Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Szia mindenkinek!

Sürgős segítséget kérnék tőletek!

A konfig:
NF7 - Aopen AK79D-400VN
Amd 2.8 barton - 2 db
256/300 Hynix - 256/400 Geil
3 fajta hűtő (túlméretesek :) )
Aopen FX5200 - Ti4200 - S3 Trio3D
350W táp - 400W táp - 400W DTK
Maxtor 120Gb - 4.2Seagate - 80Gb Maxtor
Xp sima - XP SP2 - XP sp2 angol

Na szóval az első az alap konfig, a többi ''-'' utáni a cserélt alkatrészek és nem változott semmi.
A probléma: játékok kifagynak, kilépnek desktopra. 3d markok kifagynak (!) kilépnek desk-re.
Már nincs ötletem. Mindent cseréltem már. Semmitől sem változik a helyzet. BIOS frissítés megvolt mind2 lapnál. default bios...

Eddigi rekord egy 1.8-as XP-vel ment 2 hétig, de utánna újra előjött a probléma.

nem vagyok láma! hőmérsékltek rendben vannak. Próbáltam 40cm-es szoba ventivel telibe fújatni (hátha melegedik valami) de semmi változás. Semmi sem meleg!

Előre is köszi!
Számtech bolt szervíz, szóval van mindenből 1-2 darab, de szívat 2 napja.
részemről paszoltam a dolgot, de hátha van valamelyikőtöknek egy jó ötlete!
Jövök egy sörrel :DD

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#2) Kobe


Kobe
veterán

ahogy nézem alaplaphiba, mert azt nem cserélted egyedül

(#3) ZeUS2140 válasza Kobe (#2) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

2 db abit nf7 (ver 1.0 és ver 2.0) és Aopen AK79D-400VN

nem volt változás. most pl. lefutott a 3d mark.nf7 v1.0+ti4200

de már utánna nem. ''súlyos hiba'' mondta a winfos.

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#4) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Ja! elfelejtettem. Még egy érdekes dolog:
a 3dmark 2001se, ha egyszer lefut,akkor lefut 10 ből 8 szor. de ha beállítom, hogy a teszt egymás után 2x fusson le, akkor a 2. autós után kilép, vagy ''súlyos hiba''.
Most a 2003 megy rajta. eddig jó, de ez nem megoldás, mert a játékok továbbra is fagynak.

gta3:vc, mafia, fifa, doom3, hl2, nfs:ug 1-2, szal' minden, ami fent van a kiskölyöknek....

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#5) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Memtest?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#6) pintyesz válasza ZeUS2140 (#4) üzenetére


pintyesz
senior tag

A RAM az mindig ugyanaz volt?
:U
Mert akkor sztem is az lesz a ludas.

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#7) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

vagy csak külön próbáld az egyik rammal

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#8) haxy válasza ZeUS2140 (#1) üzenetére


haxy
tag

ugyvettem észre hogy nem egyformák a ramjaid.
lehet hogy ez a gond probáld 1 db 512M ramal.
a 256 már kevés ijen teszthez.

Ez van.

(#9) Allien válasza ZeUS2140 (#1) üzenetére


Allien
veterán

Nekem Abit AN7-ben Hinyx D43-s ramok NEM mennek normálissan, még a névleges sebesség alatt sem! Bár beindul, és a win is elvileg müxik, mégis, eszmélettlen instabil volt a rendszer!
Pár emberrel, itt a PH!-n arra a megállapításra jöttünk rá, hogy a K7-s platform nem szereti a Hinyx D43 csippel szerelt ramokat!:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#10) haxy válasza ZeUS2140 (#1) üzenetére


haxy
tag

ugyvettem észre hogy nem egyformák a ramjaid.
lehet hogy ez a gond probáld 1 db 512M ramal.
a 256 már kevés ijen teszthez.

Ez van.

