Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Sziasztok!

Ezt a témát muszáj volt megnyitnom, mert az eset, amivel szemben állok egyelőre kifogott rajtam...:B
Adott egy mindennap használt, orvosi rendelői gép, amiben egy 466os cerka van, egy abit lapban (nem slot1-es), egy 10 gigás winya és egy 80 megás winya.
A gép nem mai bárány, ugyebár.
Egyik reggel kapcsolná be Apám a gépet és nem indul, CPU is unworkable, or replaced felirat... Hmm, erdékes, de hagyja tovább bootolni a rendszert. Tovább lép, de nincs miről bootolni. :F
Elmentem, megnéztem a BIOS-t, mindent elfelejtett. Visszaállitottam szépen a dolgokat, a vinyókat beállitottam a biosban, és újra szárnylat a rendszer, egy órára áramtalnitottuk, nem felejtett el semmit.
Másnap reggel (hosszú idejű áramtalnitás után) ugyanez a probléma fogad. Miután meguntuk a napi beállitásokat, de áram alatt nem mertük hagyni a gépet, mert fontos adatok is vannak rajta, úgy döntöttünk, hogy veszünk bele egy elemet. Hopp, elem ki, megnézzük megcsinál a gép, rögtön elfelejt mindent, szokás szerint. :(
Okés, nem gond, elmentünk, vettünk bele egy Varta elemet (2032-es, ilyen volt a régi is, csak Panaszkodik gyártmány), berakjuk, beállitjuk a BIOS-t, áramtalanitjuk egy fél percre. A gép elfelejt mindent.
Na, itt kezd már érdekes lenni a dolog, én 2 hibára gyanakszom:
-nem érintkezik rendesen, eloxidálódott az elemtartó -->ez valszeg kilőve, mert a régi elemmel birta néhány óráig áram nélkül
-kevés az új elem feszültsége -> apám hülyének néz, hogy ezt mondom, de szerintem ez lesz a gond. Ha jól tudom egy elemnek 3.5 és 3.2 volt között lennie, hogy megfelelő legyen az alaplapnak és ne felejtsen. Nos, ennek az elemnek a dobozán 3 volt irva, és az, hogy lithium. :F Lehet, hogy ez lenne a gond, hogy az elem csak 3 voltos? :F
Apám nem akar több pénzt kiadni elemre, de én lehet, h veszek bele egyet, hogy kilőjem az utolsó hibalehetőséget is, ami szerintem okozhatja a gondot.

Ti mit gondoltok az esetről? Van valami ötletetek, hogy mi okozza a galibát?
A válaszokat előre is kösz!

[Szerkesztve]

(#2) whitezo88 válasza (Kolombusz) (#1) üzenetére


whitezo88
nagyúr

nem akarok egy ''őstagot'' kioktatni de alighanem már van erre topic:
http://prohardver.hu/f.php?mod=40&id=95590
:B

(#3) (Kolombusz) válasza whitezo88 (#2) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Ha nem lenne sürgős, én is ott tettem volna fel, de mivel mindennapos munkaeszköz egy orvosi rendelőben, ezért mégis új topicot nyitottam neki.

(#4) Jarod1 válasza (Kolombusz) (#1) üzenetére


Jarod1
addikt

Hali! Nekem is volt régen ilyen problémám AZ Acorp 561Ali nevű alaplappal, és ugyanezeket a lépéseket csináltam vele mint te, nekem az alaplapon valamelyik vezetősáv szakadt el szerintem, mert az alátámasztása nem volt meg mindenütt így amikor piszkáltam pl: memória berakás címén akkor behalt. :((
mnézted a régi elemet mennyi feszkó van benne?

(#5) (Kolombusz) válasza Jarod1 (#4) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Azt tudja monitorozni egy ilyen régi lap?
Meg fogom nézni a mostani elem feszültségét, mert a régit odaatuk az eladónak.

(#6) Rive válasza (Kolombusz) (#1) üzenetére


Rive
veterán

Ha jól tudom egy elemnek 3.5 és 3.2 volt között lennie, hogy megfelelő legyen az alaplapnak és ne felejtsen. Nos, ennek az elemnek a dobozán 3 volt irva, és az, hogy lithium. Lehet, hogy ez lenne a gond, hogy az elem csak 3 voltos?
Nem lehet. 2.8V felett működnie kell, és az összes CR2032-es elem 3V-os.
Mérd le az elemet, hátha valami régi szállítmányól kaptál. Ha az elem jó, akkor még ellenőrizd a CMOS-Clear jumpert, hogy nem esett-e le véletlenül.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7) (Kolombusz) válasza Rive (#6) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

2011-ben jár a szavatossága, bár ettől még lehet gyenge. Mivel tudom lemérni? :B
A CMOS Clear Jumpert megnézem, de nem hiszem, hogy ez lenne a gond... Magától nem szoktak a jumperek leesni, a gép pedig nem volt piszkálva már legalább egy fél éve.

(#8) Rive válasza (Kolombusz) (#7) üzenetére


Rive
veterán

Mivel tudom lemérni?
Multiméter?

Magától nem szoktak a jumperek leesni...
Ajajj :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9) PazsitZ válasza (Kolombusz) (#1) üzenetére


PazsitZ
addikt

Mi történetesen árulunk elemeket a 2032-es elem ahogy Rive is írta 3V-os és igen kb. (bár eszköztől is függ milyen érzékeny) 2.7-2.8-ig jónak kell lennie. (Zsír uj elem lehet akár 3.2-es is)
Az oxidálódás gyakori probléma óráknál vérnyomásmérőkbe..., amelyekben hasonló elemek vannak. Van, hogy nem is nagyon látszik oxidálódás mégis csak érintkezési problémák vannak. Csavarhúzóval kapargasd meg az érintkezőket, papíron az elemet. Ha bemész pl. egy óráshoz és rendes meg is méri neked biztos vagyok benne. + az elemeken vagy legalább a csomagolásán kéne lenni Exp.date-nek, ha az lejárt valószinű az a gond.

- http://pazsitz.hu -

(#10) selejodani


selejodani
csendes tag

Hellóztok nekem se idnul a gépem ha valaki tudja mi lehet a gondja baja akkor az írjon!!!
Ezt írja ki:
A rendszer problémát talált, és a windows a számitógép károsodásának megelőzése érdekében leállt.

UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME

Ha elősször látja ezt a hidakérernyőt,
Akkor indítsa újra a számitógépet. Ha ismét megjelenik, kövesse az alábbi lépéseket:
Ellenőrizze, hogy minden harvder és szoftver megfelelően van telepítve. Ha újonnan telepített renderről van szó akkor azt esetleg szükséges windows-frissitések ügyében forduljon a hardver vagy a szoftver gyárjójához.

Ha továbbra is problémái vannak, kapcsoljon ki vagy távolítson el minden újonnan telepített hardver- és szoftver elemeket. Kapcsolja kia BIOS-ban lévő memóriabeállításokat, például a gyorsítótárazást és az árnyékozást.
Ha csökkentett módra van szüksége a komponensek eltávolításához vagy kikapcsolásához,
inditsa újra a számitógépet, nyomja meg az F8 billentyűt a speciális indítási lehetőségek kiválasztásához, majd válassza a csökkentett módot.

Techikai információ:
*** STOP: 0x000000ED (866B4E30,0xC0000006,0x00000000,0x00000000)



és ezt a képet úgy 1mpig nyomja és utánna ujraindúl!(csökkentett módba is)
pls...segítsetek

(#11) Norbo03 válasza selejodani (#10) üzenetére


Norbo03
őstag

[link] itt olvasd végig a hiba okát és a megoldását.

(#12) PazsitZ válasza selejodani (#10) üzenetére


PazsitZ
addikt

Hasonló probléma, erre érkező javaslatokat nézd meg szerintem : [link]
Gyorsan átfutottam, végül BIOS frissítést javasoltak neki. Többet nem írt ez 2 okból lehet... :D

- http://pazsitz.hu -

(#13) Norbo03 válasza Rive (#6) üzenetére


Norbo03
őstag

Ha a CMOS Clear jumper nincs rajta akkor nem ad hiba üzit csak villgo a monitor. DE lehet h ez alaplap függő. De teljese mértékben igazat adok nkd csak ugy magától nem esik le. :(

(#14) selejodani


selejodani
csendes tag

Hagyományos 40 eres kábellel csatlakozik az UDMA-meghajtó a vezérlőhöz a szükséges 80 eres, 40 tűs kábel helyett. ez lehet a hiba nem?? mer a dvdbe ien van vagy is 40 es.... ez lehet god :B :D

és kössz:)

(#15) (Kolombusz) válasza PazsitZ (#9) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Meg fogjuk nézni az oxidálódást és majd elviszem egy óráshoz is, hogy mérje meg a feszültséget. :)
Köszi a tanácsokat, amennyiben előrébb jutottam az ügyben, majd jelentkezem.

(#16) Norbo03 válasza selejodani (#14) üzenetére


Norbo03
őstag

Hát én kipróbálnám a vinyót másik IDE kábelen és ha így se megy akkor másik IDE vezérlőn is. De ugy próbáld h az optikai meghjtók ne legyenek rajta.

(#17) selejodani


selejodani
csendes tag

héj de ez már sata csatlakozós és vagy egy piros kábel az alaplabba és egy ami a tápbol megy és annyi:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.