Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _Yvorl_


_Yvorl_
tag

Az lenne a kérdésem, hogy régi rooteremet lecseréltem egy netgear rp614v2 es modelre. Ami a leírtak szerint több jó szolgáltatást is nyújt. Ezek után mindent sikerült beállítanom de a port forwarding látszólag az istenért se akart menni. Majd egy barátom segítsége nomán kiderült hogy ha en meghívom a hálozaton belülről az általam futtatott ftp szervert és az azt írja ki, hogy nem elérhető, akkor az csak látszólagos. Kívülről tökéletesen el lehet érni. A netgear technikai szolgálatának munkatársa azt írta hogy akkor biztos nem támogatja a looping back funkciót. Érzésem szerint ez valami visszahurkolásnak fordítható és azt eredményezné hogy a saját ip met is meg tudom hívni belülről, de nem is értem hogy ennek a hiánya miért jó.

Kérdésem hogy tud e valaki valamit ennek megoldására. ( firmware frissités nem megoldás azt első lépésként megtettem.) Ugyanis ez azért fontos mert így nem tudom leelenörizni a hálózatomon belülről hogy a ftp illetve http serverek jól müködnek e kifelé.

Valamint nem teljesen ehhez kapcsolódik csak ennek a problémának a megoldásának a keresése kapcsán találtam egy port triggering funkcióra. és nem teljesen értem, hogy mi is a különbség a forwarding és e között, ha van valakinek valami tapasztalata tudása e téren kérem írja le.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#2) hezso válasza _Yvorl_ (#1) üzenetére


hezso
aktív tag

rooter=router? :F

(#3) _Yvorl_ válasza hezso (#2) üzenetére


_Yvorl_
tag

Igen elnezest az.
Kukacos úr! :DDD

You can't teach new tricks to an old GOD!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.