 konfig mindenképp jobb egy s754-nél, még akkor is, ha csak sima 6600-at raksz bele.

Mi több, akkor még olcsóbb is.

(#18) HERR Z válasza antikomcsi (#17) üzenetére


HERR Z
veterán

a vga-s részét, hogy azzal tovább tart felesleges volt írnod, mert biza van PCI-E-es lap S754-hez is...csak párat említek amiket lehet kapni:
Giga K8NE 19 bruttó
ABIT NV8 19 bruttó
MSI K8N NEO3 20 bruttó
ha hozzávesszük azt hogy sempi 3000+ árán itt a ph-n kap 2800+ -os A64-et ami órajelben megegyezik a S939-es 3000+ -al.....akkor sajna nem szól semmi se a S939 mellett szvsz mert:
-S754-et is meglehet cibálni elég rendesen
-olcsóbb a lap és a proci hozzá
-egy év és S939 kihal, annak meg aki most ezen töri a fejét hogy minél olcsóbban kijön, felesleges mondani hogy ''dehát abba megy az X2'' mert sohase vesz olyan procit
dual ram ugye meg azonos órajelen 2-3% maxx.....játék szempontjából meg a vga a legfontosabb szal felesleges pont azon spóroltatni

S754 PCIE+ A64 2800+ +GF6600GT/bátr szivem szerint ezt is lecserélném X800GT-re/

(#19) Alyens válasza antikomcsi (#16) üzenetére


Alyens
aktív tag

[L]http://www.prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=622&p=1[L]
Ezt olvasgasd végig! A memóriateszteken kívül mindenben lepipálta. Többet jelent az a plusz 200MHz mint a dualddr (sokkal).

http://shrimpland.hu

(#20) rollins válasza L@co (#14) üzenetére


rollins
őstag

s754 van nekem is, lehet hogy jobb lett volna s939 venni, de azért nem bánkódom túlságosan. A s754 tulajok vígasztalására a: Bővebben: link cikkből kiderül hogy a s939 a dual channel ellenére a s754 is megállja a helyét (Athlon64 3400+). Már van PCI-E s754 alaplap, de azt már nem vennén, akkor inkább s939. A s939 kétmagos procik (ha valamikor ideérnek) csillagászati áron vannak. Az agp -s vga -k meg nem fognak olyan hamar eltünni szerintem. (remélem nem írtam baromságokat)

(nem L@co -nak akrtam válaszolni hanem danteshell -nek , bocs..)

[Szerkesztve]

(#21) Dilikutya válasza L@co (#14) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem hiszem, hogy 10% lenne a különbség, különben senki se venne A64-et... azért kicsit sem mindegy, hogy az L2 128 vagy 512Kb. Láttuk, mennyit jelentett a P4 és a Celeron esetében is. Amúgy szerintem más különbség is van a Sempron 64 és az Athlon 64 között.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22) HERR Z válasza Dilikutya (#21) üzenetére


HERR Z
veterán

van 256-os sempi is...és a cache méretén kívül annyi a különbség hogy a Sempron ÚJABB magra épül, JOBBAN húzható és tudja az SSE3-mat.

(#23) antikomcsi válasza HERR Z (#18) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem vegyen egy K6-2-t, ahhoz még olcsóbb a lap.

(#24) L@co válasza Dilikutya (#21) üzenetére


L@co
aktív tag

Volt egy cikk (angol) ahol az 1 megás meg a 128 kilós gyorsítótár közötti különbséget vetették össze, és játékokban a doom3 on kívül mindenhol kb 10 %kal volt jobb az 1 megás a 128astól (a Doom 3ban sok volt a különbség asszem majdnem 20%) de majd megkeresem!!

(#25) czombacs


czombacs
tag

Szerintem jobban megéri egy s939-et venni manapság, mert az jobban fejleszthető... meg abba belemegy az X2 is! :DD

(#26) L@co válasza Dilikutya (#21) üzenetére


L@co
aktív tag

Na meg is van Bővebben: link
Átlagosan 12-13% különbség Doom3-ban meg 21%

(#27) pisti válasza rollins (#20) üzenetére


pisti
őstag

Egész pontosan miért is nem vennél pci-expresses 754es lapot? Hol van ebben a logika? Pont hogy nem logikus, mert ha új is lesz a foglalat az AMDnél attól a pci-express még megmarad a vganak, úgyhogy a legközelebbi fejlesztéskor legalább azt nem kell cserélnie.