(#11) ZeUS2140 válasza haxy (#10) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

külön külön próbálgattam a ramokat. de ez egy jó ötletnek tűnik. mindkettő hynix.
megpróbálom egy atom stabil 266-ossal. mondjuk geil 256/400 is volt benne :(
most felraktam egy me-t és minden szűz a gépen. csak olyan cuccok vannak benne, amik már együtt mentek. egyessével cseréltem mindent, hogy tudjam ki a ludas, de mindenki lapít eddig.
még küzdök. nyitásra kész kell lennie :( ma sem alszok! 7végn meg 4x gépes hálózat építés egy 4 szintes épületben. előre várom :D

most szűz ME. utánna jön a ramtesz. lehet, hogy közben egy másikon elindítok egy linux ram tesztet. hátha :(

várom még az ötleteket.

U.i: midig csak egy ram volt benne. nem együtt volt a 2 256-os :)

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#12) asysoft


asysoft
aktív tag

A héten upgradeltem a nevemnél levő gépet, kapott egy új lapot, procit, így a konfigom most ez:
-ASUS K8N (sima) lap, 1.08 BIOS
-AMD Sempron 3100+
-2*256MB RAM (egyoldalas Samsung, 2 oldalas PQI (ha minden igaz:)), mindkettő 266Mhz-s)
-GeCube Radeon9550XT
Az első gond az volt, hogy nForce driver telepítésekor az ethernet drivernél elszállt kékhalállal az XP SP2. Mindkettő (kettőt rakok fel általában, de ez hosszú történet:))). Próbáltam a legfrissebbel, meg azzal, amit a laphoz adtak, eredmény ugyanaz. Aztán egyszercsak felment, pedig semmit sem változtattam...
Második problémám, hogy néha boot során megakad az első vinyó SMART jelzései után, kiírja, hogy SMART OK, aztán megáll. Resetelek, eredmény ugyanaz... Csak a ki- majd bekapcsolás segít. Ezt már többször is csinálta...
Harmadik, hogy csomó program elszáll ''adatvégrehajtási hiba'' címszóval. Ezt a 2 nap alatt már vagy 5X csinálta, ha ilyen ez a DEP-funkció, s ez normális, kell a fenének...

A konfigon csak a lapot és a procit változtattam, memtest gond nélkül lefutott, hot CPU tester meg hasonló progikkal nyúztam a procit, semmi... Én a lapra gyanakszom. Valami ötlet?

(#13) asysoft válasza asysoft (#12) üzenetére


asysoft
aktív tag

:F

(#14) Scrollknob


Scrollknob
újonc

Üdvözlök mindenkit, egy kis segítséget szeretnék kérni a gépemmel kapcsolatban.
Használtan vettem kb 2 hónapja, az első hónapban semmi baj sem volt, aztán elkezdett lefagyogatni, először csak ritkán, aztán egyre többször, volt hogy be sem bootolt, vagy restartnál sem indult újra. Kicseréltem a vinyót, újraraktam a windowst, ez egy időre megoldotta a problémát, de pár nap múlva megint nagyon gyakran lefagyott, nem bootolt, stb úgyhogy kicseréltem a tápot is, ez is 1-2 napig oldotta cask meg a problémát. A 8giga ramból 4et kivettem mert azokra memória hibát jelzett a bios, de így 4 giga rammal sem jobb :/
Ha bárki tud segíteni kérem szóljon :(
itt pedig a gépem adatai:
ASUSTEK M4A87TD EVO
AMD PHENOM II X3 B75
4 GB ram
ATI RADEON HD 4800

(#15) sapek


sapek
csendes tag

sziasztok!

eddig számomra ismeretlen hiba történik naponta többször is a gépemmel. üresjáratban a kép kikapcsol. se film alatt,se játék közben nem csinálja. valamint ha bedugom a pendrive-ot leállnak a vinyók 5-ből 2-szer.
win 7 64
asus z97-k
Intel Core i5-4590
Corsair Vengeance DDR-3 (CML8GX3M2A1600C9)
THERMALTAKE Toughpower 650W GOLD
asus r7 290X

az a alaplapon a legfrissebb bios már régóta, egyéb driverek is régóta. egyedül a vga drivert frissítettem de azt is miután elkezdte hátha magjavul,de nem. ja és a gépet resetelem vagy kikapcsolom miután leáll a képernyő (nem a monitor) akkor újraindulásnál nem tudok a billentyűzettel okézni hogy ne számoljon vissza, viszon ahogy letelik az idő, és bootol a win7 már működik a bill. is (USB-s)

ha valaki tudja mi lehet a baj kérem segítsen. köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.