Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-22 13:57:12

LOGOUT.hu

Reklámblokkolók Topikja
A Prohardver lapcsalád reklámjainak blokkolása tiltott téma!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) #86564352 válasza Cs1csó (#1800) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nagyon jártas nem vagyok a témában, ne vedd készpénznek úgy tudom új módszernél listánként 50 ezres szabály limit, amit Safarinál úgy kerülnek ki, hogy több részre bontják. Most ránézek telefonon a Safari-Wipr beállításokra:

allow these content blockers
Wipr - part 1
Wipr - part 2
Wipr - part 3

Szóval ilyenkor a böngésző úgy látja mintha 3 kiegészítő lenne fent, gondolom Adguarddal több lenne 4, 5, 6 is ők többet szűrnek.
Userként nagy kár nem ért, az igaz lehetőségek terén fapadosabb, cserébe biztos semmilyen kiegészítő nem látja mit netezek. (technikailag gyorsabb is)
Mac-em nincs, de a működési elv ott is az áruházból leszedik Adguard, Wipr, 1Blocker ami szimpatikus, Macbooknál ajánlott a Safari vagy Chromium mert a Firefox zabálja legjobban az akkut.

Természetes, hogy kiegészítő fejlesztő szempontból jobb volt az eddigi mindent szabad WebExtensions API engedély, az új módszer korlátjai pedig nem kényelmes nekik. Az Adguard is blogol folyamatosan a témáról. Nekik könnyebb a helyzetük, hogy van a fizetős rendszerszintű programjuk ahol nincsenek a böngészős megkötések. UO fejlesztőjének amikor életbe lépnek a változások, majd dönteni kell csak a régi módszerrel csinálja és csak Firefoxon lesz, vagy Chrome-ra és Edge-re is csinál egy új kiegészítőt az új módszerekkel.

(#1802) gerigő


gerigő
tag

Sziasztok!
KIs segítséget kérnék, ki hogy oldja meg a cookie elfogadó, illetve bejelentkezésre buzdító ablakok tiltását.
Próbáltam (az ajánlottakat) uB.Origin-t, AdGuard AdBlocker-t.
Nálam Firefox alatt (incognito mode-ban) uBlock Origin alap beállítások + AdGuard Base és AdGuard Annoyances bekapcsolva.
De így YouTube-on külön kattintani kell minden egyes videó indulásához.
Google keresőjéhez I don't care about cookies-t is fel kell raknom, hogy ne lássam (legfeljebb egy pillanatra) a cookie elfogadó ablakot.
Incognito mode-ban böngészek. Igen tudom, így nincsenek mentve a cookie-k.
Nálatok mi a helyzet? :F

(#1803) #86564352 válasza gerigő (#1802) üzenetére


#86564352
törölt tag

Úgy, hogy tűröm káromkodva. :D [link]
A Google nagyon szeretné, hogy bejelentkezzünk. Privát ablakban főleg bosszantó, mert pont azért nézek egy adott videót privátban, hogy normálban ne csessze el az ajánlásokat.
Egyébként az Instagram süti elfogadása is átcsúszik mostanában a blokkolók listáin.
Edge alatt netezek, nincs most fent Chrome. Kíváncsi lennék Chrome alatt is ennyiszer izél, vagy csak a Firefox, Edge böngészőkkel szórakozik a Google. (nem lenne újdonság ez se)

(#1804) gerigő válasza #86564352 (#1803) üzenetére


gerigő
tag

Igen emlékszem a linkelt bejegyzésedre. Úgy látszik már egy hónapja a helyzet változatlan.
Pedig nem is olyan régen még vígan voltam ezek nélkül...
Mást ez nem zavar?? :Y

(#1805) #86564352 válasza gerigő (#1804) üzenetére


#86564352
törölt tag

Redditen láttam anyázást miatta. A többség gondolom Google cuccokba bejelentkezve böngészik, vagy nem böngésznek privát ablakban semmit. Én kerülöm a Google-t ahol tudom, így elég idegesítő. Azóta már normál ablakban is zaklat YouTube-on, hogy jelentkezzek be, pedig már rányomtam "no thanks" és nem töröltem sütiket.