(#28) Lortech válasza L@co (#26) üzenetére


Lortech
addikt

Idézet a linkről:
''Summing up the results of these tests we should acknowledge that the reduction of the cache memory to 128 kilobytes in processors of K8 architecture doesn’t affect the performance too much. In our tests the processor with a 128KB L2 cache is in average only 1.2% slower than its analog with twice the size of the cache and less than 6% slower than the model with an L2 cache of the maximum size. Thus, you shouldn’t worry about the small amount of cache memory when choosing a Sempron for your Socket 754 system.''
Magyarul a lényeg: a 19 különféle tesztben átlagosan a 128KB L2-es Sempron teljesítménye 1.2%-kal maradt el a duplaakkora, 256KB-os L2-es Semprontól, és 6%-kal a 4* akkora L2-es, rendes A64-től. Ezek után szerintem egyáltalán nem hülye az aki sempront vesz (mostmár ugye 64bites az is), ha minden fillér számít.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#29) pisti válasza antikomcsi (#17) üzenetére


pisti
őstag

''Semmi nem tart örökké, de egy s939 konfig mindenképp jobb egy s754-nél, még akkor is, ha csak sima 6600-at raksz bele.''

Na ezt nagyon nagyon nagy hüjeség így kijelenteni.
6600GT jóval erősebb a sima 6600nál, nemtom ki írta feljebb, de az sem igaz, hogy a 6600ot 6600gt szintre lehet húzni (max álmában).
Vegyünk egy 1xű példát 6600 húzva csinálhat mondjuk átlagban 6500 pontot 3dmark03ban, 6600gt húzva szerintem átlagban 9000 pont felett van. Tudom nem 3dmarkkal játszunk de ez a példa szerintem jól érzékelteti a két vga közötti különbséget. És mai játékokban a legfontosabb a vga teljesítménye, míg a dualchannel memória vezérlés csak minimálisan növelheti az fpst ( mint írták pár% max), addig egy jobb vga látványosan több fpst ad, javítva ezzel a játékélményt.

Tehát ha a tényeket nézzük akkor amit írsz az hüjeség. No offense, de jó lenne ha használható tanácsokat adnátok valakinek, ha már 1x ezért nyitotta ezt a topikot.

(#30) pisti válasza Lortech (#28) üzenetére


pisti
őstag

Az a baj, hogy ezekben a tesztekben a minimum fpst nem tüntetik fel és véleményem szerintem azt befolyásolja a kevesebb L2 cache, de mint írták, vannak 256kbyte L2 cache el szerelt Semronok, ráadásul az új E6 steppingesek csak annyivel kevesebbek egy A64nél, hogy 512 helyett 256 vagy 128kbyte a L2 cache.

(#31) Lortech válasza pisti (#30) üzenetére


Lortech
addikt

Ha ez ígyis van, az látszik az átlagban, és ez az átlag nem mutat túl nagy különbségeket. Játékokban ~5fps különbség, kivétel Doom3, ahol 10 (kb. 15%).
Engem egyébként sem izgatnak túlzottan a játékok, nem rólam van szó, de azt gondolom, hogyha egy játék játszhatatlan lesz a leendő konfigján, az nem a Sempron miatt lesz. Több értelmét látom több ram-ra, jobb vga-ra, tuningképesebb lapra költeni az árkülönbséget.

Thank you to god for making me an atheist

(#32) rollins válasza pisti (#27) üzenetére


rollins
őstag

Igazad van. Csökkent a PCI-E s754 lapok ára is.

(#33) antikomcsi válasza pisti (#29) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az ilyen hozzászólásokat, mint a Tiéd, legtöbször olyanok írják, akiknek s754 van.

Igazából hidegen hagynak a százalékok, és az egyéb teszt példák, minden szempontból értékállóbb, és logikusabb egy s939 alapú rendszer vétele.

Nézz magadba, és gondolkodj el azon, ha most cserélnéd le a régi K7 lapodat, akkor te mit vennél?

Persze, tudom, nforce3-as s754 lapot, és véletlenül sem egy korszerűbb, jobb nforce4 ultrás lapot.

Mindig csak annyi látszik ezekből a hozzászólásokból, hogy savanyú a szöllő.

Felőlem azt vesz, amit akar, beszéljétek csak rá, egy már most kifutott technologiára.

(#34) Lortech válasza antikomcsi (#33) üzenetére


Lortech
addikt

így van, aki mást tart logikusnak, más véleményen van, mint te, az vagy hülye, vagy savanyú a szőlő, és azért beszél sületlenségeket, hogy fényezze a saját konfigját. :D

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#35) Mania válasza antikomcsi (#33) üzenetére


Mania
senior tag

Még mindig drágább egy 939-es konfig akármit is mondasz,mert 20 alatt
HIVATALOS FORRÁSBÓL nem hiszem hogy kapsz normális 939-es deszkát.
Van aki 2-3k-t is meggondol.Szerintem ne egymást fikázzuk....hanem segítsünk inkább.

