Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz Vision #7593 üzenetére

    Igen, szelloztetoben futes mehet, HA passziv haz (kb. ez az egyik definicioja a passziv haznak, hogy a szukseges napi legcsereben, a levegos futesben me'g nem zavaro holepcsovel kifutheto). Kint voltunk Construman, az egyik kerdesem pont ez volt :) de amugy en nem cekaszra, hanem kalorifer (nem tudom hogyan irjak szepen) gondoltam, a ta'rolt melegvizbol... [az hogy mennyi hoenergia kell a futeshez, nyilvan mulik azon is, hogy milyen brutal rekupatort raksz ele', a megtermelendo energia a szelloztetobol kapott homerseklethez szamolt holepcsotol fugg; de az hogy mi lehet a max. kilepo levegohomerseklet [azaz kb. a holepcsot a futott levego minusz szobahomerseklet ertelmezzuk, nem a tenyleges felfutesi energiara], arra van valami gepeszeti okolszabaly, abbol jon ki hogy kb. kell a ph minosites, 1/2-es szabvany legcserevel].

    Amugy ja, kicsit hulye voltam lentebb, a napelemet nem kellett volna 25x-ozni csak a ta'rolast (a napok haladasa szorozza), de nekem arambol akkor se jon ki. A 10kWh napi atlag az kb. a mi 17-es, de tajolas miatt deli 15-osnek megfelelo rendszerunkon jon, ld. napelem topik osszefoglalon a termelesszamitasos linket, es azt is csak ugy neztem hogy 300-350kWh korul jott a 3 legszarabb honapban, attol me'g van 1kWh alatti nap, 197-es 21.dec., es dec/jan/feb viszonylataban kb. 30%-ban nem eri el a 3-4kWh-t sem, es persze ezek vannak sorozatban is. Es akkor me'g a ha'z egyeb elektromos fogyasztasat nem szamoltad hozza. Szerintem legalabb olyan nehez HMKE me'retben futesre napi 10kWh-t ele'rni, mint a hotarolassal. [Felteve, ha napi 4m3 gazbol kifutheto a haz a leghidegebb honapok atlagaban, ami azert elegge extrem mar. Bocs, rolad nem feltetelezem de azert osszeakadhatott, hoszivattyuban nem vagyok otthon, ugye nem a 10kW hoszivattyut ertetted rajta, hanem akarmekkora hoszivattyu 10kWh napi fogyasztassal? Ja es hmv-t is akarsz ugyanebbol az energiabol gondolom.]

    Backup rendszer: 1. me'g mindig nyaron gyujtenem be 2. halozati aram, infrapanel

    +1 viz helyett (vagy bele) ke'ne utosebb halmazallapot-valtoztato anyag a hotarolasra, nyilvan errol is mindig vannak hirek, de ugy tunik egyenerteku az elektromos akku itt az attores, 2-3 ev mulva mar jo lesz hirekkel

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés