Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rottenbull


rottenbull
senior tag

Az ezustozott rugonak mi az ertelme?

(#2) Synthwave válasza rottenbull (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kevésbé oxidálódik, bár az aranyozás még jobb.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3) vlevi


vlevi
nagyúr

Majdnem jó.
Csak a kurzor gombokat kellene levenni.
Akinek kell, kapcsolja ki a num lockot. Ilyen volt régen az IBM XT billentyűzet, az AT-hez jelent meg a numpad melletti kurzor, pages up, down, home,... gombcsoport.
Tökéletes TKL billentyűzet lehetne, amin van numpad is.
Na ez aztán a kepzavar :)

(#4) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"96 százalékos kivitelű"

De mondhattad volna úgy is hogy 1800-as. :P

(#5) Synthwave válasza Dr. Akula (#4) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ugyanaz.

----------------------------------------------------------

(#3) vlevi: De kisebb nem igazán lenne tőle, szóval én csak funkcióvesztést látok ebben.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6) vlevi válasza Synthwave (#5) üzenetére


vlevi
nagyúr

De nagyobb sem, mint egy mostani TKL, amin viszont nincs numerikus rész.
Coolermasternek volt hasonlója, sok évvel ezelőtt.
[link]

(#7) Synthwave válasza vlevi (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mondjuk akkor már a jobb control helyére raktam volna az Fn-t.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8) nyunyu


nyunyu
félisten

Nettó 170$??? :Y

Abból kijönne 2 RK98 vagy másfél Akko 3098B vagy másfél Keychron K4 Pro, csak hogy mondjak három szivacsokkal kitömött, hotswap, 3 eszközhöz wireless csatlakoztatható 1800Compactot, ami jobban néz ki, mint ez.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9) nyunyu válasza vlevi (#3) üzenetére


nyunyu
félisten

Technikailag a nagy Model F volt előbb, valamikor a hetvenes évek második felében adták a mainframeek mellé, aztán a tetejéről vágták le a 24 F gombot, meg a nav clustert az alfanumerikus rész és a numpad közül, hogy egy olcsóbb billzetet tudjanak gyártani az "olcsó" asztali gépek mellé. (Felsőt adták a PC és XT mellé, aztán az áttervezett alsót az ATkhoz)

Aztán az AT megjelenése után 1 évvel kijött a még olcsóbb Model M, amire visszapakolták a nav clustert, de DEC VT220 stílusban elrendezett fordított T kurzorokkal.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10) nyunyu válasza Dr. Akula (#4) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem egészen ugyanaz a kettő.

Eredetileg a 96% az alfanumerikus+F sor mellé teljesen odatolt numpados billzeteket jelentette, amin nem voltak dedikált kurzor gombok. (Pl. Plum96, CM Pro M)
Ezeken a NumLock kapcsolgatásával tudtál váltani a numpad funkciói között. (vagy valami olyasmi, mivel a Pro M-en az alulra voltak rendezve a kurzorok, felette az Ins/Del hatos, ahogy egy TKL-en lenne, és nem ahogy az eredeti PC billzeteken volt a Num2/4/6/8-on.)

De aztán nem sokkal később valaki rájött, hogy ha az alsó sorban a szóköztől jobbra lévő Alt/Win/Ctrl-t + jobb Shiftet + Num0-át lecserélik az 1800 megfelelő kupakjaira, akkor elférnek a dedikált kurzorok is, és egy sokkal használhatóbb billzetet kapnak. (Ilyen kiosztású pl. a Keychron K4)

Aztán még később elkezdték őket széjjelebb robbantani, ahogy a Cherry 1800-on, vagy az első 1800Compactnak tekinthető Leopold FC980C-ken volt, mert úgy még könnyebben kitapogathatóak a kurzorok, nem akadsz bele a környező gombokba.

Maga az 1800 eredetileg 100%-os, mind a 101/102 vagy 104/105 gombja megvan.
1800Compactokon viszont csak 1 sor gomb van a numpad felett, így ott csak 4 vagy 6 gomb fér el a nav clusterből hiányzó 9-ből, attól függően, mennyire tolják el az F gombokat az Esc felé, mennyi rést hagynak közöttük.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) nyunyu válasza nyunyu (#10) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezeken a NumLock kapcsolgatásával tudtál váltani a numpad funkciói között

Jééé, 30 éves Cherry 1000-emen is működik a Shift-tel átbillentett numpad funkció, úgyhogy mazochisták bármilyen numpados billzeten használhatják bekapcsolt NumLock mellett a Shift-Num7-et a dedikált Home, vagy Shift-Num2/4/6/8-at a kurzorok helyett.

(Mondjuk az Akko 3098B-n kénytelen vagyok a Shift-Num7/1-et használni, mert nincs dedikált Home/End)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12) dqdb válasza rottenbull (#1) üzenetére


dqdb
nagyúr

Semmi, az ilyen bevonat csak arra jó, hogy rosszabb esetben idővel lepattogjon, jobb esetben csak feleslegesen drágító tényező.

Értelmes kapcsolókban eleve rozsdamentes acél rugó van, és annak lenne értelme, hogy minél kisebb szórású rugót tesznek bele.

170 dollár rengeteg ezért.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#13) Reggie0


Reggie0
félisten

Remeltem, hogy buckling spring, ha mar retrozas :)

(#14) copass


copass
veterán

én speciel nem szerettem meg ezt az elrendezést, a közel lévő enter,1,0,shift,ctrl miatt! :D
cherry g80-1851

az az egér viszont kegyetlenül néz ki a keycapekkel! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15) nyunyu válasza copass (#14) üzenetére


nyunyu
félisten

Vista/7 gombból ítélve elég fiatal, 2010 körüli példány?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16) copass válasza nyunyu (#15) üzenetére


copass
veterán

nincs gyártási idő rajta, de régi! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#17) dqdb válasza Reggie0 (#13) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
a QC állítólag kritikán aluli

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18) nyunyu válasza copass (#16) üzenetére


nyunyu
félisten

V39 = 2009. 39. hét

Egeret meg inkább ne emlegessétek, kb. úgy néz ki, mint ha egy alkoholgőzös bulin a Mad Catz Rat 5 megerőszakolt volna egy 30 éves Cordless MouseMan-t.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

A retro billentyűzet még tetszik is, de az egér undorítóan néz ki.

nyunyu Köszi, mindig tanul az ember valami újat. Most a PC billentyűzetek evolúciójáról :)

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#20) Reggie0 válasza dqdb (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Elvileg az unicomp vette meg az ibm-tol a jogokat es a gyartosort. Egyetlem bajom, hogy a $130 dolcsis bill-t $150-ert hozza ide a fedex.

[ Szerkesztve ]

(#21) dqdb válasza Reggie0 (#20) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, magát a Model M-et most is gyártja a Unicomp. Csak úgy voltam vele, hogy a Model F még a Model M-nél is retróbb, így azt linkelem (a linkelt cégnek beamspringje is van, arról nem láttam még véleményeket).

Használj amerikai forwardert.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22) Synthwave válasza dqdb (#12) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tudtommal az oxidációtól is véd valamennyire, nem?

Egen, egy kissé sokallom én is. ~110 már jóval emészthetőbb lenne.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#23) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Az az egér mellette nagyon bejön nekem, kell. :D
Ha valaki eltapsol erre a vacak remek billzetre egy valag pénzt és esetleg venne hozzá egeret, azt megvenném tőle.
Jól mutatna az F122 mellett. :D

(#24) Synthwave válasza FoxiestFox (#23) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Meg lehet venni külön is 70 dodóért, és bár pofás cucc, de ennyiért már olyan egeret is lehet vételezni, ami spec szintjén nem egy határ fos.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#25) FoxiestFox válasza Synthwave (#24) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Engem nem érdekel a spec, gondolom a kurzor mozgatására alkalmas akkor is, ha valami 15 éves szenzor van benne.

(#26) Synthwave válasza FoxiestFox (#25) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak azt nem tudom, hogy miért nem bírták megcsinálni értelmes hardverrel és lényegesen könnyebbre.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27) FoxiestFox válasza Synthwave (#26) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Billzetből finnyás vagyok, egérből nem, nekem egy egér csak egy egér, mióta optikai, azóta az összes egeremmel elégedett voltam, nem is cseréltem vagy 10 éve. :))
De azért egy ideje motoszkál bennem, hogy kellene valami, ami illik az F122-höz és Model M-hez is színben, formában. Eddig ez áll legközelebb ezekhez... MX Masteren gondolkoztam, a fehéres színű kivitel valószínűleg jól mutatna velük, de sokallom az árát.

(#28) Synthwave válasza FoxiestFox (#27) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Meg az is egy igazi, túlárazott hulladék. :))

Ha olyan "office" egeret szeretnél, amiben értelmes hardver van, ráadásul nem egy bazalttömb, akkor Keychron M6. Még csak nem is drága. Hát igen, kedves Logi, lehet ezt így is...

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29) dqdb válasza Synthwave (#22) üzenetére


dqdb
nagyúr

A rugót nem nagyon kell védeni. Eleve rozsdamentes acélból van a legtöbb (a minőségi darabok biztosan és a nagyobb gyártók kapcsolóiban lévő gyári rugók is), ami normál otthoni körülmények (hőmérséklet, páratartalom) között eléggé jól ellenáll az oxidációnak maga a meglehetősen zárt kis világában, másrészt a rugó csak rugóként van használva, nincsen elektronikai igénybevételnek kitéve.

Rugónál az a lényeg, hogy konzisztens legyen, azaz minél kisebb legyen a gyártási szórás. A legtöbb kapcsolóba hulladék minőség kerül, mert centeken spórolás van, ±15 gf a megszokott szórás, ami eléggé mókásan mutat például 45±15 gf kontextusban, miközben jó minőségű rugónál ez ±1 gf (TX) vagy ±0,3 gf (Geon).

A rugóval szembeni másik elvárás az, hogy ne pengjen, mint a veszedelem, ezt kenéssel lehet eliminálni, azonban mivel sok kapcsoló gyári rugójával ellenkezőleg sem a TX, sem a Geon rugó nem peng szárazon, így megfelelő gyártással ez is megoldható (azt nem tudom, hogy ez mitől függ).

Ahol van értelme védekezni az oxidáció ellen és "kötelező" is védekezni, az a leaf, nem véletlenül aranyozza mindenki. Pár éve bele lehetett futni olyan noname kapcsolókba, ahol ez elmaradt és úgy eloxidálódott a felületük, hogy nem kapcsoltak, mostanában ilyennel nem találkoztam.

Egen, egy kissé sokallom én is. ~110 már jóval emészthetőbb lenne.
Én még a 110-et is emellett. Videókat megnézve a billentyűzet házának nagyon egypálcás hatása van, míg a 8bitdo cuccára továbbra is tartom, amit ott írtam, azaz az egy jó billentyűzet jó áron, arra jó ránézni, ahogyan a Keychron K Pro és V sorozatra is (azaz nem általánosan a műanyaggal van bajom, hanem azzal, ahogyan ez a Lofree sikerült).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30) nyunyu válasza dqdb (#29) üzenetére


nyunyu
félisten

, azaz az egy jó billentyűzet jó áron, arra jó ránézni, ahogyan a Keychron K Pro és V sorozatra is (azaz nem általánosan a műanyaggal van bajom, hanem azzal, ahogyan ez a Lofree sikerült).

Nemrég felmerült bennem, hogy kéne még egy 1800Compactot vennem melóhelyre *, mert állandóan mellényúlok az ócóTKLnek, meg hiányzik róla a numpad.
Aztán nézegettem, hogy milyeneket lehet ÁFÁs számlára kapni itthon (kéne a költség...)

Aztán szembejött a K4 Pro meg a V5, de az utóbbira alig bírtam ránézni, annyira gagyinak tűnik a félig áttetsző felső burkolatával.

*: van itthon 5db 1800, de nincs kedvem megint azokat használni, mert rossz helyen van rajtuk az AltGr...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.