Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Régi motoros

Hozzászólások

(#1) Zsöpapa


Zsöpapa
tag

Sziasztok!
A régi 500 MHz-es gépem leformáztam, tettem rá win98-at, a gef 2 mx 400-hoz nvidia drivert, újraindítás...fagyás. Röviden ez a helyzet. Csökkentett módban megy a dolog. Az enyhén régi (még leírni sem merem) Cirrius Logic kártyával (ezt inkább nem nevezném vga-nak) elindul.;] Win XP-nél hasonló a helyzet. A tököm televan az egésszel. A gép azután nem indul el, hogy Nvidia drivert teszek rá, ekkor ugyan 640x480-ban 16 színnel megy, de ha feljebb viszem akár csak 256 színűre, akkor újraindítás utan (mert ugye win 98-ban újraindítás kell felbontásváltás utám) persze nem megy. Csökkentett módban leszedem a drivert és aztán elindul a szokásos 640x480-ban. Az a szép az egészben, hogy régen (kb 2 éve) is egy gef 2 mx 400 volt benne, azzal ment ugyanez a gép. Maga a kártya biztosan jó.

Ha éhes vagy, nyalj sót, akkor majd szomjas leszel!

(#2) LakiTomi válasza Zsöpapa (#1) üzenetére


LakiTomi
tag

Tegyél fel rá 2x.xx -es drivert !!! Ne tedd fel a legujabbakat, azok a kártyák ezt szeretik;););)

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#3) Zsöpapa


Zsöpapa
tag

én már próbáltam régivel (21.83) és a legújabbal is, egyikkel sem ment...:O

Ha éhes vagy, nyalj sót, akkor majd szomjas leszel!

(#4) dzsoni válasza Zsöpapa (#1) üzenetére


dzsoni
senior tag

Alaplapi chipset micsoda?

(#5) corlagon válasza Zsöpapa (#1) üzenetére


corlagon
senior tag

Milyen drivert tettél fel?
A Gef2 Mx jó régi kártya, 23.xx körüli driver bőven elég hozzá. Az még stabil is volt, ha jól emlékszem. Vagy próbáld meg a hozzáadott driver cd-ről feltenni a drivert, az is jó lesz.

Ha nincs kéznél régi nvidia driver : Bővebben: link

Mod.
Hát látom nem megy, akkor passz.

[Szerkesztve]

(#6) Zsöpapa


Zsöpapa
tag

Ne haragudj, ennyire nem vagyok járatos a dologban, szóval mi is az az alaplapi chipset? És hol lehet megnézni?:DDD

Ha éhes vagy, nyalj sót, akkor majd szomjas leszel!

(#7) LakiTomi válasza dzsoni (#4) üzenetére


LakiTomi
tag

Ja ja 98 alá kell csipszet drájver is! Föleg gondolom az AGP-támogatás a holdon anélkül....Hát a hozzáadott cd-n szokott lenni..(via,sis,intel...)

[Szerkesztve]

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#8) Zsöpapa


Zsöpapa
tag

Szerintem itt nem driverhiba van (bár lehet), hanem valami nagyon el van csesződve...Azzal a s**r Cirrios Logiccal megy a gép

Ha éhes vagy, nyalj sót, akkor majd szomjas leszel!

(#9) dzsoni válasza Zsöpapa (#6) üzenetére


dzsoni
senior tag

Legegyszerübben az alaplapon tudod megnézni, de ha szerencséd van akkor postnál kiirja a bios.

Találkoztam már ilyen problémával, ott via chipset volt és a 4in1 driver felrakása után produkálta ugyanezt. Ott le kellett venni az agp drivert és ment utána zsírul.

(#10) Zsöpapa


Zsöpapa
tag

Mit keressek az alaplapon? Az alaplap egyébként egy 250 és fél éves Aopen MX6B ha jól tudom.

Ha éhes vagy, nyalj sót, akkor majd szomjas leszel!

(#11) dzsoni válasza Zsöpapa (#10) üzenetére


dzsoni
senior tag

intel 440bx

Ezt pedig vinnie kéne 98-nak lazán, szal nem az amire gondoltam.

(#12) LakiTomi


LakiTomi
tag

http://www.mainboard.cz/aopen.htm

ide nézz, és letölheted a drivereket...;)

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#13) corlagon válasza Zsöpapa (#10) üzenetére


corlagon
senior tag

Intel 440 BX chipsetes Bővebben: link, normális esetben nem kell ahhoz külön chipset driver, a win98 elviszi jó esetben.
Azárt próbáld az intel chipset drivert feldobni, hátha segít.

Mod.
Basszus lemaradtam mint a borravaló :)

[Szerkesztve]

(#14) Zsöpapa


Zsöpapa
tag

rakok fel új drivert, aztán meglátjuk mi lesz...

Ha éhes vagy, nyalj sót, akkor majd szomjas leszel!

(#15) LakiTomi válasza corlagon (#13) üzenetére


LakiTomi
tag

:))

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#16) Zsöpapa


Zsöpapa
tag

tutira én vagyok a béna, de aopenhez nem igazán van driver ezen a mainboard.cz-n:F

Ha éhes vagy, nyalj sót, akkor majd szomjas leszel!

(#17) dzsoni válasza Zsöpapa (#16) üzenetére


dzsoni
senior tag

(#18) Viktor77


Viktor77
titán

Tedd fel a legújabb Intel chipsetdrivert (bajod nem lesz belőle, én is ezt szoktam, még régebbi gépekhez is feltenni), de az AOpen oldala is elég jó, nézd meg azt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19) LakiTomi


LakiTomi
tag

ha minden kötél szakad menj ide:
www.driverguide.com
logid:drivers
password:all
és ott keress rá....

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#20) Zsöpapa


Zsöpapa
tag

talán ráleltem Bővebben: link

Ha éhes vagy, nyalj sót, akkor majd szomjas leszel!

(#21) Zsöpapa


Zsöpapa
tag

Sajna ez nem oldotta meg a problémám...:O

Egyéb ötlet?:F

Ha éhes vagy, nyalj sót, akkor majd szomjas leszel!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Régi motoros
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.