(#36) antikomcsi válasza Lortech (#34) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Persze a szőlő-ért szólsz, igaz elb@sztam, de a hülyét, ami pontos j-vel van írva azt nem javítod ki. :DDD;]:DDD

(#37) Mania válasza danteshell (#1) üzenetére


Mania
senior tag

Szerintem 939 és 6600GT lenne az ideális...de neked kell eldönteni hogy mekkora teljesítmény kell ami kb. +5-7% a 939 javára.Ebbe természetesen az is beleszól hogy mikorra tervezed a következő upgrade-t.

[Szerkesztve]

(#38) antikomcsi válasza Mania (#35) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Miért?

754-est kapsz? Mármint olyat, amilyet ''normálisnak'' neveznél?

Ha pedig így gondolkodunk, ahogy ebben a topikban előadják, akkor minek a s754?

Vegyen egy nf7 v2.0-t, bele egy 2500+ bartont 11x200-on, és egy 6600GT-t

(#39) Mania válasza antikomcsi (#38) üzenetére


Mania
senior tag

(#40) Mania válasza antikomcsi (#38) üzenetére


Mania
senior tag

Én személy szerint azért maradok ennél,mert jövőre egy Turion megy a 3000+ helyére :D

(#41) antikomcsi válasza Mania (#39) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Látod, pl. nállam a via chipes lap, nem fér bele a normális kategóriába. :DDD;]

Szerintem legyen ez, hogy mindenkinek igaza legyen. :DDD:DDD:DDD

Bővebben: link

(#42) Mania válasza antikomcsi (#41) üzenetére


Mania
senior tag

Szerintem is...:)
Amúgy régebben nézegettem ezt a lapot,de kb. 1,5 éve még hiánycikk volt sajnos

(#43) rollins


rollins
őstag

Hát igen... Az Amd -től nem volt szép húzás hogy ilyen hamar leállt a s754 Athlon64 gyártásával (kivéve talán a mobil Athlon64-et).

(#44) Mania válasza rollins (#43) üzenetére


Mania
senior tag

A 939-754 különbsége adja a lehetőséget arra ,hogy az A64-ek tudják a Dual DDR memvezérlést..ezért álltak le vele

(#45) rollins válasza Mania (#44) üzenetére


rollins
őstag

De az előnyük nem túl sok ha jól tudom. DDR2 -t meg nem tudják fogadni. Legalább ennyi vígaszom legyen :)

(#46) Lortech válasza antikomcsi (#41) üzenetére


Lortech
addikt

:C

Az optimális persze az lenne, ha s939 + rendes A64 + 6600GT lenne, ez vitán felül áll, de ha egyszer kötött az összeg, és nem jön ki belőle, akkor kompromisszumot kell kötni valahol vagy várni..((ezt teszem már pár hónapja :D)) Adva volt egy felhasználási terület, a játék. Időtállóságról sem esett szó, és arról sem, hogy meddig szeretné ezt a konfigot használni, mikor lesz lehetősége váltani, vagy egyáltalán bővíteni rajta. Ezek alapján szerintem nem jó választás, ha a 6600GT-n sprórolunk, és sima 6600lesz, mégha csak 754, és Sempron lesz is alatta. Ennyit a témáról részemről.

Thank you to god for making me an atheist

(#47) Mania válasza rollins (#45) üzenetére


Mania
senior tag

Kb:5-7% az előnyük(single core),DDR2-t nem tudja.
Előnyük hogy aránylag időtállónak tűnnek...

(#48) csibor


csibor
őstag

Hát amenyire én tudom azonos orajelen egyforma gyorsak.Egyébként tök mindegy mit vesz mert az amd ugyis foglalat cserét csinál S940?Vegye meg a szimpatikussabbat.Via,ali,uli,nvidia,sis itt mindegy melyiket veszi pár% külömbség van köztük.AsrockBővebben: linkez S754-es pci-expres+agp is van rajta vagyBővebben: linkez S939-es és talán támogatja már azdualt is.

(#49) X@b3e válasza HERR Z (#18) üzenetére


X@b3e
addikt

egy év és S939 kihal - ez azért elég merész kijelentés, mert akkor a 754-nek már régen ki kellett volna ''halnia''

a topicnyitó jól eltűnt

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#50) HERR Z válasza antikomcsi (#33) üzenetére


HERR Z
veterán

Ez hülyeség...pl attól hogy nekem S754-em van attól még S939-et ajánlok annak aki pl teheti de egy szinten be kell látni hogy nem ér annyit az újabb foglalat mint a rendes sebesség...korszerűbb jobb nf4-es lapot is lehet kapni szal nemtom mi a bajod
és a szőlő nem savanyú mert látom hogy mások hiába vesznek 3500+ -os procit sokkal drágábban akkor se érnek el akkora órajelet mint pl én....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.