Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Sziasztok!

Ezt a témát muszáj volt megnyitnom, mert az eset, amivel szemben állok egyelőre kifogott rajtam...:B
Adott egy mindennap használt, orvosi rendelői gép, amiben egy 466os cerka van, egy abit lapban (nem slot1-es), egy 10 gigás winya és egy 80 megás winya.
A gép nem mai bárány, ugyebár.
Egyik reggel kapcsolná be Apám a gépet és nem indul, CPU is unworkable, or replaced felirat... Hmm, erdékes, de hagyja tovább bootolni a rendszert. Tovább lép, de nincs miről bootolni. :F
Elmentem, megnéztem a BIOS-t, mindent elfelejtett. Visszaállitottam szépen a dolgokat, a vinyókat beállitottam a biosban, és újra szárnylat a rendszer, egy órára áramtalnitottuk, nem felejtett el semmit.
Másnap reggel (hosszú idejű áramtalnitás után) ugyanez a probléma fogad. Miután meguntuk a napi beállitásokat, de áram alatt nem mertük hagyni a gépet, mert fontos adatok is vannak rajta, úgy döntöttünk, hogy veszünk bele egy elemet. Hopp, elem ki, megnézzük megcsinál a gép, rögtön elfelejt mindent, szokás szerint. :(
Okés, nem gond, elmentünk, vettünk bele egy Varta elemet (2032-es, ilyen volt a régi is, csak Panaszkodik gyártmány), berakjuk, beállitjuk a BIOS-t, áramtalanitjuk egy fél percre. A gép elfelejt mindent.
Na, itt kezd már érdekes lenni a dolog, én 2 hibára gyanakszom:
-nem érintkezik rendesen, eloxidálódott az elemtartó -->ez valszeg kilőve, mert a régi elemmel birta néhány óráig áram nélkül
-kevés az új elem feszültsége -> apám hülyének néz, hogy ezt mondom, de szerintem ez lesz a gond. Ha jól tudom egy elemnek 3.5 és 3.2 volt között lennie, hogy megfelelő legyen az alaplapnak és ne felejtsen. Nos, ennek az elemnek a dobozán 3 volt irva, és az, hogy lithium. :F Lehet, hogy ez lenne a gond, hogy az elem csak 3 voltos? :F
Apám nem akar több pénzt kiadni elemre, de én lehet, h veszek bele egyet, hogy kilőjem az utolsó hibalehetőséget is, ami szerintem okozhatja a gondot.

Ti mit gondoltok az esetről? Van valami ötletetek, hogy mi okozza a galibát?
A válaszokat előre is kösz!

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.