Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Várok mindenkit, aki ide
-járt,
-jár,
-járni fog,
-járni szándékozik. :)

[ Szerkesztve ]

(#2) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

fel

(#3) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

up

(#4) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

valaki azóta?

(#5) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

UP neki 2012-re!

(#6) mepet válasza -NOKIA- (#5) üzenetére


mepet
addikt

Na innen látszik, hogy a PH!-s fórumtársak többsége intelligensebb annál, hogy rendőrnek tanuljon! ;]

(#7) -NOKIA- válasza mepet (#6) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Gratulálok az építő jellegű hozzáálláshoz, ezzel is tudatlanságodat és butaságodat sugározva.

[ Szerkesztve ]

(#8) dbius válasza -NOKIA- (#5) üzenetére


dbius
veterán

Na, csak hogy ne maradj - nyilvánosan - egyedül a topicban :)

'99-'03 között, levelezőn.

[ Szerkesztve ]

(#9) -NOKIA- válasza dbius (#8) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

2009 - nappali :)

(#10) dbius válasza -NOKIA- (#9) üzenetére


dbius
veterán

Akkor kezdted, vagy akkor végeztél?

(#11) -NOKIA- válasza dbius (#10) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

akkor végeztem. :K

(#12) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Na nekem megvan az fizikai alkalmasságim. Szerintem baromi könnyű volt...
Kérdés. Május 2.-án megyek eü meg pszicho vizsgálatra. Na most én rövidlátó vagyok, -2,75-ös a szemem, kontaktlencsés vagyok. Létezik hogy ezért megvágnak úgy hogy közbe minden rendbe van? Illetve van egy lyukas fogam. Rohanjak betömetni eü előtt, vagy nem foglalkoznak vele?

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#13) -NOKIA- válasza mocsanisi (#12) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

-Fizikai: nem túl magas a léc, és szerintem siralmas hogy a mai fiatalok ezt döntő többségében képtelenek hozni.. Nesze neked katonaság eltörlése.

-EÜ: 57/2009. (X. 30.) IRM–ÖM–PTNM együttes rendelet
az egyes rendvédelmi szervek hivatásos állományú tagjai egészségi, pszichikai és fizikai alkalmasságáról, közalkalmazottai és köztisztviselői munkaköri egészségi alkalmasságáról, a szolgálat-, illetve keresőképtelenség megállapításáról, valamint az egészségügyi alapellátásról [link]

-Érdemes megcsináltatni a lyukas fogat.

(#14) mocsanisi válasza -NOKIA- (#13) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Na átnéztem, elméletben itt annyi van hogy a nyers látóélességet nézik, illetve korrekció 3dioptria lehet. Ha jól értelmeztem. Na most nekem egyik szem -2,75, a másik meg -3, szóval ez ilyen egyéni elbírálásos dolog lesz ha jól vettem ki.
Akkor jól gondolom hogyha tetszik a dokinak a pofám akkor okés, ha meg nem akkor meg nem? Bár kicsit abszurdnak tartanám hogy fizikailag alkalmas vagyok, sikerülne a pszicho, és minden más rendbe van, és azért mert rövidlátó vagyok aztmondják hogy helló... :)

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#15) -NOKIA- válasza mocsanisi (#14) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Készülj fel minden eshetőségre, volt olyan évfolyamtársam aki hiába volt kiváló tanuló, kiváló sportoló, megfelelt a pszichológián is, de csak szemműtét után vették fel, amikor másodszorra jelentkezett. Én is kétszer jelentkeztem, igaz nekem a tanulmányi eredményeimmel voltak gondok.. Volt olyan szakasztársam aki ötször jelentkezett mire felvették. A kitartás / elszántság végül meghozza gyümölcsét. :K

(#16) mocsanisi válasza -NOKIA- (#15) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Még egy kérdés ha lehet. Biztonsági szakirányra is jelentkeztem, viszont csak egy utalást találtam a régi RTF oldalon egy telefonszámmal, hogy ott lehet 2. fokú munkaköri alkalmasságit beszerezni. Na most én ezt a számot 2x hívtam de egyszer se vették fel. Az idő meg már sürget. Erről nem tudsz valamit?

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#17) -NOKIA- válasza mocsanisi (#16) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Sajnos nem.
Csak a rendőri szakra jelentkeztem (akkor még Bűnügy szak volt a neve, de mire végeztem már rendészeti igazgatás - bűnügyi igazgatás - bűnügyi nyomozó lett a pontos neve).

(#18) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Na ez kicsit vicces volt. Fizikai felmérésem átlagon felüli, az a műveltségi vagy iq teszt vagy mi átlagon felüli. Egészségügyi állapot rendben. És mégis megvágtak pszicho-n. Igazából ilyen mondvacsinált indok volt hogy túl agresszív és önfejű vagyok rendőrnek, de folyamatosan csak az apám betegségéről (skrizofrénia) kérdezgetett. Ennyi volt a beszélgetés, és közölte hogy ez nem sikerült. Mondom oké... Vicces hogy az határozza meg hogy hova mehetsz, hogy az apádnak milyen betegsége van, mert nincs bizonyított tény hogy ez öröklődik, valami olyasmit mondanak a dokik hogy a hajlam rá nagyobb lehet. Én ezt az egészet inkorrektnek tartom, de igazából mostmár nem is érdekel az egész. A pszicho-s csaj meg olyan flegma volt, alig volt idősebb mint én, azthittem falnak megyek a stílusától. Full normálisan beszélgettem vele, erre ő megfejtette az igen-nem válaszokból hogy én milyen ember is vagyok... Igazából ezek a kérdések is kicsit érdekesek voltak hogy szoktál-e verekedni (küzdősportolok, alap hogy edzésen verekedés van.) Meg sok válaszra nem igen-nem-et adtam volna, hanem indoklást írtam volna, mivel a válaszból nem az jött le amit én ténylegesen gondolok. Na mind1 ez ilyen...

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#19) -NOKIA- válasza mocsanisi (#18) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Lehet fellebbezni.

(#20) mocsanisi válasza -NOKIA- (#19) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Lehet büszkeségnek meg hülyeségnek nevezni, de nem fogom megfellebbezni. Olyanokba kötött bele hogy: "szereti-e ha megmondják hogy mit csináljon". Nyílván ezt senki se szereti, viszont ha felsőbb utasítás van, amit a főnök szab ki, akkor azt végrehajtja az ember ha tetszik neki ha nem. Szerintem kevés ember van aki szereti ha megmondják mit csináljon. Ugyan ezeket a válaszokat adnám, valószínűleg akkor egy a rendőrségi pálya nem nekem való :)

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#21) greenmukk válasza mocsanisi (#20) üzenetére


greenmukk
tag

"Olyanokba kötött bele hogy: "szereti-e ha megmondják hogy mit csináljon".

Az az igazság ha kicsit gondolkodsz talán te is rájössz,hogy itt miért az igen válasz lett volna a helyes. Pályakezdő rendőrként (meg egyébként is a pályád során) rengetegszer meg fogják mondani hogy mit csinálj. A teszt kérdése leginkább erre vonatkozik.

"szoktál-e verekedni?" a kérdésre kell válaszolni nem pedig belemagyarázni dolgokat és nem lehet baj,azért ez is tök egyértelmű hogy nem a küzdősportra gondolnak....

(#22) Andris837


Andris837
senior tag

Kicsit felfrissítem a topicot. :) Februárban jelentkeznem az egyetemre, büntetés-végrehajtási szakra (levelező). Február előtt is le lehet adni a jelentkezésem, vagy meg kell várni a február 1-ét? Elvileg minden szükséges"követelménynek" megfelelek.

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#23) -NOKIA- válasza Andris837 (#22) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Ezek szerint jelenleg a bv. hivatásos állományú tagja vagy.
Én úgy emlékszem,az egy utolsó határidő amikor még postára lehet adni ajánlottan.

(#24) Andris837 válasza -NOKIA- (#23) üzenetére


Andris837
senior tag

Igen, tiszthelyettes vagyok. Közben megjelent a felvin a tájékoztató. Ki is töltöttem az e-felvételit. Ha minden jól megy akkor kollégával megyünk január 25-én nyílt napra. :)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#25) -NOKIA- válasza Andris837 (#24) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Na jól van akkor.
A nyelvvizsgára figyeljetek nagyon oda,nehogy majd amiatt csússzon a kinevezés.

(#26) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

UP
a Ludovikát úgy látom átadták!

(#27) pockhome


pockhome
senior tag

sziasztok!
Frissítem én is már a topikot :DD
Valszeg én is ide fogok járni, pontosabban NKE-HHK-ra jelentkeztem, első helyen katonai vezetői, 2.-nak pedig katonai üzemeltetés.
Fizikális- és egészségügyi alkalmassági megvolt, laza volt szvsz :D
Pályaorientációs beszélgetésen is megfeleltet kaptam, már csak a vonalhúzást kell megvárni, júli. 24-én, aztán örülni vagy sírni :D

Egyedül azt sajnálom, hogy az új campus az csak civileknek lesz, mert ugye egy katonai létesítményt nem lehet csak úgy odébbpakolni, plusz azt mondják a laktanyában már így is túl sok a civil.

[ Szerkesztve ]

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#28) -NOKIA- válasza pockhome (#27) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Úgy hallottam ősszel a volt Rendőrtisztit is leköltöztetik...

(#29) pockhome válasza -NOKIA- (#28) üzenetére


pockhome
senior tag

Az meglehet, de a HHK az tuti hogy marad, ahol van. :(

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#30) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Vasárnap tisztavatás. Most már mindenkit egyszerre avatnak? (katonákat, rendőröket, stb.?)

(#31) pockhome válasza -NOKIA- (#30) üzenetére


pockhome
senior tag

Az idén végzett százhatvanhat hallgató a Szent Korona másolata és a történelmi zászlók előtt, Orbán Viktor miniszterelnök és Pintér Sándor belügyminiszter, illetve a tábornoki kar jelenlétében tette le a tiszti esküt. A karról idén százhuszan kerülnek a rendőrséghez - ők bűnügyi nyomozói, gazdaságvédelmi nyomozói, igazgatásrendészeti, közlekedésrendészeti, közrendvédelmi, illetve határrendészeti szakirányon végeztek -, a többi végzős a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, a Büntetés-végrehajtási Szervezet és az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság tisztje lesz.

Fb link: [link]

Jól sejtettem hogy a katonáknak nem ekkor van, azokat aug. 20-án szokták a Hősök terén, nemde?

[ Szerkesztve ]

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#32) -NOKIA- válasza pockhome (#31) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Közben rájöttem. :K
Csak azt hittem az iskolák összeolvadása miatt a tisztavatás is egy napon lesz.

(#33) Madn!ght válasza -NOKIA- (#1) üzenetére


Madn!ght
addikt

Hali!
2008-2012. között jártam a vám- és jövedéki igazgatási szakirányra levelező tagozaton.
A mi évfolyamunk volt az utolsó 8 féléves képzési idejű, úgyhogy kicsit rendhagyó volt az államvizsgáztatás Elég rövid idő volt a vizsgaidőszak, mivel a 2009-es levelezősök is velünk együtt végeztek, valamint a 2009-es nappalis hallgatók is.

Szerettem oda járni, még ha egy fél évben "csak" 2x1 hétre, plusz a vizsgák idejére kellett Bp-re utaznom.

Most mi az álláspont? Az egész komplexum leköltözik a belvárosba? Mi lesz a sorsa az épületnek?

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#34) Andris837


Andris837
senior tag

Elértem a ponthatárt (bőven), így szeptembertől a NKE-RTK hallgatója leszek (levelező). :K :DD

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#35) Andris837 válasza -NOKIA- (#28) üzenetére


Andris837
senior tag

Nem úgy van, hogy majd csak 2015-től vehetik igénybe a hallgatók az új campust?

"Mikor veszi használatba az épületet a Nemzeti Közszolgálati Egyetem?

Az egyetem központi adminisztrációja tervek szerint 2014 első hónapjaiban költözik be a felújított főépületbe. A hallgatók 2015 őszén vehetik birtokba az új campust."

Forrás: http://ludovika-campus.hu/

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#36) -NOKIA- válasza Madn!ght (#33) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Én 2009-ben végeztem az akkori RTF - bűnügyön.
Találkozhattunk akkor tetőtéri teremnél, mert én meg bejárós voltam, ott volt az öltözőnk. :D

Andris837: gratulálok! Nem könnyű bejutni!