(#1806) gerigő válasza #86564352 (#1805) üzenetére


gerigő
tag

Persze a céljuk ez...
Nálam sem jön ez be. Egyenlőre nem is fog!

(#1807) Toth_Jani válasza gerigő (#1806) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nálam viszont nagyon bejön, tetszik hogy bármilyen eszközön a kedvenc videóim jönnek be és olyan ajánlásokat kapok ami érdekel.
És ha Amerikába a több milliárd Youtube felhasználó közül valaki éppen az én adataimat nézi hát legyen vele boldog, de szerintem sokkal előbb lesz ötösöm a lottón, hiszen ott csak 44 millió szám kombináció van.
Oszt' ha tudnak rólam mindent akkor mi van, ide fog költözni Trump elnök?? :)

(#1808) ledgeri válasza Toth_Jani (#1807) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ez így mind szép és jó, amíg a bubid be nem poshad....
Pont a napokban egy YT komment szekcióban szóbakerült, hogy mik a legjobb modok játékhoz... Valaki beírt egyet mindecrafthoz, és bánatomra arra rágugliztam.
Azóta ha a "best mods for videogames"-re keresek csak minecraftost dob ki több oldalon.

Nem csak arról van szó, hogy az én adataimat más láthatja, hanem arról is, hogy az adataim egy idő után önmagukba vezetik az algoritmust.
Pl:Kattint autós videókra?>> szereti az autós videókat> ajánljunk neki autós videókat> Kattint autós videókra !!>>> Szereti az autós videókat >>...>>...>>>. Ezt vígan el lehet játszani zenével, politikával, bármivel.... Ez a baj.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1809) nfsu17


nfsu17
veterán

Kedves guglinak (chrome) nem tetszik a nano defender+nano adblocker.
Szerinte Ez a bővítmény rosszindulatú programot tartalmaz.
Szerintem meg nem.
Eddig nem volt baja.
Gondolom nem tetszik a kuglinak, hogy blokkoljuk a reklámokat.

Másnak nem jött elő ez?
Egyelőre nem tudom visszakapcsolni

(#1810) #86564352 válasza nfsu17 (#1809) üzenetére


#86564352
törölt tag

Joggal blokkolja a Google. A Nano kiegészítőket eladta a fejlesztője egy török cégnek, akik adatgyűjtő hazatelefonáló kódot raktak hozzá. [link]

"The extension is now designed to lookup specific information from your outgoing network requests according to an externally configurable heuristics and send it to https://def.dev-nano.com/."

(#1811) nfsu17 válasza #86564352 (#1810) üzenetére


nfsu17
veterán

akkor így jártam :( köszi :R

(#1812) ArthurShelby válasza #86564352 (#1810) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Van annak egy diszkrét bája, mikor a legynagyobb adatgyűjtő mammut vállalat fellép a másikkal szemben adatvédelemre hivatkozva.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#1813) #86564352 válasza nfsu17 (#1811) üzenetére


#86564352
törölt tag

Githubon és redditen már írják amióta ez lett a Nanoval, a belépett Instagram loginokat ellopta a Nano (cookie hijacking) és like, követés szarságokra használták.

A Firefox verziót egyelőre még nem érinti, de Chromium alapon a Google teljesen joggal törölte és blokkolja. A Nano kiegészítők mostantól gyakorlatilag malware kategóriába esnek!

(amit ezerszer leírtunk itt: Ublock origin vagy Adguard kiegészítő, a többi lassú vagy kétes)

legelek: Igen, az a lényeg, a Google ismert vállalat, ismert az üzleti modelljük, mit gyűjtenek és hogyan. A Nano újdonsült török tulajairól mit tudsz? Hétköznapi példával Telekom üzletben megmutatom a személyimet, ha kérik, egy akárki járókelőnek az utcán pedig nem. Olvass utána githubon és redditen mit csinál most a Nano. Teljesen jogosan tiltották le a kiegészítőt.

[ Szerkesztve ]

(#1814) Cs1csó


Cs1csó
félisten

+1 amit ezerszer leírtunk itt: Ublock origin vagy Adguard kiegészítő, a többi lassú vagy kétes

(#1815) nfsu17 válasza #86564352 (#1813) üzenetére


nfsu17
veterán

(amit ezerszer leírtunk itt: Ublock origin vagy Adguard kiegészítő, a többi lassú vagy kétes)

Ublock volt ezer évig, de azt nem tudom "elrejtetni" oldalak elől, amit a nano defender szépen megoldott.

(#1816) Cs1csó válasza nfsu17 (#1815) üzenetére


Cs1csó
félisten

Milyen oldalak? (már ha nem bizalmas) Mert én alig találkoztam problémás oldallal, ha igen akkor sok esetben a Nano Defender sem segített.

Amúgy a Nano Defender-t még használhatod, de ne a Nano Adblocker-rel hanem az UO-val.

(#1817) #86564352


#86564352
törölt tag

Ublock Origin probléma: Facebook oldalakon olyan jól sikerül a szűrés, hogy scrollozni se lehet. Gondolom valamelyik Easylist szabály lett túl szigorú. Adguard használatával nincs probléma. Valahogy mindig visszahúz az Adguard. :D

(#1818) Cs1csó válasza #86564352 (#1817) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jó is az!

(#1819) #86564352 válasza Cs1csó (#1818) üzenetére


#86564352
törölt tag

Sajnos nem szokott sokáig tartani az Ublock Origin használat nálam. Tegnap óta - már Adguarddal - el ne kiabáljam megszűnt a privát ablakos Google jelentkezz be popup is. YT-on is privát ablakban, bár a videót még leállítja és kézzel kell rányomni a lejátszásra, de legalább itt sincs már a jelentkezz be YT-ra popup. Amit viszont nem értek, UO-ban hiába próbálom az Adguard listákat bepipálni és az UO listákat ki, nem működik úgy ahogy a tényleges Adguard kiegészítővel. Egyelőre tehát maradok az Adguard kiegészítőnél.

(#1820) ledgeri válasza #86564352 (#1819) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Biztos, hogy minden szűrőd friss, és a gosítótár űrített UO-ban?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1821) #86564352 válasza ledgeri (#1820) üzenetére


#86564352
törölt tag

Persze. Mindegy már, maradok az Adguardnál. Szerencsére böngészőben könnyű kapcsolgatni a kiegészítőket melyik legyen aktív.

(#1822) Szellem. válasza #86564352 (#1819) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Adguard böngésző bővítményben milyen szűrőket hasznàlsz pontosan??

(#1823) #86564352 válasza Szellem. (#1822) üzenetére


#86564352
törölt tag

(#1824) Szellem. válasza #86564352 (#1823) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

És nem fogja a weboldalak betöltését au Adguard?

(#1825) Toth_Jani válasza Szellem. (#1824) üzenetére


Toth_Jani
őstag

500-as Net esetén biztos hogy nem, kattintok és ott van.

(#1826) Lauda


Lauda
félisten

Mindig kézzel frissítem az ublock origint és már vagy négy napja nem dob fel frissítenivalót. Nálatok frissít rendesen? ;)

(#1827) #86564352 válasza Szellem. (#1824) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem, szerencsére. Az ingyenes kiegészítőre mondom. (a fizetős asztali programjukkal már nem voltam elégedett)

Amit észrevettem, Ublock Origin stopperórával és teszteken biztosan gyorsabb kicsit, viszont érzésre az Adguard kellemesebb a szemnek. Legalábbis az enyémnek, az én gépeimen. Példa: UO gyorsan tölti az oldalt pl. egy instagram oldalra kattintáskor, hogy még látni ahogy a szűrő dolgozik és eltűnik a cookie banner, ha lehet így fogalmazni számomra így hátrány az UO gyorsasága. Az Adguard esetében amikor egy oldalra kattintok, talán egy-két tizeddel lassabban tölti be amíg végzi a szűrést, viszont egyből a tiszta oldalt kapom.

(#1828) Semplar válasza Lauda (#1826) üzenetére


Semplar
őstag

Fölösleges figyelgetni mikor frissít. Kézzel minek? Nem az az elavulós fajta és nem vírusadatbázis, inkább tűzfal. :)

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#1829) Szellem. válasza #86564352 (#1827) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Tegnap a posztod alapján felraktam. Most nézegetem.
Én bevallom őszintén nem csípem az UO-t. Nekem is voltak, vele gondjaim. Nem igazán akarok bohóckodni azzal, hogy melyik szűrő, stb., okozza a gondot. Most figyelem, használom és meglátom mi lesz a hosszabb távú eredmény.
Én még bekapcsoltam pluszba az alábbiakat:

Ez pontosan mit takar az Adguardban?Mit szűr pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#1830) #86564352 válasza Szellem. (#1829) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hát ja, azért néha látszik UO egyszemélyes projekt, az Adguard mögött egy cég van.

A social media filter arra jó, hogy a weboldalakon elszórt like, share, tweet, email gombokat szűri. Mert ahogy egy cookie-val, a like gomb scripttel is követhető user mit böngészik. Értelemszerűen aki bejelentkezett Facebook mellett netezik és a cikkeknél kattintgat a like, share gombokra, az ne jelölje be ezt a szűrőt, mert eltűnik. Én régimódi vagyok, ha meg akarok osztani valamit csak kimásolom az URL-t, nem kellenek a felesleges gombok, a gyors és tiszta weboldalakat szeretem.

(#1831) Szellem. válasza #86564352 (#1830) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Köszönöm. :R
Mindenesetre most lecseréltem mind a 3 böngészőmben az UO-t, az Adguardra. Messzemenő következtetést még nem vonok le. Az biztos, hogy az UO-val nekem voltak gondjaim, de ezt többször írtam itt és a másik topikban is.
UO-ban ha kikapcsoltam a HUFiltert, akkor egy valag hazai oldalon bejöttek a reklámok. Pl.: Index. Most Adguardban nem használom a HUFiltert és érdekes módon nem reklámoz az oldal, pedig az UO-t a gyárilag bekapcsolt szűrőkkel használtam. Semmi mókolás nem volt.
Na, mindegy. A lényeg, hogy most így megnézem és pár nap múlva úgy is kiderül mi lesz a tapasztalat.

(#1832) Cs1csó válasza Szellem. (#1831) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerencsére Index-et már nem kell használni! :DDD

(#1833) stuka20


stuka20
aktív tag

Üdv!

Nem tudom ide tartozik vagy sem, de nem tudok bejelentkezni a myanimelist.net fiókomba, mert valami google captcha cuccal van gondja, hogy le van tiltva.. Mozillát használok és ki lett kapcsolva minden adblock rajta, az ubo is.
[link]

OFF
+1 amire nem jövök rá, hogy mi lehet a gond.
Mozillán nem jön be a google. Operán, edge-en, chrome-ban bejön, sőt telón a mozillát használva is bejön. Lefutattam víruskeresést, semmit nem találtak. Letöröltem teljesen a mozillát úgy, hogy appdatából is töröltem a mappáit és így sem jó. + szintén kilőttem minden kiegészítőt.
[link]

(#1834) stuka20 válasza stuka20 (#1833) üzenetére


stuka20
aktív tag

Mindkettő megoldva. Resetelve lett minden hálózattal kapcsolatos dolog.

(#1835) Lauda válasza Lauda (#1826) üzenetére


Lauda
félisten

Ma frissített. :K

(#1836) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Ma használtam először reklámblokkolót.Általában telefonról olvasgatom az oldalakat,eddig nem is érdekeltek a villogó reklámok -talán megszoktam-,ma viszont a blokkoló kipróbálása után eldöntöttem,hogy megtartom.
Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem.. Hogyan tudom megcsinálni,hogy a prohardveren ne blokkoljon?
Keresgettem a programban vmi kivétel után,de nem találom.
AdBlock pro a program neve.
[Ilyen]

Ez az alap beállítása,nem kapcsolgattam semmit.

(#1837) #86564352 válasza Elims (#1836) üzenetére


#86564352
törölt tag

Safariban az adott oldalon AA gombos menüben turn off content blockers

(#1838) Elims válasza #86564352 (#1837) üzenetére


Elims
veterán

Sajnos nem találtam meg az AA gombos menüt.
Viszont megtaláltam a [megoldást] .

:R

(#1839) #86564352 válasza Elims (#1838) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az lesz akkor a helyes whitelist funkció. Magamból indultam ki bocs, nálam a Wipr reklámszűrővel Safari címsor AA gomb menüben tudom ideiglenesen kikapcsolni. Adblock Pro-t nem használtam, máshogy van azzal ezek szerint.
Egyébként mielőtt nem raktam fel reklámszűrőt, az esetek többségében a Safari olvasónézet is szépen megtisztította az oldalakat cikkek olvasása közben.

(#1840) Elims válasza #86564352 (#1839) üzenetére


Elims
veterán

Az olvasónézet tényleg csak a szöveget emeli ki viszont ahhoz még kattintgatni kell párat,hogy olvashasd az oldalt. :-)

Ez az adblocker pro most ingyenes [ITT] ,ha gondolod próbáld ki.

(#1841) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!

Évek óta használom a UBlock Origin blokkolót. Feltettem a céges laptopomra is. Viszont az IT-s azt mondta, hogy nem használhatom.
Mit gondoltok, milyen biztonsági kockázatot rejthet ez a blokkoló? Esetleg szolgáltathat 3. félnek adatokat, rejthet egyéb veszélyeket (is)?
Köszönöm!

Üdv,
Teo

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#1842) Szellem. válasza teo77 (#1841) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Üzenem az IT-s kollégának, hogy hagyja abba a szakmát. :W

(#1843) Jack Oneill válasza Szellem. (#1842) üzenetére


Jack Oneill
veterán

😄😄😄 Es meg finoman fogalmaztal.
Elso dolgom volt az osszes ceges gepre feltenni.

(#1844) Szellem. válasza Jack Oneill (#1843) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Tudod mennyi ilyen idióta, szakmához nem értő nevezi magát IT-snak? Tudod hány van, aki olyan dolgokat mond, meg csinál, hogy komoly elmezavarra lehet egyből következtetni.

(#1845) Fandango válasza Szellem. (#1844) üzenetére


Fandango
veterán

Nálunk a céges gépen Win10, 8-as NOD!!!! és crackelt! Azt hiszem, hogy ez a non plus ultra IT, amiért szerintem egy valag pénzt felvesz a cég, aki meg van bízva.

(#1846) #86564352 válasza teo77 (#1841) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az Ublock Origin egy nyílt forráskódú, nonprofit, régóta ismert kiegészítő Raymond Hill fejlesztő jóvoltából.

Ugyanakkor technikailag egy kiegészítő látja mit böngészel, technikailag gyűjthet adatokat. Azért kér engedélyt telepítéskor a működéshez. Ha a cégnél az a policy, hogy csak az általuk engedett programok kerülhetnek fel... akkor Chromium Edge beállításokban húzd fel a beépített követésvédelmet szigorúra, az is elfog valamennyi reklámot.

Egyébként elmondhatod az IT szakinak, hogy reklámokkal szokott jönni a malware is és nem vagy produktív, ha a sok fos reklámot kell munka közben bámulnod.

(#1847) teo77 válasza Szellem. (#1844) üzenetére


teo77
őstag

Plag: :) Valahol jogos!
twofatcat: Köszi szépen! Élni fogok a javaslatoddal! :)

Üdv,
Teo

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#1848) Semplar válasza teo77 (#1841) üzenetére


Semplar
őstag

Mentsd el a munkádat, a gépen meg adj a fájloknak valami 4 betűs extra kiterjesztést és hagy vakarózzon. ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#1849) T54B4


T54B4
csendes tag

Sziasztok!

Évekig AdBlock-ot használtam, hogy váltani akarok UO-ra egy friss Win telepítés után (Firefox). Viszont most szembesültem vele, hogy mi mindenhez hozzáférhet (mindkettő). Anno nem is emlékszem mire nyomtam OK-t. Ami zavar igazán, az a jelszavak. Szerintetek ezt lenyúlhatja?
Köszi!

"Nem tudom, hogy mit mivan, pedig dehogy"

(#1850) Cs1csó válasza T54B4 (#1849) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem, de használj UO-t nyílt forráskódú. A jelszavaknak esetleg használhatsz külön kiegészítőt vagy programot pl. nálam nem a böngésző hanem a BitWarden böngészőkiegészítő az ami megjegyzi és tárolja a jelszavakat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.