[ Szerkesztve ]

(#37) Madn!ght válasza -NOKIA- (#36) üzenetére


Madn!ght
addikt

Jah volt olyan nap, hogy csak a T3-ban volt óránk. Nem rossz testedzés volt a cigiseknek minden szünetben megmászni. :D

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#38) -NOKIA- válasza Madn!ght (#37) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Mi is naponta többször megmásztuk.. főleg olyan napokon mikor középen volt a tesi/önvédelem.
1)Civil ruha > egyenruha
2)egyenruha > sportruha
3)sportruha > egyenruha
4)egyenruha > civil ruha :D

(#39) Andris837


Andris837
senior tag

Ma megérkezett a hivatalos határozat a felvételről. Ha hazaértem átolvasom részletesen. :) Boldogság! ;)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#40) Madn!ght válasza Andris837 (#39) üzenetére


Madn!ght
addikt

Grat! ;) :C

Jah, és kitartást, hogy végigcsináld. :)

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#41) Andris837 válasza Madn!ght (#40) üzenetére


Andris837
senior tag

Igyekszem, köszönöm. :)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#42) Madn!ght válasza Andris837 (#41) üzenetére


Madn!ght
addikt

Melyik szakra nyertél felvételt egyébiránt?

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#43) Andris837 válasza Madn!ght (#42) üzenetére


Andris837
senior tag

Rendészeti igazgatási [büntetés-végrehajtási]. Levelezőn.

Hárman megyünk kollégákkal, ráadásul egy váltásból. :)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#44) -NOKIA- válasza Andris837 (#43) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nyelvvizsgára álljatok rá már most az elején, ha még nincsen! Másod-haramadévben már egyre nehezebb megszerezni!

(#45) Andris837 válasza -NOKIA- (#44) üzenetére


Andris837
senior tag

Igen, épp ezt beszéltük, hogy mindenképp neki kell állni minél hamarabb a nyelvtanulásnak. Sajnos az eszperantót nem fogadják el, pedig azt már el is kezdtem volna a nyáron. A lovárit viszont elfogadják, így szerintem arra fog esni a választás. :K

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#46) Madn!ght válasza -NOKIA- (#44) üzenetére


Madn!ght
addikt

Így van, hamar elpörög az a 3 év. Nálunk is a 12 fős csoportból 3-an voltunk diplomaosztón a nyelvvizsga hiánya miatt. Anno mikor elkezdtem a fősulit, párhuzamosan elkezdtem nyelvtanárhoz járni. Meló és a fősuli mellett reálisan belőve fél év kellett a szóbelire, fél év pedig az írásbelire. Az utolsó félévben így már "csak" a szakdoga és az államvizsgára készülés maradt. (ez is bőven elég volt meló mellett) :K :B

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#47) -NOKIA- válasza Andris837 (#45) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Szerintem inkább angolt csinálj, többet érsz vele civilben is, munkában is, és arra jár majd a nyelvpótlék.

(#48) Andris837 válasza Madn!ght (#46) üzenetére


Andris837
senior tag

Ezt mindenképp el szeretnénk kerülni. Igyekezni fogunk, hogy mire odaérünk a végére már meglegyen a nyelvvizsga. :K

-NOKIA-: Ezt még mindenképp megtárgyaljuk a srácokkal. Igazad van, hogy máshol is lehet vele érvényesülni, ugyanakkor sokkal több időt venne el, és persze pénzben is más lenne a téma. Egy angol nyelvtanár elkérne 2500-3000 Ft-ot óránként (ami persze 45 perc), míg a lovári nyelvtanárok ennek a felét kérik kb, és rövidebb a felkészülési idő is. Persze mérlegelni kell sok mindent. Meglátjuk. :U

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#49) -NOKIA- válasza Andris837 (#48) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Higgyétek el jól jön majd az 15 ezer nettó (nyelvpótlék) plusz havonta! :K

(#50) Madn!ght válasza -NOKIA- (#49) üzenetére


Madn!ght
addikt

Egyetértek :K

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.